Idézet: Ariel - 2009.10.15. 20:27:14 Az autóipar a beszállítókkal együtt több százezer embernek ad megélhetést pl Németországban. Nem véletlen, hogy meg akarják menteni. Ráadásul nem külföldi multik, hanem német cégek. Inkább példát kellene venni róla és nem engedni, hogy a nehéz helyzetben levő magyar cégek tönkre menjenek.
A multik mindig oda mennek, ahol olcsóbb a termelés. Ha a GE nagyobb támogatást kap otthon, akkor természetes, hogy hazamennek.
Megmondom őszintén, ezzel nagyon nem értek egyet.
Manapság a családok a bevételeik egyre nagyobb hányadát költik pl. autóra, illetve az ezzel kapcsolatos dolgokra. Nem ritkán 10-20-30%-át a jövedelemnek. Ebből a legnagyobb részt az autó ára (törlesztés) teszi ki.
Sajnos a média egyre inkább súlykolja belénk, hogy cseréld le az autót, cseréld le a TV-t, cseréld le a számítógépet stb.
Pedig egy mai modern autó simán használható 15 éves koráig, de némi odafigyeléssel akár tovább is.
Nyilván itt szembe kerülünk vásárlóként és munkaerőként: ha valamit évente cserélünk, abból ugye tízszer annyi kell, mint amit 10 évente cserélünk. Akkor most gyártsunk olyan izzókat/autókat stb., amelyek lehetőleg hetente kiégnek, hogy legyen mivel foglalkoznia X ezer embernek? Termelve közben a rengeteg hulladékot, felhasználva energiát, szennyezve a környezetet és igazából olyan kiadásokra kényszerítve az embereket, amelyek helyett számtalan értelmes és kevésbe stresszes dologra költhetnék a jövedelmüket.
Egyik kollégám története szerint a 80-as években a németeknél elkezdtek odafigyelni arra, milyen lakásokat építenek. Arra a következtetésre jutottak, egy család kb. 120 nm-en érzi jól magát, világos, nagy ablakos helységekkel. Elkezdtek hát ilyeneket építeni. Az embereknek annyira tetszett a dolog, hogy aki ilyen lakásba költözött, az nem akart utána még nagyobb lakásba költözni, mert jól érezte magát. Így egyre kevesebb lakás épült, és szép lassan elkezdett belerokkanni a dologba a német építőipar...
Iszonyat összegeket költünk manapság arra, hogy lecseréljünk valamit, hogy megteremtsük az ehhez szükséges energiát, hogy összegyűjtsük a feleslegessé vált szemetet, hogy megtisztítsuk azt a környezetet, amit mi tettünk tönkre. Sajnos az egész fogyasztói társadalom arra nevel bennünket, hogy álljunk be ebbe a sorba, hajszoljuk a pénzt, hogy legyen még jobb, még újabb, még szebb mint a szomszédé - "mert én megérdemlem".
Közben egyre stresszesebbek leszünk, egyre kevesebb időnk jut arra, amivel szívesen foglalkozunk, és egyre kevésbé foglalkozunk embertársainkkal.
Valahogy az az érzésem, nagyon nem jó irányba haladunk.