Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kristálypont
népszerűt0gaFérfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
261. hozzászólás - 2009.06.09. 00:43:20
Szerintem ez nem hülye poén volt, hanem egy reális jövőkép! Miklós legalább arra vehetnéd a fáradtságot, hogy reagálj valamit, ha már itt tépjük a szánkat! Kicsit tudatosulnia kellene már benned, hogy ez kőkeményen szolgáltatás kategóriába esik, mivel nagyon sok pénzt fizetünk érte, szóval te mint szolgáltató egyáltalán nem így kéne, hogy reagálj, ez nem egy ingyenes DND party, ahol te mind játékmester azt teszel amit akarsz! Kezd már eléggé irritáló lenni ez az egész!
Nick Aragua - Azúr Légió
Pontszám: 7.44
népszerűtlenMarioFérfi
Végzetúr tanonc
40 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
262. hozzászólás - 2009.06.11. 20:28:55
Nem lehet , hogy ehhez a ,,mesteri építészet,,-hez kell mint építő anyag ??
V1 :Mario/Igazak (gyémánt)
Csatlakozz te is !
Pontszám: 3
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
263. hozzászólás - 2009.06.11. 23:12:31 (Válasz t0ga #261 hozzászólására.)
el lehet menni, ha nem tetszik. bármikor. nem hiszem, hogy ilyen hangnemben reakciót lehet kicsikarni. írj levelet. arra szokott válaszolni. vagy (meglepetés!) odaméz hozzá szombaton és megkérdezed az itteni duzzogás helyett.

végre egy ötlet, végre jönnének a színesítő dolgok és van, akinek ez sem tetszik.

miért nem lepődök meg a hozzáálláson?
Pontszám: 2.60
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
264. hozzászólás - 2009.06.11. 23:30:42 (Válasz winnie #263 hozzászólására.)
winnie: bocs, de igaza van.
Gondold végig olykor, hogy mit beszélsz!
Ez kőkeményen szolgáltatás...sajnálom, ha ezt nem látod. Az eddigiek alapján pedig...ehh...

Tényleg! Te ott leszel szombaton?

Pontszám: 9.29
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
265. hozzászólás - 2009.06.11. 23:35:47 (Válasz Piciklon #264 hozzászólására.)
Winnie egy bot, ha még nem jöttél volna rá:D
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 8.50
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
266. hozzászólás - 2009.06.11. 23:37:28 (Válasz Crimson #265 hozzászólására.)
Ó, anyám jegecelj!
Valahol ez az infó nem jutott el hozzám...ehh...ez nekem ma nem megy

Pontszám: 7.50
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
267. hozzászólás - 2009.06.11. 23:50:30
Én pl nagyon örülnék, ha a kristálypontjaimat felhasználhatnám arra, hogy bizonyos fórumozók hozzászólásai ne jelenjenek meg nekem. Nem pontozás alapján óhajtom a szűrőt, hanem bizonyos hozzászólókat akarok vele kiszűrni.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 9.17
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
268. hozzászólás - 2009.06.12. 00:15:52 (Válasz Mortimer #250 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.06.08. 11:18:04
"mindenki eljusson oda ahol az epikus csak komoly nekikeszulessel, es kitarto munkaval verheto le. Esetleg idonkent meg koppan is rola"

Ez most melyik szövetségben nincs így szerinted?


Az egyenileg leverheto epikusrol beszeltem.
Pontszám: 5
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
269. hozzászólás - 2009.06.12. 08:52:59 (Válasz Crimson #265 hozzászólására.)
Idézet: Crimson - 2009.06.11. 23:35:47
Winnie egy bot, ha még nem jöttél volna rá:D


Sztem inkabb Miklos felesege, vagy vmi kozeli rokona lehet.
Pontszám: 8
népszerűt0gaFérfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
270. hozzászólás - 2009.06.12. 09:59:38 (Válasz winnie #263 hozzászólására.)
Kedves Winnie!

Tőled csak olyan hozzászólásokat látok, ahol folyamatosan másokat fikázol, hogy mennyit sírnak, meg adod a tanácsokat, mert te aztán mindenre tudod a megoldást! Őszintén örülök neki, hogy neked minden rendben van a játékkal, te elégedett vagy a morzsányi fejlesztéssel is, de jó lenne, ha felnyílna a szemed és észrevennéd, hogy nem formálhatsz másokat a saját igénytelen felfogásodhoz!
Nick Aragua - Azúr Légió
Pontszám: 6.93
kedvencSteroszNő
Végzetúr tanonc
22 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
271. hozzászólás - 2009.06.13. 21:37:22
Ha valaki jártVU talin, és esetleg véletlenül spoilereztek kristálypont ügyben, az ise is megírhatná az infót, előre is köszi!
Pontszám: 5
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
272. hozzászólás - 2009.06.13. 22:02:03 (Válasz t0ga #270 hozzászólására.)
Idézet: t0ga - 2009.06.12. 09:59:38
Kedves Winnie!

Tőled csak olyan hozzászólásokat látok, ahol folyamatosan másokat fikázol, hogy mennyit sírnak, meg adod a tanácsokat, mert te aztán mindenre tudod a megoldást! Őszintén örülök neki, hogy neked minden rendben van a játékkal, te elégedett vagy a morzsányi fejlesztéssel is, de jó lenne, ha felnyílna a szemed és észrevennéd, hogy nem formálhatsz másokat a saját igénytelen felfogásodhoz!


bocs, de ezen kínomban már csak röhögni tudok.

hehh, a pofám leszakad.

én nem emelem piedesztálra magam (kapok teljesen jogos bírálatokat), de azért az fura, hogy olyan vesz a szájára, aki...

hadd mondjak valamit. neked a kommentjeid 100%-a fikaközpontú. a 100%-a.

ez no komment. nálam, számold meg, hogy mekkora az arány, mert remek fícsör a fórumban a kommenthisztori. tippre kevesebb.

ez vagy te, egy-egy szemelvény a kommentjeidből:

1. a JV legorombítása: "Kellene már egy _játékvezető_ aki foglalkozik is velünk, nem csak időnként idelök pár elcseszett fejlesztést! "

2. gusztustalan személyeskedés: "de jó lenne, ha felnyílna a szemed és észrevennéd, hogy nem formálhatsz másokat a saját igénytelen felfogásodhoz!"

3. még gusztustalanabb személyeskedés: "Birka, neked a nevedre tényleg igaz a nomen est omen!"

4. megint a JV fikázása: "ez nem egy ingyenes DND party, ahol te mind játékmester azt teszel amit akarsz! Kezd már eléggé irritáló lenni ez az egész!"

nem sokan dicsekedhetnek ilyen kórtörténettel. ez valahol megdöbbentő.

igazából onnan látszik, hogy valaki méltó, tisztességes vitapartner, hogy nem ad a másik szájába szavakat,

""hogy mennyit sírnak, meg adod a tanácsokat, mert te aztán mindenre tudod a megoldást!"

hol írtam, hogy tudom a megoldást. a tanácsokat a sírók adják, ők akarnak változtatni. én alkalmazkodom, nem tudom, mi a megoldás. a JV-re bízom. ő ért hozzá. én nem. vannak nálam okosabb játékosok jó ötletekkel. ők is értenek hozzá.

" de jó lenne, ha felnyílna a szemed és észrevennéd, hogy nem formálhatsz másokat a saját igénytelen felfogásodhoz!"

jól értem, hogy én vagyok az igénytelen, mert nem a hibákat keresem, te meg az igényes, mert lehurrogod a játékvezetőt? hát, kiskomám..., itt valaki nagyon el van tévedve. lehet, hogy én. én ugyanis fenntartom annak a lehetőségét, hogy hülyeséget írok és idázek mástól, nem pedig kamuzok.

most komolyan, ha ennyire negatív vagy, ha ennyire zavar, hogy nekem tetszik a játék és nem tetszik, ha valaki bömbizik, akkor, miért vagy itt? mármint a fórumon. tök felesleges stressz..., így fogsz kinézni:
Pontszám: 4.91
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
273. hozzászólás - 2009.06.13. 22:30:04 (Válasz winnie #272 hozzászólására.)
"igazából onnan látszik, hogy valaki méltó, tisztességes vitapartner, hogy nem ad a másik szájába szavakat,"

vs.

"igazad van. pusztuljak." (kristályhorda topicból)

Kedves winnie, még szerencse hogy saját magaddal még véletlenül sem keveredhetsz vitába (bár ez is csak programozás kérdése;-P), különben kénytelen lennél méltatlannak találni magad a disputára:)
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 9.18
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
274. hozzászólás - 2009.06.14. 02:30:35 (Válasz Crimson #273 hozzászólására.)
ez most több sebből vérzik sajnos. egyrészt meglep, hogy az irónia, illetve az efféle extrém túlzás kifog valakin (direkt emlegettem a legszélsőségesebb megoldást. te sem gondolhattad komolyan, hogy a kollega a halálomat kívánta...), másrészt eddig sem győztem hangsúlyozni, hogy sokakkal ellentétben nem érzem magam tévedhetetlennek, piedesztálra végképp nem emelném magam (ha úgy tetszik nem vagyok tisztességes), ha szó szerint értjük a kitételt, akkor jelzem, hogy én is ugyanoda süllyedek (vagy már ott is vagyok), ahol a vitapartner.

de a lényeg nem változik, ezért nem hallottam előbb a halk pukkanást, mikor a másik fél kihúzza a fejét a csőből - ez az üdvözítő egyoldalúság, amiről folyton papolok: miközben a mutatóujaddal felém integetsz mosolyogva, hogy "ugye, ugye", a kollega manírjait nagyvonalúan figyelmen kívül hagyod. ő vajon miért ússza meg? a kérdés költői. az OFF-ot meg befejezhetjük, hiszen várni kéne repesve, hogy milyen új küldetések fognak születni. aminek én örülök. a kollega meg vicsorogva már előre utálkozik.
Pontszám: 2.54
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
275. hozzászólás - 2009.06.14. 06:48:11 (Válasz winnie #274 hozzászólására.)
Hogy egy klasszikust idézzek:

"meglep, hogy az irónia... kifog valakin"

(pedig igazából nem lep meg;) )
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 9.33
kedvelt tagNari77Férfi
Végzetúr mester
1091 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
276. hozzászólás - 2009.06.15. 05:04:17 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.04.30. 14:49:12
Már egy ideje fent van ez a topic, úgyhogy ideje leírnom, hogy mit tervezünk a kristálypontokkal.

A várható fejlesztéseknél olvashattatok róla, hogy a játékba tervezünk egy kalandrendszert. A kalandok során lehet többek között szörnyekkel csatázni, tulajdonságpróbákat tenni, feladványokra válaszolni. A rendszer eredetileg a kalandokat generálta volna, előre megírt elemekből.
Baratynak azonban volt egy zseniális ötlete. A kvíz sikere alapján, lehetővé tesszük, hogy a játékosok is írjanak kalandokat. A dolog előnye, hogy ez esetben nem generált kalandok lennének, hanem egyenként szerkesztett, egyedi szöveggel bíró kalandok. A kalandok szövegét a többi játékos értékelhetné, és akár a fórum topicoknál, itt is szűrhetnél, hogy csak olyan kalandot akarsz kapni, aminek a szövege legalább 5-ös pontszámot kapott. A kaland írásának feltétele lenne a kristálypont, így biztosítanánk, hogy tényleg minőségi kalandok szülessenek. A kalandok létrehozói jutalmat kapnának, csakúgy, mint a kvízkérdések írásakor.

Ez egy elég összetett fejlesztés, várhatóan LEGKORÁBBAN csak augusztus-szeptemberre tud elkészülni, de azért már most is szívesen látunk ezzel kapcsolatos ötleteket, és gyűjtsétek a kristálypontokat!


Most vettem észre, hogy változott az első hozzászólás! Így már mindjárt érdekesebben hangzik az egész kristálypontosdi!

Szerintem valahogy úgy kellene működnie a dolognak, hogy akinek már van ugyebár kristálypontja az csinálhat kalandot!
Kalandot ha valaki teljesíti, akkor szerez LE-t, tp-t, és kristálypontot is, hogy később 100 kristályponttól kezdve ő is tudjon kalandot készíteni. Ezt a fejlesztést legalább 10 kész kalanddal kellene indítani, mert ha csak a játékosokra bízzátok, akkor ha csak egy kalandját fogadják el, akkor azt elég unalmas lesz többször is kijátszani mire egy újat elfogadnak.

Kalandra az mehet el akinek van 1 kincspontja. Ha teljesíti, akkor 5 kincspontot kap. Közel szint*500 LE-t lehetne nyerni *0,5-1-es random (mint vadászatnál), és vadászatért kapható tp 3szorosát.
Naponta csak egyszer lehetne elmenni és legalább fél órát venne igénybe a teljesítése.
Kalandot akkor lehet készíteni, ha már 100 kincspontod van. Ha elfogadják a illető kap némi LE-t. (mint kvíznél)

Kalandot kb úgy tudom elképzelni, hogy:
Minden kaland elején van egy tulajdonságpróba, amit így tudok elképzelni:

Előtted van egy szakadék, át kell jutnod! Mit csinálsz?
-Átugrom, közel van (szerencse)
-Kidöntök egy nagy fát és az lesz a hidam (erő)

Ha az átugrást választja az illető, akkor csak a szerencse tulajdonságon múlik a dolog.
Ha kidöntesz egy fát, akkor az erődön múlik, hogy sikerül e.
Mindkét válasszal megoldható ez a küldetés. Attól függ az egész, hogy a feladatot kérő tulajdonságod mekkora, és hogy mekkora a mérték (ami félkövéren van jelezve).
távolságra lehetnek ilyen jelzők: közel van, távol van
fára: kis, nagy
A feladat akkor teljesíthető, ha a kívánt jelzőhöz elegendő a kért tulajdonságod. A feladat így számolja a kellő tulajdonságot:
Veszi a két tulajdonságot, ami közül választhatunk, összeadja. Majd annak a fele * a mérték érteke. A mérték értéke csak ezek lehetnek: 0,5 és 1,5.

Tehát, ennél a feladatnál egy 75-ös erejű és 25-ös szerencséjű karakternek mindkettő opcióval megoldható a küldetés:
-Átugrom, közel van ( 25 szerencse kell )
-Kidöntök egy nagy fát és az lesz a hidam ( 75 erő kell )

Ám, egy 80as erejű és 20as szerencséjű karakternek csak az erővel oldható meg. Valamint egy 60as erejű és 40es szerencséjű tagnak, meg csak szerencsével lehet.
A mérték teljesen random, így előfordulhat, hogy valakinek nincs használható válasza. Ha valaki olyan opciót választ, amivel elméletileg nem sikerülhetne ez a tulajdonságpróba, akkor van további 10% esélye, hogy sikerülhet (ez is random persze).
Most lehet azt mondani, hogy ez csak matek. De mivel a mértékek elnevezése teljesen a kalandíró feladata, így adhat olyan mértékeket, ami egyeseket megzavarhat. A kalandíró adja meg azt is, hogy a két opció közül melyik milyen tulajdonságot követel. Azt is meg lehet oldani, hogy ilyenkor ne lehessen használni az adatlapot. És máris nehezebb kitalálni melyik lenne a helyes megoldás

A következő feladat a feladvány megfejtése. Itt olyan kérdést kell felrakni, ami talányos és lehetőleg illeszkedjen a játék világába. Pl:
Két csontvázharcos halad előre a csatatérben. Minden ellenség lekaszabolása után elveszítenek egy végtagot. Legfeljebb hányadik csapás után esnek össze?
2
6*
8
4

Mert ugyebár a két lábuk levágása után tudnak csak összeesni. Két kézzel nem lehet kezdeni, mert az egyikkel csapkodni kell, így a 3adik végtag után esnek össze. Mivel ketten vannak ez a szám 6

Jó mondjuk ez elég morbid De valami hasonlóra gondoltam. A kérdésre 10 perc van.

És végül egy csata van. Ezt lehet bárhogy színesíteni, pl egy kincset őriz, vagy csak nem enged tovább, stb.
Összesen 3 esélye van a játékosnak, hogy legyőzze a lényt. Ha sikerül ez is, akkor átveheti a jutalmat a kalandért.

Persze a feladatok között lehet írni egy színesítő történetet, esetleg képet feltölteni hozzájuk, és akkor alul lenne egy gomb, hogy továbbmegyek a következő feladathoz. Valamint a kalandnak kell adni egy Címet is.

A kész kalandokat pedig oldalt egy kalandok menü alatt újra lehet olvasni, a kérdéseket és a csatát is kijelezné, hogy lehessen tudni, mi hogyan sikerült.

Amit még elfelejtettem írni, hogy a kalandot úgy kapjuk, hogy mi választhatunk 3 közül. Ez a három már random módon kerülne a listánkra. Így ha már teljesítettünk egyet, akkor tudunk másikat is választani.



Jó hosszú lett az ötletem, vélemény?

(és elnézést a helyesírásért, ma még nem aludtam)
A hozzászólást Nari77 módosította 2009.06.15. 05:45:13-kor
Pontszám: 8.45
kedvelt tagSultankalifaFérfi
Végzetúr tehetség
138 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
277. hozzászólás - 2009.06.15. 15:44:40
fejlemény van a kristálypontal kapcsolatban?

vagy tényleg csak szeptemberben lesz valam (mert ezt nem várom meg!)
Sultankalifa V1 és V2
Pontszám: 5
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
278. hozzászólás - 2009.06.15. 16:11:03 (Válasz Sultankalifa #277 hozzászólására.)
Nincs, 3x kerdeztem ra, nem mondott Miklos semmi konkretat.
Pontszám: 5
kedvelt tagSultankalifaFérfi
Végzetúr tehetség
138 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
279. hozzászólás - 2009.06.15. 16:18:25
hát szerintem pár játékost veszít vele dehát ő tudja...
Sultankalifa V1 és V2
Pontszám: 5
kedvencPeturFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
280. hozzászólás - 2009.06.15. 16:25:37
Amikór PÓK karakterekkel beszélgetek mindig megjelenik érvként, hogy ez egy PVP játék. Ebből a nézőpontból szeretném kifejteni a véleményemet.

Nagyon jó ötletnek tartom, hogy legyenek kalandok. Az is jó gondolat, hogy ezek kidolgozásában a játékosok is tevékenyen részt vehessenek. Azzal viszont már nem értek egyet, hogy ezt betegyék a VU-ba. Ha elkészül a Túlélők Földje ON-LÁNY, ott helye és szerepe lehet a labirintusoknak, a jobbra megyek, balra ütök elemeknek. A VU-ban nem látom értelmét annak, hogy bevezessük a zárnyitás szakértelmet, az ajtóbetörést, meg a többi nyalánkságot, ami a kalandok része.

A VU-ban nagyon kevés az az elem, amivel egy kalandot teljesíteni lehet.
Végrehajthatsz harci tesztet (ez csináljuk nap mint nap), elvégezhetsz szakértelem tesztet vagy tulajdonság tesztet, rábízhatod magad az állataidra stb. Ezek voltak a küldetések, amiből láthatóan kifogytunk így 100 után. Sokat nem lendít a játékon, ha csokorba szedjük őket.

Amit én szívesen látnék, az egy frappáns befejezés.
Pontszám: 5.33
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője