Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12345
Szerző
Topic neve: Európai Unió
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3618 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Európai Unió
41. hozzászólás - 2009.05.20. 13:57:42
Szomorúan olvastam, hogy lehet, csődbe megy a Hertz szalámigyár. Lassan minden nagymúltú, tradicionális magyar gyár tönkremegy, és nem hiszem, hogy ennek a hibás gazdálkodás lenne az oka, ha 50 vagy 100 évig jól csinálták, akkor most se ronthatták el nagyon. Nyilván sokkal nehezebb egy világszintű versenyben talpon maradni, de ezért a magyar állam is tehetne valamit ezen cégek támogatására. Ha a Szerencsi cukorgyár és számos más tradicionális magyar gyár megmentésére nem is jutott pénz, legalább most észbe lehetne kapni. A gyorssegély mellett az lenne a minimum, hogy megkapják ugyanazokat az adókedvezményeket, mint a betelepült multik. Ráadásul ha csődbe megy egy ilyen gyár, a dolgozók végkielégitése (amit az állam fog fizetni) lehet, hogy több lesz mint az esetleges segély...
Pontszám: 7.75
kedvencRiusFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Európai Unió
42. hozzászólás - 2009.05.21. 15:18:57 (Válasz Miklós #41 hozzászólására.)
Ez csak részben van a válság miatt. Ha már a PICK-ről hallod ezt, akkor van nagyon nagy gáz, ugyanis ebben a Hertz tönkremenetelében Csányi (PICK tulaj is+a fél hús- és tejipar, OTP-n és egyebeken kívül) keze is benne van.
Ronda troll vagyok.
Éhes, agresszív, konok,
Mindent felfalok.

Világ 1: Rius, Világépítők
Világ 2: DeSide, Zafír
Világ 3: Drowsy Druid Abasc, Mohír
Pontszám: 7.50
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3618 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Európai Unió
43. hozzászólás - 2009.06.08. 09:08:19
Szép nagy cirkusz volt ez az EP választás... Sikerült megint irdatlan összeget elkölteni kampányra és a szavazás lebonyolítására. Pedig valójában ez nem volt más, mint egy játék a pártoknak, ahol lemérhették, jelenleg ki hogy áll az ő kis versenyükben. Annak, hogy melyik párt vezeti Magyarországot, óriási jelentősége van - de hogy melyik párt milyen mértékben üldögél az Európai Parlamentben, annál kevesebb. Ha elvégzik a feladatukat, és az ország érdekeit képviselik, akkor mindegy, hová tartoznak. A kudarcot és a sikert is úgy értékelik, mintha ez lett volna a magyar parlamenti választás. A Fidesz győzelme megjósolható volt, hiszen a Gyurcsányból kiábrándultak számára nem volt túl sok választási lehetőség, vagy az egyik szélsőjobboldali pártra szavaznak, vagy a másikra. Fodor Gábor nem tudom, min csodálkozik, a megmaradt szavazóikat akkor vesztették el, amikor megpróbálták a miskolci rendőrkapitányt leváltani. Az MSZP meg beszívta, nemcsak nálunk, de minden országban is a kormánypártot okolják a bajokért, a válságért. Az MDF ünnepelheti az 1 szavazatát, de az igazi nyertes itt a Jobbik...
Pontszám: 8.40
népszerűShiakoFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Európai Unió
44. hozzászólás - 2009.06.08. 09:28:27 (Válasz Miklós #43 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.06.08. 09:08:19
a Gyurcsányból kiábrándultak számára nem volt túl sok választási lehetőség, vagy az egyik szélsőjobboldali pártra szavaznak, vagy a másikra.


Ezt részleteznéd a kedvemért? :think: (tudod, gyengébbek )
Üdv:
Gabi
Pontszám: 7.50
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Európai Unió
45. hozzászólás - 2009.06.08. 20:42:31
Szervusztok!

Előrebocsátom, hogy MSZP-szimpatizáns vagyok, tehát a FIDESZ-t negatívabban ítélem meg, mint sokan.

A baj az, hogy Magyarország alig egyharmada ment el szavazni, kb 38%, esetleg egy-két százalék eltérés lehet. Ennek az 56%-áról beszélünk, azaz a választópolgárok nagyjából 20%-áról, s Orbán mégis úgy veri a mellét, hogy győzött, mintha 90%-os részvétel lett volna.

Nem vagyok benne biztos, hogy azonos lett volna az arány, ha többen szavaznak. Én abban bízom, hogy a parlamenti választáskor nem így lesz, én félnék egy FIDESZ-kormánytól, túlságosan vágynak a hatalomra, nem tudnának nem visszaélni vele. (Ez persze általános a politikusok között, de a mérték különbözik még egyelőre.)

Módosítás: Ja, és a FIDESZ-től még csak azt hallottuk, hogy mit csinálnának vissza, de semmit nem mondtak arról, hogy valójában mit akarnak csinálni, ebben az MSZP reklámjának van igaza, Orbán Viktor jelenleg csak halandzsázik.
A hozzászólást Awenhai módosította 2009.06.08. 20:44:32-kor
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 8.80
népszerűCellNő
Végzetúr tehetség
189 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Európai Unió
46. hozzászólás - 2009.06.08. 21:02:16 (Válasz Awenhai #45 hozzászólására.)
Orbán nem csak jelenleg halandzsázik hanem amióta beszélni tud. Tipikusan olyan politikus aki nem emlékszik mit hazudott 2 nappal ezelőtt. A többi pártot mocskolja, aljas húzásaival elérte, hogy az irányítható többség akiknek nincs véleményük őt kövesse. Nem igaz, hogy ennyi ember van aki nem tanult az eddigi történésekből és még mindig Orbánt szeretné.. (Magyarul remélem az arányok nem alakulnak így a parlamenti választáson)
Én nem vagyok MSZP-szimpatizáns sem, de egyet értek veled.
Pontszám: 9
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Európai Unió
47. hozzászólás - 2009.06.08. 21:08:47
Szervusztok!

Cell: Orbán nálam akkor vágta el magát végleg, amikor kijelentette, hogy a FIDESZ sosem jelentette azt, hogy Fiatal Demokraták Szövetsége. Azóta azt sem hiszem el, amit kérdez, és bármilyen lehetőség van, ellene szavazok (ha az a másik egy értelmes lehetőség).

Javítás: Már megint csak félig írtam le a véleményemet... Orbán a végsőkig populista, de uralkodni vágyik, mint hetven éve egy bizonyos személy. Akkor nagy baj lett abból, hogy hatalomra jutott... és ettől félek én most is.
A hozzászólást Awenhai módosította 2009.06.08. 21:11:09-kor
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 8
népszerűShiakoFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Európai Unió
48. hozzászólás - 2009.06.09. 09:05:39
A jelenlegi helyzetünkben sokat segítene egy 2/3-os többség a parlamentben. Segítene. Ha lenne olyan 2/3, aki dolgozna az országért és változtatna.
Az EP választás azért eléggé jól mutatja az arányokat, mégha szvsz vannak "sokan", akik másképp szavaznak itt, mint egy parlamenti választáson.
A világ jelenlegi helyzetében (globalizáció, társadalmi különbségek növekedése, gazdasági világválság) kár meglepődni azon, hogy a szélsőségek erősebb hangsúlyt kapnak. Kiváncsi vagyok, hogy mi lesz a meghirdetett EP összefogásból a visszaszorításukra.
Üdv:
Gabi
Pontszám: 7.50
kedvelt tagHuliganFérfi
Végzetúr tehetség
174 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Európai Unió
49. hozzászólás - 2009.06.11. 16:30:27
Hogy miért is tart csonka Hazánk ott ahol tart?Nem lenne szükségünk az EU-ra,mert megvan mindenünk ami kell az önállósághoz.Csak az a baj hogy bizonyos érdekek miatt tönkretesznek,ellopnak,eladnak mindent.A parlamenti pártok csak szónokolnak a Magyarságról és arról mi miért jó szerintük.Lassan odáig jutunk hogy saját szülőföldünkön még a belélegzett oxigén után is adót fogunk fizetni.

Makói gázfosztás!!! Tudjon róla minden Magyar!!!

Gombostűt a tűpárnában.

Magyarország földjének mélyén,
Makó közelében olyan gázkincsre bukkantak hivatásos külföldi
kincsvadászok, amely negyven éven át képes volna biztosítani
Magyarország gázellátását, vagy a mostani ínséges időkben egy intenzív,
húsz évre rövidített kitermelést véve alapul, akkora bevételhez
juttathatná a magyar államkasszát, amely rövid idő, mondjuk öt-tíz év
alatt a magyar életszínvonalat körülbelül az ausztriaira emelné, és húsz
év múltán a magyar gazdaság csak e gázkincsnek köszönhető en
felzárkózhatna a gazdag Európához.

Mindebben nincs semmi túlzás. Minden érdeklődő ember tudta, hogy az
Alföld mélyén többféle kincs lapul - olaj, gáz, termálvíz -, csak meg
kell találni, de az sem nehéz, csupán fúró és némi türelem kell hozzá.

Körülbelül olyan feladat ez, mint gombostűt találni a tűpárnában.. A
Falcon Oil, ez a kanadai központú multi cég képes volt - saját állítása
szerint - egy éven át keresni, amíg telibe találta a gombostűt, vagyis a
600 milliárd köbméteres gáztartályt, lent, hat kilométer mélyen a föld
alatt.

A cég - nem tudni hogyan és mennyiért - kizárólagos jogot kapott 35 évre
a magyar államtól a gázkutatásra, és ami elképesztő, a gáz kitermelésére
és eladására is. A magyar állam szerényen csak 12 százalék
bányajáradékot kér cserébe, vagyis odaajándékozta a Falcon Oil-nak e
páratlanul értékes gázkincs 88 százalékát.

Hogy mennyi pénzről van szó? Ebből a gázkincsből az utolsó fillérig ki
lehetne fizetni a teljes magyar államadósságot, ami egyúttal a magyar
gazdaság elképesztő felerősödését eredményezné. Avagy fel lehetne
függeszteni a megszorításokat, sőt emelni lehetne a nyugdíjakat és a
béreket, és a gazdaságot serkentő intézkedéseket lehetne indítani.

Felfoghatatlanul sok pénz, ami a jelek szerint majdnem mind a másé lesz.
Nem kell, hogy így legyen. A magyar jog ismeri a feltűnően aránytalan
szerződés fogalmát. Az ilyen szerződést meg lehet támadni, és amíg
jogállami volt Magyarországon, addig a bíróság az ilyen szerződéseket
meg is semmisítette. Íme, itt a nagy történelmi pillanat a nagy közös
cél, amelynek mentén közös nevezőt találhatnának az ország egymással
szembenálló erői.

Senki nem vitatja el a külföldi befektető jogát a tisztes haszonhoz, de
senki sem fogadhatja el a tisztességtelen haszon érvényesítését.
Tudtuk, hogy Magyarország földjének mélyén kincsek lapulnak, örömmel
vettük a kalandos kedvű vállalkozók jelentkezését, azonban az államnak
jól felfogott érdeke, hogy az ország földjében rejtőző kincs kiaknázása
az ország népének érdekeit szem előtt tartva történjék.
Magyarország nem Rhodesia, és ez nem a XIX. század.

A Gyurcsány-kormány lapzártakor hallgatott a szerződés tartalmáról. Van
azonban egy pont, ahol már meg kell állítani a dolgok menetét. A makói
gázkincs kitermelése nem történhet meg a mostani feltételek között. Az
ország népe nem nézheti ölbe tett kézzel saját kifosztását. A történelmi
hanyatlásnak és a kollektív hülyeségnek egy ponton véget kell vetni.
Azért, mert lelkiismeretlen bűnözők a maguk pitiáner hasznára, olcsó
jutalékokért kiárusítják apránként és nagyban az ország kincseit, még
nem kell feladni mindent, még érdemes harcolni mindazért, ami megmenthető.

A magyar nagytőkének sem áll érdekében az ország kifosztása. Talán
vegyünk példát a horvátokról Ők nem adták oda koncesszióba sem 35 évre,
sem rövidebb időre, sem a Falcon Oil-nak, sem másnak az Adriát.
Inkább maguk építettek autóutat, hogy a turisták kényelmesebben
odaérjenek. Nota bene: az ügyes kanadaiak a horvátoktól bérelték azt a
fúrótornyot, amivel Makónál gázt találtak.


Küldd tovább mindenkinek!
Tudjon róla minden Magyar!

Juhász Ágnes Katalin

________________________

Juhász Ágnes Katalin

FŐGÁZ Földgázelosztási Kft.
http://www.youtube.com/watch?v=Chtztqym4VQ
http://www.youtube.com/watch?v=NNLwBfmPCow&feature=related
Pontszám: 6.71
népszerűShiakoFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Európai Unió
50. hozzászólás - 2009.06.11. 18:44:13 (Válasz Huligan #49 hozzászólására.)
Idézet: Huligan - 2009.06.11. 16:30:27
Nem lenne szükségünk az EU-ra,mert megvan mindenünk ami kell az önállósághoz.


Miazhogymiértmeghogyanmerrőlmerre?
Üdv:
Gabi
Pontszám: 5.33
kedvelt tagHuliganFérfi
Végzetúr tehetség
174 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Európai Unió
51. hozzászólás - 2009.06.11. 22:44:03
Kezdjük sorjában.

Van jó minőségű termőföldünk.Ha az állítólagos rendszerváltás óta nem rombolnák a mezőgazdaságot,nem ellopnák politikusaink az adóforintjainkat,hanem arra fordítanák amire kellene nem kéne behozni a silány minőségű búzát stb.Ha nem hagyták volna bezárni cukorgyárainkat.Miért van az hogy a hazai állattenyésztőkön maradnak a jószágok,mégis özönlik hazánkba a silányabbnál silányabb hústermék.De vehetnénk a tejipart is.Vannak feltalálóink akik kénytelenek eladni külföldön a szabadalmakat,mert a kormányaink nem látnak benne fantáziát és azonnali óriási hasznot.Vajon mekkora bevételei lennének az államkincstárnak ha itthon gyártanák a termékeket és mi adnánk el utána?

Volt egy Ikarus gyárunk,egy Rába Művek,egy Ganz gépgyár,Dunaújvárosi acélmű,Diósgyőri kohó.Vajon miért tették tönkre?Miért kell mindent eladni,elkótyavetyélni külföldi kézre játszani?
Vajon a MOL miért nem tudott gépet bérelni a Horvátoktól,mint a kanadai cég?Bezzeg az oroszoknál fúrkáltak.
Ha egy multi cég adómentes lehet időtlen időkig,ráadásul úgy hogy a bevételét is kiviszi Hazánkból miért sanyargatják a hazai kereskedőket vállalkozásokat mindenféle adókkal?
Miért fizetünk dollár milliárdokat a gázért az oroszoknak és a németeknek(ráadásul ők is az oroszoktól érkező gázt adják el nekünk csak kicsit drágábban) amikor mi is elő tudnánk teremteni a hazai szükségleteket?

Nem kellene más csak annyi hogy olyanok kerüljenek kormánypozícióba akiknek tényleg jelent valamit az hogy Magyarország.Akik nem azért kerülnek oda hogy meglopjanak minket,hanem értünk vannak és szülőhazájukért.
http://www.youtube.com/watch?v=Chtztqym4VQ
http://www.youtube.com/watch?v=NNLwBfmPCow&feature=related
Pontszám: 6
népszerűShiakoFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Európai Unió
52. hozzászólás - 2009.06.12. 11:32:11
Ok, de erről miért az EU tehet? :think:

A többiről is írtam, de szarakodott a net, és lusta vagyok újra beírni. A nagyrésze amúgy is nyilvánvaló, ha érdekelne már rég tudnál róla.
Üdv:
Gabi
Pontszám: 6.83
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Európai Unió
53. hozzászólás - 2009.06.12. 12:10:16 (Válasz Huligan #51 hozzászólására.)
Az elmúlt 20 évben az egész garnitúra ugyanúgy és ugyanazt csinálta. Akik most jönnek se lesznek különbek, naiv aki azt hiszi, hogy igen

És ahogy Shiako írta, ehhez az EU-nak végképp semmi köze.
A hozzászólást CaveMaN módosította 2009.06.12. 12:10:37-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.33
utáltAntika999Férfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Európai Unió
54. hozzászólás - 2009.06.12. 12:11:18
császtok hogy tok embereket hívni a szövetségbe?
Pontszám: 2.30
kedvelt tagSzabinhoFérfi
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Európai Unió
55. hozzászólás - 2009.06.12. 12:16:25 (Válasz Antika999 #54 hozzászólására.)
Off:
Ezt nem ide kéne...van egy olyan topic hogy Kérdezz, és válaszolunk. Oda nyomd...
Hiéna-ZP

Pontszám: 7.50
népszerűCellNő
Végzetúr tehetség
189 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Európai Unió
56. hozzászólás - 2009.06.14. 00:33:48 (Válasz CaveMaN #53 hozzászólására.)
Igen, ha a Fidesz kormányozna, ugyanazokat a hibákat követnék el. Már be is jelentette orbán, hogy újabb IMF hitelt 'kényszerülnek' felvenni. Szép lesz, nem is gondolok bele inkább..
Pontszám: 7.50
népszerűCellNő
Végzetúr tehetség
189 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Európai Unió
57. hozzászólás - 2009.06.14. 00:40:12 (Válasz Shiako #50 hozzászólására.)
Az eddigi kormány a legrosszabbat hozta ki Mo-ból és az EUból. vannak pozitív hatásai, de eddig leginkább csak a negatívat lehetett érzékelni a sikkasztó politikai elit miatt, mivel nem egyezik az érdekük Mo embereinek érdekével.
Pontszám: 8.33
kedvencZimiFérfi
Végzetúr tehetség
151 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Európai Unió
58. hozzászólás - 2009.06.14. 09:08:02 (Válasz Huligan #51 hozzászólására.)
Akkor én is kezdem sorjában.

Bizonyára véletlenül se hallottál arról a szóról, hogy kereslet. Az a helyzet, hogy azért hozzák be, amit behoznak, mert azt veszik meg. Ha te megveszed a magyar tejet 180 Ft-ért, ha ott van a polcon mellette a szlovák/lengyel... tej 110 Ft-ért, akkor gratulálok a hazafiasságodért. A többség - köztük én - úgy sem fog így tenni. (a protekcionista gazdaságpolitika egy kicsi nyílt országban = jó nagy hülyeség)
Fura amikor az emberek előhozzák a tipikusan nehézipari cégeket, hogy miért kellett bezárni. Talán mert semmilyen nyersanyag nincs nálunk és mindent világpiaci áron kellene venni, így pedig nem lehet versenyezni az olyan országokkal, ahol helyben van minden.
A másik kedvencem, amikor egy ismerősöm mondja, hogy "nem termelünk semmit, mindenki csak szolgáltat". Hát erre én azt mondom, hogy nem irigylem a kínai gyári munkásokat, akik napi néhány dollárért dolgoznak napi 16 órát és termelnek "valamit". Azt kell megérteni, hogy olyan dolgot kell csinálni, amit 1. el lehet adni (versenyképes ár) 2. nagy a hozzáadott érték. A többit meg hagyjuk másra. Üresen állnak a földek, na és? Nem viszi senki sehova, ha kell mindig itt lesz. Tipikusan a mezőgazdasághoz sem szaktudás kell, hanem csak gépek.
Még általában EU-hoz: én teljes mértékben EU párti vagyok, sőt szívesen látnám, ha szorosabb lenne a "kötés". Az USA-val, Kínával vagy Oroszországgal szemben az európai országok külön-külön semmilyen érdekérvényesítő képességgel nem rendelkeznek, amit mindig ki is használnak. (ld. oszd meg és uralkodj elv - pl. Oroszország és a gázvita).

Egyelőre ennyi kívánkozott ki belőlem.
V1 Mordred
Pontszám: 5
népszerűShiakoFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Európai Unió
59. hozzászólás - 2009.06.14. 21:59:18 (Válasz Zimi #58 hozzászólására.)
Idézet: Zimi - 2009.06.14. 09:08:02
Tipikusan a mezőgazdasághoz sem szaktudás kell, hanem csak gépek.


Ez azért ordító nagy hülyeség.
Üdv:
Gabi
Pontszám: 8.60
kedvencZimiFérfi
Végzetúr tehetség
151 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Európai Unió
60. hozzászólás - 2009.06.15. 07:55:31 (Válasz Shiako #59 hozzászólására.)
Ja bocs, a városiak biztos sok újdonságot találnának benne.
Nekem nem tűnik valami eszeveszett bonyolultnak, hogy elülteted, időnként megpermetezed (persze ehhez nem árt egy könyv, de a mezőgazdasági boltban is simán megmondják, hogy mi kell neked ), egyéb speciális művelet (metszés, feltöltés..., amit akarsz) és persze összeszeded. Gyakorlatilag statikus tudás, nyoma sincs a más szakmákban elvárt csodás "élethossziglan tanulásnak".
Remélem így már érthető mire gondoltam.
Szerk: ti. hogy az emberi hozzáadott érték jóval kisebb, mint a szolgáltatásoknál. Igen a szaktudás szót rosszul használtam, hiszen pont arra van szükség, egy korlátos tudásra, nem pedig valamilyen kreatív, egyéni dologra.
Szerk2: továbbra is várok rá, hogy valaki felnyissa a szemem a mezőgazdasági termelés kreativitásával kapcsolatban (már ha jelent valami értelmeset a lepontozás pl. az egyet nem értést )
A hozzászólást Zimi módosította 2009.06.20. 09:37:44-kor
V1 Mordred
Pontszám: 3.83
Oldal: 12345
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője