Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Batu

Oldal: 1234567
Dátum: 2008.11.22. 11:04:42
A térkapu megjelenésével újból eszembe jutott a véletlen szerepének kérdése. Sokan panaszkodtak már erre a portya miatt, de ott legalább az ellenfél kiválasztásával ellensúlyozható a random ereje. Viszont elég érdekes, hogy 18. szinten 36-os szerencsével is 20 vadászattal általában 2-3 apró szörny beesik és a zsákmányolható LE 80-800 között ingadozik. Nyilván nem egyformák az egyes random tartományok, tehát a középérteknek nagyobb esélye van, de akkor is lehetnek nagy különbségek. A térkapu dettó. Kb. mintha pörgetnél egyet a rulett-keréken és vagy kapsz 500 LE+TP-t, vagy semmit. Ott látom a problémát, hogy van aki szerencsés és van aki pechesebb és a random generátor szeszélye miatt napi(!) 1500-2000 külömbség is generalódhat két azonos feltételekkel indult karakter között és ezt semmilyen módon nem lehet kivédeni. Ez nyilván szándékos koncepciója a játéknak, de ettől még nem kell szeretnem, főleg ha úgy érzem én vagyok a peches ágon.
Dátum: 2008.11.21. 20:58:02
Idézet: Hydro Globus - 2008.11.21. 09:54:47
Most elég gyéren telhesítettem 42.

Ki nyerte a 2007-es HKK Nemzeti Bajnokságot?
Panyik Zoltán
Magyar Attila
Csernus Dávid
Baross Ferenc


Ki nyerte a 2007-2008-as Angol Labdarúgó Bajnokságot?
Liverpool
Arsenal
Chelsea
Manchester

Ezek meg igazi olimpiára való kérdések...

Ezt a két kérdést hetente legalább megkapom és már fejből tudom a választ. Szerintem olimpia előtt mindenki nyisson több wiki oldalt: Schumi életútja, labdarúgó-vb, periódusos rendszer, stb. Voltak most szép számmal elég speciális orvosi/biológia kérdések is. 2 perc alatt meg lehet találni a választ, de az olimpia elég feszitett, nagyon a szerencsén múlik milyen kérdéseket kapunk, a nehézségben óriási a szórás. Itt is nagy a beho-random.
Ennek a taktikának az egyetlen értelme a böntetés/bosszú. Eddig ti voltatok nyeregben, de most az egyszer nektek kell lehajtani a keserű poharat. Amikor átkerülsz a másik oldalra, ez a háborúzás-dolog már nem is olyan vicces, ugye?

Végre valaki leirta ködösités (béke kicsikarása, miegymás) nélkül ennek a taktikának az igazi motivációját. Számomra ez nyilvánvaló volt amiota Mord vagy ki elkezdte. Mindig is ez volt az alapvető bajom, hogy valaki a visszavágás kényszere miatt képes jelentős hátrányokat bevállalni, csak hogy érezhesse a győzelem ízét. Ez alapvetően érthető, de ha az ilyen bosszúhadjáratok felé megy el a játék akkor elég rossz lesz a hangulat, ebből könnyen gyűlölködés lehet.
Most őszintén lányok, fiúk nem illúzióromboló így felderíteni előre a játékot (még ha kis szeletét is) azért az esetleges előnyért, amit az információ fog adni számotokra?

Gondolom ez költői kérdés volt. A versenykényszer sokak számára már csak szimpla matekos optimalizációvá tette a játékot és az a kevés szerepjáték-faktor ami maradt, az enyészeté lesz lassan.
Bár sajnos mindenki kénytelen követni a trendet ha nem akar lemaradni...
A csalókkal kapcsolatos véleményeddel maximálisan egyetértek. Viszont az, hogy többen is ki akartátok próbálni az egyszemélyes szövetség taktikáját, a legrosszabb rémálmom (na jó nem a legrosszabb) megtestesülése. Elvileg egy erősebb tagokból álló szövetségnek nagyobb a lélekkútja is. Mivel mindenki gyengébbek ellen indit háborút, a zsákmány is kisebb, tehát nem vágja földhöz a gyengébb szövetséget. Viszont ezt a kvázi védelmet kerüli ki egy kisebb szövetséget alapitó 1-3 tag és ennek a tömeges elterjedése azt eredményezheti, hogy akár az gyenge/átlagos/erős de optimalizált szövetség azt veszi észre, hogy lentről támadják akik régebben felülről és piszok sokat visznek. Ez nagyobb hátrányba kényszerithetne több szövetséget és kénytelenek lennének ők is többfelé szakadni. Ez korántsem csak a nagyok elleni védekezésről szól, sőt!
Nem ártana a szigoritásról is egy szavazás, ha már másban kérték többször is a véleményünket, de tartok tőle, hogy pont a multizók az összes account-jukkal ellene voksolnának és igy nem lenne reprezentativ...
Ez az eredmény igazándiból nem a szövetség erején múlik vagy ügyes taktikázáson, hanem egy kiskapu a jelenlegi háborús rendszerben, ami, érthető módon, sok játékosnak nem tetszik.

Tramenes, az volt a peched, hogy másnak is megtesztett a taktika és történetesen Rubinok voltak. Aztán a korábban egyesült erővel a Gyógyirnak drukkoló gyémántok rájöttek, hogy nem annyira nyerő ha rajtuk kezdik gyakorolni ezt a brilliáns leleményt és lett nagy sirás-rivás. A taktika alapja, a rendszer egy olyan sajátossága volt, amire nem gondoltak a készitők és kiskapunak lett minősitve. Szerencsésebb lett volna rögtön kijelenteni ezt, amikor az egyszemélyes szövetség topic megnyilt, de hát akkor nem panaszkodtak elegen úgy látszik. Én már akkor tartottam a taktika tömeges elterjedésétől, ami nem lenne szerencsés. Még korlátozás nélkül is tiszta mazochizmusnak tartom ezt a taktikát, főleg ha egyedül akar térkaput épiteni valaki meg kristályositót 600 őskőből.
A postot korabban irtam, csak elment a net igy lehet, hogy mar ismetlek is leirt dolgokat, de azert kuldom megint:
Mint ahogy a korabbi postomban probaltam ramutatni, nem hiszem, hogy ennyi naiv es nemtorodom jatekos lenne, aki el tudna "tartani" ennyi portyazot nagy LE-vel. Biztosan vannak koztuk rabszolgak, persze nem feltetlenul az inditotta aki le is aratja, lehet, hogy csak ratalalt es visszajar. A szabalyok ezt nem tiltjak, de ettol meg olyan elonyt hasznal ki amit mas jatekosok nem tudnak mert esetleg magasabb szintuek, bar ez legyen az o bajuk. Persze ilyen problemak nem merulnenek fel ha lehetne hatekonyan szurni a multizast, de a keszitok vedelmeben mondanam, hogy csak a nagyon kirivo esetek az egyertelmuek, nehez lebuktatni ha valaki nem mertektelenul moho. Bar kivancsi lennek, hanyan buktak le hasonlo farmolasert es torlodott-e minden masodlagos karakter...
Ez volt mar? A Rubin horda valasza a Gyogyirra!
http://www.vegzetur.hu/index.php?m=szovetseg&szovi=382
Az ilyen ostoba fenyegeteseknek nem szabad engedni, mert masok is azt hihetik, a jatekos jatekon kivuli fenyegetesevel elerhetnek barmit. Az illeto jobb ha nagyon kicsire osszehuzza magat, mert a szabalyok szerint bant is kaphat ezert. Konnyen kiderul a kilete, ha jatekon belul raszall Byzon-ra es fenyegetodzik. Ha meg nem, akkor kit erdekel? Artani nem tud mashogy. Addig is, ha mar megadta az egyik e-mail cimet, a joakarok kuldhetnek leveleket 3-4MB-os csatolmanyokkal, hadd teljen az a mailbox.
Tobb hozzaszolasbol azt szurtem le, hogy a portyara optimalizalas azt jelenti, hogy tapasztalati uton megtalalni a balekok azon koret, akik 500 tamadas utan is keptelenek vigyazni az LE-jukre es 2000 feletti mennyiseggel ucsorognek mindig. Ezt urban legend-nek gondoltam, mondvan, hogy ilyen jatekos ugyse jatszik, de el kell fogadnom, mert sokak szerint ezek meg hemzsegnek is 9-12 szinten (?). Bar velemenyem szerint vannak azert berrabszolgak is rendesen ezek kozott, akiket az elsodleges karakter farmolna. Az mar mas kerdes, hogy masok is megtalaljak es megjegyzik a karaktert, ebbol is profitalva es kiszurva a tulajdonossal. Szerintem en is talaltam mar ilyet, de mivel csak gyanu es bizonyitek nelkul nem vadaskodom, ezert jobb hijan farmoljuk mi is.
Azért ne magasztaljunk már valakit az egekig, csak mert tud normálisan is viselkedni. Itt zárjuk is le a témát!
Dátum: 2008.11.16. 20:19:48
Kérdés, hogy kétheti folyamatos zaklatás nem veti-e jobban vissza a szövetséget mint az azonnali kapituláció. Lehet, hogy a védekezésre költött portyákból is több jönne be mint az összes veszteség. Meg aztán két hétig nem is igazán éri meg épiteni, mert nagyobb lélekkútból fog adózni kapituláció után. Van akivel ki is lehet egyezni +1/2 hét békében a gyors kapituláció fejében.
Dátum: 2008.11.15. 22:14:53
Miért, van aki a két hetes háborút szereti és nem a gyors kapituláció jó neki? Egyébként nem jó egy szövetségnek ha más is harcol azzal akivel haborúzik, mert nehezebb bevinni a támadásokat (a legtöbb tagot 15% alá verik gyorsan), hacsak nem kapitulál gyorsan a nyomás miatt.
Az ide vonatkozó szabályzat:
4. Netikett

Tilos minden:

* Rasszista, szexista, sértő, lejárató, illetve bármilyen lelkiismereti-, vallási-, nemzeti-, nemzetiségi hovatartozással valamint korral kapcsolatos alpári vagy sértő módon kinyilvánított vélemények, avagy a való életbe átnyúló fenyegetések.

5.2. Netikett megsértése

A multizáshoz hasonlóan, a netikett megsértése esetén a játékvezető döntése alapján előfordulhat, hogy valakit rövidebb vagy hosszabb időre eltilt a játéktól, és amennyiben ez többször előfordul, akár véglegesen is.

Nem ártana ilyen esetekben következetesen eljárni.
A multizásról: Elvileg meg lehet csinálni még most is, hogy valaki csinál 10-20 karaktert amiket vagy ő vagy haverok visznek/vadásznak a főkarakter meg farmolja őket. Mire lebukik (?) összejön 5-100 ezer LE nyereség, amihez képest a 3 nap ban és a többi karakter ideiglenes zárolása csekély ár. Ezekután ilyen előnnyel már játszhat becsületesen is, mindenképp megérte. Ez veszi el igazán az ember kedvét , meg hogy ezekután a becsületes játékosok eredményeinél is ott lesz a kétely. Sokan javasoltak szigorúbb fellépést/büntetést, felvetném ismét, hátha egyszer valaki meg is hallja...
Idézet: Jeriko - 2008.11.08. 23:55:35
Ennyi irigykedést!

Nekem meg azzal van bajom, hogy játék eleje játszom optimalizálok, 17. vagy LE diff ranglistán, és van olyan ZAFÍR hordás, aki kétszer anny iLE-t szed össze, miközben nekem gyémánt bónuszom van. Ráadásul ő még kap más bónuszt is, és 5 szinttel alacsonyabb szintű nálam. Akkor mégis hogy van ez? Vagy mindenki csal?

De elárulom a nagy trükköt: egy csomó minden másként működik a játékban, mint ahogy a játék készítői tervezték. MOST 8-9. szint környékén ISZONYATOS mennyiségű LE-t lehet szerezni. 12. szinttől felfelé meg annyira keveset, hogy bennem komolyan felmerült a hordaváltás gondolata, mert gyakorlatilag az a helyzet, hogy hetek óta nincs hordabónuszom (és szerintem ez idővel még rosszabb lesz).

Az ELIT HORDA biztos szívesen lát ha hordát váltasz!
Dátum: 2008.11.08. 22:05:04
Csak, hogy ne ezt a topic-ot offoljuk szét a szövetségi háborúk állásával kapcsolatban, kicsit visszaterelném a szót. Akkor fogtok nagyokat nézni, ha a titeket farmoló szövetségekből lesz több egyszemélyes és az majd mind egyszerre farmol. Végülis kell-e annál hatékonyabb, ha az eddigi tagok külön szöviből támadnak és mindenki szakit?
Idézet: Ricardo - 2008.11.08. 21:34:54
Nekem is 132,4 -es portyázási átlagom van, pedig nem csalok és smaragdos vagyok. Ha gyémántos lennék ez 176-os lenne. Attól, hogy valaki gondolkozik portyázás közben és számolgat attól még nem feltétlenül csaló.

Nyilván nem fogja TrueBlood elmondani, hogyan szerezz annyi LE-t, mert nem akarja elárulni a saját "fejős tehenét", de ha csak abba gondolunk bele, hogy az ő szintje környékén veszi meg mindenki a méregfelhőt, ami 3500 Le, ha jól emlékszem, akkor ez egy kis szerencsével, odafigyeléssel és számolgatással portyázásonként 4-600 LE. Gyorsan összejön.

Ez szint+hiányzó felszerelés alapján megtippelt gyűjtögető kiszúrására vonatkozó taktika már a játék elejátől ismert. Én is és rengeteg más játékos is ismeri akik mégsem tudtak fele akkora átlagot se hozni. Mindegy, szerintem ha létezik a véletlenen kivül taktika amivel biztosan lehet tartani 100-200-as átlagot többszáz portyán keresztül, az nem legális.
Engem is érdekelne, mit jelent az, hogy optimalizál és sokat foglalkozik a játékkal. Ezt azt sugallja, hogy valami alapján ki lehet találni, kinél van sok LE, csak sokat kell foglalkozni vele. Eddig konkrétumot nem láttam leirva erre vonatkozóan, pedig jól jönne nekem is.
Mondjuk a nulla 150%-a is nulla. Az utóbbi 20 portyám során a fele legalább 0 volt, a többinél talán 2x volt 100-150, a maradék 20 körül . Bár lehet, hogy csak én vagyok ilyen peches.
Dátum: 2008.11.08. 19:03:23
Közben megvilágosodtam! Az egyszemélyes szövetség tulajdonképpen a magányos portyázó stratégia kiteljesitése, megfejelve a szövetség által biztositott előnyökkel. Igy a magányos portyázó a fejlődés mellett még időnként egész szövetségeket csapolhat meg biztos LE zsákmányért és használhatja az épületek bonuszait. Nem függ senkitől, nincsenek gyenge szövitársak akik bekavarhatnak, stb. Azonkivül egymaga diktálhat egy csomó szövetségnek, ha úgy tetszik. Igy már tényleg brilliáns, minden megalomán álma. Persze vigyázni kell, ne épitsen túl sokat, nehogy megnőjön a lélekkút.
Oldal: 1234567