Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Feladatok
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
101. hozzászólás - 2013.02.13. 15:19:28 (Válasz Multifilter #100 hozzászólására.)
Köszi az infót. Igazából csak kíváncsiskodtam, annyira még nem égető nekem a kérdés. Majd 50K tp kell a következő szintig
Pontszám: 8.73
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
102. hozzászólás - 2013.02.13. 15:44:58 (Válasz Miklós #93 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2013.02.13. 14:53:57
Az (1+szint/30) értéknek van egy maximuma (6) ezért nem stimmelt a magasabb szintű karaktereknél.

Ahol a jutalmakat meg lehet bolygatni: ha a végső jutalomban a LE-t felemeljük 3x-ra, így a jelenlegi
35*(1+szint/30) helyett 45*(1+szint/30) lesz a LE/TP. Tehát
30. szinten 90, 60. szinten 135, 90. szinten 180, 120. szinten 225, 150. szinttől pedig 270.

Számomra ez elfogadható!
Még a sorok jutalmával kezdjetek vmit és én teljesen meg leszek elégedve!
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 6.33
kedvelt tagŐrmesterFérfi
Végzetúr mester
391 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
103. hozzászólás - 2013.02.13. 15:57:46 (Válasz Miklós #96 hozzászólására.)
20. szint. Nekem 5000LE a jutalom 105TP-vel. Ez 30000LE 630tp, ami kb. jobb napokon 1,5 portya 20TP-ért kb.

Olvastam az erre a nyavajgása írt megjegyzést, de kicsit sokallom egy teljes szintlépésnyi időre a sok TP-t. Ámen
V2 - Momonga (ex-Böszmeség)
Pontszám: 5.05
kedvencKelatFérfi
Végzetúr
58 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
104. hozzászólás - 2013.02.13. 16:23:56
Támadj meg és győzz le portyában 3 nálad magasabb szintű végzeturat, vagy legyél a legmagasabb szintű. Enyhén vicces alternatíva. Engem megnevettettet.
Pontszám: 7.14
népszerűMahafFérfi
Végzetúr tanonc
23 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
105. hozzászólás - 2013.02.13. 16:26:48 (Válasz Kelat #104 hozzászólására.)
Hát a legmagasabb szintű végzetúr nehezen tudna magasabb szintűt támadni.
Azért mert csak.
v1 Mahaf
Pontszám: 8
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
106. hozzászólás - 2013.02.13. 16:36:17 (Válasz Alendaar #90 hozzászólására.)
Ugye azért nem baj, ha én nem veszem ki a pipát?
Pontszám: 7.74
kedvencSapphyreFérfi
Végzetúr
77 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
107. hozzászólás - 2013.02.13. 16:40:53
Na akkor én is beleugatok egy kicsit.
Általában csak olvasom a fórumot, de a mai nap már nem bírtam ki, hogy csak itt ne kössek bele pár emberbe.

Akármilyen fejlesztés van mindig jön a nagy többségben negatív hozzászólás. Azért jó lenne, ha tudomásul vennék az itt hozzászólók, hogy más vélemények is lehetnek, max nem hőbörögnek itt folyton.
LE/TP?? ha ennyire szar inkább örüljetek, hogy a sok hülye (köztük én is) elcseszi a karakterét és ti erősödtök hozzájuk képest.
Kapcsoljátok ki az automatikus átvételt, csináljátok meg az alsó sort és van egy sorsjegyetek.

Ha minden fejlesztés a ti szájízetek szerint történne csak nőne a szakadék a karakterek közt. Persze megértem, hogy ez a pókoknak és optimalizátoroknak nagyon megfelelne (bocsi Panda), de lehet többen hagynák abba emiatt.

És most jöhet a fikázás!
Pontszám: 9.03
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
108. hozzászólás - 2013.02.13. 16:42:17 (Válasz Craslorg #106 hozzászólására.)
Neked megengedem!

Amennyiben felkúszik a szorzó 45-re, az még mostanában megvalósul vagy csak a következő körben???
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 6.99
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
109. hozzászólás - 2013.02.13. 16:45:06 (Válasz Sapphyre #107 hozzászólására.)
Mintha - néhány hónappal ezelőtti - magamat olvastam volna!

Viszont Miklós hajlandó a változtatásra, méghozzá olyanra, ami a szélsőséges játékstílusokat kivéve valószínűleg nagyon sokaknak már megfelel!
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 6.99
kedvelt tagHlegbaFérfi
Végzetúr tehetség
226 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
110. hozzászólás - 2013.02.13. 16:46:01
Ezt a szorzójavítást én is szívesen megtudnám, hogy mikor lesz javítva.
Hlegba V1 - Domini Mortis
Pontszám: 6.95
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
111. hozzászólás - 2013.02.13. 16:49:31 (Válasz Miklós #96 hozzászólására.)
Az én portya LE/TP-m a bejövő támadások esetleges LE-szívásait nem számolva, utolsó 20 csatámra: 251.1.
LE-szívással együtt 403.2 LE/TP. Amennyiben csak a saját támadásaimat nézem: 235.84 LE-szívást nem nézve (nagyjából amit az EH ad). Ráadásul én nem koncentrálok arra, hogy pont ideális szintre támadjak lefelé. Ehhez képest még nekem is elég kevésnek tűnik a jelenlegi LE/TP. Természetesen én LE-maximalizálásra törekszem TP-től függetlenül, de 40-50 szinttel alattam ez már nem így van. Sőt, alacsonyabb szinten ennél sokkal jobb LE/TP-t lehet portyából összehozni.
A vadászati LE/TP ugye adott, nálam EH-sként kb 60-65 LE/TP (majd kiszámolom, de most nincs jelentősége), de én ugye mindkettőt csinálom. A VF-eseknek ennek a duplája és az fix. Ezekben természetesen nincsenek benne a küldi adta bónusz LE-t, mert mindenkinek más.
Így mindenképp javaslom ennek a szorzónak a korrigálását.
Pontszám: 7.74
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
112. hozzászólás - 2013.02.13. 17:36:27
A gond az a fejlesztéssel, hogy a lelkes kezdők megörülve a feladatoknak elkezdenek feladatozni, templomzoni, igen gyorsan szintet lépni és közben hulla gyenge karit nevelni, amit kb 40. szinten a sorozatos pofonok miatt majd szépen törölnek. Azok a jutalmak, Miklós LE/TP-s érvelése ellenére -minden tiszteletem mellett- egész egyszerűen átlagon aluli karaktereket gyártanak, gyengítik, rongálják a karaktereket. Ez nem lehet kívánt cél semmilyen játékra inspiráló fejlesztésénél. A képlet meg egyszerűen el van rugaszkodva a valóság talajáról, a szerencsekerékes nyerményél is uygenezt érzem. A játékosok (már akit érdekel annyira a játék és sikerélmény, hogy megtanult játszani is) egy bizonyos (relatív alacsony) szint felett ilyen rossz LE arányt maximum akkor kapnak ha felfelé ütve 0 LE-vel ütögetnek VF mellett (de az ismétlő küldi miatt még talán akkor is jobbat).

Miklós ha már rákérdeztél, járulékos nyereségeket is beleszámítva, mint LE-szívás, kamra ismétlő küldi (mert miért ne számítanám be) 95. szinten VF-el: térkapuval ~500 LE/TP. Portyával: ~250-300 LE/TP ha semmit nem rablok, semmit nem LE-szívok, kizárólag arra fiygelek hogy aktív a karaktereket kamrázzak. Ha figyelek arra is, hogy lehetőleg LE-t szívjak-raboljak ennek átlagosan a 1,5-2x-esét hozom. Ha nagyon durván rászánja az időt az ember kémkedéssel ennek sokszorosát is hozhatja (de ez extrém szélsőség ezt nem is hoznám fel példának). Vadászat: maga cselekvés kevés LE/TP-t ad, de ha kizátólag addig vadászok míg befogok egy állatot, akit beidomítok 20. szintig nevelek majd sajtolok (ez kb 3 küldetésnyi LE) akkor itt 3-400 LE/TP körüli arány jön ki.
A hozzászólást Aurri módosította 2013.02.13. 17:45:21-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 9.40
kedvencA7935Férfi
Végzetúr mester
269 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
113. hozzászólás - 2013.02.13. 18:24:35
Nem értem minek a "jutalomban" ennyi tp.

Miklós ha azt akarjátok hogy a tagok szintet lépjenek akkor ne csináljatok ennyi megkötést az af pontoknál.

Miért nem csináljátok azt hogy, az eh, vagy vf af nem nullázódik ha térkifordulok, csak az aktuális érvényesülne.

Az a baj hogy aki kifejleszti az eh, vagy vf af pontokat azért nem forgolódik mert az addig elköltött af megy a levesbe.

Nem sírni kell hogy lassú a haladás hanem tenni az ügyben, és ha lehet akkor úgy hogy az embernek nem csak a tp-t adni.
V1-Chrisz
V2-Grotah
V3-Félx
Pontszám: 9.14
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
114. hozzászólás - 2013.02.13. 18:42:31 (Válasz Sapphyre #107 hozzászólására.)
Nem az a gond egy fejlesztés jutalmánál, hogy nem überoptimális, hanem ha sokaknak nem jó, akkor kevesen használják. Márpedig egy fejlesztésnek az a lényege, hogy az aktív játékosállomány 70-80%-a használja is. Akár ki is lehet venni minden LE-s - TP-s nyereményt és tárgyakkal italokkal lecserélni, hogy minél többen játszhassanak. Bármilyen LE+TP-s jutalomnál a játékosok nagy része azonnal számol és ha rosszabb a saját arányánál, nem fog vele foglalkozni. Ezért kell pl CSP-ital, PP-ital, ezt már mindenki úgy használja, ahogy akarja. Vagy bármi egyéb tárgy, ital, templomkristály, hűségszilánk úgy hogy azokért - ha nem is maxos - de mégis jó alternatív nyereményként megérje.
Pontszám: 8.87
népszerűRockatanskyFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
115. hozzászólás - 2013.02.13. 18:47:38
Pörgesd meg a szerencsekereket 10 alkalommal! számláló: 0. Ma már pörgettem 3-at a feladatok bekerülése után (kb 18:40-kor)!
Pontszám: 7.32
népszerűMortuFérfi
Végzetúr mester
2456 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
116. hozzászólás - 2013.02.13. 19:06:48
Nekem a nyertes portyákat nem számolta...
Pontszám: 7.48
kedvencPuttyFérfi
Végzetúr tehetség
117 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
117. hozzászólás - 2013.02.13. 19:07:17 (Válasz Rockatansky #115 hozzászólására.)
Segítségkérés. Nekem is volt nyűgöm, írtam és javították. Igaz nem tökéletesen, majd a többit holnap
Pontszám: 10
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3352 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
118. hozzászólás - 2013.02.13. 19:13:34 (Válasz Aurri #112 hozzászólására.)
Idézet: Aurri - 2013.02.13. 17:36:27
a lelkes kezdők


Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.34
kedvencFecsu123Férfi
Végzetúr mester
430 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
119. hozzászólás - 2013.02.13. 19:39:19 (Válasz Miklós #93 hozzászólására.)
60. szinten a 135 LE/TP vel nem lenne gond, ahogy írod.

Én ügyelek az LE/TP re. Ezt mi sem bizonyítja jobban, mint, hogy 59. szinten a szimpla lélekszívásom: 121% + erre rájön még a varázslat és állatfelszerelés, de ezeket nem számolom hozzá. Térkapuból jóval e felé a szám felé megyek a célirányos portyákról nem is beszélve. Az átlag 200 felett van, de eventek idején vannak zsírosabb napok is amikor 1000 LE/TP is bejön lazán.

Szóval a problémám nem az LE/TP vel van, mert azt tudnám kompenzálni a jobb átlagommal. A fő probléma az, hogy nem 135 LE-t kapok és 1 TP-t. Hanem 186900 LE-t és ehhez 1800 TP-t. (ami egyébként fostalicska 103.8 LE/TP jelenleg).

Nos a probléma még mindig az, hogy ez a feladat rám akarna tukmálni 1800 TP-t és az sem igazán érdekelne, ha kétszer ennyi lét adna, mert köszönöm nem kérem. Nem kérek lét nem kérek TP-t. Épp elég helyről lehet beszerezni mind a kettőt. Azt hittem ettől azért ötletesebb dologgal álltok elő és lesz benne valami más. Tudok haladni az egyéb erőforrásokból is nem kell rugdosni. Persze az lebeg előttetek, hogy az újak repesszenek.

Cras nagyon szépen leírta, ha begyorsítanék akkor elveszteném azt az előnyt amiért évek óta játszok és szépen bokszzsákot csinálnék a kariból. Ráadásul elbuknám azt a kis izgalmat is amit ad a játék. Nekem spec az, hogy küzdök a kategóriám legjobbjaival.

OFF

Ha elkezdenék száguldozni, akkor mit érnék el? Hm? Mivel tudsz többet adni nekem 100 pluszon, ha átlagos kari lennék? Mire odaérnék is akkorra a jobbak már 200 + on lennének. A szövetségek elé nem adtok új kihívásokat. Ugyanúgy csak nézném az epik ütést mint eddig, mert irtózatosan túlnőttek. Az építésem eltörpülne a nagyokéhoz képest plusz a kúthoz képest is. Ráadásul a mezőny nagy része rommá verne. Egy kis karinak ha nem az LE/TP a fontos akkor mi? Most nem szemétkedni akarok, de komolyan mi lehet inspiráló abban, hogy robogjak előre? (és ezt sztem nem csak én tenném fel neked kérdésként). Az nem megoldás, hogy építsek új szövetséget és kezdjem előröl. Egyszer már megtettem az újjáépítést és el is értünk ezt azt.

Érdekes lesz számomra az AF pont dolog, de az is olyan út amit majd mindenki ugyanúgy követ le. Nem ad lehetőséget arra a tetején, hogy a karaktered jelentősen másabb legyen a többinél. Nincs benne nagy csábítás. Elvárjátok a közép és alsóbb kategóriában lévő kariktól, hogy haladjanak, de nem ismeritek be, hogy ennek mik az okai, csak teszitek a kérdőjeleket, hogy miért nem haladtok birkák.

MIÉRT??

Miért nem teszteltek rajtunk "vadabbnál vadabb" ötleteket? Ott a V4 erre.
Miért nem kapnak a szövetségek olyan mitikus ellenfeleket, ahol minden tag hasonló százalékkal szállhatna harcba ellenük ezt kötni min 10 tagu szövikhez és szintekhez. Vagy olyan épületeket amiket hasonló erővel építhetne minden tag csak szinthatárok lenének. Pl az épület adta támogatás csak 50. -100. szinttől lenne működőkepés. Legyen értelme haladni.
Miért nem lehet TP-ből építeni valamit? Valami karakter egyedit?? Hogy az AF en kívül további haszna legyen a TP nek.

Az az elmélet, hogy a magasabb szinten minden jó már rég elavult. Fejlődjetek az elvárásainkhoz és igazodunk a tietekhez.

OFF vége csak előtört belőlem újra némi elégedetlenség.
Pontszám: 9.54
kedvencLavenderNő
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
120. hozzászólás - 2013.02.13. 19:51:14
Érdekes fejlesztés, és ahogy az lenni szokott, van néhány dolog, ami elég rejtélyes számomra a működésével kapcsolatban.

- Első és legfontosabb, mi a helyzet, ha érdekel a dolog, de tegyük fel két szintlépés között járok épp... mi történik, hogyha szintet lépek, lehet(ne)-e továbbvinni egy megkezdett de még be nem fejezett feladatsort? Picit gonosz dolognak tartom, hogy ha szigorúan egy szintlépéstől függ a küldi, akkor miért nem csak akkor kapja meg adott kari, amikor épp szintet lép*, tekintve, hogy maga a feladatsor újabb fejtörést, és szervezést igényel (elsősorban templommal összhangban, de itt vannak a sűrű eventek is, a mostaninál is adódik a szintlépés sebessége az eseménypontok gyűjtögetésével...)

- vagy például mi van, ha a következő szintlépésemig nem esik ki 20 kaland, bármennyire is igyekeznék a teljesítésükkel

- vagy például mi a helyzet, ha nem akarom elkölteni a templomkristályokat, de nem tudok megszerezni egy szintlépés alatt (esetemben a megkezdett fél szint alatt) 20 templomkristályt. Bemásoltam még egy ezzel kapcsolatos kérdés-adagot, mert az is témába vág:

Idézet: Lavender - 2013.02.13. 18:59:58
A templomkristályos történet nekem sem tetszik, bár konkrétan az érdekelne, hogy a feladatban elrejtett "vagy" szócska azt jelenti-e, hogy mindkét lehetőség kihasználása egyformán érvényes a feladat teljesítéséhez, mint templomok választható szakértelem fejlesztős küldetései esetén? Konkrétan teljesülne-e a küldi, ha szerzek és költenék is 10-10 templomkristályt?


off: arról nem is beszélve hogy a templomkristályos küldi egyben egy nem kicsit ősköves feladat, még ha burkoltan is - ezt észre kell venni.


Nem tudom, megengeditek-e azt a javaslatot, vagy élesen ellentmond-e megint a fejlesztés lényegével, de hasznosnak tartanám, ha lenne a táblázat alatt egy olyan "kipipálható" lehetőség is, ami megoldaná a nem befejezett feladatsor továbbvitelét egy következő szintre, ha a szándékomban áll - ha csak egy-két nem teljesült feladatról lenne szó, úgy szerintem korrekt a kérésem, tekintve, hogy nincsenek dekrétumok, tehát a feladatokat mindenképp teljesíteni kell valamikor. A cél attól még maradhat, akit érdekel, az úgy is azon fog fáradozni, hogy be tudja fejezni, meg tudjon csinálni mindent, de nem kellene kiszúrni azokkal, akik nem annyira optimalizátor művészek. Játszani vagyunk itt. A templomos feladatok, egy szintlépés és vele a Feladatos feladatok, és akármelyik event együtt... ezeket összehangolni már szinte "mester-fokozatú" tudás. Legyen tanító célzata, de legyen korrekt és elérhető ésszerű kereteken belül. Lényeg a lényeg, a javaslatom szerint lényegében működhetne úgy, mintha a templomos küldetéseket és a "küldetéses küldetéseket" házasítottátok volna. Az idő ne korlát legyen, hanem csupán rejtsen új lehetőségeket magában.

Mert egyébként nekem is tetszik a fejlesztés... de hogy *most mindenkinek betettétek a játékba "automatice" , és ha komolyan ragaszkodtok az új feladatsorokhoz szintlépésekkor tekintet nélkül arra, hogy hogy áll vele valaki, az szerintem nem korrekt. Szerintem úgy hiba volt.


kieg.: Fecsu hozzászólását elolvastam és eszembe jutott még valami... Kapunk tpt- és le-t is, annyi, amennyit. De. Miért is nem kaphatunk AF-pontokat a tp mellé kiegészítésként? Mármint vadászok, portyázok, fejlődöm szívesen, de ha nekem az AF pont is számít, úgy vegyek fel szinten belül 10%-nyi Tp-t AF pontok nélkül ? Szerintem ezt is korrigálni kellene, kedvcsinálónak mindenképpen - különösen, hogy a végső, ládikós jutalmak között sincs ez kompenzálva.
A hozzászólást Lavender módosította 2013.02.13. 20:04:58-kor
Legvégül, ha csak cápa marad a nagy tóban, egymást fogják megenni: nem marad majd semmi, csak a víz maga...

V2, Zialin
V5, Lavender
*****

Piros gombot az új-inaktív templomoknak!!!
*****
Pontszám: 8.68
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője