Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12345
Szerző
Topic neve: Szövetségi háború kiegészítések
népszerűDragon HUNterFérfi
Végzetúr tehetség
208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háború kiegészítések
21. hozzászólás - 2008.11.20. 20:52:23 (Válasz Ezékiel #17 hozzászólására.)
Hát ez igazán remek. Épp ma reggel léptem ki az Igazak szövetségéből, hogy móresre tanítsam a ránk támadó (nálunk nagyságrendekkel erősebb) szövetséget. Mivel én voltam az egyetlen ősköves cuccokkal rendelkező magasabb szintű tag, ez volt az egyetlen lehetőség, hogy példát statuáljunk, és hosszabb távon megvédjem a szövinket.



Ezért nekünk üzentél hadat? Kit fogsz móresre tanitani? A nálad gyengébb/alacsonyabb szintűeket támadva a szövetséget?Akkor most te mit is csinálsz másképp, mint egy átlagos háborúban a többi végzetúr? Hosszabb távon megvéded ezzel a VOLT szövetségedet? Ezt egy kicsit álszent dolognak tartom.
Pontszám: 7.25
népszerűDragon HUNterFérfi
Végzetúr tehetség
208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háború kiegészítések
22. hozzászólás - 2008.11.20. 20:54:05 (Válasz Zaccmester #20 hozzászólására.)
Óra/ perc számít, aztán egyet harcolni és akkor "ránéz" a program az állásra és automatikusan vége a háborúnak.
Pontszám: 5
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háború kiegészítések
23. hozzászólás - 2008.11.20. 20:59:17 (Válasz Dragon HUNter #22 hozzászólására.)
Nagyon köszi a választ!

Viszont akkor máris jeleznék egy nem is olyan apró hibát:
az események rovatba már nem fér bele ez a háborúkezdeti infó, azaz fogalmunk sincs a befejezés időpontjáról a tárgynapon. Márpedig ez igen fontos lenne!!!
Pontszám: 5
kedvelt tagEzékielFérfi
Végzetúr tanonc
24 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háború kiegészítések
24. hozzászólás - 2008.11.20. 21:05:40 (Válasz Dragon HUNter #21 hozzászólására.)
Idézet: Dragon HUNter - 2008.11.20. 20:52:23
Hát ez igazán remek. Épp ma reggel léptem ki az Igazak szövetségéből, hogy móresre tanítsam a ránk támadó (nálunk nagyságrendekkel erősebb) szövetséget. Mivel én voltam az egyetlen ősköves cuccokkal rendelkező magasabb szintű tag, ez volt az egyetlen lehetőség, hogy példát statuáljunk, és hosszabb távon megvédjem a szövinket.


Ezért nekünk üzentél hadat? Kit fogsz móresre tanitani? A nálad gyengébb/alacsonyabb szintűeket támadva a szövetséget?Akkor most te mit is csinálsz másképp, mint egy átlagos háborúban a többi végzetúr? Hosszabb távon megvéded ezzel a VOLT szövetségedet? Ezt egy kicsit álszent dolognak tartom.


Attól tartok teljesen félreértettél. Soha nem mondtam, hogy ez a taktika "szent" lenne, sőt. Nem is alkalmaztam volna, ha látnék más esélyt egy kis borsot törni az orrotok alá. Itt most arról van szó, hogy van jópár top szövi, aki kedvére farmolhat kisebb szövetségeket, méghozzá teljesen kockázatmentesen.

Ennek a taktikának az egyetlen értelme a böntetés/bosszú. Eddig ti voltatok nyeregben, de most az egyszer nektek kell lehajtani a keserű poharat. Amikor átkerülsz a másik oldalra, ez a háborúzás-dolog már nem is olyan vicces, ugye?

A VOLT-ot pedig hiába hangsúlyozod, bármikor (mmint ha a szövitagok is úgy akarják) visszaléphetnék
A hozzászólást Ezékiel módosította 2008.11.20. 21:11:59-kor

v1 Ezékiel
v2 Kicsontozó
______________________________________

Légy Te is Martalóc! http://martalocok.try.hu/
Pontszám: 4.80
népszerűDragon HUNterFérfi
Végzetúr tehetség
208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háború kiegészítések
25. hozzászólás - 2008.11.20. 21:18:45 (Válasz Ezékiel #24 hozzászólására.)
Nem érzem se bűntetésnek, se keserű pohár felhajtásnak! Az önként vállalt keresztes lovagnak álcázott aszkéta életed a tied, te választottad. Mi megoldjuk ezt a háborút is! Legfeljebb kapunk egy kis szúnyogcsípést* egy muszájból állandóan éber karaktertől. Ez a mi "játékunkat" nem rontja. Szerinted most nem támadják folyamatosan a gyengébb szövitagjainkat? Te csak beállsz a sorba. Az esetlegesen vesztett LE-t pedig a lélekkútunk secperc** alatt visszatermeli. A fertőzés a nagyobb veszély és nem a kicsinyes bosszú...............


*támadást
**kb 1.5 nap (ha 20K)
A hozzászólást Dragon HUNter módosította 2008.11.20. 22:14:53-kor
Pontszám: 6.33
kedvelt tagEzékielFérfi
Végzetúr tanonc
24 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háború kiegészítések
26. hozzászólás - 2008.11.20. 21:35:54
Az érvelésedben felfedezni vélek egy apró logikai ellentmondást. Hogyha 20k* LÉ elvesztése csak egy szúnyogcsípéssel ér fel nektek, és egyáltalán nem zavaró, akkor vajon miért támadtok be egy olyan szövit, akitől kb 5k-t nyerhettek? Talán ez nem kicsinyesség?

*a reggel hét órai szabályok szerint

v1 Ezékiel
v2 Kicsontozó
______________________________________

Légy Te is Martalóc! http://martalocok.try.hu/
Pontszám: 3
népszerűBatuFérfi
Végzetúr tehetség
138 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háború kiegészítések
27. hozzászólás - 2008.11.20. 21:40:00 (Válasz Ezékiel #24 hozzászólására.)
Ennek a taktikának az egyetlen értelme a böntetés/bosszú. Eddig ti voltatok nyeregben, de most az egyszer nektek kell lehajtani a keserű poharat. Amikor átkerülsz a másik oldalra, ez a háborúzás-dolog már nem is olyan vicces, ugye?

Végre valaki leirta ködösités (béke kicsikarása, miegymás) nélkül ennek a taktikának az igazi motivációját. Számomra ez nyilvánvaló volt amiota Mord vagy ki elkezdte. Mindig is ez volt az alapvető bajom, hogy valaki a visszavágás kényszere miatt képes jelentős hátrányokat bevállalni, csak hogy érezhesse a győzelem ízét. Ez alapvetően érthető, de ha az ilyen bosszúhadjáratok felé megy el a játék akkor elég rossz lesz a hangulat, ebből könnyen gyűlölködés lehet.
Pontszám: 5.75
népszerűtramenesFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háború kiegészítések
28. hozzászólás - 2008.11.20. 22:21:39 (Válasz Batu #27 hozzászólására.)
Én a VU-t egy elmejátéknak látom, mint a sakkot. Itt beáldozok, amott nyerek. Justforfun

A bosszú édessége helyett inkább azt mondanám; örülök annak hogy működik az amit a szabályok adta kereteken belül elgondoltam. Ilyen a játék öröme.
Pontszám: 5
népszerűShiakoFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háború kiegészítések
29. hozzászólás - 2008.11.21. 12:04:40
Ez a szíbály is úgy lett bevezetve, mint a háborúk végerdményéről szóló:
11:59 nem létezik, 12:00 igen, és nincs előre bejelentve, pedig nem arról szól, hogy a rubint színét a színkód alapján egyel balra toljuk. Stratégiák épültek rá, kemény 10ezer LEk sorsáról döntött.
Elegem van ezzel a diktarikus rendszerből. Szvsz 30éve döntöttünk, hogy demokrácia kell, a minimum, hogy az ilyen szintű döntéseket előre be KELL jelenteni!
Üdv:
Gabi
Pontszám: 8.50
fórumozóLupusXIIIFérfi
Végzetúr poronty
9 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háború kiegészítések
30. hozzászólás - 2008.11.21. 16:20:27
tényleg nem korrekt ilyen durván belenyúlni a játékbe, erre lenne való a világ2 vagy majd a 3, hogy ezeket a hibákat kijavítsák

esetleg akik emiatt hátrányba kerültek, mert erre építették a stratégiájukat, kaphatnának ősköveket kárpótlásul vagy valami medált , mint a bajnokok
Pontszám: 5
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háború kiegészítések
31. hozzászólás - 2008.11.22. 09:09:27 (Válasz Mat_ #9 hozzászólására.)
Nahát, mit látok:) Kedves sutyerák kolléga, jól kéne felépíteni a szövetséget, nem balf*szkodni játék címén, és nem történnének ilyenek, ugye. (Ez a jelenlegi szövetségek kábé 98 százalékáról nem mondható el.) Persze az utólagos nyafi mindig egyszerűbb, ez kétségtelen, nem köll annyi energiát belefeccölni:)
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 4.67
kedvencG0df4th3rFérfi
Végzetúr
77 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háború kiegészítések
32. hozzászólás - 2008.11.22. 15:21:11
Sziasztok!

Ezek a változások implementálva vannak már? Mert akkor kapitulálunk a rubinpalota ellen, különben még várunk. Hol lehet biztos infót szerezni?

Köszi!
VégzetÚr Fitness-Program Fekvő, Végzetúr Novellák, Fun Stuff, VU Innováció

NagyonCiki.hu - A Sztoriportál
Pontszám: 5
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háború kiegészítések
33. hozzászólás - 2008.11.22. 16:25:29 (Válasz G0df4th3r #32 hozzászólására.)
Már működnek:)
De nem kell kapitulálnotok, ez a háború számunkra is gyakorlatilag jelentőségét vesztette a zsebből előrántott szabálymódosítás miatt... már egészen másfelé gondolkodunk:)
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 5
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háború kiegészítések
34. hozzászólás - 2008.11.22. 16:48:56
Miklós császár megint döntött....

Igy lehet elérni, h találkozón beférjenek az Övsek egy takarító sufniba a Káosz galaktikások meg.... ti még emlékezek amúgy rájuk?

A Beholderes team egy kreativ, ötletteli társaság. Jó ötletek, elégséges hosszú távú elképzelés nélkül.
Meglepő mód amikor sok százan ugranak neki játékaiknak akkor felfedeznek egy csomó lehetőséget. És amikor az értelmes emberek megtalálják a maguk útját hivd mondjuk portyázásnak vagy háborúnak vagy ...- a következőt beillesztem majd 2 hét múlva amikor megint lehet vmit módosítani- akkor ész nélkül cselekednek.

Azokkal csesztek ki folyamatosan, akik eltartanak. A gondolkodó, játéknak élőkkel. Aki kész áldozni is a játékért Aki azontúl h meg is teheti, fontosnak érzi, h jó legyen a karaktere.

Hálás vagyok, h a találkozó előtt hoztátok ezt a döntést. Úgy gondoltam, mostantól majd könyvet is gyakrabban veszek tőletek, befizetek egyszerre több tízezret a jövő héten.

Tippelj kedves beholderes aki most ezt olvasod mit fogok fizetni és hova?
És nem azért mert változtatás történt. Hanem mert bunkó mód hetente-naponta kicsesztek az emberekkel, nem törődtök azzal amiket írnak. Nincsenek az ötletek megvitatva csak a hatalmas tudásában magabiztos személyek döntenek a szórakozásomról. Ha-amikor- pedig emiatt abbahagyom idővel, minden addig beleölt pénzért kár volt.
A hozzászólást BaalCain módosította 2008.11.22. 17:26:43-kor
Pontszám: 8.44
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háború kiegészítések
35. hozzászólás - 2008.11.22. 16:59:11
Amióta bevezetésre került a portyapont a szövetségi háborúknak éltem. ÉS lassan megbékéltem.
De ehhez az kellett, h pörögjön a háború.

ÉS honnan kellene tudnom mondja meg az zseni aki kitalálta mikor csúszik minuszba egy szövi kútja??? amikor én kiadom lehet kiadja 4 másik is. AZ elsőnek kapitulálnak másik 3 tól védve vannak és lehet napokig minden támadástól.

Nem az a logikus inkább, h azt vizsgáljuk, hány támadó van és ha túl sok ne lehessen többet??? de erről ne 12 óra múlva szerezzünk tudomást, h nem megy a háború hanem ne tudjuk kiadni!

Igy viszont akkor küldessünk ki bármennyi üzenetet és majd kiderül melyik 5 teljesül.
Pontszám: 6.50
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háború kiegészítések
36. hozzászólás - 2008.11.22. 17:25:58
Elnézést, hogy beleszólok (ígérem csak egy picit).

BaalCainnak teljesen igaza van. Függetlenül attól, hogy ki milyen horda és szövetség tagja. Néha unalmamban szoktam nézegetni a szövetségeket (néhol egész jó szövegek van) és egyszer csak nézem, mondom biztos rosszul látok. Valamelyik szövetségnek egyszerre 6 vagy 7 frontos háborúja volt. Őszintén sajnáltam őket!

Most el kéne dönteni, hogy figyelembe veszik-e a játékosok ötleteit vagy kár volt ilyen-olyan topikokat (pl: Javaslatok) létrehozni.

Ugye egy szövetség 5 háborút indíthat és elméletileg (ezek szerint gyakorlatilag is) bármennyi háborút "fogadhat". Ez szerintem marhaság (már elnézést). Se a megtámadottnak nem jó (érthető) , se a támadónak (mivel lutri, hogy mikor tud egyáltalán ütni valakit). Ebből mindenki szűrje le amit jónak lát, szerintem érdekes. (És most lehet útálni.)

Pontszám: 5.80
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háború kiegészítések
37. hozzászólás - 2008.11.22. 18:14:56 (Válasz Piciklon #36 hozzászólására.)
"Ugye egy szövetség 5 háborút indíthat és elméletileg (ezek szerint gyakorlatilag is) bármennyi háborút "fogadhat"."

Az az igazság, hogy ha a fogadott háborúk korlátozva lennének, ezzel könnyedén lehetne "csalni". Ugye vannak a háborúzó topszövetségek (elit, tökéletesek, azúrok), és a kevésbé agresszív közepesek (30-50ezres kút). Utóbbiak permanensen farmolva vannak előbbiek által. Node mivan ha ezek megunják, és 5 smaragd és 5 gyémánt szövetség kölcsönösen háborút üzennek egymásnak, majd NEM CSINÁLNAK SEMMIT. Ezek után békében ülhetnek a seggükön, az ELITesek pedig magasról le vannak ejtve, senki más nem farmolhatja őket többet.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.40
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háború kiegészítések
38. hozzászólás - 2008.11.22. 18:23:59 (Válasz Mortimer #37 hozzászólására.)
Eztet írta Miklós, itt az első hsz-ben:

"2. Ha egy szövetségi háború még tovább húzódik, és 3 hét után sincs eredmény, akkor döntetlennel fog végződni. Ezt bonyolultabb leprogramozni, ha elkészült, ki fogjuk írni."

Előbb-utóbb (remélem inkább előbb) ezt megcsinálják, tehát az általad említett probléma megoldva (ami egy kicsit szélsőséges eset, de igazad van előferdülhetne).

Legalább az eddig elég rendesen farmolt 5-5 szövi 3 hétig békében fejlődhetne. Ellenben az ő kezük is meg lenne kötve, mind portya-célponttól, mind pedig egy-egy háború izgalmaitól (néha hajszálon függnek az eredmények ) és a befolyó LE-ről és TP-ről nem is beszélve.

Pontszám: 5
népszerűZsoleszFérfi
Végzetúr mester
453 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háború kiegészítések
39. hozzászólás - 2008.11.22. 18:25:21
Ezzel csak az a hiba, hogy aki nem akarna háborúzni, az mindig megbeszélhetné más békére vágyó szövetségekkel, hogy háborúba kezdenek, és nem támadják egymást. Így három hétig, a döntetlen kikiáltásáig mindenképpen védve lennének másoktól. Persze nem vagyok ellene, mert valószínű, hogy mi is így védekeznénk az Elit ellen, csak az eddigiek alapján ez nem illene a játék alapvető felépítésébe.
Amúgy azzal sem értek feltétlenül egyet, hogy hátrány egyszerre sok háborút vívni. A támadhatóbb ellenfeleket egyszerűen "elütik" egymás elől a felek, és mikor 15% fölé ér az ÉP-jük, akkor gyorsan kitámadnak, és leütnek egy gyengébbet az ellenfelek közül, és ők máris újra támadhatatlanok az erősebbek számára.
"Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta,
most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből. "
V3 Eroot Ibn Shienkai
Pontszám: 5
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háború kiegészítések
40. hozzászólás - 2008.11.22. 18:31:09 (Válasz Zsolesz #39 hozzászólására.)
Látom kár volt megszólalnom

Nem értem mi a gond... 5 háborút indíthat egy szövetség, és (most a hasamra ütök) 4 fogadhat egyszerre. Így is kitudna alakítani egy 9 frontos háborút...

De igazatok van, fejet hajtok az érvelésetek előtt.

Pontszám: 5
Oldal: 12345
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője