Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Feladatok
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
221. hozzászólás - 2013.02.15. 21:26:09 (Válasz Truth80 #220 hozzászólására.)
Adzsi és Klarinét ugyanaz a személy
A hozzászólást Bpetya75 módosította 2013.02.15. 21:26:33-kor
Pontszám: 7.48
fórumozóRodriguez
Végzetúr mester
673 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
222. hozzászólás - 2013.02.15. 21:47:37 (Válasz Truth80 #220 hozzászólására.)
Én jót nevettem rajta
Pontszám: 5.24
népszerűKlarinétFérfi
Végzetúr mester
568 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
223. hozzászólás - 2013.02.16. 00:28:34 (Válasz Truth80 #220 hozzászólására.)
A kiskutyát nem érdekli a mondanivalód... Meg az sem hogy min nevettek! Majd elmúlik!
Tudsz szavakat értelmezni?
Elolvastad hogy írtam nekik és válaszoltak is???
Nem nektek ment a HSZ, mi a túrosbatyuért kell nektek mindenbe belevakkantani?
Belehalnátok ha nem csesztetnétek a másikat?
De nem hergelem magam mert ezt az accountomat is letiltják, agyagedényezésért...
Oszt akkor írkálhatok 3 accuontról!
Adzsi76 le van tiltva, idönként tudok róla írni... azt hogy miért lehet vele írni néha azt nem tom! Vagyis tom... BUG.
Pontszám: 6.60
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
224. hozzászólás - 2013.02.16. 00:42:16 (Válasz Atopyssia #195 hozzászólására.)
üdv,

Alapjáraton sok játékos gondolja azt, hogy a Beholder rákényszerít a fejlesztésekkel a gyorsabb szintlépésre, merthogy pénz jön a házhoz.

Én egy kicsit máshogy közelíteném meg. Annak idején a játék kezdetekor szó se volt arról, hogy lesznek majd, akik lemaradnak szintben (havi egy, nagyon max. kettő szint meglépésével haladnak), és a céljuk nem az abszolút toplistabeli helyezés lesz. Mikor kiderült, hogy többen úgy kezdtek el játszani, hogy a tp-t leszorítják (erre volt jó a pók stratégia pl.), alternatívaként a vadászattal "élő" játékosok megkapták a visszafogott fejlődést. Így mára a legtöbb taktika már gyakorlatilag elképzelhetetlen VF nélkül, csak körülbelül a top 100 játszik enélkül.

Tehát az a gondolat, hogy direkt kapjuk a tp-t, hogy minél többet költsünk őskőre szerintem nem fedi a valóságot, vagy inkább én nem erről az oldaláról közelíteném meg. Szerintem a játék alapvetően úgy lett kitalálva, hogy "normál" sebességgel játszanak a játékosok. A legtöbbjük így is tett, de voltak kis tp-re játszók. Így a közbeni kisírt, esetleg akkor szükséges fejlesztések, amelyek támogatták a "kis tp-s" játékot belassították annyira a karakterek szintlépését, hogy ez a játék mód vált az általánossá.

Véleményem szerint a fejlesztők most csak az "alapgondolathoz" térnek vissza. EH-val, AF-fel, szövetségi küldetés jutalmazással, szintjutalmazással bírják rá a játékosokat, hogy lépjék már azokat a szinteket.

Nem mellesleg teljesen egyetértek velük. Ha mindenki vf nélkül, "normálisan" játszott volna fel egy karaktert, nem fordulna elő az, hogy kezdő játékosként, kb. 10. szinttől kezdve folyamatosan beleütközik a karakter a lemaradt "pók" , "csak térkapuval szórakozó", "csak tápos eseményeken résztvevő", csak "láthatatlanul vadászó", vagy ezek egyvelegét játszó, ultra top ász karakterekbe.

Ez, ami elveszi a játékkedvet, nem az, hogy tp-t kap az ember.

Mindamellett tisztában vagyok azzal is, hogy a játék szabályait betartva, az optimális fejlődési útra mindenkinek joga van törekedeni, nem kötelező szintben rohanni előre, sőt most már át kell jól gondolni, mit hogyan.

üdv
maci
Pontszám: 9.31
kedvencAtopyssiaFérfi
Végzetúr tanonc
38 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
225. hozzászólás - 2013.02.16. 08:40:32 (Válasz Maci #224 hozzászólására.)
Szia !
Alapvetően sok igazság van abban amit írtál, pl. hogy a játékosok tették ilyenné a játék környezetet.Még azt is elfogadom, hogy az " alapgondolathoz" akarnak vissza térni.A probléma ott van, hogy ha az általuk javasolt tempóra vált az ember az biztos a karakter elgyengüléséhez vezet.Mivel a játékban egy idő után más cél nincs mint, hogy a környezetednél erősebb légy, jogos, hogy nem akar beállni a sorba az ember. Pl. e miatt is hajlamos az ember az érezni, hogy csak a pénz miatt sürgetnek minket. (+ az egyéb tények miatt: VT fizess,BU fizess,szerencsekerék fizess) . Mint az egy korábbi posztomban írtam, ha legalább néha jönne egy olyan fejlesztés ami nem befizetésre alapszik hanem "csak" a játékélményt emeli ,elfogadhatóbbak lennének a fizetős újítások is.
Mind emellett tiszteletben tatom a véleményedet, de nekem nagyon furcsa, hogy a fórumot olvasva pár régi játékos jobbnál jobb ötletei alapján egyre színesebb élvezetesebb lehetne ez a játék, a mostani szürkébe fakuló irány helyett.
A hozzászólást Atopyssia módosította 2013.02.16. 08:40:56-kor
Pontszám: 6.93
kedvelt tagADZSI76Férfi
Végzetúr mester
764 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
226. hozzászólás - 2013.02.16. 09:06:08 (Válasz Atopyssia #225 hozzászólására.)
Ezen már nem tudnak változtatni! Lehetövé tették az Extrém lassú tápolást, hozzá teszem ez is pénzt hozott a küldikkel, egyéb felszerelésekkel együtt... Csak nem hoz elég bevételt nekik. Behozták ezeket az új dolgokat, lóvés rendesen mindegyik és kapcsolódnak egymáshoz.
Aki csinálja érti, aki nem ne vakkantson majd bele!
Senki nem akar úgy TP-t nyelve fejlödni, hogy "fosgyenge" karit nevel ki.

Amíg ezek az übertápos gyerekek ott vannak ahol vannak, senki nem fog ezerrel rohanni Miklósék kedvéért.
Lenne egy megoldásom erre, akik X ideje (pl: 3 éve) 1-50 szint között tartózkodnak és így tovább... Azokat zárják ki a bajnokikról, csak ezért tanyáznak ott ahol vannak. Mert kell a medál... Persze ez nem tetszene nekik és törölnének jó páran.
Ezt Miklósék tették lehetövé pénzért, nem tudnak tenni semmit mert nem akarják elveszteni egyik fizetö állományt sem. A normál tempóban haladóknak csak bokszzsák szerepük lesz, ál event élményekkel. A többség hülye lenne ezért még vastagon fizetni is...

Meg kell vonni a bajnokikon való részvétel jogát azoktól akik X idö alatt nem voltak képesek Y szintet lépni.
Ezért van az egész...
Vagy X bajnoki cím után már ne járjon SEMMI ha nyernek ha nem... SE MEDÁL, SE BÓNUSZ!

Nem vánszorognának és üldögélnének a szinteken az tuti...

------------
u.i.: Pontozz le ha fáj az igazság...
A hozzászólást ADZSI76 módosította 2013.02.16. 09:16:43-kor
Pontszám: 7.52
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
227. hozzászólás - 2013.02.16. 09:32:55 (Válasz ADZSI76 #226 hozzászólására.)
Hát, ha új karaktert indítanék, tuti, hogy nem fejleszteném ki a VF-et. Csak annyit érnék el vele, hogy sosem előzném le az évek óta földbe gyökerezett pókokat és LE/TP optimalizátorokat, ráadásul sokkal lassabban haladhatnék én is. Később pedig könnyen kijavítható a karakter gyenge LE/TP aránya. Teljesen fölösleges alacsony szinteken évekig görcsölni a LE/TP-n, ha később 1-2 hónap alatt elérhető ugyan az az eredmény.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.76
kedvelt tagADZSI76Férfi
Végzetúr mester
764 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
228. hozzászólás - 2013.02.16. 09:42:11 (Válasz Ariel #227 hozzászólására.)
Az elsö 100 szinten elszórva meg lehet találni öket, felosztották a terepet a bajnoki kategóriák szintjei szerint. A harmadik karim amivel nyomulok. 45. szinten olyan kari farmol akinek már most maxos a kontinuum szükítése és az egyebek. Normál eseben napi egyszer meg tudna csípni valaki, ez meg napi X-szer is leszed... Mindezt a V3-on, LE szívással operál. Jó kari 4 év alatt nincs 50. szinten sem... még szép hogy agyon ver mindenkit!
Ö csak az egyik ilyen, tele van velük a toplista elsö 100 szintje. Miklósék tehetnek róla, öket támogatták és hozzájuk fejlesztették a felszereléseket jó ideig. Öket nem cseszegeti, de minket buzdítana a szintlépésre... Kicsit abszurd...
Pontszám: 7.85
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
229. hozzászólás - 2013.02.16. 09:56:43 (Válasz ADZSI76 #228 hozzászólására.)
Miért, van bármi más esélyed megszabadulni tőle, minthogy lehagyod szintben? Te is 5-6 évig akarsz szenvedni az első 50 szinttel? Ha nem akarsz te is beragadni valahol és ott totyogni évekig, akkor az egyetlen esélyed, hogy lehagyod őket. Akkor pedig fölösleges számolgatni a LE/TP-t, mert amit első 50 szinten összekapart az illető 4 év alatt, azt később 1-2 hónap alatt összeszedheted sokkal jobb LE/TP arány mellett.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.96
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
230. hozzászólás - 2013.02.16. 10:01:48 (Válasz Ariel #227 hozzászólására.)
Jó dolog ez a haladjon mindenki és akkor mindenkinek jó lesz. Csak épp nem működik. Tudod hogy én VF-es vagyok. Eddig elhasználtam minden erőforrást, de lassan magamra kell erőltetnem, hogy az eventek közti szünetekben ne használjam el a CSP-t, mert egyszerűen annyira gyorsan haladok másokhoz képest, hogy drasztikusan fogynak akiken küldizni lehet, így is van akit naponta 5-6x kábítok; pedig erősségben nem nagyon kell tartanom az ütőtávomban lévőktől (30pp-n vagyok). Ezzel kellene kezdeni valamit, hogy megérje lépkedni, ne csak a nagy semmi várjon odafent. Az nem megoldás, hogy menjél, majd más is megy (mert nem megy, látom). Erre egy 4 éve építgetett karaktert nem lehet feltenni.
El sem tudom képzelni ti mit csináltok ott elöl, összesen 5-10-15 KH-s célponttal.
Vagy tényleg össze kéne vonni világokat, vagy brutálisan bővíteni kellene a KH létszámát, már alacsonyabb szintre is.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.35
kedvelt tagADZSI76Férfi
Végzetúr mester
764 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
231. hozzászólás - 2013.02.16. 10:04:17 (Válasz Ariel #229 hozzászólására.)
Te szeretnél boksz zsák lenni? Az általad leírt taktika ezt hozná eredménynek. Máshogy megy már mint amikor ti kezdtetek anno az elején... Én a "normál" tempo mellett azért szeretném kihozni a maximumot a karimból. Ezzel szereztem 5 bajnokit magamnak az elején. Volt hogy erösen körbeépített 15X-s bajnokokat gyöztem le. Igaz én is körbe vagyok építve bizonyos szinten, de ezért 2.5 millát építettem anno, nem úgy mint a többiek akiknek nem kellett ezt megtenni. Onnantól az esélyeim elszálltak. Ha VF és EH kombó nélkül mennék kukába rakhatnám a karimat Ariel, ezt te is tudod. Hiába hagyom le öket ha elcseszem a karaktert, voltam már 100. szint felett is. A sz@r kari ott is sz@r, lehet 100 relikem is ha nem érek vele semmit.
A hozzászólást ADZSI76 módosította 2013.02.16. 10:22:19-kor
Pontszám: 8.21
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
232. hozzászólás - 2013.02.16. 10:17:03
Ariel a hiba ott van, hogy hiába nő a Le/TP arány (jelzem csak egy ideig, utána elhanyagolható), egy bizonyos szint felett (és alatt!) az aktív játékosok annyira ritkulnak hogy a lehetőségek jelentősen beszűkülnek. Oké tudom ott a KH, de ha azt nem számítjuk (és valljuk be eléggé sematikussá teszi egy PVP játékot az élő célpontok közti szemezgetések heyett) egy szint után nem éri meg fejlődni. Egy pvp játékban az az otpimális ha nagy tömegben úszkálsz. AZ alacsony szinten szerzett LE/TPvel nagyjából egyetértek (kb. 60-70. szinttől felfelé drasztikusan nő LE/TP és az abszolút LE is a pusztán portyából és térkapuból élő játékosoknak is, és valóban elgondolkodtató hogy megéri-e hónapokig beragadni azért amit fentebb 1-2 rablás kompenzál), de engem elsősorban nem ez hanem az aktív játékosok és az interakció hiánya zavarna (nézzétek csak meg a bajnokik látszámát az utolsó és az első néhány kategóriában, kb 40. szintig alig van aktív pléjer). A célponthiány minden pvp játék halála, és a megoldás ennek kivédésére (egy bizonyos szint után legalábbis) a VF.
A hozzászólást Aurri módosította 2013.02.16. 10:17:27-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 8.52
kedvencSapphyreFérfi
Végzetúr
77 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
233. hozzászólás - 2013.02.16. 11:38:08
Talán nem ide kellene írni, de most itt beszélgetünk róla.
Szerintem a fejlesztéseket nem feltétlenül a LE/Tp vagy a pénz alapján kellene nézni.
Esetleg úgy is fel lehetne fogni, hogy nekünk akarnak ÚJ játékélményt adni. A pénz meg amit esetleg hajlandóak vagyunk kifizetni érte nem feltétlenül fedezi a belefektetett munka árát. (aki dolgozik az tudja, aki meg fiatalabb az kérdezze meg a szüleit)
Ha csak azt nézem, hogy én V5-n top20 vagyok de csak a prémre költök ez az összeg havi szinten egy mozi+nasi árát se teszi ki.
Minden eventen toplistás vagy annak közelében vagyok, de bajnokin nem fogok nyerni sajna. (Leinad és Kiaphet bhatja bocsi)
Nekem x év után is érdekes a játék és legyetek őszinték ti akik itt írtok hozzászólásokat nektek is élmény még mindig.
Én még emlékeszem a MUD-okra, amik alapokat adtak ezeknek a Pvp játékoknak.
A legnagyobb probléma a hosszú távon aktív játékosok kis száma. Hogy ez miért van ne menjünk bele.
Pontszám: 8.30
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
234. hozzászólás - 2013.02.16. 11:42:27 (Válasz ADZSI76 #231 hozzászólására.)
Idézet: ADZSI76 - 2013.02.16. 10:04:17
Ha VF és EH kombó nélkül mennék kukába rakhatnám a karimat Ariel, ezt te is tudod. Hiába hagyom le öket ha elcseszem a karaktert, voltam már 100. szint felett is. A sz@r kari ott is sz@r, lehet 100 relikem is ha nem érek vele semmit.

Ebben tévedsz. Minden elcseszett karaktert rendbe lehet rakni. Ha nem hiszed, kérdezd meg Craslorgot, ő az élő példa.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.45
népszerűXenomorf007Férfi
Végzetúr
74 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
235. hozzászólás - 2013.02.16. 11:57:35
Hogyan lehet helyrerakni az elcseszett karaktereket? 44. szintű vagyok, és most szinte csak térkapuzok 200 LE/TP-vel, de már nagyon unom, csak rá vagyok erre szorulva mert elgyepálnak azok akik jól fejlesztettek. Kitől kérhetnék segítséget?
Pontszám: 8.25
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
236. hozzászólás - 2013.02.16. 12:06:39 (Válasz Aurri #232 hozzászólására.)
Nem hiszem, hogy nagyobb játékélményt jelentene, ha a bajnokin másik 100 ellenfelem lenne, de 99 közülük olyan, akiket garantáltan laposra verek. -630-at kapok a TÖ-re a bajnokin, hidd el van benne bőven kihívás, hogy újra megnyerjem.
Nem a célponthiány a pvp halála, hanem azon célpontok hiánya, akik ellen kihívást is érez az ember. Mennyivel ad több élményt, ha egy játékos karaktert használsz boxzsáknak, mint a KH-t? Szerintem még rosszabb is, mert lelkiismeretfurdalást kelt, ha napi 5x vered úgy laposra, hogy szerencsétlennek a játéktól is elmegy a kedve.

Interakcióhoz nem elég némi farmolás. A háború kihalt, sok szövetség a végét járja, sokkal több lehetőség kellene a közös játékra.

Már tavaly év elején írtam egy event tervet Miklósnak, ami lehetőséget adna a taktikázásra, stratégiák kiépítésére akár hordák szintjén. Miklósnak tetszett az ötlet, de tavaly nem volt rá kapacitásuk. Remélhetőleg idén belátják, hogy több interakcióra van szükség a játékosok között, mert ez az ami igazán a játékban tartja őket, és időt szakítanak az event leprogramozására.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.46
kedvelt tagADZSI76Férfi
Végzetúr mester
764 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
237. hozzászólás - 2013.02.16. 12:07:33 (Válasz Ariel #234 hozzászólására.)
Rendbe is hoztam... töröltem és csináltam egy másikat!
Azokhoz képest akik vágják a játékot, jól kihasználva a pénzes cuccok adta lehetöségeket nem lehet felzárkózni egy elcseszett karival.
Ez tuti, bárki mást mond csak áltatja magát. Ez már lassan 4 év tapasztalata nálam.
A legutóbb törölt karim nem volt rossz, de nyomába sem léphetett Isten kardjának vagy Kiaphetnek a V5-ön.
Most amit kezdtem a V3-on az megkapja a pénzes támogatást, már most látszik a különbség... No nem a V5-ös karihoz képest, az egy más szabályrendszer VF-et kizárva. Volt a V3-on az elsö karakterem amit normál "gyors" taktika mellett ( el ) toltam... Mire észbekaptam hiába kezdtem el rohamosan fejlödni, lehetetlen volt felzárkózni az elithez. Lehet erösödni, minden tiszteletem Craslorgé, bár nem ismerem a kariját. De amit idöben nem kezdünk el, azt nem lehet pótolni késöbb úgy mintha semmit sem történt volna.
Pontszám: 7.57
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
238. hozzászólás - 2013.02.16. 12:19:28 (Válasz ADZSI76 #237 hozzászólására.)
Idézet: ADZSI76 - 2013.02.16. 12:07:33
De amit idöben nem kezdünk el, azt nem lehet pótolni késöbb úgy mintha semmit sem történt volna.

Ez megint nem igaz. Mondok egy példát. Tegyük fel hogy V5 főmájere 100 millió LE előnyben van hozzád képest. 100-ik szinten ez elég komoly különbség, több száz, de akár 1000 TÖ különbséget is okozhat, és lehet, hogy kell egy év is, hogy ennyi LE-t összeszedj. De ha holnaptól kezdve tartod vele a lépést, akkor ennek a 100 millió LE-nek a hatása egyre csökken. 50 szint múlva már csak 500 TÖ különbséget jelent, 100 szint múlva már csak 200 TÖ, stb. Lehet, hogy össz. LE-ben nem fogod sosem utolérni, de a különbség egyre jelentéktelenebbé válik, amit egyre könnyebben kompenzálhatsz azzal, hogy a megszerzett LE-t optimálisabban próbálod elkölteni mint ő.
A hozzászólást Ariel módosította 2013.02.16. 12:20:22-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.94
kedvelt tagADZSI76Férfi
Végzetúr mester
764 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
239. hozzászólás - 2013.02.16. 12:24:29 (Válasz Ariel #238 hozzászólására.)
Igen persze... és ö majd direkt az én kedvemért visszavesz az eddigi teljesítményéböl.
Akkor lenne igaz ha a másik valamiért visszaesne és rosszul csinálná a dolgát az addigiakhoz képest... De miért tenné?
Gondold át ezt még egyszer kérlek! Én nem akarlak meggyözni arról amiröl beszélek. Csak a tényeket közlöm.

Ha LE-ben nem érem utol akkor semmiben sem érhetem... Ez így ebben a formában nem állja meg a helyét.
A TÖ különbséget ne hozd fel, azt nagyban befolyásolja mit fejlesztünk és mennyi van rajta.
A hozzászólást ADZSI76 módosította 2013.02.16. 12:27:43-kor
Pontszám: 7.55
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
240. hozzászólás - 2013.02.16. 12:36:36 (Válasz ADZSI76 #239 hozzászólására.)
Idézet: ADZSI76 - 2013.02.16. 12:24:29
Ha LE-ben nem érem utol akkor semmiben sem érhetem... Ez így ebben a formában nem állja meg a helyét.
A TÖ különbséget ne hozd fel, azt nagyban befolyásolja mit fejlesztünk és mennyi van rajta.


Látom nagyon küzdesz azért, hogy ne értsd meg amit mondok.
Nem kell utolérned LE-ben, hogy erősebb legyél nála. Az említett 100 millió LE különbség "értéke" relatív. Ha az ő karakterében összesen 200 millió van, a tiédben 100, akkor sokat jelent ez a különbség. De ha az övében van 500 milliárd, a tiédben 499,9 akkor jelentéktelen.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.94
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!