Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kristálypont
fórumozóCyron
Végzetúr tehetség
174 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
181. hozzászólás - 2009.06.05. 22:09:34
Hát ez már röhej... a béta teszt óta (2008. augusztus) könyörgök Miklósnak az olyan random kalandokért amik az ÖV-ben a legnagyobb színt hozták a játékba!
Most meg megjelenik egy ilyen ötlet, hogy még azért is meg kell küzdenem, hogy dolgozhassak ingyen a Beholdernek?!

Azért ez már nonszensz!!!

Könyörgöm ott az ÖV, copy&paste az ottani színesítő szöveget!
Ez aztán tényleg nagy munka lenne!

Először az NPC karakterek ötletét fordítják ki, most meg ezt...siralmas.
Soul Reaver - Azúr Légió
Pontszám: 9.33
irritálóSun13Férfi
Végzetúr tehetség
212 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
182. hozzászólás - 2009.06.05. 22:21:28
Szerintem ha akarják a fejlesztők tőlem lehessen kalandot írni, biztos sokan szívesen írnának mint ahogy színesítő szöveget is. Azonban ez nem jutalom kell hogy legyen. Tessék valami normális dolgot kitalálni. Én a saját ötletemet még átgondolom, aztán felírom kb. Tudom itt a nyár, a fejlesztők is mennének nyaralni, de ahogy nézem ha szeptemberben még szeretnének játékosokat akkor még bele kéne húzni a nyaralás elött.
Pontszám: 6.17
kedvelt tagSultankalifaFérfi
Végzetúr tehetség
138 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
183. hozzászólás - 2009.06.05. 22:24:35
v2 halott, v1 en is gondok vannak de INDUL a V4!

gyertek srácok toljunk be oda is 50-60 ezer forintot az biztos jó lesz nekünk!
Sultankalifa V1 és V2
Pontszám: 5
irritálóSun13Férfi
Végzetúr tehetség
212 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
184. hozzászólás - 2009.06.05. 22:48:53
Inkább konstruktívan álljunk a dologhoz szerintem. Bár én elvárnám hogy azok akik használható ötleteket adnak, kalandot írnak stb kapjanak pár őskövet. pl: új szövetségi épület ötletért (ami ugye nagyon rég nincs, mindenkinek minden lényeges maxos) és bekerül a játékba, akik kalandokat írnak, tárgyötletekért amik bekerültek stb ha úgy nézem akkor is ingyen dolgoznának, csak nekik kerülne kevesebbe kicsit a játék, de lehet hogy amúgy nem költenének rá annyit sem. Azoknak a pénzéről meg ne is beszéljünk akik már töröltek mert elfogyott a játék.
Pontszám: 7.44
irritálóSun13Férfi
Végzetúr tehetség
212 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
185. hozzászólás - 2009.06.05. 22:59:14
Ha már konstruktív, valamikor korábban írtam hogy írjunk ötleteket, a fejlesztők kiválasztanának belőlük 5-6-ot ami egyszerűen meg is valósítható és ami legjobban tetszik a játékosoknak, fejlesztőknek stb az lenne a kristálypont végül.

1. ötlet: Bizonyos mennyiségű kristálypontból (mondjuk 100, az 10 küldi, kb 15-25 nap átlagosan ahogy néztem) megidézhetné az 1. epikus szörnyet, azonban ez nem gyógyul, ugyanúgy óránként üthetné csak egyedül és ha megölte megkapná ugyanazokat amiket a szövetség kap, pár ezer LE meg egy epikus tárgy. Fejlesztés alig kell hozzá mert a tárgyak és a szörnyek megvannak, itt aztán kedvére püfölhetné mindenki a saját monsterét. Lenne egy kis kihívás, harc, kincs, jutalom stb, és annyira nem is táp hogy itt zúgolódni kéne.

Kérlek pontozzátok a hozzászólást hogy mennyire tetszene egy ilyen megoldás és írjatok ti is ötleteket.
A hozzászólást Sun13 módosította 2009.06.05. 23:00:29-kor
Pontszám: 8.92
kedvelt tagSultankalifaFérfi
Végzetúr tehetség
138 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
186. hozzászólás - 2009.06.05. 23:09:52
egyedi szakértelmek, egyedi tárgyak nekem tetszenek!

pl második varázslat, vagy állandó hatású bűbájok (csökkentik a sebzést, növelik az állatok morálját stb)

random kalandok ill. egyéb lehetőségek nagyon kellenének a játékba (pl Labirintus mint TF-en) esetleg nagyobb monszterekkel stb. Kristálypontból lehetne felderíten a labirintust mozogni benne ilyesmi...
Sultankalifa V1 és V2
Pontszám: 9.50
irritálóSun13Férfi
Végzetúr tehetség
212 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
187. hozzászólás - 2009.06.05. 23:27:35 (Válasz Sultankalifa #186 hozzászólására.)
Idézet: Sultankalifa - 2009.06.05. 23:09:52
egyedi szakértelmek, egyedi tárgyak nekem tetszenek!

pl második varázslat, vagy állandó hatású bűbájok (csökkentik a sebzést, növelik az állatok morálját stb)

random kalandok ill. egyéb lehetőségek nagyon kellenének a játékba (pl Labirintus mint TF-en) esetleg nagyobb monszterekkel stb. Kristálypontból lehetne felderíten a labirintust mozogni benne ilyesmi...


Kicsit konkrétabban ha kifejtenéd és ha lehet egy ötlet egy hozzászólás, mert nekem mind tetszene, de így nehéz értékelni melyiket szertném inkább ha lenne. Arra is gondolni kell mennyi munka lenne vele, mert ha sok, majd januárban látunk belőle valamit esetleg. Talán.
Pontszám: 3
kedvelt tagSultankalifaFérfi
Végzetúr tehetség
138 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
188. hozzászólás - 2009.06.05. 23:45:29
labirintus: Eshetnének térképek vagy valami hasonló a vadászat során esetleg, győztes portyánál be lehetne tekinteni bizonyos %-ban a legyőzött infóiba. (szakértelemhez közhetők)

mozgás kristálypontért, esetleg nagyobb labirintuskban lehetnének nagyobb monszterek (2-6 fős) vagy mégnagyobbak ahol akár több szövetség együttműködésére is szükség lehetne, ill ezekben a labirintusokban lévő dögöket nem csak egy szövetség hanem akár több horda tagjai is üthetnék!
Sultankalifa V1 és V2
Pontszám: 7
kedvelt tagSultankalifaFérfi
Végzetúr tehetség
138 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
189. hozzászólás - 2009.06.06. 00:09:34
az alábbi szakértelmek közül egyett fejleszthetsz kristálypontért (be kell lőni mennyibe kerüljön egy szintje) ezek még nyers ötletek!

mágia hatalma:
10. szint az első harci kör helyett használhatsz egy másik varázslatot több(+10% vp-ért) és -10%-al sebzéssel
30. szint a második harci kör helyett is használhatsz egy harmadik típusu varázslatot (+20% vp-ért) és -20% sebzés
60. szint a harmadik harci kör helyett is használhatsz egy negyedik típusu varázslatot (+30% vp-ért) és -30% sebzés

Idomár Hatalma
10. szint plusz egy állatot foghatsz be és vihetsz harcolni (harcban 10%)
30. szint +2 stb
60. szint +3 stb.

Kereskedő Hatalma
10-60-ig a max fölé lehet vinni a kereskedlmet És 20 szintenként kapsz 5% kedvezményt is

Vadászat Hatalma
10-30. max fölé lehet vinni a sprektális manipulációt (tehát 100% a vadászatból)

egyenlőre ennyi ezekből egyet lehet fejeszteni azzal a többit elveszíted...
Sultankalifa V1 és V2
Pontszám: 8.10
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
190. hozzászólás - 2009.06.06. 01:38:24 (Válasz Sultankalifa #189 hozzászólására.)
ez az ötlet tetszik csak kicsit finomítani kell.

bár ez kristálypont függő és eléggé a top játékszere lesz. Vagy most oda keresünk játékot?
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 3
irritálóSun13Férfi
Végzetúr tehetség
212 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
191. hozzászólás - 2009.06.06. 01:40:43
Ötletterv, saját tárgyak:

Saját tárgy, ötlet 1 (a költségek hozzávetőlegesek) : Tetoválás: készíthetsz egy tetoválást magadra ami segít téged. Nem lehet kiegészíteni, ha új tetoválást készítesz az előző megsemmisül, a fele kristálypontodat visszakapod, de az új készítésekor még nem használhatod fel csak majd az azt következőnél. Egy tetoválásba maximum a szinted*10 mennyiségű kristálypontot költhetsz. (Tehát 60. szinten 600 a max). Az így kapott bónuszok sem vihetnek semmit a maximum érték fölé. +1-es bónusz 10 pont, +2-es 30, +3-as 60 és így tovább. Ha nem csak egy dologra szeretnél bónuszt akkor a második +10, a harmadik +20 kristályba kerül. Adható bónuszok: +1 bármely tulajdonságra vagy szakértelemre, lélekszívás, kábítás, vagy 1% gyorsabb mana vagy életpont regeneráció.

példák:

Galmuszk léleklopó tetoválása: +7 támadás, +7 lélekszívás - elkészíthető 57. szinten 570 kristálypontért. (+7 támadás 280 pont, +1 képesség 10 pont, +7 lélekszívás 280 pont)

Ariel mágiafokozó tetoválása: +6 IQ, +6 Taumaturgia, +5 kritikus varázslat - elkészíthető 60. szinten 600 kristálypontért (+6 IQ 210 pont, +1 képesség 10 pont, +6 Taumaturgia 210 pont, +2 képesség 20 pont +5 kritikus varázslat 150 pont)

Lord Sanyi kegyelmező jele: +7 kivégzés - elkészíthető 28 szinten 280 kristálypontért (+7 kivégzés 280 pont)


Elég drágák hogy meggondolja az ember gyüjt-e még 3 hetet +1,2 tulajdonságra vagy szakértelemre. Mivel a fele elveszik mikor cserélsz, érdemes meggondolni mikor cseréled őket. Ugyanakkor a játékot csak színesítik, új kihívást, célt nem adnak.
Pontszám: 8.08
irritálóSun13Férfi
Végzetúr tehetség
212 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
192. hozzászólás - 2009.06.06. 01:43:34 (Válasz LanMaffia #190 hozzászólására.)
Marcsa a 2. legtöbb küldetést teljesített karakter, 53. szintű. Nem tudom Ő pl mennyire top játékos ha a szintet nevezzük TOP-nak. Tény hogy egyáltalán el kell jutni 100 küldetésig hogy szerezz ilyet. Ha viszont már eljutottál 100 küldetésig akkor szerintem szintfüggetlenül ugyanolyan nehézségűek a küldetések.
A hozzászólást Sun13 módosította 2009.06.06. 01:50:53-kor
Pontszám: 6.17
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
193. hozzászólás - 2009.06.06. 02:01:05 (Válasz LanMaffia #190 hozzászólására.)
Idézet: LanMaffia - 2009.06.06. 01:38:24
ez az ötlet tetszik csak kicsit finomítani kell.

bár ez kristálypont függő és eléggé a top játékszere lesz. Vagy most oda keresünk játékot?


őszre szerintem elég sokan elérhetnek a 100 küldetésig.
Pontszám: 7.67
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
194. hozzászólás - 2009.06.06. 02:03:25 (Válasz Cyron #181 hozzászólására.)
Idézet: Cyron - 2009.06.05. 22:09:34
Most meg megjelenik egy ilyen ötlet, hogy még azért is meg kell küzdenem, hogy dolgozhassak ingyen a Beholdernek?!



szép. gondolom azt is kívánod, hogy bár ne is lett volna soha kristálypont.

micsoda hozzállás, most komolyan. nem kell küzdened. nem kell ingyen dolgoznod. vedd úgy, hogy semmi sem történt, hogy nincs kincspont és semmi sem változik. max annyi, hogy kapsz új kalandokat. (az neked mindegy, ki írja. te nem fogod. nagy dolog. a küldetéseket még ismételheted attól.)
Pontszám: 2.45
irritálóSun13Férfi
Végzetúr tehetség
212 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
195. hozzászólás - 2009.06.06. 02:05:03 (Válasz Sultankalifa #189 hozzászólására.)
Maga az alapötlet nagyon tetszik, hogy specializálódjunk valamire, és több dolog közül csak egyet lehet választani. Én ahogy lefordítanám és általánosítanám magamnak Sultankalifa javaslatát:

Kiválaszthatsz egy(!) szakértelmet, amihez bónuszt fejleszthetsz kristálypontból. Ez a bónusz már a maximum fölé és viheti a szakértelmedet.

Ha nem jól általánosítottam akkor szóljatok. Gondom a következő: nem elég egyedi, nem látszik a karakterlapomon, igazán nem hoz nagy újjítást. A meglevő számokat növelgetjük. Ilyen fajta diverzifikáció már ma is létezik, van aki kritikus varázslatra, kritikus ütésre, kivégzésre vagy tulajdonságösszegre gyúr. Szerintem a kezdeti svájci bicska karakterek nem dominánsak már. De hangsúlyozom a diverzifikációsötlet remek, csak máshogy diverzifikálnék minthogy már meglevő szakértelmek maximumát áttöröm. Nem véletlenül van ezen szakértelmeknek maximuma. Továbbá ha ezen bónuszokat is maximalizálom, akkor egy idő után nem lesz érdemes kristálypontot gyűjteni.
Pontszám: 2.33
irritálóSun13Férfi
Végzetúr tehetség
212 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
196. hozzászólás - 2009.06.06. 02:23:22
Ötlet xyz:

Specializáció+kalandok meg minden:

A kristálypontokból 4 fajta szakértelem fejleszthető, kizárják egymást. Minden szakértelemszint valamennyi x% esély hogy találsz egy kalandfoszlányt.

4 szakértelem:
- epikus lény elleni győzelemkor találhatsz
- vadászat során találhatsz
- portyagyőzelem során találhatsz
- térkapus győzelem során találhatsz
Természetesen különböző % esélyel mert ugye epikust ritkán győzök le míg vadászni gyakran szoktam.

Ha megvan a kalandfoszlányom amit akár gyüjtögethetek is, akkor elindítom a kalandomat, vagy a saját foszlányommal csatlakozom egy már elindított kalandhoz. Ha mind a 4 szakértelemből szerzett 1-1 foszlány megvan, akkor a 4 játékos felkerekedhet megoldani a kalandot!!!

Hogy ezt a kalandot ki írja, hogyan kerül a játékba, mi lesz ott stb az most részletkérdés. Ha Miklós nem szeret dolgozni tőlem LE-ért vagy őskőért írhatják játékosok is. Lényeg hogy a kalandokért meg kell keményen dolgozni. És TÁPOT adnak, de nem biztos hogy csupa TOP játékos könnyeben oldja meg a kalandot. A munka könnyű felét megfogó vadászós karakterek valószínű kevesebb kalandban fognak részt venni, az epikustól megszerzett karakterek meg többben, vagy lehet hogy mindenki epikusra fog vadászni és alig lesznek vadászós karakterek. Kereslet-kínálat. Aztán kinek a kalandjához csatlakozol az sem mindegy. Elmenjek-e Galmuszkal kalandozni, mikor napi 2X kilapít, de csak neki van térkapus foszlánya?
Pontszám: 4.25
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
197. hozzászólás - 2009.06.06. 04:32:35 (Válasz LanMaffia #190 hozzászólására.)
Idézet: LanMaffia - 2009.06.06. 01:38:24
ez az ötlet tetszik csak kicsit finomítani kell.

bár ez kristálypont függő és eléggé a top játékszere lesz. Vagy most oda keresünk játékot?


Konyorgom ne 1 het tavlatban gondolkodjunk. Egy ilyen fejlesztes mindenkit erintene, maximum egyesek 1-2 honappal kesobb ernek el.
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
198. hozzászólás - 2009.06.06. 06:49:08 (Válasz winnie #194 hozzászólására.)
Idézést javítsd ki légy szíves!
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
kedvelt tagDraglovFérfi
Végzetúr tehetség
215 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
199. hozzászólás - 2009.06.06. 08:18:59 (Válasz winnie #194 hozzászólására.)
Valoban, de gondolom O sem olt volna es meg tobbunk egy kisebb vagyont a kristalypont projektbe...
Egyreszt milyen fejlesztes az, ahol ha jo vagy, akkor fejlesztheted a jatekot, masreszt pedig arrol volt szo, hogy valami hasznos dolog lesz a kristalypont.
Harmadreszt pedig a kristalypont gyujtheto 1 honapja es meg kb 3-4 honapig nem is lehet meg hasznalni. El tudom kepzelni, mekkora osszegekre lesz belove majd a feltetel amihez kell. 1000 kristalypont/ akarmi?
Pontszám: 5
kedvelt tagmastervFérfi
Végzetúr mester
687 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
200. hozzászólás - 2009.06.06. 08:48:09
Végülis érdekes ez a készítsünk kalandot ötlet... Én szvsz megnézném mit tudok összehozni.De az biztos hogy az ilyen durva mértékű segítségnyújtást a játékvezetésnek(mert ez nem más!) nem fogják tudni normálisan jutalmazni...
A "Pokrócozás Királya" személyesen!
(A név márkavédett, köszönet érte Ösvényjárónak)
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!