Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Psych

Dátum: 2012.03.20. 22:29:07
Vagy kicsi, piros gurulóka.

Ilyet én is tudok:

Ha egy traktor 568 nap alatt kaszál le 51 kg lekváros grillsütőt, akkor hány Barkas hoz el 4 németül beszélő krokodilt, aminek nincs haja és üvöltenek a samponok?
Dátum: 2012.03.19. 23:34:38
Ebben semmi hiba nincs. Egy teljesen szabályos kivégzésnek tűnik. Legközelebb ne támadj ilyen kevés ép-vel.
Dátum: 2012.03.19. 23:16:21
60. szinttől kezdve a játékosok alternatív fejlődés (AF) pontokat gyűjthetnek. Ahányszor a játékos tapasztalati pontot szerez, ennek arányában AF pontokat is kap. Az AF képességek AF pontokból fejleszthetőek. Minden AF képességnek van egy szintje és egy költsége (egy szint megvásárlása hány AF pontba kerül), és lehet előfeltétele. A prémium tagok 10%-kal több AF-et kapnak.

Fontos: a visszafogott fejlődés szakértelem nemcsak a vadászatért kapott TP-t csökkenti, hanem ezenfelül a vadászatért, térkapuért kapott AF pontokat is tovább csökkenti! Tehát 50-es VFel negyedannyi AF-et kapsz egy vadászatért, mint egy nem VFes. Ez a hatás a kompenzáció képességgel részben kompenzálható.


http://vegzetur.wikidot.com/afk
Dátum: 2012.03.18. 14:11:34
30 fölé csak az Akadémia nevű szövetségi épület segítségével tudod növelni a tanulást.

Kieg: egy kis leírás:
http://vegzetur.wikidot.com/akademia
http://vegzetur.wikidot.com/szakertelmek
Dátum: 2012.03.15. 15:21:36
Természetesen, ha így nézzük, akkor igazad van és optimalizálok (mint ahogy remélem mindenki más is), de ha az egyik kategóriát felosztod több alkategóriára, akkor máris nem 2 lehetőségről beszélünk, hanem többről.
Én veled ellentétben pont fordítva gondolkodom: az aki optimalizál, az minden egyes egyes döntését optimálisan csinálja, utánaszámol, stb. Aki nem így tesz, az nem optimalizál és nálam ennek a 2. lehetőségnek vannak árnyalatai, nem az elsőnek.
Dátum: 2012.03.15. 15:11:27
"Őskövek törlés esetén

Amennyiben törölsz egy világról, úgy automatikusan átviheted a karakternél lévő ősköveket egy másik világon játszó karaktereidhez amennyiben azonos emailcímről regisztráltad. (Fórumon át tudsz váltani egyik karakterről a másikra!) Ezen tranzakció ára a mozgatott őskövek 10%-a, de minimum 7 őskő."

http://vegzetur.wikidot.com/osko
Dátum: 2012.03.15. 15:02:18
Nem, te tévedsz. A két véglet között van még néhány opció. Lehet, kicsit színesebben kellene látnod a világot, nem csak fekete-fehérben.
Dátum: 2012.03.15. 14:50:54
Tehát azt mondod, hogy mire a 21. utoléri a 10.-et a 10. rosszabul jár mint a 21.?
Szerintem a magasabb szinten levő adott idő alatt (mire utoléri szintben a kisebb a nagyobbat, ugyanannyi erőforrást elhasználva) több LE-hez jut, tehát a másikhoz képest erősödik.
De javíts ki, ha valahol logikai hibát vétettem.
Dátum: 2012.03.15. 13:45:40
Ez nem hiba. Így lett tervezve. Egy fajta gyűrűbe/nyakláncba csak egy fajta kristályt tehetsz.
Dátum: 2012.03.15. 13:30:41
A példák teljesen jók lennének, HA a kiindulási alapjuk nem lenne eleve téves. Egészen más eredményt kapsz, ha másból indulsz ki.
Dátum: 2012.03.15. 13:20:19
Idézet: Miklós - 2012.03.15. 13:11:21
De nézzük meg, kit hogyan érintene ez a dolog. Az egyszerűség kedvéért tételezzük fel, hogy a top50 EH-val megy (aki VFezik, az szép lassan lemarad idővel tőlük, és a lentről jövők utolérik és lehagyják őket).


Ne tételezzünk fel ilyet, mert nem igaz. Innentől kezdve több helyen sántít/bukik a levezetésed.
Dátum: 2012.03.15. 12:35:39
Bár a sakk és VU között én nem látok szoros összefüggést ráadásul legalább 15-20 éve volt, mikor utoljára sakkoztam, de igen, a sakkot is úgy játszanám, hogy élvezzem, semmiképp nem olvasnék el több száz szakirodalmat róla és ha már nem okoz élvezetet, akkor abbahagynám.
Ezenkívül (a degradáló megjegyzésed ellenére) nem azt mondom, hogy ész nélkül játszom, hanem, hogy nem optimalizálok, ami két teljesen különböző dolog.
Dátum: 2012.03.15. 10:35:57
Nincs semmi extra ötlet. Én egyszerűen elköltöm az erőforrásokat számomra szimpatikus módon. Nem számolgatok, nem optimalizálok, csak próbálom élvezni ezt a játékot - lehet, hogy ez a titok? .
Dátum: 2012.03.15. 10:20:00
A Birka-féle stratégia szélsőséges eset, nem tartozik ide.
Én azt állítom, hogy a játék minden elemét kihasználva is lehet optimális környezetben játszani.
Dátum: 2012.03.15. 10:08:57
Rettenetesen tévedsz. V2-n is a TE választásod, hogy milyen stratégiával, a toplistán hol helyezkedsz el. V2-n kezdetektől játszom, jelenleg a top 50-ben vagyok, küldetés, győztes portyák, stb. terén bőven top 25-ben, tehát eléggé érint a téma. De abszolút nem értek egyet ezzel a fejlesztéssel. Mindezek ellenére bőven van portyacélpontom és a játék minden területét tudom élvezni.
Mint ahogy valaki korábban már írta a top kapna egy legalizált vf-et, mindezt csak azért, mert ő a top. Ha nem tetszik nekik a jelenlegi pozíciójuk, akkor váltsanak stratégiát, ne a rendszert alakítsuk át néhány emberhez.
Dátum: 2012.03.14. 22:07:53
Az 1/3-ról nem tudtam

Miután csak fókuszkristályt ad, így logikus, hogy csak olyat ad ami még nincs. Viszont nem bármilyet ad, hanem 80. szint felettit. Legalábbis nekem még más nem jött.
Dátum: 2012.03.14. 21:40:16
1. minden 10.
2. ???
3. pont mint a normális
4. csak erősebb
Dátum: 2012.03.14. 19:22:27
A top célponthiány problémáját véleményem szerint nagyon nem így kellene megoldani (már ha egyáltalán bele kell avatkozni). Ez a játék a százalékok játéka. Ha a toplista 50. helyezettjének csak pl. 5%-kal növekszik a LE/tp-je (vagy LE/szintje - igazából szinte ugyanazt jelenti) az óriási előnyt jelent az utána következő toplista helyezettekhez képest. Tehát 2 nagyjából azonos erősségű, de néhány helyezés különbségű játékos között egyértelműen eldöntheti az erőviszonyt. Csak nézzük meg mekkora különbség van a 10 és a 11%-os tulajdonságfejlesztő gyűrű között, pedig az csak 1%, szinte semmi, és mégis rengeteget jelent.

Aki a topban van, ne véletlenül van ott. Én is voltam top 25-ös. Nem tetszett, ezért stratégiát váltottam és lemaradtam kicsit. Ezt bárki más is megteheti mindenféle külső beavatkozás nélkül.
Dátum: 2012.03.11. 08:17:18
http://vegzetur.wikidot.com/kalandok
Dátum: 2012.03.07. 08:13:18
Idézet: Miklós - 2012.03.06. 23:43:48
Az árat próbáltuk a lehető legolcsóbbra venni, bérlettel 1 őskő, ez alá már nem nagyon lehet vinni


Azért van rá 1-2 példa, hogy már sikerült. Egyébként elképzelhetőnek tartom, hogy ha olcsóbb lenne, több bevételetek lenne belőle, de ezt valószínűleg ti jobban látjátok.