Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 1234567
Szerző
Topic neve: A könyvkiadás jövője
kedvencKhettyNő
Végzetúr mester
1135 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
21. hozzászólás - 2008.10.21. 17:19:51
Olvasással kapcsolatban arra emlékszem, hogy 12-13 évesen rémesen utáltam, aztán Édesanyám hazaállított "Az oroszlán, a boszorkány és a különös ruhásszekrény" című C.S.Lewis remekművel... hogy azt hallotta róla, hogy jó... Azóta a könyv megadta magát kissé az olvasásnak és tényleg laponként lehet kézbe venni
Viszont azóta érzem, hogy az a határtalan világ, amit a képzelet teremt, nem ér fel egyetlen filmmel sem! Én nagyon sokat olvasok (fantasyt ritkán, csak a 3 alap mű volt meg - LOTR, Drangonlace, Narnia ), de mikor azért olvasol lassan egy könyvet, hogy minél később legyen vége... vagy hogy minél tovább az élmény részese maradhass... nos... szerintem az semmivel össze nem hasonlítható!
Khetty, Napkapu és a A Zöld Pókok Exkluzív Hálójának arculattervezője (V1)
Kerheina, Ködkapu Strázsái szövetség (V3)
"Több okom van gyűlölni, mint bárkinek... és én mégis hinni kezdtem Benned!"
Pontszám: 9
fórumozóRobibaFérfi
Végzetúr tanonc
18 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
22. hozzászólás - 2008.10.21. 17:53:11
Kérdésem lenne Miklós

Szerepjáték kőnyv kiadás lesz??
Pl:TF-ből???

(Lécccci ha lehet legyen)
A hozzászólást Robiba módosította 2008.10.21. 17:53:21-kor
Pontszám: 7.20
kedvelt tagHagyaFérfi
Végzetúr tehetség
189 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
23. hozzászólás - 2008.10.21. 17:56:43
Sziasztok!
Majd hét éve foglalkozom kereskedelemmel ebben a szegmensben.
Sok összetevője van a dolognak.

1. A fiatalabb korosztály nem olvas és a szülök sem próbálják az olvasás felé terelni őket
2. Nagyon sok primitív ember van, nemhogy olvasni beszélni sem tud.
3. Nincs rá idő, pénz, nagyon sok régi vevő mondja, hogy családalapítás után a sok kölcsön rezsi stb. miatt már nem futja könyvre
4. Ezt az okott úgy hívják Alexandra úgy baromi könnyű áruház láncot építeni, ha nem fizetek és nem is ismerem el, hogy eladtam egyáltalán, magyarul erőböl tárgyal.
5. Ismeretlen írókat ezzel a Beholder és a Delta Vision is próbálkozik nem lehet nagyon eladni, mert mindenki Salvatore könyvet akar venni, stb...
6. Egy jó könyvet ebben a műfajban 2000-2500 példányban lehet eladni, ha havonta egy kiadó kiad 2 könyvet nehéz finanszírozni mivel az Alexandra nem fizet, de a fordítót tördelőt nyomdát fizetni kell, és mondjuk, ha egy könyv nem jön be az nagy bukta is lehet.

Ha ezek a dolgok változnának, főleg a pénzügyi fegyelem, és az,hogy az embereknek lenne pénze megvenni havonta 2-3 könyvet, akkor menne a dolog, mert azért mindig lenne rá igény. 10 millió emberből azért minden időben lehet 2 ezer olyat találni akinek erre lenne igénye, maximum nem papír alapú lesz a dolog.

üdv: Zsolt
Dorn
Pontszám: 7.70
kedvelt tagLionelFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
24. hozzászólás - 2008.10.21. 17:58:59 (Válasz Robiba #22 hozzászólására.)
Idézet: Robiba - 2008.10.21. 17:53:11
Kérdésem lenne Miklós

Szerepjáték kőnyv kiadás lesz??
Pl:TF-ből???

(Lécccci ha lehet legyen)
Pontszám: 6
kedvelt tagKeledorFérfi
Végzetúr poronty
9 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
25. hozzászólás - 2008.10.21. 18:04:04 (Válasz Shiako #19 hozzászólására.)
Idézet: Shiako - 2008.10.21. 17:12:25
A hangoskönyvekkel az a legnagyobb baj, hogy értelmezve kapod az írást. Beszűkíti a fantáziát és meggátol a saját értelmezés megalkotásában. Gyakorlatilag szájbarágós. :S


Ebben valóban igazat adok igy van de azt hiszem még mindig jobb ez mint a semmi. Úgyértem ha van 'hallgatója egy könyvnek' akkor talán ösztönzi arra, hogy legközelebb a kezébe is vegyen egyet és végigolvassa. Azért a hangoskönyveket céloztam meg mert erről így más nem írt, nem vetette fel és úgyérzem abban -ha csírányi is- de van valami alap ahhoz, hogy reménykedjünk maga az irodalom megmarad attól függetlenül, hogy fantasy vagy horror esetleg szépirodalom vagy filózófia. (utóbbaiakat hangoskönyvben szájbarágósan is szeretem) Amit leírtál helyén való nem is "vitázom" ezzel sőt kiegészíteném a manga kiadványokkal ami nagy népszerűségnek örvend itt is és a japán 'csoda' ide is begyűrűzte magát de azt hiszem itt is a könnyedségről, a könnyen megérthető mégis szórakoztató dolgokról van szó ami ösztökélhet a kreativitásra. Kis árnyalat van minden kész termék között (film,manga,pc játék,stb) ami tálal vagy bemutat valamit, a könyv pedig egy olyan különleges 'ősi' dolog amiből bár megélni, piacot teremteni nem (már nem) lehet de örökérvényű lesz míg létezik egyetlen példánya is. Végtére is a tudást eképpen halmozták kezdetben és könyvekkel és rajzokkal, festményekkel fejezte ki magát mindenki.. a technika fejlődése lehetőséget adott a tartalom jobb tárolásának de az már úgyérzem az emberi rossz tulajdonságok egyike, hogy a tartalma értékét vesztette sok személy számára. Az egybőlmindentudni akaró tudásvágyban "fetrengő" emberek tömege elnyomja a régi értékeket igy a könyveket is (mondhatnék ide sok mást is de ez a topic erről szól). A gond ott van, (szerintem) hogy akkora információ áradat vesz körbe mindenkit, hogy ha nem fókuszál valaki az a sok adat csak szétgurul elötte és ott van minden elötte mégsem képes meglátni azt ami őt érdekelheti és az információbőség zavara teszi érdektelenné a könyveket is. Persze sok már társadalmi oka is van a könyvpiac romlásának. Vagy leszükítjük Magyarországra a témakört vagy általánosítunk vagy más szempontokat veszünk figyelembe de észre kell venni, hogy (megint csak szerintem) el vagyunk kényeztetve szórakozási módok terén és nem a könyv lesz az első amihez nyúlunk... régen ez az egyetlen lehetőség volt a kártyán kivül (persze most ez igy nem igaz de sarkítottam, hogy értsétek mire gondolok) -folyt .köv-
Pontszám: 7.67
népszerűZirrianFérfi
Végzetúr
50 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
26. hozzászólás - 2008.10.21. 18:38:01
Most álljak itt én, mint sok írás kivétele: 14 éves vagyok, január végén 15 és effektíve rengeteget olvasok
Gyors példa: nemtom ki ismeri Richard A. Knaaktól az Ősök Háborúja trilógiát. Háromkötetes, mindhárom kötete elég vastag, s bár igaz, hogy a betűk nagyok, emellett a margó is emberes, de még így sem a legkönnyebb olvasmány kezdő olvasóknak. Na a teljes trilógia volt kb 6 óra, és akkor még nem is túlzok. Sokszor már kifogyok a könyvekből.
De sajnos a fentebb elhangzottakat sajnos csak alátámasztani tudom...Miskolcon az egyik elitebb gimibe árok, a Földesbe, ahol jelenleg kilencedikes vagyok, de az osztályom ilyen téren zokni.
Nem az, hogy fantasyt olvasna, amely tényleg remek dolog, de azért vannak a világirodalom klasszikusai között nagyobb művek is, de úk ezeket sem ismerik. Emlékszem, 3-4 éve olvastam el a Candideot, és ennek hatására filozófus akartam lenni.
Mindez azért van, mert nincs fantáziájuk. Megvárják a filmet mindenből, mert nem tudják maguk elé képzelni a jeleneteket. Inkább beérik egy olcsó, X kategóriás színésszel, minthogy megalkossák a saját karakterüket, aki akár teljesen más, mint a filmvásznon megjelenő.
Ebből akár egyeneságon indulhat a szerepjáték. Ott lehet felhasználni legjobban azt az ismeretanyagot, amit megszereztünk a könyvekben. Magyarból nagy spíler vagyok a fogalmazásaimmal, mert a tanárom szerint a nagy szókincsem mellé társul egy adag jófajta humor, és sok fantázia
Megpróbálom terjeszteni az igét, de senkit sem sikerül rávennem arra, hogy elolvassom valami olyat, aminek értelme is van.
Egyik angolórán volt a feladat, hogy a kedvenc könyvünkről kellett beszélni. Hát, mit mondjak...megvolt a véleményem az ott elhangzottakról. 1-2 kivétellel mind ma befutott sikerkönyvek. Én egy pár éves Warhammer kötetről meséltem, a tanár megdícsért, de nem olvasná el.
Na és a celebek. Meg kellene már mondani az embereknek, hogyha valaki bennevan a tévében, attól még nem fog jó könyvet írni. De sajnos ezt veszik. Emiatt halnak ki az igazán jó könyvek. Rejtőnek vajon ennyi problémája volt ezzel? Rosszul is mondom, inkább a Rejtő-könyvek eladásával volt ennyi probléma? Valószínűleg nem. Akkor az emberek szívesebben olvasgattak, és Rejtőnél megvolt az a fajta humor, ami jellemzi a magyarságot. És ez az a humor, ami kezd kiveszni a magyar könyvekből. Persze, a fantasyban nem kell jelen lennie, de nem íródik manapság ilyen könyv. Ha mégis, akkor kérek egy címet és írót
A hangoskönyvekről nem tudok véleményt mondani, mivel nem szoktam hallgatni, amikor egy könyvet olvasok, inkább hallgatok alatta zenét. De valaki írta előttem, hogy szinte mindenhol olvas könyveket. Na én esetleges sz. gépen való játék közben is szoktam
És még egy utolsó nagy probléma: nem tudnak az emberek olvasni. Ide igaz a Beatrice egyik dalszövege, miszerint: "azért szar ez az egész világ, mert ti emberek szarok vagytok". Ez érthető a könyvekre. Csöppet vulgáris kifejezésekkel élve azért vannak szarban a jobb könyvek, mert az emberek szarok ilyen téren, és csak azt olvassák el, aminek szókincse maximum 500 szó.

Az én véleményem ennyi lenne a témáról...már régóta le szerettem volna, írni, így hát jól jött nekem az a kis blog, köszönöm szépen.

Ui: TF szerepjáték ötletét támogatom, tutira megvenném, már csak a hangulata miatt is!
Márpedig itt béke és tökéletesség lesz. Ha beledöglötök, akkor is.
Pontszám: 9.42
népszerűKecskeffyFérfi
Végzetúr tanonc
14 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
27. hozzászólás - 2008.10.21. 18:40:37 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Esetleg megoldást jelenthet a nagy költség ellen a digitális nyomtatás. A hagyományos nyomtatás nyomólemez költségei eltűnnek, akár egyesével is lehet utánrendelni. Érdemes azzal kombinálni, hogy pl. interneten megrendelhetik a könyvet, aki megrendelte, annak elkészíttetni, postázni. Így raktározni sem kell.
Világ Proletárjai, Egyesüljetek!

v4: Galócza
Pontszám: 7.50
kedvelt tagTony RamirezFérfi
Végzetúr tehetség
231 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
28. hozzászólás - 2008.10.21. 18:56:41
Imadok olvasni, rengeteg konyvet veszek, foleg toletek! A legolcsobbak vagytok a zsetonbol valo fizetes miatt! A jutalompont is jo otlet! Amugy a jutalompontbol nem lehetne venni oskovet?
A konyvel az a baj, hogy egy csomo minden eltereli rola az ember figyelmet, mert lassan haladsz vele, viszont ez az elonye is mert elszakadsz a valosagtol ami neha nyomaszto!
Itt mindenki hülye, csak én vagyok helikopter!
Pontszám: 7.50
népszerűKisujjFérfi
Végzetúr
65 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
29. hozzászólás - 2008.10.21. 19:33:54
Múltkoriban olvastam valahol (SG, origo, ilyesmi), hogy röpke 60ezerért lehet venni kis hordozható ketyerét, amire több könyvet is le lehet tölteni nagyon olcsón. Ez szerintem egy jó kiindulási alap. Különösen ha van kb. olyan kijelzője, mint egy kisebb könyvnek, és scrollozás helyett "lapozni" kell. Nem tudom ki hogy van vele, de nekem ez eszi leginkább a szememet amikor gépen próbálok olvasni. Szóval ezt a megoldást maximálisan támogatnám. Egyrészt az, hogy kevesebb papiirra van szükség visszafogná a fakitermelést, és az jó. Másrészt könnyen hordozható több könyv is. Képzeljük el, hogy az összes iskolai tankönyvünk egyetlen picike ketyeréből áll. Zseniális. Harmadrészt ezzel a könyvterjesztőket teljes egészében kihagyhatnánk a láncból. Elérhetnénk közvetlenül az alkotótól a terméket. Negyedrészt elférnénk. Ez most hülyén hangzik, de ha most bérházi lakásba kényszerülnék, nem férnének el a könyveim. Voltam kinn dolgozni Amerikában, és hülyének néztek, hogy a ruháimon kiivül ami belefért a 2X25 kiló hozható poggyászba, az többnyire RPG alapkönyv volt, meg pár egyéb könyv (és egy laptop). Ezek a könyvek többnyire megvoltak gépen, de az nem ugyanaz. Lehet, hogy játszani nem igazán van idő vele, és ebéd/buszozás közben sem jó olvasni a méretei miatt, de mégis.

Ha már itt járunk, nem tudom ki olvasta Doctorowtól a Little Brothert (vagy legalább az előszavát). Ott található egy érdekes fejtegetés arról, hogy vajon baj-e az, ha ingyen elérhető egy könyv online? Baj-e az, hogy kölcsön adjuk a könyveket? Hogyan ismertük meg kedvenc szerzőinket? Alighanem valaki ajánlotta, kölcsön adott 1-1 könyvet, aztán estleg meg is vettük. Mindenesetre emliit még egy érdekes kezdeményezésről, amit támogatni szeretne. Abból a pénzből, amit az ingyenesen letölthető verzióért adnak neki, úgy veszi, hogy vásárolnak 1-1 nyomtatott példányt tőle, mihelyst összegyűlik annyi. És ezeket a "megvásárolt" könyveket különböző iskolák könyvtáraiba juttatja el.

Amúgy a pontrendszeres/dedikálós/iiró-olvasó talis/egyéb promóciókban is vannak lehetőségek, arról nem is beszélve, hogy a minőség is rengeteged számiit. A Beholdertől őszintén szólva a Nigel Findley könyveken túl nem hinném, hogy sokmindent olvastam volna. De ha nem esik szét a könyv, rendben van a fordiitása, tördelése, nem egy B- kategóriás óvodás Photoshop grafika diiszeleg a boriitóján, az igen sokat segiit rajta.
http://www.youtube.com/watch?v=wlwW0iinCVc
Pontszám: 7.50
kedvencPapp AndrásFérfi
Végzetúr tanonc
29 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
30. hozzászólás - 2008.10.21. 20:08:33
Nem értek a témához ezért csak a saját szempontjaimat tudom leírni.Én utállok könyvet olvasni a gépről hisz nem tudsz nyugodtan hátradőlni ,kényelmesen lefeküdni az ágyra olvasás közben,nem tudod lemorzsázni ,ráadásul kiégetti a szemedett a monitor is.Szerintem a könyv egy dologban felveheti a versenyt ez pedig az élmény.Én is főleg Fantasy témájú könyveket szoktam olvasni és néhány Sci-fit is főleg az alapművekett mint például a Birodalom és az Alapítvány:).És ezek a könyvek felveszik a versenyt a számítógépes játékok élmény világával.Én néha napokig szoktam mesélni a könyvekett a barátaimnak:)Egy számítógépes játékott viszont kijátszol és már rögtön le is tőrlöd a gépről utána max mesélsz róla pár napig és örülsz ha nem felejted el 2 hét múllva .Az igaz a könyvnek elég borsossan felment az ára az elmúlt években és igazán ez tartja vissza az embert.Reméljük ez valahogy változni fog .Summa Summárum szerintem a könyv fizikai formában nem halt még meg és nem is fog egy jó ideig.
Ui:Elmondhatatlanul örülök hogy más témákról is majd ellehet beszélgetni a Végzetúr társaimmal
Pontszám: 7.33
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
31. hozzászólás - 2008.10.21. 20:11:48 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
A könyv az könyv, a számítógép számítógép, elférnek egymás mellett.
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 8
népszerűDanny KayFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
32. hozzászólás - 2008.10.21. 20:35:14
Én is egy fanatikus olvasó lennék (fantasy)! Mondhatnám (sőt, mondom is), hogy a könyveket nem csak olvasni veszem! Persze, egyértelmű, hogy elolvasom őket, de az a legjobb érzés, amikor ránézek a könyvespolcra, ami dugig van tömve, a sorozatok részei gyönyörűen egymás mellett, és elmondhatom, hogy ezt én mind elolvastam! Nem értem, ki képes számítógépről olvasni, hsizen az olvasásnak éppen az a lényege, hogy ellazítson, elrepítsen valahova máshova, nem az, hogy a székben görnyedve a képernyőre bámulva üljél!
Pontszám: 7.75
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
33. hozzászólás - 2008.10.21. 20:37:56 (Válasz Danny Kay #32 hozzászólására.)
nem feltétlen a számítógép (vagyis a monitor)! jelenti a vetélytársat, hanem az e papír. egy sima papír, ami azt mutat amit akarsz, és nem vibrál.
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 7.75
népszerűDanka33Férfi
Végzetúr mester
929 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
34. hozzászólás - 2008.10.21. 21:12:28
Én a magam részéről imádok olvasni, nem csak a mostani új kiadású könyveket, hanem szenvedélyesen gyűjtöm az akár 20 éve megjelent Sci-fi könyveket (érsd:STAR WARS forever). Számítógépen olvasni olyan, mintha a kedvenc ételedet ennéd csak épp íz nélkül: pont a lényeg veszik el. Legalábbis.....Szerintem .
V1:Danka33
V3:Ezüst Agyar
Pontszám: 7.50
népszerűLilenlethNő
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
35. hozzászólás - 2008.10.21. 21:38:11
Különös, hogy éppen a Végzetúr site-on bukkanok arra a témára, hogy mivé is lesz a hazai könyvkiadás. Egyszerűnek tűnik (ti. könyvet kiadni nem nehéz - elvileg!, túlkínálat van, rengeteg a kiadó, az emberek nem olvasnak stb... sokan írtatok fentebb erről), azonban ez egy rendkívül árnyalt és összetett probléma. Kis hazánkban ráadásul meglehetősen furán is működik a könyvkiadás és -terjesztés. Megpróbálok néhány olyan általános infóval hozzájárulni a beszélgetéshez, ami talán kicsit szakmai, de némi plusszal szolgálhat.
A könyv ára gyakorlatilag mindent tartalmaz(na), ami kiadása során költségként felmerül (azaz nem csupán az előállítási költségeket), de jobbára ez már nem építhető be az árba, mert nagyságrendekkel magasabb volna a jelenleg sem olcsó könyvek ára, ehhez még hozzájön az indokolatlanul magas terjesztési költség, s a Miklós által leírt terjesztői magatartás (tisztelet a kivételnek, mert van:)).
Valóban sok a könyvkiadó, mindenhol hallani ezt. Viszont lehetetlen, s nem is szabad arról ítélkezni, hogy kinek van helye a piacon, kinek pedig nincs. Azonban úgy érzem, jelen helyzetben korántsem a vásárló dönt.
Könyvet kiadni elvileg egyszerű. De nagyon sok rossz kiadvánnyal lehet találkozni a piacon. Kezdve a szerkesztés és korrektúra felületességével vagy hiányával, vagy azzal, hogy a címnegyed és kolofón (a könyv alapadatai) minimális tartalma sem jelenik meg a kötetben, át a rossz kötés- és papírválasztáson, egészen az olvashatatlan tördelésig. Ezek jelentős része nem anyagi kérdés.
Magyarországon teljes mértékben hiányzik a mecenatúra a könyvkiadásból és az irodalomból, kétlem, hogy a közeljövőben általánossá válhatna.
Nagyon sok múlik a reklámon, arra pedig már egy közepes kiadónak se nagyon telik.
Hiú ábránd, de jó lenne, ha az ország néhány napos könyvünnepe arról szólna, amiért eredetileg létrejött: a magyar könyvkiadókról és kínálatukról.
Pontszám: 8
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
36. hozzászólás - 2008.10.21. 21:52:31
Örülök azért, hogy ilyen sokan hisztek a könyv jövőjében, de még mindig kisebbségben vagytok. Fiatalabb koromban én is valami embertelenül sokat olvastam, de aztán család munka stb. mellett egyre kevesebb időm jutott rá. Egyébként a kütyü, amit említesz, azt úgy hívják, hogy Kindle. Nem tudom, mikor lesz Magyarországon - de ő talán feltámaszthatja a dolgot valamennyire, hiszen teljességgel megkerüli a könyvnagykereket és a nyomdaköltséget, a könyvkiadás két legnagyobb kerékkötőjét. Mindenesetre külföldön nagy sikere van, olvastam annakidején hogy az Amazonon pillanatok alatt elkapkodták mindet.

Idézet: Robiba - 2008.10.21. 17:53:11
Szerepjáték kőnyv kiadás lesz?? Pl:TF-ből???

Annak idején lelkes játékosok nekiálltak megcsinálni, és ki is adtuk volna, de aztán nem készültek el vele. Most már ebből biztos nem lesz semmi, sajnos, nem érné már meg.

Idézet: Kecskeffy - 2008.10.21. 18:40:37
Esetleg megoldást jelenthet a nagy költség ellen a digitális nyomtatás. A hagyományos nyomtatás nyomólemez költségei eltűnnek, akár egyesével is lehet utánrendelni. Érdemes azzal kombinálni, hogy pl. interneten megrendelhetik a könyvet, aki megrendelte, annak elkészíttetni, postázni. Így raktározni sem kell.

Amennyire én tudom a digitális nyomás sokkal drágább mint a rendes nyomda.

Idézet: Tony Ramirez - 2008.10.21. 18:56:41
Imadok olvasni, rengeteg konyvet veszek, foleg toletek! A legolcsobbak vagytok a zsetonbol valo fizetes miatt! A jutalompont is jo otlet! Amugy a jutalompontbol nem lehetne venni oskovet?

Köszi jutalompontért őskő biztosan nem lesz viszont
Pontszám: 6.63
irritálóPHOENIXFérfi
Végzetúr tehetség
114 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
37. hozzászólás - 2008.10.21. 21:59:16
Hű. Hát én elolvastam az összes hozzászólást, eltartott egy ideig, de azt hiszem, megérte. Érdekelt vagyok a könyvkiadás témájában, mert jelenleg az első kis történetemet írom - persze nem rólam szól - és emiatt igyekszem minden használható infót begyűjteni a kiadásról. Jómagam is sokat olvasok SF-t és horrort főleg, ez pl elengedhetetlen ahhoz, hogy mi is írhassunk, mert hát Stephen King is megmondta: ,,Egy író rengeteget ír, de főleg rengeteget olvas!'' Elég gubancos a sztori, nem egy szálon fut, egy, de max 2 éven belül befejezem, viszont többet meg szeretnék tudni a kiadás folyamatáról, mi a helyzet a szabályokkal és jogokkal, mert nem akarok pofára esni, ha ,,eljön az idő''.
Vihart és mennydörgést fogsz zabálni és tüzes villámokat sz*rni! Ha így folytatod, veszélyes leszel!!!

Kaland: Áldozatbemutatás
Pontszám: 6.75
kedvencKhettyNő
Végzetúr mester
1135 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
38. hozzászólás - 2008.10.21. 22:10:53 (Válasz PHOENIX #37 hozzászólására.)
Sok sikert és főleg kitartást a dologhoz!
Egy jótanáccsal hadd lássalak el: Ne az vezéreljen írás közben, hogy a lelki szemeid előtt már a boltok polcain látod a könyved.... mert írtó nagy csalódás is érhet!!!
Azért írj, mert neked tetszik... aztán kérd ki néhány jóbarát véleményét a művedről! Ha tényleg jó barátaid őszintén véleményezni fogják és akkor látod igazán, hogy mennyire jó, amit írtál... hogy másoknak mennyire tetszik... vagy nem tetszik...

És kezdő, névtelen íróként nem sok esélyed van arra, hogy kiadják a könyvet, mert a név a garancia, hogy eladható...

Ezt kb 15 év írás és 8 év sikertelen házalás mondatja velem, de őszintén remélem, hogy ha tényleg jó a történeted, akkor te nagyobb szerencsével jársz!

Akkoriban, mikor először "visszautasítottak" nagyon csalódott voltam, hiszen biztos voltam benne, hogy nálam jobbat senki nem tud írni!
De mostanra rájöttem, hogy nem az a lényeg, hogy ott díszeleg-e a nevem valamelyik plakát hirdetésén, hogy "megjelent XY új könyve" (ráadásul nem is tudnék évente új történetet kitermelni ), hanem az, hogy akik elolvassák (vannak azért néhányan), amit írok, ők legalább annyira élvezzék és értsék a világot, amit megteremtettem, mint én magam... mert erről szól az írás! Bevonni másokat abba a világba, amit valójában csak te ismersz!

(ezt nem reklámozás céljából írtam.....)
A hozzászólást Khetty módosította 2008.10.21. 22:24:17-kor
Khetty, Napkapu és a A Zöld Pókok Exkluzív Hálójának arculattervezője (V1)
Kerheina, Ködkapu Strázsái szövetség (V3)
"Több okom van gyűlölni, mint bárkinek... és én mégis hinni kezdtem Benned!"
Pontszám: 6.50
irritálóPHOENIXFérfi
Végzetúr tehetség
114 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
39. hozzászólás - 2008.10.21. 22:29:04 (Válasz Khetty #38 hozzászólására.)
Köszönöm a tanácsokat és bátorítást. De megmondom, eddig eszembe sem jutott a ,,könyvespolc'' dolog. Pár barátomnak elmondtam már nagyobb vonalakban a történetet, akiknek - idézem - ,,g*cire'' bejött, a volt magyar tanáromnak és húgomnak, ők azok akiknek a legjobban hiszek. Először is a barátaim mind ilyen témájú könyveket olvasnak, a tanárom értékelte a fogalmazásaimat akkoriban és helyesírásomat és elárulta, hogy egyetlen diákja sem állt elő még ilyen történettel. A húgom pedig sokat segít a tökéletesítésben, mint ,,kívülálló'', azokon a pontokon, amit valószínűleg csak én érthetek, mert én írom a sztorit, ő pedig visszakérdez, hogy ,,ez most miből következik?'', ami óriási előny, !!!16!!! éves létére Dan Brownt olvas, a Da Vinci kódtól a Digitális Erődön és az Angalok és Démonokon át a Megtévesztés Fokáig, elképesztő. Erre én is büszke vagyok. Egyébként van annyira folytatható a cselekmény, hogy ne egy részes legyen.
Vihart és mennydörgést fogsz zabálni és tüzes villámokat sz*rni! Ha így folytatod, veszélyes leszel!!!

Kaland: Áldozatbemutatás
Pontszám: 6.40
népszerűKisujjFérfi
Végzetúr
65 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
40. hozzászólás - 2008.10.21. 22:56:54
Ühüm. Kindle. Na, ez nem jutott eszembe. Szóval a "könyveknek" ad egy esélyt, bár nem tudom, ez titeket mennyire érint, vagy kerül meg. Tartok tőle inkább ez utóbbi. Bár talán el lehetne kezdeni felpakolászni a könyveket ehhez letöltésre, de addig még van pár hónap legalábbis. Másrészt ha a jogok nálatok vannak még, akkor talán nem lenne ordas nagy költség, és én például 4 éve próbálom pótolni a Yabbagabb, a kalandozók szégyene könyvemet - eredménytelenül.

Másrészt a TF-es szerepjátékot azért ha befejezik szerintem érdemes lehet ingyen vagy olcsón elérhetőként feltenni a Beholder honlapjára. Vagy hát attól függ mekkora. Ha MAGUS-méret, akkor nem érdemes kiadni. Ha sikerülne Kobolds Ate My Baby (vagy mint a TF-hez megjelent Abrak ) méretre lenyomni, akkor talán még lehetne kezdeni is vele valamit. Fektetve A/4-re kinyomni, kettéhajtani, középen valamivel összefogni, és mondjuk TF talin valamivel költség fölött osztogatni párat. Full extrásan még járna hozzá valami boriitó
http://www.youtube.com/watch?v=wlwW0iinCVc
Pontszám: 6.33
Oldal: 1234567
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!