Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12345
Szerző
Topic neve: Európai Unió
irritálóZidan5Férfi
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Európai Unió
81. hozzászólás - 2009.11.29. 05:26:46 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
A magyar kormány teljesen ki zsákmányolja a lakosságot. Az embereknek annyira nincs pénzük, hogy nem is csodálom elegük lett a kormányból. Remélem a Fidesz-Kdnp kormány ki tudja rántani az országot ebből a mély kátyúból.
Pontszám: 4.50
népszerűValkyreNő
Végzetúr tanonc
29 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Európai Unió
82. hozzászólás - 2009.11.30. 07:58:37 (Válasz Zidan5 #81 hozzászólására.)
Remélem a Fidesz-Kdnp kormány ki tudja rántani az országot ebből a mély kátyúból.

Megnyugtatlak Zidan5, a Fidesz-KDNP kormány sem rántaná ki az országot ebből a helyzetből. A kormánnyal együtt, egyik kutya, másik eb. Az Uniónak pedig nettó befizetői vagyunk, tehát az ottani réseket is tőlünk tömködik be.
Az országot ebből a helyzetből olyan kormány tudná kirántani, amelyik a nemzet érdekeit és nem a globális világhatalom érdekeit helyezi előtérbe. Nem a multikat kellene támogatni adókedvezményekkel akik a profitot kiviszik, hanem a magyar vállalkozókat, vállalkozásokat. Sőt biztos tanultad, Magyarország Európa éléskamrája volt. Meg tudunk termelni mindent ami kell, mezőgazdasági adottságaink jók. Mégis mindent mezőgazdasági ágazat tönkre lett téve. Miért kell nekünk mondjuk a marhahúst bárhonnan is behozni. Mire az asztalodra kerül, semmi köze a húshoz a különféle vegyszerek miatt, amivel kezelik csak azért hogy egy hónap múlva "frissen" megvehesd. Elgondolkozott már ezen valaki?
Pontszám: 9.05
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Európai Unió
83. hozzászólás - 2009.11.30. 08:02:52 (Válasz Valkyre #82 hozzászólására.)
Pár napja olvastam egy interjút a Csányi-birodalom élelmiszeripari első emberével. Ővék a Pick, számos tej és húsfeldolgozó, és most megvették a Hertzet is. Véleménye szerint az EU belépés előtti _túl magas magyar állami támogatás_ tette tönkre az ágazatot, mivel az így nem volt rákényszerítve a versenyre.

"Emlékszem, hogy amikor még CEFTA-tagok voltunk, a csehek, lengyelek és a szlovákok folyamatosan panaszkodtak, hogy a magyar támogatási rendszerből fakadó versenyképességi előnyökkel szétverjük az ő piacaikat. Mi voltunk a régióban a kétezres évek elején a nagy exportőrök. Olyan jó export-import mutatóink voltak a mezőgazdasági termékeknél ezekkel az országokkal összehasonlítva, hogy nem győztünk dicsekedni vele. Csak emögött egy combos, adminsztratív, az Unió közösségi agrárpolitikai rendszerétől alapjaiban és ideológiájában eltérő támogatási rendszer volt. És akkor jött az EU, és az igazság pillanata, és kiderült, hogy az adaptáció a lengyeleknél, a cseheknél meg a szlovákoknál már részben végbement, mert az ő támogatási rendszerük sokkal kevésbé volt nagyvonalú. Nálunk meg még most jön ez az időszak."

http://index.hu/gazdasag/magyar/2009/11/27/ a_magyar_elelmiszeripar_nem_tanulta_meg_mi_az_a_verseny/
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5.96
népszerűValkyreNő
Végzetúr tanonc
29 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Európai Unió
84. hozzászólás - 2009.11.30. 09:07:19 (Válasz Mortimer #83 hozzászólására.)
Most pedig támogatjuk, hogy a gazdák levágják a teheneket, kivágják a szőlőtőkéket, almafákat, és parlagon legyenek a termőföldek
Pontszám: 9.64
népszerűtlenKádárJánosFérfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Európai Unió
85. hozzászólás - 2010.04.29. 16:47:51
Most a nevem ellentmond a dolgoknak (ami csak poénból az ami) de csak az antiglobalizáció és a nemzeti tőke megteremtése képes a mélyből kihúzni a nemzetet és sztem se nyugat felé, hanem másfelé kéne nyitni és teljesen egyetértek Miklóssal. Most itt a kétharmad kiszolgáljuk a nagytőkét hát ces't la vie, de eljöm még a várva árt szebb jövő.

"Ébredj magyar, mert termőfölded másoknak terem!" /Wass Albert!
Pontszám: 6.67
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Európai Unió
86. hozzászólás - 2011.03.01. 12:49:44
Most meg az 5 unió által bezáratott cukorgyárunkat is sirathatjuk, amikor az osztrák gazda által nálunk termelt cukorrépát vásároljuk meg dupla áron.
Nálunk 330 Ft/kg, Ausztriában ~200 Ft/kg.
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 6.53
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Európai Unió
87. hozzászólás - 2011.03.01. 15:39:50
Közben mediterrán ország lettünk, a Tuskóban 120 a narancs és 240 a vöröshagyma.

Ebből a mély kútból ahol a magyar mezőgazdaság (ország) van még a fekete hajú lány sem mászna ki
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 6.65
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Európai Unió
88. hozzászólás - 2011.03.02. 11:55:36
"Csak uniót cseréltünk: a Szovjetből Európai Unió lett."
Jó öreg Géza bátyánk frankón megmondta már régen: magyar ember nem érzi jól magát, ha nem szaros a szája (értve ez alatt országunk mindenkori vezetőit kb. 60 évre visszamenőleg).
Sajnos langyhúgy nép vagyunk...
A hozzászólást Alendaar módosította 2011.03.02. 11:59:49-kor
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 6.53
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Európai Unió
89. hozzászólás - 2011.04.04. 09:53:16
Na, amit korábban írtam az Európai Uniótól, hogy kinyírták a magyar cukortermelést (fizettek a cukorrépa termelőknek, hogy NE termeljenek, és emiatt a Szerencsi Cukorgyárat be kellett zárni - az EU külön fizettett azért, hogy le is bontsák), és ennek meglesz a böjtje, beigazolódni látszik. Hiába megy fel a cukor ára ötszörösére, a cukorgyárat már nem fogják újjáépíteni, így a termesztés sem fog újraindulni... és még hány ilyen fiaskó volt.

Ráadásul a görög államcsőd most már szinte elkerülhetetlen, a görög pénzügyi mutatók nem javultak, sőt, nem lehet annyi pénzt pumpálni a görög gazdaságba, hogy az megmentse őket. Ráadásul a portugálok nem tanultak az esetből, leszavazták a megszorító intézkedéseket, az íreket most minősítették lejjebb 3 osztályzattal... Szóval lehet, mire nálunk bevezetnék az eurót, már nem is lesz. Mindenesetre, aki menekülni akar a Forintból - ugye most nagyon erős, most lehet érdemes más devizát venni - az ne feltétlenül az Eurót válassza...
Pontszám: 7.50
népszerűAndriska87Férfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Európai Unió
90. hozzászólás - 2012.11.17. 18:33:51 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Részemről, annak idején, amikor az EU-s csatlakozásokról volt szó, hangosan ellene voltam, de sajnos hagytam magam meggyőzni. És lásd, minden tönkre megy Európában, mindössze azért, hogy olyanok legyünk, mint az USA. "Rammstein- Amerika" -> Ez a helyzet. Eláraszt minket a rengeteg "ürülék" árú, termék. Hiába is van magyar gyár, (HA létezik), amikor a benne feldolgozott nyers anyag külföldi. Én igen pesszimista vagyok, sajnos, de azt mondom, mentsük ami menthető és nézzünk vidáman minden elé, együttes erővel.(semmi politikai szöveg).
Ennyi.
Pontszám: 6.25
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Európai Unió
91. hozzászólás - 2012.11.18. 19:47:36
Britek már lépni akarnak!
Belülről rohad szét ez mocsok EU...
Mikor havi milliókért ülnek ott a kutya által meg nem választott képviselők és a legnagyobb gondjaik:
1. a tyúkoknak nagyobb hely kell a ketrecben, mint pl. egy óvodás gyereknek az oviban.
2. a fodrászoknak nem szabad magassarkú cipőben dolgozni.

Agyon kellene ütni ezt az egész pénzéhes, bürokrata bagázst!
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 6.79
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Európai Unió
92. hozzászólás - 2012.11.18. 19:56:57 (Válasz Alendaar #91 hozzászólására.)
Valóban nem a kutya, hanem te, én és azok választották, akik elmentek szavazni. A két pontod erősen demagóg. Az, hogy a sok határozat vagy uniós szabályból ezeket kiemeli a magyar média nem azt jelenti, hogy ezek a legfontosabbak.
Természetesen vannak egészen biztosan olyan részei az EU-nak, ami nem jó, de szerintem ha Magyarország kilépne, sokan akkor jönnének rá, hogy mennyivel nehezebb lett a lét Európában számukra. Bár nem a legfontosabb dolog, de én kifejezetten élvezem, hogy a határon nem kell lassítanom és bizonygatnom, hogy csak 20 dollárnyi KP van nálam, nem viszek ki többet. Az, hogy az EU elvár a tagoktól dolgokat nem meglepő. Minden tag vállalta. Egyelőre örüljünk, hogy van olyan gazdaság az EU-ban, ami folyamatosan finanszírozza a többit. Ha nem finanszírozná, akkor lenne nagy szarban sok ország. Lehet fujjolni rájuk, de a megszokott életszínvonal igen jelentősen megcsappanna, ha most hirtelen megszűnne az egész kapcsolat.
Különben meg még soha nem csatoltak Magyarországhoz akkora területet, mint 2004-ben
Pontszám: 8.85
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Európai Unió
93. hozzászólás - 2012.11.18. 20:01:39
Én nemmel szavaztam.
Egyetlen előnye, hogy nem kell ácsorogni a határon. A többit meg lehetne oldani "házon belül" is.
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 6.79
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Európai Unió
94. hozzászólás - 2012.11.19. 11:22:05 (Válasz Andriska87 #90 hozzászólására.)
Idézet: Andriska87 - 2012.11.17. 18:33:51
Részemről, annak idején, amikor az EU-s csatlakozásokról volt szó, hangosan ellene voltam, de sajnos hagytam magam meggyőzni. És lásd, minden tönkre megy Európában, mindössze azért, hogy olyanok legyünk, mint az USA. "Rammstein- Amerika" -> Ez a helyzet. Eláraszt minket a rengeteg "ürülék" árú, termék. Hiába is van magyar gyár, (HA létezik), amikor a benne feldolgozott nyers anyag külföldi. Én igen pesszimista vagyok, sajnos, de azt mondom, mentsük ami menthető és nézzünk vidáman minden elé, együttes erővel.(semmi politikai szöveg).
Ennyi.


Ha nem lennénk EU tagok, és meg akarnánk akadályozni, hogy bármi bejöhessen az országba, akkor rögtön szembesülnénk ugyanennek a dolognak a másik oldalával: a mi termékeink sem mennének be ugyanúgy az EU-ba. Az nagyon idióta gondolkodás - pedig sajnos az ország kormányzását is ez jellemzi - hogy bizonyos dolgok hátrányaval nem vagy hajlandó együtt élni, de az előnyeit meg követeled.
Ma Magyarországot egyetlen dolog működteti, az export (a kormányzat is folyamatosan sulykolja, hogy szegény magyar gazdaság azért teljesít ilyen rosszul, mert szűkül az EU-s piac az "ottani válság" miatt). Aztán ugye az olyan cégeknek, mint Mercedes, Audi, Opel, GE, Hankook és ezer másik, eszük ágába sem lenne olyan országba menni, ahonnan a termékeiket csak vámmal tudják bevinni az EU-ba - azonnal települnének máshova. nyugodtan számolhatnál a munkanélküliség komoly mértékű megugrásával.
Az EU a világ egyik legnagyobb piaca, nem véletlenül próbál ide betörni Kína, Oroszország és sokan mások. Ezt odadobni azért, hogy elinduljunk azon az úton, mint pl. Albánia, elég nagy ökörség lenne.
Nyilván vannak olyan országok, akiket fel lehet hozni példának (pl. Britek, Svájc) csak nekik kicsit más mértékű a gazdasági folyamatoknak való kitettségük, mint hazánknak. Egy limuzinból buszra szállni talán visszalépés, ökrös-szekérről buszra szállni meg fejlődés.

A "sok hülye, adminisztratív szabály"-t meg lehet szidni, de ha gondolkozol picit, rá fogsz jönni, hogy mindegyik mögött van értelem - akkor is ha valamiért nem tetszik.
Pontszám: 9.09
közkedveltPompierFérfi
Végzetúr tanonc
24 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Európai Unió
95. hozzászólás - 2012.12.13. 20:19:19 (Válasz Mortimer #83 hozzászólására.)
Szerintem olvasd át ezt a cikket figyelmesen.

http://www.mfor.hu/cikkek/ Tudja_mennyit_fizet_az_EU_kasszajaba__es_ebbol_mennyit_kap_vissza.html
Pontszám: 6.67
Oldal: 12345
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője