Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12345
Szerző
Topic neve: Európai Unió
népszerűKisujjFérfi
Végzetúr
65 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Európai Unió
21. hozzászólás - 2008.10.30. 17:11:23
Mortimer: És ehhez azért tegyük hozzá, hogy ez szemlélteti azt is, miért érdekük _valamennyire_, hogy segiitsék ezt a fellendülést Nyilván ha nincs fellendülés, nem költünk, és a végtelenségig ők sem állhatnak tovább és tovább és tovább.
http://www.youtube.com/watch?v=wlwW0iinCVc
Pontszám: 7.50
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Európai Unió
22. hozzászólás - 2008.10.30. 18:23:36 (Válasz Miklós #17 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2008.10.29. 22:49:28
eszembe sem jutott politikát hozni a fórumra, szerintem az EU, az abba való belépés, és annak az ország számára való haszna inkább gazdasági kérdés. Amikor az EU-ról kellett szavazni, akárki is lehetett volna politikai hatalmon, mindenképpen az EUhoz való csatlakozás mellett kellett voksolnia. Sőt, attól függetlenül, hogy (szerintem) a dolog elég nagy pofáraesés gazdaságilag, valószinüsithető, hogyha akkor nem szavazzuk meg az EU-ba lépést, akkor
1.) az EU tudatosan nehezitette volna az életünket,
2.) nem feltétlenül lett volna jobb a helyzet, és lehetne szidni, hogy miért nem léptünk be

az én postom inkább arra irányult, hogy a szentnek tűnő EU cél valójában korántsem annyira szent, és bár valószínűleg az eredeti koncepció jó volt, valójában minket, és a többi kelet-európai országot elsősorban jól megfontolt anyagi érdekből vettek be: gyakorlatilag modern kori gyarmatositásról, kizsákmányolásról van szó.

az eredeti koncepcióval van a baj. csak úgy tudnak minket segíteni, ha más (gazdagabb) országtól veszik el a pénzt. és ezt a gazdag országok is tudják, ezért nem is fognak csatlakozni.
A hozzászólást Miklós módosította 2009.02.16. 10:43:02-kor
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 8.33
népszerűShiakoFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Európai Unió
23. hozzászólás - 2008.10.31. 20:42:50
Azért a mostani régebbi tagok nem éppen templomegerék és ugye a saját piacukat teremtik meg azzal, hoyg az új tagok fejlődésével egyre vásárlóképesebb piacokat teremtenek maguknak. :idea:
Üdv:
Gabi
Pontszám: 7.50
kedvencAronDFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Európai Unió
24. hozzászólás - 2008.11.09. 12:22:04
A vámról annyit hogy én örülök annak hogy nincs vám, mert itthon gyártott árut szállítunk külföldre. És ha arra van panasz hogy nem fogynak a magyar áruk akkor erre az a válasz hogy olyan árut kell csinálni amely megállja a helyét az egész világban. Én erre törekszem. És egyébként Miklós, te is kiadhatnád a HKK-t angol nyelven ha valóban úgy gondolod hogy jobb mint a Magic(merthogy ezt nyilatkoztad valamikor). Szóval arról van inkább szó hogy nekünk kell összeszednünk magunkat.
Külföldre vándorol a munkaerő? Ezt is csak azzal lehetne orvosolni, hogy mi, sokkal jobban megfizetjük a tehetségeket akik éveket töltöttek azzal hogy tanuljanak valamit, hogy ne kelljen külföldre menniük. És ha ezt nem tudjuk megcsinálni annak csak a magyar állam vagy mi lehetünk az okai, nem pedig az EU.
Pontszám: 8.17
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Európai Unió
25. hozzászólás - 2008.11.09. 14:15:51
Én valahonnan úgy emlékszem, a HKK egyszer ki lett adva szlovákul, mostanra abbahagyták. Vajon miért?
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 7.50
kedvelt tagztuningFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Európai Unió
26. hozzászólás - 2008.11.22. 21:44:06
Én alapvetően Miklóssal értek egyet, nem olyan jó ez nekünk, mint ahogy elsőre tűnt. Az nem igaz, hogy a gazdagabb országok csak ráfizetnek, mivel a szabadkereskedelem miatt az ezekből az országokból származó transznacionális vállalatok ezekben az országokban fiztik be a külföldön eladott termékek adóját. Tehát erre nemhogy nem fizetnek rá, még talán keresnek is rajta (az, hogy például Magyarország gazdaságát tönkreteszik, az nem nagyon érdekli őket, ilyen a kapitalizmus). És akkor arról még nem beszéltem, hogy a Mo-on állami pénzen kintanított szakemberek elvándorolnak más országokra, ahol a munkája után (általában nem kevés) adót fizetnek, és segítenek fejleszteni a gazdaságot.
Pontszám: 7.50
népszerűShiakoFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Európai Unió
27. hozzászólás - 2008.11.23. 21:15:26
Hogy a magyar gazdaság tönkretételében mekkora része van a külföldi cégeknek és országoknak a magyar kormányokhoz képest, az azért megérne egy külön topikot.
Üdv:
Gabi
Pontszám: 7.50
kedvelt tagHuliganFérfi
Végzetúr tehetség
174 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Európai Unió
28. hozzászólás - 2008.11.24. 13:13:00
Hazánknak nem lenne szüksége az EU-s tagságra,ha az állítólagos politikusaink,és cimborái nem nyalnának állandóan bizonyos hátsófeleket.Az EU-nak azért kellettünk mi Kelet-Európaiak,hogy az ő többletárujukat legyen hova bepréselni.Akár olyan áron is hogy az adott ország gazdaságát lezilálják.

-Ahogy tagok lettünk rögtön jöttek a munkahely megszüntetések.
cukorgyárak bezárása,Határőrség szétzilálása stb.
-Nem kellene behozni mindenféle élelmiszeripari terméket amit a saját határainkon belül is megtudunk termelni.Ezzel is munkát adva az itthoni termelőknek,és növelve az államkassza bevételét az adók befizetésével.

-Ugyanúgy megadóztatni a multikat is mint a hazai cégeket.
-Ja,és kicsit komolyabban kéne venni a Magyar találmányokat.Pénzt adni a megvalósításához,itthon gyártani és utánna eladni világszerte.Egyből nem lenne olyan gyengécske a Forintunk és a gazdaságunk.

De mondjuk ez csak az én naív kis véleményem.
http://www.youtube.com/watch?v=Chtztqym4VQ
http://www.youtube.com/watch?v=NNLwBfmPCow&feature=related
Pontszám: 7.50
népszerűShiakoFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Európai Unió
29. hozzászólás - 2008.11.24. 15:16:27
A multikat ugyanúgy adóztatják, mint a hazai cégeket.
Üdv:
Gabi
Pontszám: 5.33
népszerűWolfiaNő
Végzetúr tanonc
13 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Európai Unió
30. hozzászólás - 2008.11.24. 16:07:04
Szerintem az ország jelenlegi helyzetét az EU-s csatlakozással magyarázni badarság. Viszont rengeteg olyan támogatás és pályázat van amit máshogy nem lehetne munkahelyte3remtésre, foglalkoztatásra, képzésekre... fordítani. Persze én ezt úgy írom, hogy a civil szektorban dolgozom, de ez is egy szempont!
Wolfia

Az élet egy nagy játszma, miért ne éljük végig játékosként? )
Pontszám: 7.33
kedvelt tagztuningFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Európai Unió
31. hozzászólás - 2008.11.24. 19:07:33 (Válasz Shiako #27 hozzászólására.)
Abban igazad van, hogy ezt a helyzetet Gyurcsány elvtársnak és bandájának köszönhetjük nagyrészben, de azért a multik is benne vannak a külföldi termékeikkel.
Viszont a multik nem fizetnek adót (legalábbis nekünk nem), pont azért jönnek ide, mert kapnak 5 vagy 10 év adómentességet.
Pontszám: 4.67
népszerűShiakoFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Európai Unió
32. hozzászólás - 2008.11.25. 10:08:47
Bárki megkapja, ha adott összeget behoz és/vagy adott számú munkahelyet teremt. És mindenz nemcsak "Gyurcsány elvtárs és bandája" alatt megy így. :idea:
Üdv:
Gabi
Pontszám: 7.50
kedvelt tagmastervFérfi
Végzetúr mester
687 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Európai Unió
33. hozzászólás - 2008.11.26. 09:19:14
A Román határ közelében dolgozom,határőr voltam,most rendőr vagyok.Román kollégáinkkal vállvetve dolgozunk,ám ők uniós támogatást kapnak fizetésükhöz. Anno ettől a lehetőségtől megszabadított bennünket egy miniszterasszony,aki szerint túl vagyunk fizetve.Az unió mint külső határának őrzését segítendő, adott volna a tényleges szolgálatot ellátó(nem tiszti) állománynak 500-1000Eurót/hó.Ám miniszterasszonyunk kicsi fülét telesusogták a magas tisztségek viselői hogy hogy nézne már az ki,ha egy dolgozó majdnem annyit keresne,mint a vezetője... Tehát hiába adna az unió,ha belpolitikai körök érdekeit sértené a szétosztása.És sajna nagyon is ez zajlik.Csak nekünk jár,mondják "fenn".Felfelé nyalunk,lefelé meg taposunk.Tökmindegy ki kormányoz,egyik sem jobb a másiknál,mindannyian ezt a gondolatmenetet követik.

Gazdaságilag mi csak piacnak kellünk,ezért torpedózzák hazánkat nap mint nap,ez tény.Érdekes módon románia felé nem kacsintgatnak ilyen téren.Nekik van termelésük,vannak bányáik,gyáraik stb... Azt nem fogják tudni lehúzni.Mi mit tudunk felmutatni? Maximum a középső ujjunkat...

Szociálisan jön a támogatás,ez tény,hatalmas lóvékat lehet lekérni e célra,de itt is a szétosztással van baj:lassan már mindenki kisebbségi,akiknek ugye havi szinten jár kb 200000FT(!!!) három-négy gyerekre.Ez nem jár a nem halmozottan hátrányos helyzetűeknek.Ez is politikai érdek(hogy bel vagy kül,azt nem tudhatjuk).Mindenesetre míg ilyen mértékű eltérések gerjesztik a feszültséget,a vezetés nyugodtan azt tesz,amit akar,senki nem fog arra figyelni mi megy a nagyoknál,ha kicsiben az orruk alá dörgölik hogy "nesztek,veszekedjetek ezen"!

Összefoglalva:az EU tagság előnyeit nem tudjuk kihasználni,mert bizonyos bennfentesek érdekeit sértené ha minden zökkenőmentesen haladna.Akkor senki nem nyerészkedhetne,élősködhetne rajtunk.A baj az emberi mentalitással van.És míg ez a szemlélet nem változik,addig itt is maradunk a breki valaga alatt.Sajnos.
A "Pokrócozás Királya" személyesen!
(A név márkavédett, köszönet érte Ösvényjárónak)
Pontszám: 8.88
kedvelt tagztuningFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Európai Unió
34. hozzászólás - 2008.11.26. 17:45:39 (Válasz masterv #33 hozzászólására.)
Az a baj, ami a szocializmusban volt, hogy a pénzeket szétosztogatják támogatásként, ahelyett, hogy munkahelyekbe fektetnék. Ez akkor is, most is azért volt (amit masterv is írt), hogy az emberek ne az ország problémáival foglalkozzanak, és hogy az éppen hatalmon lévő politikusokra szavazzanak.
De mutogatásban a világ élvonalában vagyunk
Pontszám: 7.50
népszerűShiakoFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Európai Unió
35. hozzászólás - 2008.11.27. 08:45:10
Mondjuk az is egy érdekes dolgo, hogy megy a kommunistázás, de közben elvárják az emberek, hogy állambácsi megoldja az életüket. :idea:
Üdv:
Gabi
Pontszám: 7.50
fórumozóLittlePetNő
Végzetúr tanonc
19 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Európai Unió
36. hozzászólás - 2009.01.01. 17:10:47
"Az ötmillió tesco-pénztáros országa" - így jellemezte nemrégiben egy khm.. hogy is mondjam, szóval egy "ezoterikus vezető" ezt, ami itt folyik. A képzettséged, a valódi tudásod mindegy, ha csak a tesco pénztárában van hely, akkor verd a feneked a földhöz, legalább van munkád. A legjobb, ha a gyereked már csak praktikusan a pénztárgép kezelését ismeri meg - másra úgy sem lesz szüskége - esetleg a kölcsönfelvétel folyamatát is megtanulhatja, kultúra az nem kell. Majd jót kacag az egyfogú embereket bemutató beszélgető show-k egyikén, ahol Mr. Senki egy percre valaki lesz, és nyílt színi egyenes adásba megeszi amit kitúrt a nózijából, ez éppen elég neki. A vállalkozásokat gyakorlatilag blokád alatt tartják, minden vállalkozó kötelezően csal valamit és valahol - ha nem tenné, meghalna. Mivel ezt tudják, így minden vállalkozó sakkban tartható, bárki nem tetszik, szétszedhető egy perc alatt az adóhatóság nevű szervezet által. Egy perc alatt több családot földönfutóvá tehetnek. (Saját ismeretségi körömből is több példa volt erre) A hazai vállalkozásokat iszonyatos adók és közterhek sulytják, szinte már fizethetetlen lesz minden - újra meg fog erősödni a fekete gazdaság. Már most is ez játszik. Növekszik a magán-gazdaságokban a csereüzletek, az un. "barterek" száma, mert egymás termékét, szolgáltatását eldugni egyszerűbb, mint pénzt. Időnként a "Nyulacska csengettyűje" mesében érzem magam, ahol a csengettyűt csak úgy lehet megszerezni, ha közben ezer más jószágot meggyőz a kisnyúl aról, hogy vágja ki a fát, hogy az adja vissza jogos tulajdonát, a csengőt.
Amerre a magyar gazdaság folyik, az egyenes irányban az összeomlás felé vezet. Bármely háziasszony, vagy vállalkozás úgy gazdálkodna a pénzzel, mint az állam teszi, akkor azonnal vagy a háziúr jogos pofonjai, vagy a piac kényszerítené arra, hogy költekezzék ésszerűbben. Ám az állami szinten ez már-már lehetetlen. Sok apró dolgoban iszonyú fejetlenség uralkodik. Csak remélni tudom, hogy nem lesz egyhamar valódi megoldás, mert a valódi megoldást úgy nevezik, anarchia, meg háború. Amíg - és ez kicsit politika - a jobb lajbi zsebből a bal lajbi zsebbe rakják a pénzt, addig abban a lajbiban nem lesz több. A választások csak egy színpadi show.
A legszomorúbb amit a hazai vállalkozásokkal művelnek - a magyar "fejekkel".
Pontszám: 7.50
kedvelt tagmastervFérfi
Végzetúr mester
687 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Európai Unió
37. hozzászólás - 2009.01.01. 18:50:05 (Válasz LittlePet #36 hozzászólására.)
Gyönyörű kifejtés!
Csak azt felejtetted ki,(hogy a topikhoz is hűek maradjunk) hogy ezt a folyamatot az EU és más,tengerentúli erők gerjesztik.Nekik áll érdekükben,hogy zombi felvevőpiac legyen a termelő,művelt országból!Ezt pedig a támogatásaik jellegével,feltételeivel el is érik,hogy az idióta szabályzási rendszerüket ne is említsük!(véletlen lenne,hogy minden szabályzás súlyt minket,nem pedig előresegít?) Így kerek a kifejtés szerintem.

Mégvalami: a Nemzetközi Valutaalap(ha jól tudom,ők adták) által adott államkölcsön feltétele az volt,hogy 15%al csőkkentsék a köztisztségviselők,közalkalmazottak bérét és illetményeiket. Ennek mi értelme van? Csak nem az,hogy ellehetetlenítsék a belügyet és aláássák a közbiztonságot? Mert az fog jönni,de hogy miért? Ennek megítélését mindenki saját szájízére bízom... Bocs,ha paranooidnak tűnök,de ebben dolgozom,és látok összefüggéseket...
A "Pokrócozás Királya" személyesen!
(A név márkavédett, köszönet érte Ösvényjárónak)
Pontszám: 5.33
fórumozóQjo001Férfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Európai Unió
38. hozzászólás - 2009.01.02. 12:38:50
szegastok BUÉK mindenkinek
Qjo
Pontszám: 5.33
kedvencSalx narvalFérfi
Végzetúr tanonc
33 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Európai Unió
39. hozzászólás - 2009.02.14. 07:22:46 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Kedves Miklós,csak felnézni tudok azokra,akik vállalják tetteiket,akkor is ,ha ma mást tartanának helyesnek.Hasonló érzések voltak bennem is, a rendszerváltással kapcsolatban.Huszon évesen hittem a magukat demokratának kikiáltó politikusoknak.Sőt másokat is megpróbáltam meggyőzni. Képzeld el,ha annak idején egy hazáját szerető, népét tisztelő,szakmailag képzett képviselői többség kerül a parlamentbe,hol tarthatnák ma.Hittem,hogy így lessz. De hát ez lett belőle.Nem te döntöttél rosszul,csak az asszony fekvése lett más.Ma talán nem is beszélnénk az uniórol,mert nem volna ennyire húsbavágó, a szegényebb rétegeknek.Tisztelettel Nagy József.
A hozzászólást Salx narval módosította 2009.02.15. 03:58:41-kor
Pontszám: 8
irritálóShadeaNő
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Európai Unió
40. hozzászólás - 2009.05.08. 19:50:06
Jómagam, hosszú évekig úgy gondoltam, hogy Mo. előtt ott lenne a lehetőség, hogy saját lábára álljon és NATO-tól (nemmel szavaztam) és EU-tól (érvénytelennel szavaztam) függetlenül (egyfajta Svájc szerüen) megálljon a lábán. Azonban be kellett látnom, hogy mi, akármennyire vagyunk "büszke magyarok" nagyon picike pont vagyunk a térképen, mint területileg, mint gazdaságilag, mint népességi szempontból, ahhoz képest, hogy mennyire nagy szükség van egy igazán jelentős, mind gazdaságilag, mind politikailag meghatározó ellenpontra a Földön, az USA-val szemben. Ez, bár ritkán hangzik el nyilvánosan, létfontosságú! Kis figurák vagyunk csupán egy olyan nagy játékban, ami ugyanakkor keményen irányítja a mi életünket is.

Ezért jelenleg inkább azon az állásponton vagyok, hogy EU-ra igenis szükség van, csak mi próbáljuk meg olyan keményen képviselni magunkat, ahogy az lehetséges. Az egy sajnálatos tény, hogy a közel nyolc éve uralkodó erő impotens ebben a kérdésben. És itt most nem csak a pénzek "furcsa" elosztásáról van szó. Többször is beigazolódott, hogy olyan esetekben, ahol kérhettünk, követelhettünk volna, ott sem sikerült még csak megszólalnunk sem. Véleményem szerint ezen kell változtatni, a saját házunk táján kell előbb söpörni.
Pontszám: 6.50
Oldal: 12345
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője