Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 1234567
Szerző
Topic neve: A könyvkiadás jövője
népszerűDarkshadeFérfi
Végzetúr mester
563 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
41. hozzászólás - 2008.10.21. 23:11:26
Üdv ismét!
Miklós, sajnos én is pesszimista vagyok, hiszen sok remek sorozat maradt félbe, vagy más folytatta, mert az adott kiadót legyűrték a nehézségek,de talán van remény. A " királyi" Tv valóban milliós kampányért rendezte meg a Nagy Könyv című dolgot és szerencsére a rétegirodalomnak számító fantasy irodalom is képviseltette magát z 1000, sőt a top 20 mű között is /igaz ott csupán a LOTR és Harry Potter valamelyik kötete/ amelyek amúgy szélesebb réteget is megtalálták. Ám pont a televízió /bár elsősorban nem a "királyi" ,igaz ma már az is próbál kevesebb pénzből hasonulni a trendhez./ az egyik kiváltó oka, hogy ide jutott az olvasás. Sokan ha hazaérnek az egyre növekvő terheket kirovó globalizált társadalom taposómalmából, inkább bekapcsolják a képládát és megnézik Győzike művergődését, mint kezükbe vegyenek egy szórakoztató könyvet, ami tényleg kikapcsolná őket, s nem kellene öt perc múlva reklám miatt visszazökkeniűk a mindennapokba. A fantasyirodalom rétegirodalom ezt tudomásul kell venni, pláne a külső szemlélő számára nehezen emészthető, speciális világokhoz kötődő könyvek.
A szerepjáték még inkább az, jó ha egy-egy kiadvány nem veszteséges és behozza az árát. Nagyrészt mindenevő vagyok, könyvileg is , ám kikapcsolni ma már csak olyan írok tudnak akik igényesek, legyen bármilyen jó is egy történet, ha a fogalmazás pongyola, ha fordító- ordítóan hibásan dolgozik, ezek ma már határozottan irritálnak.
A ti könyveitek igényesek közé tartoznak és az egyik /nem reklámozom/ kedvenc írom könyveit is ti adjátok ki, de tudnák ellenpéldát is írni, persze ki mit szeret, azt embere válogatja
Vedd észre, figyeld meg végül csapj le rá. Laurie- Kubla kánság tagja.

Nem Garfield az egyetlen akinek Arachnofóbiája van.
Pontszám: 7
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
42. hozzászólás - 2008.10.21. 23:53:15
Arra lennék kíváncsi, hogy a Beholderes tapasztalatok alapján milyen könyvek mennek ebben a fantasy-szegmensben és melyek azok, amelyek az istenért sem támasztanak kellő keresletet?
Pontszám: 7.50
kedvelt tagKeledorFérfi
Végzetúr poronty
9 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
43. hozzászólás - 2008.10.22. 00:20:24 (Válasz Darkshade #41 hozzászólására.)
Darkshade hozzászólásához:

Ehhez annyit tennék hozzá -bár az előzményeit is beidéztem volna-, hogy amit leírsz tények és valóban helytállóak (szerintem). Azonban amit feltételezel a könyvekről az a te egyedi eseted. Úgyértem az emberek társadalmi rétegtől függöen tapossák azt a bizonyos malmot és mikor könyvet vesznek a kezükbe nem feltétlenül kikapcsolódni akarnak vagy "csak úgy" szórakoztatót akarnak olvasni. (persze aki Győzike show-t néz az persze lehet csak könnyedebb írásra vágyik, egy kis bulvárra, stb -ami nem baj ha nem viszi túlzásba.) Úgyértem, hogy általában amit én észrevettem a mindennapi gondok fölé nem tudnak lépni mert az "megfojtja" őket és ha egy történetben is szenvedésről, munkáról netán más tragédiáról olvas vagy hasonlóról azt azonnal leteszi és annyit gondol magába "na még itt is csak erről írnak?", így tehát az életből merített dolgok nem jó alapok egy könyvhöz. Általában egy vásárló megdöbbeni akar vagy szeret egy könyv történetén vagy olyan volumenü eseménysorról olvasni ami meghaladja a saját képzeleteit de olyan fokon amit még ha logikus a történet megérthet. (ld: Angyalok és Démonok, Szivárvány Kommandó) Tehát a teljes igazi kikapcsolódást a TV (és hasonló) teheti meg a könyv nem érzem úgy, hogy azoknak való akik "el akarják ütni az idejüket". Persze meg lehet célozni őket is egy-két könyvel de piacot építeni a szórakoztatóiparra könyvvel azt hiszem nem lehet.(önmagában nem) Folytatnám a gondolatsort de azt hiszem 10 oldalas esszé' lenne belőle..

A könyvkiadás rendszerét, hogy páran felvázolták -és pláne érdekeltek benne így tehát értenek hozzá- már jobban megértem és jobban meg is értem miért nem jön ki több könyv abban a témában ami nekem jó lenne. A képlet egyszerű: mindenkit más érdekel és bár a beho' szeretné kiszolgálni a mi rétegünket -abból nem tud megélni egy cég sem és ahelyett, hogy egyesülnének egyedüli hasznot akarnak húzni. Önmagában nem ezért kell (-legalábbis szerintem nagyon fontos-) árukapcsolás. Azt hiszem a könyvek piacán is extraként szolgálhat sok dolog: zenei CD melléklet a könyvhöz ami alaphangulatot teremt olvasás közben vagy netán egy képes album melléklet, stb amit bár külön - külön mindig látunk de egyben igazából soha..igy nem érezzük, hogy azt kapjuk a pénzünkért amit megérdemlünk. Én mobiltelefon boltban vagyok értékesítő és a trendeknek megfelelően kell eladnom úgy, hogy közben a vásárló elégedett legyen azzal amit kap a sok-sok otthagyott pénzéért. (higgyétek el én 8 év alatt egyre jobban ledöbbenek mennyit képesek az emberek számlákra és telefonokra költeni) Na már most a könyvpiacon nem látok olyan érveket vagy kiadói előfizetéseket sem amelyekért megérni könyvet vennem. (útólag a beho' is sok nagyon jó akciót indított amit azonnal nagy számban ki is használtam én is és ismerőseim is) Ha elmegyek az újságárushoz és megveszem az XY játékmagazint akkor az 2000 ft-ért "mindent" nyújt.. filmbemutatók, teljes játékok, színes magazin rengeteg számomra hasznos cikkel (rendkivól jó design-el) és persze megtanulható és hasznos lexikális vagy szaktudással. Mindezt havi 2000 ft-ért.. nekem megéri még amellett is, hogy van internetem mert több órára lefoglal a hónapban (bárhol vagyok) és mire igazán átrágom magam rajt máris pont az új szám. A könyvpiacon semmi hasonlót nem látok.. A kiadók nem mernek sorozatokat vagy triólógiákat bevállalni mert nem tudják mennyire lesz sikeres egy-egy rész..csakhogy ezáltal én mint vásárló is elgondolkozom, hogy minek vegyem meg ezt ha tudom nem is biztos a folytatás.. de a történetről tudom, hogy várható lenne és több évnyi várakozás után sem lesz semmi belőle.. (beho' példa: a Farkas Útja és a A Macska Választása, hol a folytatás? Megvettem próbaként az elsőt majd annyira magával ragadott a világ, hogy megvettem a második részt is..és aztán befejezetlenül ott árválkodnak és mikor épp beindulna a fantáziám -és megfogalmazódik bennem 99 kérdés- kell lemondanom a folytatásról..) Szóval kitapasztalni a vásárlók igényei tudom, hogy nehéz de úgyérzem akkor lenne jobb a a könyveladás ha nem a hasznot néznék átfogóbban egyszer a kiadók hanem össszefogva -nem haszonra hajtva!-kicsit körültekintőbben óriási piackutatást végeznének. Minden ami nyugat bejött Magyarországra is -ilyenolyan minőségben- csak pont a könyvek nem? Személyszerint -őszinte leszek- évi 100 ezer forintot költök könyvekre és magazinokra (összesen). Ha mindenki ennyi vásárolna nem lehetne semmi gond azt hiszem.. de ha valaki csak tizedét költi az már kevés...( a piac fennmaradásához) csak az emberek értékrendje más és más.. ezen nem lehet túllépni és megelőzni a többi médiát a könyvel..önmagában nem elég. (szerintem) Illetve a kiadók is új definiciót találhatnának ki arra ami a kiadásokat illeti.. vajon miért van akkora sikere a TV-ben látható filmsorozatoknak? Vajon nem lehetne azt a rendszert átültetni a könyves gyakorlatba is? Vajon nem kéne saját hasznonból kigazdlkodni egy olyan könyvkiadási rendszert ahol a vásárló jár tényleg csak jól? (meg persze az író!)

Bocsánat a hosszabb hozzászólásért.
Pontszám: 7.33
kedvelt tagKeledorFérfi
Végzetúr poronty
9 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
44. hozzászólás - 2008.10.22. 00:39:13
Egy apróbb ötlet Miklóséknak:

Beholder pakk:

3 könyv 2 áráért + 2 HKK vagy Álomfogó alappakli + 10-15 forduló ÖV/ TF-ben + 3 hónapnyi AK illetve mondjuk 30 őskő Végzetúrban EGYÜTT ezt 6.000 ft-ért. Ebből nektek azt hiszem csak előnyötök származna (mert nagy része semmitekbe nem kerül) mert minden általatok 'üzemeltetett' dolog bemutatásra kerülne egy vásárlónak aki aztán kedvet kaphat ezek közül bármelyikhez vagy akár mindhez. A lényege egy átfogóbb nagyobb csomag ötlete ami "lázba hoz" bárkit. A leírt dolog csak egy példa, emellé kell reklám ami már korábban írtatok de nincs rá keret... én ezt nem teljesen érzem igaznak. (vagyis nem akarom elhinni) A játékmagazinok telistele vannak reklámokkal és igenis van foganatjuk a reklámoknak. Lehet csak rossz felületen próbálják a kiadók.. Nálunk például egy évre egy hirdetés a helyijératokon ( a busz hátsó ablaka ) br 120-130.000 ft. Nem kéne hasonlóan ellepni ezeket a felületeket? Vagy olyasmi profillal kiegészíteni a meglévőt ami jövedelmező lehet. A Túlélők Földjéből egy magyar fejlesztőcsapat ennyi idő alatt (10+ éve már) olyan PC játékot (vagy igen akár szerepjátékot) készítehetett volna ami az egész céget lehet rendbe rakta volna és a könyv eladásaitok is nőttek volna. Ne felejtsétek el, hogy a Végzetúr mennyi embert mozdított meg.. egy TF vagy ÖV PC játék (vagy más digitális) mire lehetne képes egy összetettebb rendszerrel. Én úgyérzem sokkal több van a beho' -ban is mint az látszik csak tudom merésznek kell lenni hozzá (félreértés ne essék: nem kioktatlak titeket csak a lelkesedésem vezérli a szavaimat és persze némi saját vélemény ahogyan én látom mint kivülálló a céget.)
Pontszám: 7.33
kedvelt tagGortFérfi
Végzetúr mester
369 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
45. hozzászólás - 2008.10.22. 08:16:04
Épp most olvastam egy cikkecskét a tegnapi Blikkben.
Rekordszámú könyvlopás
Berlin - Minden ötödik könyvet elloptak a most bezárt frankfurti nemzetközi könyvvásáron. A kiállított 3000 kötet 20 százaléka eltűnt, amellyel megdőlt minden eddigi vásári lopásrekord.

Íme a bizonyíték, hogy van igény a könyvre! (kár, hogy a becsületre nincs)
Az, ki szeret másokat kritizálni, olykor dicsérjen is.
Pontszám: 8
népszerűZsoleszFérfi
Végzetúr mester
453 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
46. hozzászólás - 2008.10.22. 10:35:32
Nem csak a könyvekre, a könyvesboltokra is van igény! Nekem biztosan. Szeretek a sorok között bóklászni, bár első nekifutásra döngő léptekkel a fantasy sarokba rontok, és ha már ott mindent végignézegettem, akkor jöhet a többi. Könyvre szívesen adok ki pénzt, még akkor is fülig érő szájjal távoztam az antikváriumból, mikor 4000Ft-t adtam egy 1995-ös MAGUS regényért. Mert megszereztem! És újra az enyém! Mert persze már kiadásuk idejében megvettem én ezeket a könyveket, csak mindig volt valaki, aki elfelejtette visszaadni olvasás után. Az antik könyvek kapcsán viszont erősen bejön az internet a képbe. Az antikváriumi árak töredékéért szerezhetem be a számomra kincset érő kiadványokat (kis reklám) a Vaterán. Sajnos annyi időt nem tudok szakítani az olvasásra mint régen, és ezt nagyon hiányolom. De ha nem lennének könyvek? Elképzelni sem tudom. A monitor előtt görnyedve regényt olvasni? Na nem. Persze egyre kevesebben vannak akik értékelni tudják, és akad, aki megrökönyödve néz rám a buszon:
-Te olvasol???
-Igen! Én olvasok!-és legyen ez a végszó, olvasok, és mindig is olvasni fogok, amíg lesz mivel, és lesz mit.
"Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta,
most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből. "
V3 Eroot Ibn Shienkai
Pontszám: 7
kedvelt tagKerzsakovFérfi
Végzetúr tanonc
38 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
47. hozzászólás - 2008.10.22. 11:09:15
én szerencsésne érzem magam abban hogy imádk olvasni.
még köyvtártag is vagyok
néha jólesik eltüni a világ elöl és csak a fantázia világomban élni ebben a sza világban
Minden harcos érzett már félelmet egy-egy csatától. Minden harcos csalt és hazudott már életében. Minden harcos indult már el olyan úton, melyet nem neki szánt a sors. Minden harcos szenvedett már jelenléktelen dolgok miatt. Minden harcos érezte már, hogy nem igazi harcos.
Pontszám: 8
kedvelt tagKerzsakovFérfi
Végzetúr tanonc
38 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
48. hozzászólás - 2008.10.22. 11:09:53 (Válasz Zsolesz #46 hozzászólására.)
én egy 76 könyves gyüjteményemet buktam el a "legjobb barátom "miatt:((
A hozzászólást Kerzsakov módosította 2008.10.22. 11:11:03-kor
Minden harcos érzett már félelmet egy-egy csatától. Minden harcos csalt és hazudott már életében. Minden harcos indult már el olyan úton, melyet nem neki szánt a sors. Minden harcos szenvedett már jelenléktelen dolgok miatt. Minden harcos érezte már, hogy nem igazi harcos.
Pontszám: 8.33
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3614 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
49. hozzászólás - 2008.10.22. 13:56:15
winnie: sajnos előre nem lehet tudni, hogy mi fog menni, mi nem. A jól bejáratott sorozatok a legnépszerűbbek, az emberek veszik a folytatásokat, ha tetszik nekik valami - ugyanakkor egy sorozat, ami nem jön be, a legnagyobb bukás tud lenni, mert a sok könyv miatt még az olcsó könyves se veszi meg.

Keledor: Hogy miért nem jelent meg a farkas útja harmadik kötete, az egy külön történet. A könyv nekem nagyon tetszett, kivételesen itt még a reklámmal is foglalkoztunk, szántunk rá pénzt. Sajnos, nem tudom miért, ennek ellenére tragikusak voltak az eladási adatok. Mindazonáltal, már csak az olvasók iránti tiszteletből is ki akartuk adni a harmadik kötetet (le is van fordítva). Írtunk a jogdíjközvetítőnek, hogy nem lehetne-e egy picit kevesebb jogíjat fizetni a harmadik kötetért. Erre ők azt válaszolták, hogy nem, sőt! A harmadik kötetért fizessünk jelentősen többet. Azon kívül, hogy így az egész biztosan, garantált veszteség lett volna, ez a hozzáállás olyan szinten felháborított, hogy leállítottuk a harmadik könyv kiadását. Egyébként látszik, hogy a jogdijközvetítők is futnak a pénzük után, már nem az eladott kötetek után kell a jogdíjat fizetni, hanem a kinyomtatott példányok után - tehát 50%-kos fogyásnál a jogdíj nem 7-8, hanem 15-16%! (és ha azt mondom, hogy kisebb példányszámot akarok nyomni, akkor a jogdíjat még tovább emelik). Tekintve a nagykerek 45-50%-kos jutalékát, az áfát, iparűzési és kultúrális járulékot, fordítási, lektori, szerkesztpi, tördelési, rezsi és grafikusi díjat és persze a nyomdaszámlát, ez totális képtelenség. Tehát mindenki más mellé a jogdíjközvetítők is beálltak "kiirtani a jól tejelő tehenüket".

Az ifjú íróknak sok szerencsét kívánok, de megmondom őszintén, hogy jelenleg az esély a könyveik kiadására nulla. Mi is rengeteg kéziratot kapunk, és ami tényleg jó volt, azt ki is adtuk: de hiába volt jó a könyv, nem vették.

Valamilyen szinten ördögi kör ez, hiszen egy termék eladásához ma már édeskevés, hogy jó: reklámozni muszáj. Viszont ahhoz, hogy számottevő eredményt lássunk, olyan összeget kéne reklámra költeni, amely még a legoptimistább várakozások esetén is sokszorosa lenne a várható profitnak.
Pontszám: 8.13
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
50. hozzászólás - 2008.10.22. 21:59:39
Érdekes téma. Az én meglátásaim szerint viszont az emberek és igényeik nem változtak olyan sokat.
Igazán amivel a könyvnek versengenie kell, annak az időnek az eltöltése amikor az ember nem társaságban van.
Amivel én szembesülök az, h az ártényező az egyik legnagyobb oka amiért nem olvas a környezetem. van olyan könyvem amit 7 embernek adtam kölcsön és újraolvassák idővel. Viszont a netről lehúzott filmhez nem csak fantazia nem kell, hanem ingyenes is.

Emlegetett ALexandrától vásárlok leginkább. Mert a 20-25% kedvezmény nagyon sokat jelent. Meg az, h ingyenesen kihozzák kellő nagyságú rendelés mellett 1 napon belül. Azt hiszem, h ez a könyvkiadás müködő jövőképe: adj ki könyvet ÉS értékesítsd is az olvasónak.
Viszont ahhoz h egy kiadó értékesítőként is megállhassa a helyét vagy óriási számba kell kiadni vagy pedig összefogni sokaknak. -jelenleg ha megjelenik egy könyv a Beholdertől akkor is az alexandrán keresztül veszem meg, mert olcsóbb a szállítási paraméterekkel együtt és nagyobb a választék. A többi kiadó esetében is ez a helyzet.

Én a Beholder helyében 2 dologgal próbálkoznék.
1. Több kiadóval közösen nagy internetes értékesítésbe kezdeni. A sok kiadó együtt képes lehet olyan kínálatot teremteni ami jobban felkelti a figyelmet. Ha pedig a kiskereskedelmi haszonkulcs teljes egészével olcsóbb a termék akkor az komoly motíváció, h ne a könyvesboltba menjenek be.
Elengedhetetlen az ingyenes kiszállítás bizonyos nagyság esetén, valamint a bankkártyás rendelési lehetőség.
A pénzáramlás sokkal gyorsabb lenne és nincs mellé felesleges árumozgás. Az internetes kereskedelem folyamatosan fejlődik, a számítógéppel felnőtt emberek egyre könnyebben döntenek az ilyen beszerzés mellett.
2. A már említett árukapcsolás. Sok mindennel foglalkozó cég aminek célközössége egymáshoz közeli. Ezt ki kell használni. Ha egy könyv mellé őskövet kapnék a végzetúron akkor az már akár kompenzációt jelenthet a jelenleg kedvezőtlen szállítási feltételek miatt.
Pontszám: 7.50
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
51. hozzászólás - 2008.10.23. 05:51:54
Origo teszt a BeBook ekönyv olvasóról:

http://www.origo.hu/techbazis/hightech/20081022-bebook-teszteltuk-a-hazankban- is-kaphato-digitalis-konyvet.html
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.50
kedvencChristian1977Férfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
52. hozzászólás - 2008.10.23. 11:35:08
Sajnos azt kell mondjam mint nyomdász végzettségű ember ezt a könyvkiadási nyomdászati mizériát már ezelőtt 13 évvel (ekkor végeztem az iskolát ) mindenki előre látta a nyomdaiparban...

reális esélyt nem lehet adni sem a nyomdáknak (lásd: Révai nyomda kiadványai) sem a kiadóknak mivel csupán nagy nyomdák tudnák a nyomdászati költségeket alacsony szinten tartani és ezek viszont a populáris kiadványok gyártásában vesznek részt a profit érdekében.
Pontszám: 7.33
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
53. hozzászólás - 2008.10.23. 13:40:30
részben OFF:

Az internet könyvkiadás utáni következő áldozata a napilapok és a hetilapok lesznek, ezt is látja mindenki már vagy 4-5 éve. Amerikában már sorban szünnek meg a lapok, Magyarországon még csak a példányszámcsökkenést érzik, reklámkampányokkal próbálkoznak, illetve emiatt bulvárosodik az egész média. Ez egy ilyen folyamat, nem lehet megállítani, max. próbálkozni a lassítására.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.50
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
54. hozzászólás - 2008.10.24. 09:56:12 (Válasz Miklós #49 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2008.10.22. 13:56:15


Valamilyen szinten ördögi kör ez, hiszen egy termék eladásához ma már édeskevés, hogy jó: reklámozni muszáj. Viszont ahhoz, hogy számottevő eredményt lássunk, olyan összeget kéne reklámra költeni, amely még a legoptimistább várakozások esetén is sokszorosa lenne a várható profitnak.
csináljatok önreklámot, például kérjétek meg a könyvek végén az embereket, hogyha tetszett, ajánlja másnak is, vagy valami ilyesmi.
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 8
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
55. hozzászólás - 2008.10.24. 22:05:16
Hmm... Látom, mindent elmondtak már, amit én is mondtam volna, így csak az önzőség marad:

Akkor most nem lesz Idő Kereke 12 magyarul?? Ugye nem teszitek meg ezt velünk?
A hozzászólást Hydro Globus módosította 2008.10.24. 22:05:25-kor
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 5.50
népszerűcsernusgabiFérfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
56. hozzászólás - 2008.10.27. 22:02:53
Én is imádok olvasni(rendes könyveket) interneten könyvet még soha nem olvastam, szerintem nagyon rossz...az olvasásnak megvan a saját "feelingje"...Általában könyvtári könyveket olvasok(szerintem sokan vannak ezzel még így, tehát inkább kiveszik, mint megveszik...), de vennék több könyvet is, ha több pénzem lenne...

De ha belegondolo az ember, pl. egy Stephen King:Az 1400oldal környékén teng(4400forint kemény kötetes, 3300a sima...)na azzal elvagy egy darabig, szerintem nagyon szórakoztató/kikapcsoló/élvezetes olvasni és ilyen esetekben megéri...

De pl. egy 180oldalas néhány órás könyvért elkérnek többezer forintot, az vicc...
Pontszám: 7.50
népszerűcsernusgabiFérfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
57. hozzászólás - 2008.10.27. 22:03:55
Vagyis a nem olvastam részt úgy értem, hogy végig, de már volt rá példa, hogy próbálkoztam vele...ebből következik a személyes vélemény, hogy borzasztóan rossz és irritáló...
Pontszám: 7.50
kedvencOptimusFérfi
Végzetúr tanonc
29 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
58. hozzászólás - 2008.10.29. 00:59:12
Nos ,eléggé kivesézték az előttem szólók a dolgokat, néhány ponton csatlakoznék:
1. a kiadási bevételi gondok valószínű hullámvölgybe viszik az ágazatot, de ha sok kissebb kiadó becsődöl a nagyobbak úgyis túlélik és mivel szinte az összes témában adnak ki könyveket ,amire csak az emereknek szükségük van ,előbb utóbb beáll az egyensúly

2. az igényről: széleskörű, és igaz ,hogy egyre kevesebben vesznek könyvet,ugyanakkor a könyvtárakat még mindig ugyanolyan forgalmasnak látom ,mint régen. Azok a helyek pedig a legjobb reklámok. Mindenbe bele-beleolvasnak az emberek, és ahogy "érnek "
előbb utóbb megszületik bennük az igény az otthoni kis könyvgyüjteményre.
Persze nem azokról beszélek akik rabjai lettek ahazánkban fokozottan és irányítottan folyó népbutításnak, de azthiszem ez egy másik témába tartozik.
Lehet ,hogy manapság leginkább a könnyed romantikus,vagy krimi ponyvák fogynak ,és a komolyabb igényesebb irodalom kevesebb embert mozgat meg, de Magyarországon szerintem jelenleg s következőek a tények:
-az emberek jó része tud olvasni, de számítógépet használni nem,vagy nem szereti e célra használni épp emiatt
-a könyv mobil szórakozás , és még elég kevés embernél látok pl. a vonaton laptopot tehát a számítógép még nem az
- lehet hogy a rövid híreket ,összefoglalókat jobban szeretik neten,és az ujságok rovására megy , de hosszabb olvasás esetén inkább fárasztó a szemnek a monitor,mint a könyv,ezt az emberek legtöbbje benyomásként érzékeli ,és azt mondja:" nem szeretek gépen olvasni"

Összefoglalásként szerintem,ha széleskörű piaci egységként meg is szünik a könyvkereskedelem idővel,és csak kiegészítő ágként lesz jelen olyan cégek termékeiként amiknek már messze nem ez a főprofiluk; akkor is helye lesz a könyveknek az emberi kultúrában ,és az emberek életében nagyon sokáig mielőtt műtárgyakká válnak.
Köszi a lehetőséget!
Orkánpofájú Trakaxarr kinek torka vihart és szitkokat áraszt ():[D=
Pontszám: 5.33
fórumozóMorzanFérfi
Végzetúr tanonc
25 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
59. hozzászólás - 2008.10.29. 17:47:36
Interneten tényleg nem jó. Egy idő után nagyon irritálja a szemet! Csak olyasmit olvasok, ami szórakoztat vagy érdekel. Inkább ifjusági vagy fantasy regényeket.

Oh, igen meg persze a kötelező olvasmányt amit rámerőltetnek
Tisztelettel, Morzan!
Pontszám: 7.50
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
60. hozzászólás - 2008.10.29. 18:00:39 (Válasz Morzan #59 hozzászólására.)
az interneten tényleg nem jó olvasni. én mindig letöltöm őket
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 8.33
Oldal: 1234567
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!