Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kristálypont
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
201. hozzászólás - 2009.06.06. 08:53:18
A top 25 küldiző között szerintem nekem van a legfiatalabb karakterem. 17 ismételhető küldit csináltam meg eddig de messze nem hozta még vissza a befektetett LE-t. Aki nagyon rágyúr a küldikre az tényleg előbb is el tud jutni odáig ahol a top van de sokkal többe is kerül szerintem, persze ez hosszú távú befektetés de most nagyon durván érzem a több 100k LE hiányát amit arra költöttem, hogy itt tartsak. Ebben nem kis szerepe volt a kristálypontnak is mondván majd azzal behozom ami kiesett. Persze ez az én hülye taktikám volt maradtam volna a kaptafánál most nem lenne hátrányom. Kb. ugyan ez van az állatokkal is, én eléggé az állatokra álltam rá eddig simán lehetett olyan karit csinálni ami az állatokra épít de a sebzés csökkenéssel (ami szerintem egyáltalán nem tünt bugnak) ez is ad még egy pofont a karinak. Kíváncsi vagyk ki fog még szeptemberben játszani mindenesetre én a tali után tuti tartok egy kb. 2 hónapos szünetet mert ennek egyre kevésbé van értelme.

Miklós ha nemzetközi szinten is szeretne eredményeket elérni akkor vegyen még fel embereket ne a játékosokkal foltozgassa a játékot. A játék bugmentesítése és az újdonságok 90%-ban a játékosoktól erednek a maradék (hatalom tornya meg hasonlóak) meg kb. többet ártottak mint használtak. Szerintem a szánalom csúcsa, hogy 2 hónapnyi ötleteltetés után Miklós bedob egy ilyet a kristálypontra. Szerintem sokan arra várnak, hogy valami nagy durranásra készül a beho (ez lehetett volna a kristály horda de szerintem ez nagyon nem jött be ezért a 3 napért fölösleges volt 1,5-2 hónapot programozni) de egyenlőre még mindíg cak várunk és egyre több embernek fogy el a türelme.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 9.50
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
202. hozzászólás - 2009.06.06. 18:15:56 (Válasz Sultankalifa #189 hozzászólására.)
Idézet: Sultankalifa - 2009.06.06. 00:09:34
az alábbi szakértelmek közül egyett fejleszthetsz kristálypontért (be kell lőni mennyibe kerüljön egy szintje) ezek még nyers ötletek!

mágia hatalma:
10. szint az első harci kör helyett használhatsz egy másik varázslatot több(+10% vp-ért) és -10%-al sebzéssel
30. szint a második harci kör helyett is használhatsz egy harmadik típusu varázslatot (+20% vp-ért) és -20% sebzés
60. szint a harmadik harci kör helyett is használhatsz egy negyedik típusu varázslatot (+30% vp-ért) és -30% sebzés

Idomár Hatalma
10. szint plusz egy állatot foghatsz be és vihetsz harcolni (harcban 10%)
30. szint +2 stb
60. szint +3 stb.

Kereskedő Hatalma
10-60-ig a max fölé lehet vinni a kereskedlmet És 20 szintenként kapsz 5% kedvezményt is

Vadászat Hatalma
10-30. max fölé lehet vinni a sprektális manipulációt (tehát 100% a vadászatból)

egyenlőre ennyi ezekből egyet lehet fejeszteni azzal a többit elveszíted...


Ez tenyleg jo otlet, siman lehetne 10 krp az 1. szint, 20 a 2. szint, 30 a 3. szint, stb, igy egy 10es szakertelem is mar tetemes osszeg lenne (550 krp), viszont 60ra felvinni 18300 krp, az tobb honapos melo lenne es nagyon ra kellene fekudni.
Pontszám: 5
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
203. hozzászólás - 2009.06.06. 20:43:13 (Válasz Endyr #202 hozzászólására.)
Annyira kell figyelni, hogy az spm-hez vagy a sajtoláshoz ne nyúljon hozzá új szakértelem. Ha berakunk valamit amii fixen növeli a karakter bevételi forrásait, akkor a többit ki is dobhatjuk az ablakon, úgy is mindenki ezt fejlesztené.

Egyébként az ötlet nagyszerű a pontozási rendszereddel kiegészülve.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
204. hozzászólás - 2009.06.06. 20:48:02 (Válasz Endyr #202 hozzászólására.)
Lássuk be, hogy a közelharci köröket mindenki lecserélné mágiára. Ezért ezt mindenképp ellenzem, a többi akár jó is lehet.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
205. hozzászólás - 2009.06.06. 20:51:48
Akkor maradt az idomítás és a kereskedelem.

Esetleg még ehhez hozzá lehetne venni olcsóbban fejlszthető kritikus ütést/varázslatot (és csak azt!), szívósság 90. szintet, hordagyűlöletet egy második hordával szemben, esetleg a manakonstrukció %-os hatékonyságának javítását (8,33 fölé).
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
irritálóSun13Férfi
Végzetúr tehetség
212 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
206. hozzászólás - 2009.06.06. 21:09:02
Én még mindíg azon a véleményen vagyok hogy a kristálypontokból valami új donság legyen, ne a már meglevőket erősítsük vele.
Pontszám: 3.75
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
207. hozzászólás - 2009.06.06. 21:50:57
Kellene kristálypont differenciálás (persze picit meg kell szortírozni az ismétlős küldetéseket is). 4-5 típusú pont, mind más-más küldetésből jön.

Aztán amit lehet velük csinálni, azt különböző típusokból kelljen összerakni. Így nem az lenne, hogy mindenki egy, maximum két fajta küldetést ismétel rogyásig.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 6.50
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
208. hozzászólás - 2009.06.06. 21:55:38 (Válasz CaveMaN #207 hozzászólására.)
Elviekben jó, a gyakorlatban túlbonyolítja a rendszert. Így is van már PP, CSP, dukát, ha még a kristálypontból is 4-et csinálsz, akkor azt nem érti egy átlagfelhasználó.
A hozzászólást Mortimer módosította 2009.06.06. 21:57:06-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
209. hozzászólás - 2009.06.06. 21:58:43
Az ötletem: legyenek speciális szakértelmek, melyeket csak kristálypontból lehet megtanulni és a képesség fejlesztethető maximumát is a ráfordított kristálypont határozná meg (de a szakértelmek növelése LE-be kerülne). Különböző erősségű szinteket képzelek el a képességfában, és a 2. 3. stb. szintű képeségeknek előfeltétele(i) is lenné(nek) az alacsonyabb szintű képsesség(ek) bizonyos szinten való ismerete(i). Többféle szemléletű szakértelmek lennének ezek - úgy mint harcos/varázsló/szörnymester/vadász/remete/"portyás"/stb - és ezeken belül is szétágazna különböző irányokba. Természetesen egyik-másik szakértelem ki is zárna bizonyos más képességeket, vagy befolyásolná azok fejlesztési költségét valamilyen mértékben. Persze ez túl bonyolult rendszert alkotna, de ha Miklósék hajlanának rá, a játékosok segítségével egy hónapon belül meglenne a kidolgozott fa rengeteg új szakértelemmel. A magasabb erősségi szintű képességek pontos előfeltételeit és az egymásra gyakorolt módosító (akár pozitív, akár negatív) hatásokat alapos tárgyalás után Miklós határozná meg, hogy ne lehessen teljesen előre tervezhetővé és kiszámíthatóvá tenni a fát.

Szerintem sokunknak van rengeteg ötlete ilyen képességekre, elég csak a már játékban lévő, de nem fejleszthető képességekre gondolni, vagy a TF-re, ŐV-re. Most hirtelen fel tudnék sorolni minimum 25-30 hatást. Minden csak a kidolgozáson múlna, a lehetőségek szinte határtalanok.

*De mindez inkább amolyan "álmodik a nyomor" jellegű ábrándozás.
A hozzászólást Ywgarrd módosította 2009.06.06. 22:04:32-kor
Pontszám: 8.25
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
210. hozzászólás - 2009.06.06. 22:11:25 (Válasz Mortimer #208 hozzászólására.)
Erre nem gondoltam
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
irritálóSun13Férfi
Végzetúr tehetség
212 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
211. hozzászólás - 2009.06.06. 23:17:36
Erről a szétágazós specializálós dologról már volt szó. Még az ötletelés elején ilyenekre gondoltam a D&D mintájára a képességeknél, azok pont ilyenek.

Persze mindenáron én szeretnék valami akciót bele tudom, valljuk meg a vadászat kezd k...a unalmas lenni. Kapsz kwízt, ülsz a gép elött, esetleg óránként visszajössz, tartod magad 15% alatt. Olyan unalmas hogy már lefordulok a székről, ezt utálom de nagyon nagyon (Miért nem lehet lecsökkenteni a vadászatidőt!!!) úgysem megyek fel 15% fölé csak 3 óránként 2mp-re. Lehessen már tovább csökkenteni mert ez megöli a dolgot. A Játékosok legnagyobb része saját maga fogyasztja el az életpontját a vadászat miatt. Minek ez? Ott a kamrázás azzal megtermelem tőle a magamét. Bőven elég lenne ha napi 3 órára tünnének el nem 6-8 órára.

Kalandok jók lennének, de mikor? Könyörgöm szeptember? Talán? Ahhhh

Ezen az sem fog változtatni ha még 2 szörnyet vihetek a harcba, vagy a ball kezembe is foghatok fegyvert. Jó, tápolok, más is tápol, nem lesz érdekesebb semmi. Én ezért támogatom a saját epikus idézést (első ötlet, fentebb megtalálható), mert az mindent ad, lefoglal, izgulhatok hogy kapok valami használható tárgyat, nem csak úgy püfölöm és 3 havonta vehetek valamit. És mire egyedül leölök egy epikust ha nem is gyógyul egy hét a többi mellet. A legtöbb szövetség 2-3 epikust öl hetente, azok a tárgyak mindíg sokkal jobbak lesznek mint amiket én kaphatok. Arról nem is beszélve hogy a rendszer kiegyenlíti magát. Amíg püfölöd a szörnyet, nem jut annyi időd a küldikre. Egy idő után ha előre is mész, akár megölsz 3-4 epikust is az első hónapban, de akkor mi van? Nem leszel túlzottan erősebb ettől, pár ezer LE meg pár 30. szintű tárgy, nem valami durva előny. Egy idő után aztán eljön hogy megakadsz, egyre nehezebb lesz megölni őket, egyre jobban optimalizálsz hogy megöld a dögöt, egyre sebezhetőbb leszel a portyákban. Akik később jönnek azoknak ez ugyanolyan élmény és nem növeli a szakadékot.
A hozzászólást Sun13 módosította 2009.06.06. 23:25:37-kor
Pontszám: 6
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
212. hozzászólás - 2009.06.06. 23:31:41 (Válasz Sun13 #211 hozzászólására.)
Idézet: Sun13 - 2009.06.06. 23:17:36
úgysem megyek fel 15% fölé csak 3 óránként 2mp-re.


Van akinek ennyi idő is elég. Bár még elég kevesen csináljuk, de ha ezt a lehetőséget is elveszed, akkor végleg eltűnik a lélekenergia a portyázásokból.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 3.50
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
213. hozzászólás - 2009.06.06. 23:39:41 (Válasz Sun13 #211 hozzászólására.)
Ez lehetne egy szövetségi épület az emlékűhöz hasonló, ami valahol a térkapu emlékmű vonalon helyezkedne el. Kristálypontból lehetne aktiválni az "megidézést" vagy hívást, elköltött ponttól függően a dög erőssége is változhatna.

Egyetlen problémás részét látom a dolognak: Ezzel gyakorlatilag meglenne mindenkinek a non-stop leveretése...
A hozzászólást CaveMaN módosította 2009.06.06. 23:47:54-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.50
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
214. hozzászólás - 2009.06.06. 23:51:40 (Válasz Ricardo #212 hozzászólására.)
Viszont pont a hosszú vadászat az amiért sokáig maradnak 15% alatt az emberek és sokkal kevesebb az üthető célpont.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
215. hozzászólás - 2009.06.07. 00:07:01 (Válasz CaveMaN #207 hozzászólására.)
Idézet: CaveMaN - 2009.06.06. 21:50:57
Kellene kristálypont differenciálás (persze picit meg kell szortírozni az ismétlős küldetéseket is). 4-5 típusú pont, mind más-más küldetésből jön.

Aztán amit lehet velük csinálni, azt különböző típusokból kelljen összerakni. Így nem az lenne, hogy mindenki egy, maximum két fajta küldetést ismétel rogyásig.


Igerte Miklos egy honapja, hogy a kulonbozo kuldik jutalma nem lesz egyseges.
Pontszám: 5
irritálóSun13Férfi
Végzetúr tehetség
212 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
216. hozzászólás - 2009.06.07. 00:18:42 (Válasz CaveMaN #213 hozzászólására.)
Maxos kincseskamrával így is megvan. Nem változtatna semmit a dolog. Szerintem az tökéleteszen jó ha újra végigmehetsz egyedül az epikus soron. Az jól ki van találva.
Pontszám: 2.33
irritálóSun13Férfi
Végzetúr tehetség
212 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
217. hozzászólás - 2009.06.07. 00:24:33 (Válasz Ricardo #212 hozzászólására.)
Akkor legyen olyan hogy 5X gyorsabban gyógyulsz ha vadászol és 5X rövidebb ideig tart a vadászat. Így ugyanannyi esélyed van kivégezni. "Vadászat közben automatikusan pihensz".
A hozzászólást Sun13 módosította 2009.06.07. 12:48:55-kor
Pontszám: 2.33
kedvelt tagKrazusFérfi
Végzetúr tehetség
105 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
218. hozzászólás - 2009.06.07. 15:53:16
Ha bekerül az, hogy a karakter elölről kezdődve harcolhat az epikussal (ami nagyon jó ötlet), akkor fontos, hogy a szörnyből így eső cucc ne 10 aranydukátot érjen amikor ah-ban eladod, hanem 1-et, mint a térkapusok.
http://www.viccbazis.gportal.hu
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
219. hozzászólás - 2009.06.07. 16:01:43 (Válasz Krazus #218 hozzászólására.)
Miert?
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kristálypont
220. hozzászólás - 2009.06.07. 16:04:14 (Válasz Kocos #219 hozzászólására.)
Nem hiszem, hogy ez megvalósítható lenne, ellenben, ha valaki majd egy hónapig küzd az epikussal, a tárgy után kapható 10 dukát gyakorlatilag semmit nem jelent.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője