Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kristálypont
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
141. hozzászólás - 2009.06.05. 15:07:10
Ezt még nem döntöttük el, vagy bizonyos kr.pont kell ahhoz, hogy kalandot készíthess, többnél több elemet használhatsz fel, vagy 1 kaland elkészítése X kr.pontba kerül (de az utóbbinak az a hibája, hogy aki vmiért sokkal több ismételhető küldit teljesitett, annak az előnye még tovább fokozódik).
Pontszám: 2.64
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
142. hozzászólás - 2009.06.05. 15:16:48
Szep es nemes gondolat, hogy vert kell izzadni azert, hogy fejleszthessem a jatekot - nem (csak) ironikusan ertem. De akkor ebben most mi a tap? :o
Nem az lenne a cel, hogy aki jobban fokuszal a kuldetesekre, az elonyt elvezzen? :o
Neha nagyon nem ertem, hogy mi is a cel. Nyilvan itt erosen magam fele hajlik a kezem, de azert azt az 500 kristalypontot nem a szel fujta ossze, meg kellett erte kuzdeni. Sok esetben LE befektetessel.
Pontszám: 5.20
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
143. hozzászólás - 2009.06.05. 15:37:38 (Válasz Miklós #139 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.06.05. 14:18:44
A kalandok létrehozói jutalmat kapnának, csakúgy, mint a kvízkérdések írásakor.


Gondolom itt nem 1-2k LE-ről beszélünk.

Szerk: mármint ezt Kocosnak akartam címezni.
A hozzászólást Ricardo módosította 2009.06.05. 15:38:38-kor
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
144. hozzászólás - 2009.06.05. 15:40:44 (Válasz Ricardo #143 hozzászólására.)
Sztem pedig igen, hisz vegtelen szamban tudod majd gyartani oket
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
145. hozzászólás - 2009.06.05. 15:41:12 (Válasz Kocos #142 hozzászólására.)
Viccölsz ugye? 250 kincspontom van "csak", bekerülési költség egyszeri 60k LE befektetés (ez már megtérült) és másfél naponta 10 perc.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.67
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
146. hozzászólás - 2009.06.05. 16:00:20 (Válasz Miklós #139 hozzászólására.)
Már a kvízkérdések rendberakása is elég nagy probléma, nagyon sok a hibás kérdés a játékban. Be akarjátok vezetni az angol változatot, plusz jönnek ezek a küldetések… Esélytelennek látom, hogy rendesen ellenőrizve legyenek a kvízek és a kalandok. Vagy vesztek fel még valakit aki csak ezzel fog foglalkozni? Ha túl sok az ismételhető küldi, akkor nem lesz kapacitás az ellenőrzésükre, ha pedig kevés, akkor gyakran ismétlődnek, és nem lesz értelme szöveget írni hozzá, hiszen max egy alkalommal olvassa őket az ember, akkor pedig fölösleges játékosoknak kiadni a munkát.

Egy kvízkérdést megírni nem sok idő, de egy kalandot összeállítani több óra is lehet. Ezek után ha lepontozzák a kalandot, joggal fog háborogni a készítője, hiszen tucatnyi ismétlődő küldetést csinált meg érte, majd pedig több órát foglalkozott a kaland összerakásával, eredménytelenül.
Eddig úgy volt beharangozva, hogy a kristálypont valami nagy táp lesz… Ehez képest egy lehetőséget ad, hogy dolgozhassak a Beholder KFT-nek, amit némi LE jutalommal honorálnak…

Van egy olyan érzésem, hogy amikor a kristálypont a játékba került, még semmi elképzelés nem volt arra, hogy mire legyen jó. Most született egy elképzelés, hogy a játékosok írjanak küldiket és hozzá lett csapva a kristálypont. Így semmi értelme az egésznek, totál fölösleges volt bevezetni a kristálypontot, hiszen a teljesített küldetések száma alapján is szabályozni lehetne, hogy ki milyen bonyolult küldiket rakhasson össze.
Csalódott vagyok és becsapva érzem magam...
A hozzászólást Ariel módosította 2009.06.05. 16:04:07-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 9.62
irritálóSun13Férfi
Végzetúr tehetség
212 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
147. hozzászólás - 2009.06.05. 16:24:17
A kaladok elég jó ötlet, de hogy azért küzdjek hogy aztán kalandokat írhassak... Hmmm én kwízkérdés írási lehetőségeket is dobom és a legtöbb kérdésről is azt érzem hogy csak azért tette fel hogy dupla LE-t kapjon. Én csak akkor írok ha jó, érdekes kérdés jut eszembe, mások meg egyszerűen bemásolnak valahonnan egy kérdést, feltesznek valami nagyon bénát pl mi nem kell ebbe az ételbe, adott színész melyik filmben játszot stb amitől felfordul a gyomrom mikor olvasom.
A kalndoknál is úgy lesz hogy a többség csak azért fog kalandot írni, mert táp, jutalom lesz. Nem érzem hogy köze lenne a kettőnek egymáshoz kristálypont - kalandírás. Szerintem ez béna összekapcsolás ha a kalandot jó ötletnek tartom akkor is. Ennél még a random kaland ötlete is jobb, sőt kifejezetten támogatnák egy ilyet az írással ellentétben. Ha random elemekből rakja össze változatosabb, nincs ismétlődés emberek nem szenvednek a béna szövegekkel és a hemzsegő helyesírási hibákkal.
Ariellel értek egyet, én is kifejezetten csalódott vagyok a kristálypontokat illetően. Találjatok ki valami mást.
Pontszám: 5.89
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
148. hozzászólás - 2009.06.05. 16:32:54
Úgy mondjuk jó lenne, ha valaki kalandot ír és jó is lesz értékelés szerint, akkor kapjon érte extra kristálypontot, ami meg valami másra jó lesz
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
irritálóSun13Férfi
Végzetúr tehetség
212 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
149. hozzászólás - 2009.06.05. 16:33:23
Pár ötlet ha még itt nem lett volna:

- Kovácsolhas valami tárgyat belőle ami még nincs (karkötő, kalap stb - 1 ilyen saját tárgyad lehetne bekészítve), az egyes "tulajdonságok" bizonyos mennyiségű kristálypontba kerüljenek.
- Legyen építőanyag valamely szövetségi épületbe (kristályszív hehe)
- Legyenek olyan "szakértelmek"- "specializációk" amelyek közül csak választhatsz x kristálypontért, és akár egymásra épülnek, vagy egyik fejlesztése kizár másokat (ha ismeri valaki a d&d 3 ill 4 rendszerét az ottani "feat"ekre gondolok kb)

Szerintem mi lenne ha a fejlesztők választanának kb 5-6 ötletet és szavazásra bocsátanák mi legyen kristály pontokkal.
Pontszám: 6.22
irritálóSun13Férfi
Végzetúr tehetség
212 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
150. hozzászólás - 2009.06.05. 16:35:04 (Válasz CaveMaN #148 hozzászólására.)
Ez tetszik, de mondjuk kelljen kockáztatni, mondjuk 10 kristálypontért írhatsz kalandot és 0-20 ig kapsz az értékeléstől függően.
Pontszám: 2
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
151. hozzászólás - 2009.06.05. 16:43:41 (Válasz Sun13 #149 hozzászólására.)
Azért az jó, hogy ha valami újdonság nem hoz magával valami böszöm nagy tápot is, akkor egyből tüntetni kell ellene. Az ismételhető küldetéseket akkor is csinálná mindenki, ha nem járna értük kristálypont, ezek után bármilyen jutalom értük csak grátisz.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 7.33
irritálóSun13Férfi
Végzetúr tehetség
212 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
152. hozzászólás - 2009.06.05. 17:08:11 (Válasz Ricardo #151 hozzászólására.)
Igazad van abban hogy akkor is csinálnánk őket ha nem járna értük kristálypont. Nem kell hogy mindenért böszöm nagy táp járjon, de alapvetően a "jutalom" elérése, valamilyen kincs megszerzése, cél elérése miatt szeretünk játszani ilyen játékokat. Ezen kívül rendesen el lett húzva az orrunk elött a mézes madzag. Én amúgy nem mondtam hogy legyen böszöm nagy "táp" (na jó a kristályszív az lenne), de egy +1 fajta gyűrű/nyaklánc típusú egyéni tárgy szerintem nem lenne "böszöm" táp. Vagy ha olyan speciális tulajdonságokat lehetne venni amik egymást kizárják, akkor az sem lenne olyan hihetetlen, hiszen a relikviák sem borították fel a játékot, és növelni lehetne a karakterek egyéniségét.

A kaland jó ötlet, csak félek hogy olyan sorsra jutnak mint a kwízkérdések. 20% szórakoztató, 30% ismétlődő, 30% unalmas, 20% eleve hibás. Továbbá: hoszabb szöveg, több helyesírási hiba és nehezebben lefodítható más nyelvre
Pontszám: 2
kedvelt tagDraglovFérfi
Végzetúr tehetség
215 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
153. hozzászólás - 2009.06.05. 17:12:53
Jol ertem, hogy az ismetelheto kuldetesekert kapok kincspontot, amiert tervezhetek kalandokat?
Kb 1-2 honapig tudom ezt elkepzelni, mert addigra kb kismillio kaland lesz nem? Utana meg dupla kincspontert lemondhato a tervezes jogarol?

En biztam abban, hogy majd valami targyakat lehet belol vasarolni.
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
154. hozzászólás - 2009.06.05. 17:13:47
A kristálypont most kb olyan mintha bevezetnénk a kvízpontot. Minden helyesen megválaszolt kvíz után kapsz 10 kvízpontot. 1000 kvízpontért feltehetsz egy kvízkérdést. Teljesen értelmetlen, hiszen a helyesen megválaszolt kvízek számolva vannak, és 100 jó válasz után feltehetsz egy kérdést. Minek a kristálypont, ha eleve számoljuk a teljesített küldetéseket ???

Kristálypontért kalandot írni - az utóbbi idők legrosszabb ötlete. Azért adok rá 1 pontot, mert nullát nem lehet...
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 9
kedvencchehsFérfi
Végzetúr tehetség
225 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
155. hozzászólás - 2009.06.05. 17:18:20 (Válasz Ariel #154 hozzászólására.)
Nyugi, szerintem csak valaki feltörte Miklós nickjét
Kegyesnek ismerték.
Rothadó, zöldes hús, selyemszalaggal átkötve.
- Tündeköves Glórin -
Pontszám: 9.44
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
156. hozzászólás - 2009.06.05. 17:24:34 (Válasz Sun13 #152 hozzászólására.)
Mondjuk az jogos, elismerem, hogy csúnyán el lett húzva a mézes madzag előttünk. Én is nagyobb tápra számítottam, pusztán azt mondom, hogy ha csak ennyi lesz az sem ér veszteségként senkit.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 3
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
157. hozzászólás - 2009.06.05. 17:34:55 (Válasz Ricardo #156 hozzászólására.)
Abban mi a táp, hogy órákat tölthetek majd kalandok írásával, ahelyett, hogy a Beholder ezt megcsinálná helyettem ?

Akkor inkább vissza az egész, menjen a kukába a kristálypont és jöjjön vissza a 3 dukát küldetésenként...
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.50
kedvelt tagDraglovFérfi
Végzetúr tehetség
215 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
158. hozzászólás - 2009.06.05. 17:46:53
Nem beszelve egy kisebb befektetesrol, ami persze megint egy kisebb vagyon volt.
Mondtam mar, hogy 420K erteku szakertelmemert 176K -t kaptam a felejteskor, es 120K-t koltottem felejtesre? Az is egy olyan volt amit, ha tudom, hogy gyokeresen valtozik majd a felallas ki sem fejlesztek. De ez mar csak igy van. Ja es most a szingularitasomat is el kene felejtenem, sot az elementaris is felesleges lesz, ha idomulni akarok a jatekhoz. Az 57-es ugyhogy oda meg kell tolni kicsit a felejtesen... Igazi galetki vagyok, igazi alakvalto osokkel...
Pontszám: 5
irritálóSun13Férfi
Végzetúr tehetség
212 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
159. hozzászólás - 2009.06.05. 17:53:44
Szerintem is hagyjuk a fenébe inkább a kristálypontot, legyen 5-1 arányban dukátra váltva, azzal sem tudnék venni semmit, de legalább nem totál felesleges.
A hozzászólást Sun13 módosította 2009.06.05. 17:56:24-kor
Pontszám: 2
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
160. hozzászólás - 2009.06.05. 17:55:38
Nekem ez az első behos játékom, de eddig úgy vettem észre, hogy amit fórumra írtak, hogy ez és ez várható, abból az is lett... hiába támasztotta alá több ember, hogy mi lenne jobb, és hogyan, akkor is maradt az eredeti elképzelés... nem akarok túl pesszimistának tűnni, de ez már ténynek tűnik számomra. Az alapötlet tetszik amúgy, de félek meg fog bukni, mint a kvíz... Amiből néha már annyira elegem van... de ezt már kifejtették elöttem igen jól.

Szóval szerintem mindenki most vegye elő a tollat, ceruzát, és írjuk a történeteket, mert augusztusra annyi pontunk lesz, hogy soha nem fogjuk tudni elkölteni őket.
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 8.75
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője