Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Feladatok
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
141. hozzászólás - 2013.02.14. 09:06:45
Sziasztok,

Ha csak Pistikét támadom egész nap, nekem 1500 LE/TP portyaátlagom van. Ehhez kéretik belőni a vadászatot, a térkaput, a feladatokat, a szövetségi küldetést és a végzet templomát. A többi maradhat úgy, ahogy van.

Egye fene, a térkapu Le-jét is lőjétek be ennek megfelelően.

Én szeretnék most eltekinteni attól a részétől, hogy mennyire éri meg, vagy mennyire nem, ha jól értettem valamiféle módosítás lesz, aminek én örülök, köszöntem.

Azonban a minél teljesebb körű elégedettség érdekében egy kérdésem lenne:

Ha "nagyon megérős" lesz a jutalom, hogy fogják azok érezni magukat, akik nem tudják megcsinálni a feladatokat?

Több olyan feladat van (elképzelhető persze, hogy meg lesz - vagy esetleg már meg is van - az alternatívájuk) , amelyeket vagy a karaktere helyzetéből fakadóan, vagy alacsony szintjéből kifolyólag nem tud megcsinálni a játékos.

A " győzz x portyában "

Van olyan szövetségi tagunk, akinek kevés olyan célpontja van már , akit támadni tud, még kevesebb akik ellen nyerni is. Nem tudja megcsinálni. Szubplazmának örülünk (gondolom számolja), azonban mivel két-három szintet meglép egy magasabb szintű nem VF-es játékos havonta, így nem lesz meg a szükséges mennyiségű plazmája.

B " szerezz a templomban vagy használj el legalább x templomkristályt "

Alacsonyabb szinten összesen nem tudsz annyit kiszedni egy "egész" templomból, amennyit a feladat kér. Elhasználni meg nincs nagyon mire. Talán relikviakupont érdemes lehet kivenni, de annyi templomkristálya kisebb szintű karakternek nincsen, hogy szintlépésenként kivegyen egy-egy kupont. Az meg, hogy olyan apróságokra szórja el, aminek alacsony szinten semmi értelme nincs szintén nem lehet cél. Egy aránylag nehezen gyűjthető erőforrásról van szó, aminek a feladatok érdekében történő elköltését szerintem kényszernek fogja érezni a játékos.

C "Teljesíts 2 küldetést, és vedd át értük a jutalmat!"

100. küldetés alatt ismételten nehézkes. Alacsonyabb szinten akár egy-egy szintig el lehet akadva a játékos küldetéssel. Főleg kettőt egymás után teljesíteni probléma.
Különösképpen ütközik a "lépj három szintet" és annak upgradelt verzióival.

D Minden szövetségi tagságot feltételező feladat.

Szerintem 10. szint alatt nagyon nem egyértelmű a szövetségi tagság. Lehetne statisztikát csinálni, ez alatt hányan vannak szövetségben; kevesen. Csinálhat persze magának a játékos szövetséget, hogy teljesíthethessen bizonyos feladatokat, de energiakristályosítóig, arénáig felépíteni szövetséget nem megy kezdő játékosoknak egyből.


E Idomíts be öt állatot.

Kezdő játékos vagyok. Kattintsunk rá erre a feladatok gombra:
Jéé, mi ez itt? Ahamm.. idomítsak be öt állatot. Körbeérdeklődök mindenfelé, azt hogyan miképp. Kiderül, hogy kell csapdakészítés, idomítás, esetleg vezetőkészség (nem feltétel persze), jónéhány vadászat (ami alatt szintet lépek persze) majd nem kevés lélekenergia, és baromi sok idő!

Oké, megyek inkább zombikat ölni répával.

Ez most csak öt feladat egy-egy aspektusból vizsgálva, a teljesség igénye nélkül . Ráadásul nincs alacsony szintű karakterem, így nem látom egészen át, mi jelenthet nekik akadályt még, de a fentiek úgy gondolom biztosan.

Ha marad a fejlesztés (és miért ne maradna ), és az már 1. szinttől!! elérhető, két lehetőség van:

1. Ha növekszik a jutalom, aktív játékkal minden játékos képes legyen megoldani a feladatokat. Ha nem tudja pl. a fentiek miatt, nagy csalódás lesz, hogy kimarad a feladatok utáni buksisimogatásból.

2. Ha maradnak így a feladatok, akkor viszont ne módosítsátok a jutalmazást véleményem szerint. Így akik kimaradnak belőle - szintén fentiek miatt - , vagy egyáltalán nem, vagy csak kevésbé lesznek csalódottak.

uff
maci

szerk: Én most kivételesen támogatnám azt a gondolatot, hogy ne legyen a feladatok között olyan feladat, amit CSAK őskőből lehet megoldani. Szerintem lehet ez az a fejlesztés, ami pénz kifizetése nélkül működik. Ma már a legtöbb játék ingyenesen játszható, egyes prémium szolgáltatások igényelnek pénzügyi forrásokat. Ha egy kezdő játékos egy tápos játékelemet csak őskő árán tud "igénybe venni", úgy az szerintem nem vet jó fényt a játékra. Ha máshogy nem megy, legyen mondjuk szintkorlátja az ősköves feladatoknak.
A hozzászólást Maci módosította 2013.02.14. 09:38:45-kor
Pontszám: 9.60
közkedveltRiska1959Férfi
Végzetúr tanonc
48 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
142. hozzászólás - 2013.02.14. 09:09:15
Nem tudom más hogy van vele,de nekem már másodszor sem számolta be a szerencsekerék pörgetést. A többi úgy tűnik működik.
Pontszám: 5
kedvencPuttyFérfi
Végzetúr tehetség
117 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
143. hozzászólás - 2013.02.14. 09:26:21 (Válasz Riska1959 #142 hozzászólására.)
Nekem a portyákat nem számolta tegnap. Kértem segítséget, de még nem sikerült javítani, így most nem merek játszani...
Pontszám: 10
irritálóCrazy71Férfi
Végzetúr mester
336 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
144. hozzászólás - 2013.02.14. 09:26:46
Nekem se a vadászatot se a portyázást nem számolta be.
Jake Sully - V1 - Az egykori Smaragd Farkasok vezére, jelenleg a Phoenix Rend tagja
Ha a halál völgyében járok is, nem félem a halált, mert én magam vagyok a halál!
Pontszám: 4.11
kedvencPuttyFérfi
Végzetúr tehetség
117 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
145. hozzászólás - 2013.02.14. 09:33:10
Ma mintha számolná. Egyet vadásztam, az megjelent. Utána átvettem két zsákot a VT-ben, azt is számolta.

Egyébként nekem ez az első úgyis bukó, mert esélyem sincs 7 kalandot összeszedni se, nemhogy megcsinálni. És még mindig nincs válasz arra, hogy a következőtől már a magasabb le/tp arány lesz e érvényben.
Pontszám: 10
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
146. hozzászólás - 2013.02.14. 09:40:52 (Válasz Maci #141 hozzászólására.)
Idézet: Maci - 2013.02.14. 09:06:45
E Idomíts be öt állatot.

Kezdő játékos vagyok. Kattintsunk rá erre a feladatok gombra:
Jéé, mi ez itt? Ahamm.. idomítsak be öt állatot. Körbeérdeklődök mindenfelé, azt hogyan miképp. Kiderül, hogy kell csapdakészítés, idomítás, esetleg vezetőkészség (nem feltétel persze), jónéhány vadászat (ami alatt szintet lépek persze) majd nem kevés lélekenergia, és baromi sok idő!

Oké, megyek inkább zombikat ölni répával.

A többi is igaz és/vagy vicces gondolat, de ez a tető
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.38
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
147. hozzászólás - 2013.02.14. 09:51:15 (Válasz Quellon #146 hozzászólására.)
Maci tudatlan. Nem tudja, hogy zombit ölni nem répával kell, hanem káposztával, kukoricával, borsóval, tökkel, vagy robbanó cseresznyével. Répával max lelassítani lehetne őket, ha szerepelnének a játékban
Pontszám: 8.73
fórumozóNagycapaFérfi
Végzetúr tehetség
148 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
148. hozzászólás - 2013.02.14. 10:00:05
Nekem 5 kalandomat és 3 pörgetést nem számolt.
De V4-en én mindenképpen örülök a sok TP-nek
Pontszám: 5.61
kedvelt tagADZSI76Férfi
Végzetúr mester
764 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
149. hozzászólás - 2013.02.14. 10:02:19
Bár én nem fogom átvenni a jutalmakat, max a sorsjegyet... Nekem sem számolja a kalandokat és a szerencse kereket sem!
Pontszám: 6.41
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
150. hozzászólás - 2013.02.14. 10:07:56
A "nekem ezt nem számolja..." dolgokat üsz-re írjátok meg, ha javítást szeretnétek.
Bpetya, köszi, sosem gondoltam volna, még Macinál is tudatlanabb vagyok

60-as V4-en top szintre, sebzésre, TÖ-re, SZÖ-re hajtóknak elméletielg hasznos és a többieknek sem káros.

Első szintről induló szövis V4-en pedig szinte kötelező megoldani mindet. Ott jelentőset dobhat a haladáson és nagyon nagy különbséget szülhet, ha egyik szövi csinálja mindig a másik meg nem.

Vannak még Mortun és rajtam kívül akiknek nem pirosodik az eddigi csaták gomb a feladatok bekerülése óta? Esetleg nem sebződnek, ha támadják őket? Ha igen, azt is üsz-en jelezzétek.
Azért itt kérdeztem rá, mert itt talán most azok is elolvassák akik a hibajelentések topickal nem foglalkoznak és úgy tűnik a feladatok bekerülése óta jelentkezik ez a programhibának tűnő dolog.
A hozzászólást Quellon módosította 2013.02.14. 10:13:57-kor
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.38
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
151. hozzászólás - 2013.02.14. 10:15:23 (Válasz Dark_soul #140 hozzászólására.)
Idézet: Dark_soul - 2013.02.14. 09:06:34
5.szintű vagyok..teljesíts 3 kalandot!Mégis hogyan?


Ha vadaszol vagy portyazol, kaphatsz kalandokat.
Pontszám: 7.05
kedvencBaratyFérfi
Adminisztrátor
1030 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
152. hozzászólás - 2013.02.14. 10:15:40
Az időnként nem számoló bugot sikerült megtalálni és javítani.
Pontszám: 8.77
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
153. hozzászólás - 2013.02.14. 10:16:36 (Válasz Baraty #152 hozzászólására.)
Köszönjük!
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.38
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
154. hozzászólás - 2013.02.14. 10:17:29 (Válasz Quellon #150 hozzászólására.)
Idézet: Quellon - 2013.02.14. 10:07:56
Vannak még Mortun és rajtam kívül akiknek nem pirosodik az eddigi csaták gomb a feladatok bekerülése óta?

Dettó. Azt hittem csak bamba vagyok..
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.69
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
155. hozzászólás - 2013.02.14. 10:58:12 (Válasz Offsboy #154 hozzászólására.)
Épp nyígni akartam miatta. Szóval csatlakozom a kórushoz
Pontszám: 8.73
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
156. hozzászólás - 2013.02.14. 10:59:10 (Válasz Quellon #150 hozzászólására.)
Nem mondod komolyan Quell, hogy nem ismered a Plants vs. Zombies nevezetű epik játékot?
Pontszám: 8.73
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
157. hozzászólás - 2013.02.14. 11:08:10 (Válasz Bpetya75 #156 hozzászólására.)
De, komoly
Van amiben elég tájékozott vagyok, másban abszolút nulla. Erről a játékról még nem is hallottam.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.38
kedvelt tagADZSI76Férfi
Végzetúr mester
764 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
158. hozzászólás - 2013.02.14. 11:23:19 (Válasz Bpetya75 #155 hozzászólására.)
Nekem sem világít... Viszont az ÉP-böl sem vonódik le semmi.
Pontszám: 6.41
kedvencPuttyFérfi
Végzetúr tehetség
117 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
159. hozzászólás - 2013.02.14. 11:42:15
Nem akarnak alacsony szinten jönni a kalandok. Nem maradt el valami beállítás módosítása? Tegnap óta 20 portyából meg 60 vadászatból nulla kalandot találtam. Így nehéz lesz megoldani a feladatot.
Pontszám: 10
kedvencMegapix87
Végzetúr
76 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Feladatok
160. hozzászólás - 2013.02.14. 11:49:52 (Válasz Putty #159 hozzászólására.)
Én is gondoltam erre, gondoltam nincs szerencsém...
Jelentkezzen akinek 40es szint alatt jött kaland, csak hogy tudjuk, hogy van rá esély.
Pontszám: 8.96
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!