Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Feladatok
kedvelt tagRoger1984Férfi
Végzetúr tehetség
228 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
301. hozzászólás - 2013.02.19. 14:50:38
Az idomítást én sem preferálom,ha már felvetődött.
Pontszám: 6.51
kedvencPapp AndrásFérfi
Végzetúr tanonc
29 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
302. hozzászólás - 2013.02.19. 17:24:45
A fókuszkristályos és az állat beidomítós is teljesíthető hűségszilánkkal és\vagy templomkristállyal is.Csak ha mindenképp alternatívát akartok .
Pontszám: 9.07
irritálóGiganticusNő
Végzetúr tehetség
215 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
303. hozzászólás - 2013.02.19. 23:07:42
Vegyétek ki vagy legalább is csökkentsétek le az idomításos feladatot.
Inkább tegyetek be egy lépjen az egyik állatod szintet (ha már mindenképp állatosat akartok) 3-4 alkalommal.
Ennek se örülnék, de sokkal jobb.
A 3-as szerveren a karakterem lassan kezd hasonlítani a nevére.
Pontszám: 4.78
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
304. hozzászólás - 2013.02.19. 23:35:35
Miért ilyen nagy gond az allatidomitos kuldi? Mert vadászni kell hozzá?
Pontszám: 7.06
kedvelt tagBKayFérfi
Végzetúr tanonc
49 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
305. hozzászólás - 2013.02.20. 05:42:29
Miért érzem problémásnak az állatidomítós feladatot ? Az idomítások számát érzem túlzottnak.

14 "állathely" (ez mindenkinél az "alap"), 14 db idomítás.
A befogás ha vadászol egy szintlépés alatt akár többször is meglehetne, ha vadászol.

Gondolom abban egyetértünk, hogy a magas szintű állatait a feladat kedvéért senki nem fogja beáldozni. (Azok kellenek majd a Bolygó urához (C) ) A küldetés nehézsége a szabad "állathelyek" számától függ.

"20. szint körül a sajtolás nullszoldós". Azt meg kell lépni, 12*20 szintlépés. Nem vagyok optimalizátor és játékon kívül több excel táblát látok mint amennyit szeretnék, de érzésre 6 szabad hely esetén ez egy szintlépésnyi időbe csak akkor fér bele, ha az ember visszafogja magát. Tudom állatfelszerelés, templomkristály, hűségszilánk használatával vagy akár aranydukáttal ez nem gond.

Idomítás idő. Ha nincs állatod, szintlépés után azonnal el kezdesz vadászni, gyűlnek a vadak és akkor egyenként el kezded őket idomítani. Hiába van befogott állatod több is, egyszerre csak egyet. Tudom, akár csak az előbb egyéb erőforrásból az is megoldható hogy ez csak néhány gombnyomásnyi idő legyen, de ezeket az erőforrásokat biztos megéri erre költeni?

Más: a feladatsor jutalmát automatikusan felvehettem szintlépéskor. Az új feladatsor is automatikusan indul ? Vagy szintlépés után ,még a legenda előtt - be kell lépni a menüpontba?
A hozzászólást BKay módosította 2013.02.20. 05:58:37-kor
Pontszám: 6.90
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
306. hozzászólás - 2013.02.20. 06:31:45
Szervusztok!

Kócos: Az idomítás a rendelkezésre álló helyek száma miatt nehéz. Még ha nem is akarsz megtartani állatkát azért, mert ő a kedvenced, akkor is nehézkes lehet a kellő mennyiségű állatot befogni hozzá. Általában ugye van négy állatod, ami veled van, négy másik, amit majd következőnek felhasználsz, avagy agyoncsapás esetén váltóban beteszel, meg még hét helyed. Erre kilenc állatot befogni nehézkes. Ha azonban azt vesszük, hogy lehet olyan karakter, akinek 11+ állatot kell idomítania, annak már a váltóállatok nélkül is kialakulhat helyhiány.

Mindjárt egyszerűbb lenne az élet, ha nem lenne maximalizálva az állatszám (azaz a vezetőképesség korlátlanul növelhető lenne). Ez viszont programozási gondokat vetne fel, sokmindent kéne átírni hozzá.

BKay: Lépj be a feladatokhoz. Akkor látod úgyis, hogy mit kaptál, hogy oldhatod meg. Nem mellesleg még gyanús, hogy V3-on még ott lehet a gubanc, ami szerint csak azután számol, hogy beléptél a feladatokhoz.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5.66
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
307. hozzászólás - 2013.02.20. 07:04:40
Szerintem 15 állathely az alap. Magas szintu allatod van max 5 (uralkodo palcaja). kb. 10 helyre lehet elfogni. De igazabol ez szerintem nem szamit, mert ha olyan uri jomodban ellsz, hogy ennl tobb allando allatod van akar 1 elfogasi hellyel is megoldhato a dolog. (befog, idomit, gradu, sajt)

Nekem egyebkent 15 allatbefogas kellett, ami 200 vadaszatbol konnyeden hozhato. Tehat meg csak nem is kell vadasznak lenni hozza, a kert vadaszatok szama ezzel teljesen osszevetheto mennyiseg volt. Ha meg valaki nem vadaszik, az nyilvan nem tud feladatozni, ez sejtesem szerint nem mellekhatas, hanem cel volt.

Az idomitas ideje: en kenyelmi szempontok miatt megcsinaltam azt, hogy 1 kattintas egy idomitas. Ehhez 93-as az alap szakertelmem 174-es szinten. Kb. mint az iranyitott vadaszat. Aki ennel sporolosabb 2 max 3 kattintasra meglepoen olcson kihozhatja epikus cuccokkal es megfelelo fikuszokkal. 3 kattintassal es 15 perccel szamolva 15 allatra ez osszesen
12 óra. Egy szintlépésbe belefér.

Ha a vezetokeszseg korlatlan lenne, az nem programozasi problemakat vetne fel, hanem ismetelheto kuldizesit, es esszencia gyartasit. Befognek 200 allatot, es napi 20-30 kuldit csinalnek meg allatszintlepesbol meg sajtolasbol. Szereznek napi 50 esszenciat. Ez nem volt atgondolt javaslat.

Osszessegeben amit leirtatok abbol en csupan annyit latok, hogy ez valoban feladat annak aki nem optimalisan jatszik, nem automatizmus, de semmikepp sem megoldhatatlan, lekuzdhetetlen. Ugyanakkor mivel az optimalis jatekstilus fele terel (kuldi, esszencia), igy szerintem mindenkeppen udvozlendo.
A hozzászólást Kocos módosította 2013.02.20. 07:13:20-kor
Pontszám: 8.04
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
308. hozzászólás - 2013.02.20. 08:04:06 (Válasz Kocos #307 hozzászólására.)
Szervusztok!

Kócos: Te nem a középmezőny egy játékosa vagy, hanem erősen topjátékos. Neked van lehetőséged előrerohanni, megcsinálni mindent, amit akarsz.

Az átlagos játékos, aki közepes szintű, nem optimalizál (esetleg nincs pénze minden állathoz gradut venni pl), az rengeteg gondba futhat bele, most, a szubplazma mellett még inkább. Jártam már úgy, hogy belépéskor 50%-on állt at állatkáim ÉP-je, mert megtalált egy darab mészáros (nem a karakternevet írtam). Nem tudok folyamatosan jelen lenni, mint az optimalizátorok. Nekem sajnos, kellenek csereállatok. A macskapárducom nem téma, az tényleg úri huncutság. :-D Őt tényleg nem fogom bevenni semmilyen sajtolgatásba.

Neked van lehetőséged kényelmi feladatokra költeni a LE-bevételt (megkockáztatom, hogy nem is nagyon tudnád másra), az átlagos játékosnak sok fejlesztenivalója van, amelyek között így is választania kell. Neked, tehát a topnak alighanem megoldható lenne, amit te leírtál, az átlagos játékosnak egyszerűen nincs elég lélekenergiája erre (se). A kétszáz állat ugyanis 995-ös Vezetőképességet feltételezne, maximális palota mellett (ha jó a memóriám, és az adja a plusz egy állatkát maximumon).

Ezért is mondom, hogy ez neked nem jelent gondot, egy átlagos játékosnak erőteljes LE-fogyasztás, és karaktergyengítés.

Nekem az is megfelelne, ha a megtisztultak kedvezménye többszörösen is felhasználható lenne. Mindjárt nem szállna annyira el, és segítene (vagy növelné a vadászat LE-bevételét, amiből szintén juthatna idomításra is). A lényeg, hogy legyen lehetőség... :-D (Nem mellesleg 90 szinttel vagyok alattad (pontosabban 87-tel), néhány dolgot még el sem értem, amit te már használhatsz. És lehet, hogy nem is fogom használni, mert a jelenlegi helyzet jobb nekem.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5.66
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
309. hozzászólás - 2013.02.20. 08:41:31 (Válasz Kocos #307 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2013.02.20. 07:04:40
Ha a vezetokeszseg korlatlan lenne, az nem programozasi problemakat vetne fel, hanem ismetelheto kuldizesit, es esszencia gyartasit. Befognek 200 allatot, es napi 20-30 kuldit csinalnek meg allatszintlepesbol meg sajtolasbol. Szereznek napi 50 esszenciat.
A csapdakészítés %-a viszont fix a CSP-vel együtt, tehát nem foghatnál el több állatot arányaiban véve, max hamarabb tolnád el a rendelkezésre álló CSP-t. Szerintem így a küldik sem szállnának el, mert ha elégeted az erőforrásaid, akkor utána pihi van.

Vagy nem?
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.36
kedvencPuttyFérfi
Végzetúr tehetség
117 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
310. hozzászólás - 2013.02.20. 09:03:54 (Válasz Kocos #304 hozzászólására.)
Nem tudom, hogy kinek miért problémás, de nekem az a gondom vele, hogy a feladat teljesítéséhez fel kellene húznom olyan szakikat, amiket még nem tartanék annyira fontosnak. Az elfogás rapszódikusságát látva nem hátrány, ha van vagy 25-30-as vezetőm de a csapdázás is jó, ha legalább 20-as, de inkább maxos. Meg persze az idomítás se pár százasával menjen, mert akkor sokáig tart. Ha ez meg van (ami itt V5-ön, 26-os szintről indulva kb 1,5-2 szint), akkor jön az a része a dolognak, hogy pont akkor, amikor kell, sikerül-e elfogni a kellő számú állatot, és beidomítani.
Pontszám: 8.33
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
311. hozzászólás - 2013.02.20. 09:10:34 (Válasz Quellon #309 hozzászólására.)
Utána igen, kivéve ha minden nap 3 vadászatital esik kerékből , és/vagy van inspirátorod.

Nem tudom mi ez a hajcihő az idomítással?!

Awenhai@


Ha Te átlag játékos vagy, akkor valószínűleg nem oszt, nem szoroz a LE/TP arány, akkor ilyen erővel "költhetsz" az idomításra is? Kócos fanatikus, többször hangoztatta, hogy nincs élete -> nem mintha eddig lett volna.

Szóval vele vitába szállni kb annyi, mint a porszemnek a porszívó ellen.

Nálam 200-as az idomítás, persze csak kaland miatt, a környékemen nagyon sokan felfejlesztették...amúgy nem csak szeretem, ha egy kattintás, az egy kattintás. Ehhez hozzájön a turbó, meg az esszencia mínuszok, és szerintem egy 50K-ás idomításút is betudnék idomítani, persze ilyen problémám nincs.

14 slotom van (igen nincs +5) de 10 állatot forgatok, inkább befogok maxot, de 4-5 napig nem vadászok, hogy 20-as legyen, és mehet sajtolni.

Szóval meghiszem, hogy nem vagytok TOP, csak POP, de kit érdekel? Ha csak funból játszol, akkor nem mindegy mennyi LÉ, mire megy el? Ha tudnád mennyi LÉ-t "dobtam ki az ablakon" gyógyitalokra...csak, mert funból ütöm az entitást. 2340 LE-be kerül egy tiszta elixir...nah az aktuális entitásomhoz, a 371-es dögöm mellett 3 db 100+-sal is 200 gyógyital/csata kell kb, igen 277-es az entitásom.

Amúgy sem értem mi ez xxx itt. Nem is értem miért kell foglalkozni ezzel, ne csináld meg a Feladatokat, vagy csak az idomításos részét, ergó nem kapsz vég jutalmat, stb, de majd következő szinten mást kapsz, hátha nem ugyanazt. V1-n 2 szintet léptem egyszer sem fejeztem be a Feladatokat, és tudod mi volt a reakció?
-Höhö...hoppá! :DDDDD
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 6.95
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
312. hozzászólás - 2013.02.20. 09:14:27 (Válasz Putty #310 hozzászólására.)
Idézet: Putty - 2013.02.20. 09:03:54
Nem tudom, hogy kinek miért problémás, de nekem az a gondom vele, hogy a feladat teljesítéséhez fel kellene húznom olyan szakikat, amiket még nem tartanék annyira fontosnak....

Ez az az érv, ami bármilyen fejlesztéssel kapcsolatban soha nem fogja megállni a helyét. A szakértelmek azért vannak, hogy használjuk őket. Ha valaki nem akar rákölteni, akkor az nem egy fejlesztés hibája. A fejlesztések lényege, hogy a játékban meglévő lehető legtöbb elemet felhasználja. (A csapdakészítést meg maxolni kell, ha valaki vadászik.) Valóban költeni kell vezetőkészségre, idomításra is, ha hosszú távon gondolkodsz, akkor arra is rájössz, hogy nem csak kényelmi szinten fogja visszahozni az árát.
Pontszám: 7.74
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
313. hozzászólás - 2013.02.20. 09:33:48 (Válasz Craslorg #312 hozzászólására.)
Szervusztok!

Craslorgnak igaza van ilyen szempontból, én is mostanság olvastam el az egyik szaki leírását... Egy hetet, meg egy szöviküldisoros jutalmat toltam bele azonnal, mert az egyik résztápját csak most figyeltem meg. Nulláról maxoltam azonnal. :-D

Viszok: Az átlagos játékosnak a fentebb írt helyzet is LE-kívánó, nem mindig akad megfelelő mennyiségű állat, illetve felhasználható LE sem, az egyéb csecsebecsékről nem is beszélve. És igen, lehetnék teljesen pofozózsák is, ha nem próbálnék meg valamelyest lépést tartani a többi játékossal. A pofozózsák szerepet kipróbáltam, nem tetszett. Most már legalább néha én pofozok. :-D

Tudod: mindenki másképp csinálja, de az idomításos feladat kissé túllőtt a nehézségi célon.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5.66
népszerűPsyChoTickTackFérfi
Végzetúr tehetség
224 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
314. hozzászólás - 2013.02.20. 09:42:35
Továbbra sem értem,hogy utdnám emgoldani ezt a küdletést
Végezz ki egy beidomított állatot.
zsákmányolj 500 le egy végzetúrtól


na most 18 vagyok kreafom 10 turbóval 20. ez közelében sincs az 500 nak még most a kufár alatt sem.
állatos játékossal még nem is találkoztam v2-n egyáltalán

a feladat kéri 2 küldetés átvételét..a 3. küldetésem pedig 20. szinten nyílik meg legendában.
Pontszám: 7.36
kedvencPuttyFérfi
Végzetúr tehetség
117 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
315. hozzászólás - 2013.02.20. 09:53:27 (Válasz Craslorg #312 hozzászólására.)
Igazad van.

Csak arra utaltam, hogy ha szeretnék eljutni egy feladatsor végére, akkor bizony át kell ütemeznem a terveimet. Emlékeim szerint ez a fejlesztés az alacsony szintűeknek készült alapvetően. Én kétlem, hogy átlagos játékos alacsony szinten boldogul egy teljes feladatsorral két szintlépés között. Főleg V5-ön...
Pontszám: 10
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
316. hozzászólás - 2013.02.20. 09:54:03 (Válasz PsyChoTickTack #314 hozzászólására.)
Akkor majd szintet lépsz, és kapsz másikat!

Amúgy 500 Lé-t zsákmányolni melyik világon kell, mert ezt 2. szinten teljesíteni lehet V1-V2-n, V3-n nem tudom (mekkora szinten), bár szerintem ott sem bonyolult, V5-ön meg nem játszok.

Az állat gyilkolóshoz sem kell sok minden, V1-n alacsony szinten (jelenleg 21) de már 15. szint környékén is több tucat állatot "gyilkoltam le) 10-10-es másodlagosokkal. Lefelé-felfelé támadsz? Akkor kattints a Toplistákra, azon belül Karakterek győzelem/vereség, ott maradj a szinteden és nézd meg kinek hanyas szintű állata van, ha van egyáltalán. Ott már mondjuk rizikós, mert ha szövetségben van, akkor a szövetségét megnézve, megállapítható, hogy aktív vagy sem (aktív- lélekkút üres/töltődik), ha nincs szövetségben akkor esetleg szintlépés, TÖ/SZÖ mutató. Utána ha ez kiderült, írj pár tucat levelet, és reménykedj...
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 5.42
népszerűPsyChoTickTackFérfi
Végzetúr tehetség
224 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
317. hozzászólás - 2013.02.20. 10:31:10 (Válasz Viszok009 #316 hozzászólására.)
ezt a kört már én is lefutottam párszor sőt volt olyan aki 100% játszik de még egy nemleges válaszra sem méltatott. felfelé támadok, de egyszerűen hullaszag van..sehol semmi és senki na majd msot kufár alatt is kidobok pár levelet. 500 le könnyű? ezt miként érted? 0 alkalommal voltam emgtámadva eddig..portyában mindenki 100% szóval nagy ám ale mozgás.. még pihenő karaktereket is alig látok.
Pontszám: 7.36
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
318. hozzászólás - 2013.02.20. 10:39:10 (Válasz PsyChoTickTack #317 hozzászólására.)
500 LÉ-t rabolni, nálam maxos EH mellett, lefelé támadva 18. szintre 360 LÉ-t ad, felfelé támadva meg jócskán meg van az 500 LÉ.

Az eddigi legjobb LE/TP arányom 3475 LE/TP volt, 5 TP-t kaptam, annó. Szóval szerintem ha végig támadod akit végig lehet, akkor kizárt, hogy ne szerezz 500 LÉ-t. Persze ez V1, V2-re értem.
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 5.42
népszerűPsyChoTickTackFérfi
Végzetúr tehetség
224 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
319. hozzászólás - 2013.02.20. 10:43:05 (Válasz Viszok009 #318 hozzászólására.)
hát sajna eh-m még nicns tanulásom 28.
Pontszám: 7.36
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
320. hozzászólás - 2013.02.21. 07:28:05
Na tök jó.
A teljes rituálé végrehajtására még 17 napod, 17 órád és 44 perced van. Újabb templomot csak ezután kereshetsz fel.
Vegyél át három zsáknyi jutalmat a végzet templomában!
Hát ez esélyesnek tűnik, főleg, hogy a 12 zsákból 10-et az előzőben átvettem, mert akkor 20 templomkristály volt a feladat.
Az a baj ezekkel a templomos feladatokkal, hogy templom sokkal ritkábban van, mint szintlépés. Még nekem is. Ezekhez mindegyikhez kéne olyan alternatíva, hogy vagy legyen kész a templomod. (A 20 templomkritályoshoz meg a 3 zsákoshoz. Ezen kívül nem tudom mi van még templomos.)

Ráadásul ott tartunk, hogy ha lesz is egy dekrétum, az nem lesz elég, mert simán lehet kapni 2-3 teljesíthetetlen feladatot is.
A hozzászólást Kocos módosította 2013.02.21. 07:28:46-kor
Pontszám: 7.06
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!