Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kristálypont
kedvelt tagSultankalifaFérfi
Végzetúr tehetség
138 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
281. hozzászólás - 2009.06.15. 16:45:45
egyetértek PEtúr kollegával a játék PVP jellegéből adódóan véges kellene hogy legyen de nem az lesz a megnyúzható birkák miatt (és itt nem a forumozóra gondolok )
Sultankalifa V1 és V2
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
282. hozzászólás - 2009.06.15. 16:46:19 (Válasz Petur #280 hozzászólására.)
Befejezés? Amikor órákon át tömött sorokban állnak az emberek őskövet befizetni?
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.60
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
283. hozzászólás - 2009.06.15. 17:21:58 (Válasz Mortimer #282 hozzászólására.)
Ez most komoly?
Lehet csak statiszták voltak.
Pontszám: 5
kedvencPeturFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
284. hozzászólás - 2009.06.15. 17:28:46 (Válasz Sultankalifa #281 hozzászólására.)
A befejezés ellen nem a "birkák nyúzása" szól ellenérvként, hanem két másik dolog:

1. A VU nyílt végű játéknak lett meghirdetve, bután venné ki magát, ha mégis zárt végű lenne.
2. A VU karakterek valamilyen módon hozzánőttek a tulajdonosaikhoz. Ez nem Travian, ahol majd indítok egy másik falut egy másik világban.

Nem látok bele a játékosok lelkivilágába és a Beholder könyvelését se ismerem, de a 2-3 havonta induló új világok elegendő bevételt kell jelentsenek, ha a játékosok elégedettek a játékkal, látják benne a kihívást, és éreznek magukban annyi erőt, hogy az előző világban elkövetett téves döntéseiket az új környezetben ki tudják javítani.

A VU kb. januárig volt teljes értékű játék. Akkor jelentek meg az első, a belső szerkezetéből fakadó határok. Először a szakértelmek jutottak el a maximumokig, utána a szövetségi épületek. Közben szétszakadt a mezőny. A TOP-on elfogytak az ellenfelek, minden szinten kifejlődött a Pókok kasztja. Bekerült ugyan néhány új lehetőség, mint például a varázspontból történő építkezés, de ez csak még jobban felborította a játékot. A fórumokat olvasgatva leginkább csak a panaszokat hallom. Nagyon kevés a lelkes hozzászólás, pedig a VU rengeteg jó ötletet felvonultató, nagyon jól sikerült játék. Az elmúlt 9 hónapban történtek ugyan kisebb módosítások a szabályokon, de valójában csak az állatok rendszere lett gyökeresen megváltoztatva. A többi módosítás csak paraméter korrekció vagy felső korlát bevezetése volt.

Lehet, hogy én speciális helyzetben vagyok, és egy szűk kisebbséget képviselek csupán, de nekem már nem jelent kihívást, hogy hónapok óta ugyanazt az 5-8 embert támadom meg minden nap, és ugyanattól az egy-két embertől kapok támadást.

A VU-ra leselkedő legnagyobb veszélynek pont azt látom, hogy az emberek megunják, és elfordulnak tőle. Nem tudom hányan indulnának el egy új világban, ha a V1 befejeződne, de az az érzésem, hogy hónapról-hónapra, hétről-hétre egyre kevesebben.
Pontszám: 9
fórumozóEl DiabloFérfi
Végzetúr tehetség
208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
285. hozzászólás - 2009.06.15. 17:41:37 (Válasz Petur #280 hozzászólására.)
Én nem hiszem (nem egyedüliként),hogy be kéne fejezni!Miért kéne?A döntő többsége a játékosoknak szerintem élvezi a játékot!Az elől lévők elhiszem,hogy unatkoznak de hát az a játékosok kissebbik része!Én most a 39.szinten járok és mégis mindig találok még új kihívást a játékban!Az hogy az elől lévők elhúztak szintben és nekik nincs meg ez az élmény arról nem mi tehetünk!Akkor miért is kéne úgymond büntetni a befejezéssel?


El Diablo-Chaos szövetség
Pontszám: 5
kedvelt tagHauer92Férfi
Végzetúr mester
362 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
286. hozzászólás - 2009.06.15. 17:46:30 (Válasz El Diablo #285 hozzászólására.)
Én is így gondolom, 44-es szinten tökéletesen lehet játszani és támadni is van kit De azért sajnálom az élbolyt tényleg elég uncsi lehet annyira elől de hát most kaptatok egy egész hordát játékszernek bár ránézésre elég erősnek néznek ki mégsem verik rommá az egész élbolyt(eddig bármelyiket néztem egyiknek se volt több gyözelme mint veressége bár lehet ezért mert nem nézegetem őket)
már megint minek írok nem tudom:)
v1:ALFA-Tyrant(anno)
v2:Aragorn-Atilla király utódai(anno)
v2: Elrond-Atilla király utódai
v3:Hauer-Hajnalpajzs
"v4:Hauer-Hegylakók"
"v4:Pszihokacsa-Csak simán Torony"
Pontszám: 5
kedvencPeturFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
287. hozzászólás - 2009.06.15. 17:52:28 (Válasz El Diablo #285 hozzászólására.)
Régóta érlelődött bennem az előző hozzászólásom, és nem voltam biztos benne, hogy érdemes-e leírnom ezt a véleményemet.

A hozzád hasonlóan érvelők miatt azt gondolom, hogy nem csak érdemes, de szükséges is. Én a saját környezetemben forgok. Azt látom, amit ők is látnak, azt viszont kevéssé érzékelem, amit ti, a 30-40-ik szint környékén. Miklósnak pont az a dolga, hogy meghallja a különböző helyzetben lévő játékosok észrevételeit, mérlegeljen és döntsön. Mivel nektek még rengeteg kihívást jelent a VU, ezért valóban bután venné ki magát, ha egyszer csak vége lenne.

Elolvasva a hozzászólásodat, látom érdemes volt elmondanom az enyémet.
Pontszám: 8
fórumozóEl DiabloFérfi
Végzetúr tehetség
208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
288. hozzászólás - 2009.06.15. 18:07:40 (Válasz Petur #287 hozzászólására.)
A ti helyzeteteket nen látom hiszen azt csak ti láthatjátok ezért biztos neked is igazad van.Én csak azt mondom,hogy középszinten még rengteg élményt tud nyújtani a játék!Ti abban speciális helyzetben vagytok,hogy előbb kezdtétek és valószínűleg kevesebben is!Úgy hiszem az lenne a legjobb ha ti is újra élveznétek a játékot a fejlesztésekkel,de mi se ígyuk meg a levét ezeknek!
Itt jön elő az probléma,hogy a fejlesztőknek ezt nehéz megoldani(de szerintem nem lehetelen).Mindenesetre Miklóséknak rátok most nagyobb figyelmet kéne fordítani,hiszen ott ezek szerint kevés(vagy nincs)élvezhető momentuma a játéknak!
A hozzászólást El Diablo módosította 2009.06.15. 18:10:53-kor


El Diablo-Chaos szövetség
Pontszám: 8
irritálóSun13Férfi
Végzetúr tehetség
212 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
289. hozzászólás - 2009.06.15. 20:35:02
Szerintem kb úgy kéne működnia adolognak, hogy a fejlesztések döntő százalékban az elöl lévőknek kellene újdonságot jelenteni, de aztán ezeknek el kellene érnie a szintben kevésbé elöl lévőket. Persze most kérdés ki a elöl lévő, hát mondjuk az aktív játékosok felső 10%-a. Ez egy olyan határ amit azért folyamatosan el lehet érni, illetve ha mire ez a felső 10% kicserélődik, modjuk a legutolsó fejlesztést már kb 20% élvezi akkor megint betenni egy új fejlesztést. Ezzel sávosan lennének új és új elérendő célok, kihívások. Szerintem más játékokban az elöl lévőknek fejlesztenek nagyrészt, az utánuk következők már nem igényelnek sok figyelmet, mert nekik már megvan a kitaposott ösvény.

Azért csak hogy értsük miről beszélünk mikor azt mondjuk hogy nem minden tökéletes és talán lehetne kicsit többet is foglalkozni a dolgokkal:

- A játék során többször elfogytak a küldetések, vagy előfordult hogy még csak munkaneve volt a küldinek.
- Sharpának most 3. alkalommal nincs legendája, ami mégiscsak bortány, egy szintlépés 3-4-5 nap legalább. Ezalatt 1 oldalt igazán be lehet gépelni, és ha már leül valaki hogy megcsinálja a legendát, akkor ne csak azt csinálja meg ami már elfogyott, és a következő szintlépésnél ismét gond legyen. Végülis nem baj. Ennyi pénzért WoW-on játszhatna Sharpa vagy pár hetente vehetne egy társasjátékot, járhatna fociedzésre meg ilyenek (persze lehet ezt mind megteszi). Csak hogy érezzük ki kinek fizet mennyit és ezen összegért ki mennyit tesz meg.

Én amúgy nem tudom Petúrnak miért elképzelhetetlen egy küldetésmegoldós irány. A rendszer alkalmas rá jelentős fejlesztéssel. Ha megnézzük az ŐV-t nagyon hasonló játékok, és ott remekül működnek a küldetések. Na igen még 15 szint akadémia, de miért ne lehetnének uj szakértelmek a küldetésekhez és miért ne lehetne 3-4 karakternek összefognia egy küldiért? Te amúgy úgy érzed ez egy pvp játék? Nekem nem tünt fel .
Pontszám: 5.40
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
290. hozzászólás - 2009.06.15. 20:54:18 (Válasz Mortimer #282 hozzászólására.)
Milyen őskő befizetés? Nekem csak a táp végzet medál kellett
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
kedvelt tagSultankalifaFérfi
Végzetúr tehetség
138 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
291. hozzászólás - 2009.06.16. 09:40:05
valóban középen még élvezetes a játék, de előbb-utóbb ti is eléritek a mi szintünket! TEHÁT A PROBLÉMA ADOTT LESZ NEKTEK IS! Ha nem lesznek pozitív változások, akkor hsokkal hamarabb telálkoztok a problémával, mert az élboly jelentős része vagy töröl vagy egyszerűen ott hagyja a karaktert...
én pl gondolkodom egy 2 hónapos katakombán, úgy is itt a nyár kevesebbet akarok a gép előtt ülni, nem is köt már le annnyira meglátjuk hátha változik valami 2 hónap alatt! (talán a addigra a kristálypontjai is érnek valamit). A fejlesztéseknek valóban az élboly számára szólónak kellene lenniük, mivel mint írtam mindenki eléri azt a szintet.

ha végtelen a játék akkor hibás a felső korlátok meghatározása, egészen érdekes stratégiák lehetnének ha valaki vinné 2-300ig a spektálist és kűzdene azzal akinek 120-as szabdálya és 100-as sajtolása van (mindenre úgy sincs erőforrás) ill lehetne választani mondjuk 1 szakértelmet a mit a max duplájáig vihetsz, vagy 2őt amit 1,5 ig, 3-at 1,33-ig, 4et 1,25ig

máris ismét lenne fejlesztési lehetőség! kerülhetne kiristálypontba, stb. de SEMMILYEN életképes normális fejlesztés nem történt hónapok óta!!!!! (nem kevés pénzt befizetve lassan 0-ra csökken a játékélmény!)
Sultankalifa V1 és V2
Pontszám: 6.50
kedvelt tagSultankalifaFérfi
Végzetúr tehetség
138 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
292. hozzászólás - 2009.06.16. 11:17:03
nem is értem mért nem zárják be az egész topikot! úgy sem történik semmi a kristálypontjainkal!

nem is éertem miért nem Tamagocsi-pont a neve, sokkal jobban megfogná a lényegét, ill a toplistát is lehessen rendezni tamagocsi-együttható alapján!
Sultankalifa V1 és V2
Pontszám: 6
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
293. hozzászólás - 2009.06.16. 11:46:14 (Válasz Sultankalifa #292 hozzászólására.)
nem kell idejönni. miért zavar? már tudjuk, mi lesz a kristéálypontokkal, a játékot fogják színesíteni.
Pontszám: 3.42
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
294. hozzászólás - 2009.06.16. 11:49:15 (Válasz Sultankalifa #291 hozzászólására.)
Idézet: Sultankalifa - 2009.06.16. 09:40:05
én pl gondolkodom egy 2 hónapos katakombán,


nem gondolkodni kell, hanem cselekedni. az ember vagy gondolkodik rajta és megteszi. vagy gondolkodik rajta és nem teszi meg. de nem írja be a fórumba kvázi zsarolólag, hogy gondolkodik, mert akkor hangember látszatát kelti.

de viccen kívül. ha ennyire bizonytalan vagy, akkor az jó megoldás. 2 hónap múlva felfrissőlve fogsz visszatérni.
Pontszám: 2.93
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
295. hozzászólás - 2009.06.16. 11:55:09
Idézet: Sultankalifa - 2009.06.16. 09:40:05
valóban középen még élvezetes a játék, de előbb-utóbb ti is eléritek a mi szintünket! TEHÁT A PROBLÉMA ADOTT LESZ NEKTEK IS! Ha nem lesznek pozitív változások, akkor hsokkal hamarabb telálkoztok a problémával, mert az élboly jelentős része vagy töröl vagy egyszerűen ott hagyja a karaktert...


teljesen, totálisan tévúton jársz, ha megpróbálod a saját rosszkedvedet másokba beleszuggerálni.

egyáltalán nem középen élvezetes a játék. vagy fent. vagy lent. ezt nem is értem. én simán feletted vagyok és élvezetesnek találom: kihívást jelentő küldetések (egyszer csak meglesz a +20.000 LE), építkezések, kristályhorda, kemény epikus lények, jöttek az új szakértelmek (megint 1-2 hónap, míg meglesz) stb. ha valamit nem találsz élvezetesnek, akkor ne csak a játékot okold, hanem magadat is.

de tényleg, miért jó másokat is meggyőzni a saját tehetetlenségedről?

a játék nem fent, lent, középen élvezetes, hanem ott, ahol azzá teszi az ember. de nyilván a legélvezetesebb fenn, hiszen a fentiek részesülnek a legtöbb újdonságban, ők kapnak mindent. ha valahol, hát fenn a legélvezetesebb ajáték, a középsősök csak irigykednek.

hidd el, ha kiívásokra vágysz, újdonságokra, akkor kreálhatsz magadnak. csak akarni kell. és nem fetrengeni a kényelmes odúban, amit az AL akolmelege nyújt.
Pontszám: 5.33
kedvelt tagSultankalifaFérfi
Végzetúr tehetség
138 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
296. hozzászólás - 2009.06.16. 12:37:39 (Válasz winnie #295 hozzászólására.)
v2-es karakterről beszélek, nem hiszem hogy elöttem lennél mivel 1,5 szintel van mögöttem a teljes mezőny!
azért érzem át az AL-es élkarakterk minden problémáját és azért bosszat kegyetlenül mert a beho-t ismerve a V-re feküdtem rá mivel számítottam arra hogy az 1-es elfogy, de gondoltam talán az az idő amivel később indult a 2-es elég lesz hogy ott ne ütközzek ebbe a korlátba!

nem volt elég....

nem a saját rossz kedvemet szuggerálom, mivel győzködöm a népet hogy ne töröljenek, lesz ez jobb is és ezért irogatok ide, tépem a számat hogy így is legyen veled ellentétben aki a hurrá-optimizmuson kívül mást még nem mondott!

orwell 1984-áből te vagy az a tömeg akit éljenzik mikor bejelentik a csokoládé adag emelését heti 30g-ról 20ra!
te képes vagy neki örülni, hurrá megemelték!
boldogok a lelki szegények, övéké a mennyek országa!
A hozzászólást Sultankalifa módosította 2009.06.16. 12:47:05-kor
Sultankalifa V1 és V2
Pontszám: 9.29
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
297. hozzászólás - 2009.06.16. 13:19:08
Az itt a legfőbb gond ezzel a kristályponttal, hogy valamikor április végén valahogy így lett beharangozva: érkezik a kristálypont, hogy mire lesz jó? Hamarosan megtudod..."

A lényeget aláhúztam. Majdnem két hónap, és egyelőre semmi konkrétum, csak ötletelés és feszültség... Pontosabban, megtudtunk annyit, hogy a "hamarosan" 4-5 hónapot jelent valójában, ha nincs késés...
Pontszám: 5
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
298. hozzászólás - 2009.06.16. 13:43:20
Talalkozon emlitette Miklos, h mi lett volna eredetileg a terv (a hamarosan). Eleve nem egyenjutalmazas lett az ismetelheto kuldiknel, hanem a kristalyponton kivul lett volna jadepont, borostyanpont, stb. Attol fuggoen, h mennyi ilyen pontod lenne tudnal egy csizmat venni (uj slot), amit a pontokbol tudnal erositeni. Gondolom az egesz az ido hianyaban elmaradt, es most mar a kalandok jonnek (pedig mondtuk neki, h ez sokkal jobb lenne).

Hatha meg meggondolja magat
Pontszám: 8.75
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
299. hozzászólás - 2009.06.16. 13:55:58 (Válasz Endyr #298 hozzászólására.)
Jöjjön a csizma!!!!!!
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
300. hozzászólás - 2009.06.16. 14:01:07 (Válasz CaveMaN #299 hozzászólására.)
Így van! Csizmát a dolgozóknak!
(Mellesleg ez egy nagyon szimpatikus ötlet...nem értem miért nem került még be...)

Pontszám: 7.50
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!