Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Új kényelmi funkciók
népszerűYakseeFérfi
Végzetúr mester
778 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
361. hozzászólás - 2010.04.21. 06:00:52 (Válasz Craslorg #358 hozzászólására.)
Köszönöm, értem. Még gondolkodok a megvásárlásán, hisz "hasznom" egyelőre nincs belőle, majd csak 0-ás fertőzésnél, az meg messze van... Hiába van már 60-as sajtolás jó régóta, eddig is a saját belátásom szerint sajtoltam, ezután is az lesz. (a többi funkció a jelenlegi játékstílusomat nem befolyásolja) De addig is támogatom majd a CÉGet...

És mivel nem sokan írják, de biztos vannak, akik még így gondolják, így a nevükben is:

KÖSZÖNJÜK A FEJLESZTÉSEKET, CSAK ÍGY TOVÁBB ÉS TOVÁBBI JÓ MUNKÁT!
Pontszám: 6.68
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
362. hozzászólás - 2010.04.21. 08:01:32
Az én elképzelésem valahogy így nézne ki a gyorsgombok kapcsán (Éljen a MSPaint!)
Sajnos a prioritása elhanyagolható gondolom, mondván ott vannak a kedvencek...



Mod: Kisebbre vettem a képet, és ráklikkre nyílik ki így a nagy
A hozzászólást Birka módosította 2010.04.21. 08:10:02-kor
Pontszám: 4.88
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
363. hozzászólás - 2010.04.21. 08:32:44 (Válasz Jeriko #344 hozzászólására.)
Az ilyen ötletek ölik meg a portya értelmét: a LE-rablás ellehetetenedik.

Jó hogy nem már olyat kérsz, hogy
"ha megütnek, előtte fél perccel stipistopi*"

stipistopi* = gyors öneleveretés/ÉP-csökkents 15%-hoz, preferenciasorrendben:
1) epikussal [de persze ilyenkor állatok nem kísérnek];
2) ha nincs epikus, akkor a maximális csataszámú, minimum kétcsatás kalanddal, amit egy wikidotos progicska ellenőriz;
3) ha nincs ilyen sem, akkor entitással, állat csak akkor kísér el, ha legalább az ÉP-je egynegyedét eléri, esetleg beteszi a pihenő állatot, ha az megfelel a feltételnek;
4) ha az eddigiek nincsenek, akkor jó az egycsatás kaland, de azok közül is a felhasználandó lélekgyémántok várható értékének minimumát igénylő először;
5) ha van ÉP-növelő tárgycserém, akkor azok közül a legkisebb összTÖ-csökkenést okozó csere automatikus végrehajtása [esetleg állítható összTÖ-vel, ahol én súlyozom valós 0-1 skálán a képességeket];
6) ha ilyen sincs, akkor az egészség növelése LE-ből (ha nincs LE, további kényelmi funkcióként n őskő felett specializációváltással és turbóval és gyűrűcserével [kivéve ha a gyűrűcserével 2.41%-nál jobban lecsökken az egészségem, de a 2,41% is legyen állítható], esetleg ha nincs LE-m, akkor az átvehető LE-ket a proci vegye át);
7) ha így is kevés, a folyamat újbóli végrehajtása.
A hozzászólást Semelyik módosította 2010.04.21. 08:38:23-kor
Pontszám: 7.78
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
364. hozzászólás - 2010.04.21. 08:46:23 (Válasz Semelyik #363 hozzászólására.)
Idézet: Semelyik - 2010.04.21. 08:32:44
Az ilyen ötletek ölik meg a portya értelmét: a LE-rablás ellehetetenedik.


Ügyesen tudod kiforgatni mások szavait.
Ha belegondolnál, talán feltűnne, hogy nem automatikus leveretést kértem, hanem pár klikk megspórolását.
Sajnálom, ha számodra a LE szerzés azon múlik, ki tud gyorsabban klikkelni, vagy kinek gyorsabb a net-e - mert amit írtam, pár klikket spórol meg.
A hozzászólást Jeriko módosította 2010.04.21. 08:50:11-kor
Pontszám: 4.57
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
365. hozzászólás - 2010.04.21. 08:52:40 (Válasz Jeriko #364 hozzászólására.)
Nemtudom. Ha ez egy netes játék, légy on.
De ha meg ezeket a kapukat bezárjuk ,akkor csak annyi lesz a kérdés, hogy az elején kinek voltak jobb ötletei, több ideje, több pénze, talált jobb farmokat vagy oldotta meg magának.
Azért a kiugrási pontok lehetősége csorbul, ez nem vonhatod kétségbe.
A hozzászólást Semelyik módosította 2010.04.21. 08:54:10-kor
Pontszám: 8.93
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
366. hozzászólás - 2010.04.21. 09:05:39 (Válasz Semelyik #365 hozzászólására.)
Bocs, azt nem tudom kiugrási pontnak tekinteni, hogy valaki másodpercenként nyomogatja a támadás gombot, hoyg elkapjon valakit aki éppen kijönne 15% alól. Ráadásul amit írtam, annak nincs is köze hozzá, hiszen egy vadászattal előbb leállítom a vadászatot, és úgy nyomok egy térkaput / epiket - a határ itt a csata indítása, nem pedig a vadászat leállítása, márpedig én arra tettem javaslatot.
Pontszám: 6.36
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
367. hozzászólás - 2010.04.21. 09:06:04 (Válasz Jeriko #364 hozzászólására.)
És egy dolog fontos, ezt ne értsd félre.
Azt, hogy épp a tiedre nyomtam válasz klikket, ne értsd félre. Nem ellened irányuló támadás volt, ha úgy fogalmaznék, hogy az össznépi ötletelés váltotta ki belőlem, az sokkal közelebb állna a valósághoz.

Azt gondolom, hogy ha-akkor feltételek nélküli klikk-összetömörítések [lásd manás ruhakombó felöltése ilyesmik], ezek valóban kényelmi funkciók.
Az ötletek közül sok túlmegy ezen. Szabálymódosítást kértél! A 15%-os korlát és a vadászat közbeni más tevékenység végrehajtásának tiltása nem véletlen. Kaptál egy engedményt egy megszorítással, ezt érdemes átgondolni.
Igen, érzem, a ha-akkor feltételek típusába beletartozik a 11 állatnál vadászat-leállás is, így nehéz pontosan definiálni, mit bírna el az igazságérzetem. De azt remélem, érezhető, mit akarok közölni.
Pontszám: 8.58
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
368. hozzászólás - 2010.04.21. 09:10:17 (Válasz Jeriko #366 hozzászólására.)
Akinek ebből áll az élete, azokat együtt sajnáljuk, ebben megegyezhetünk.
Meg akik képesek egész nap ezt az ablakot elöl tartani.
Most, hogy nem tudom vállalni, hogy fixen eleget legyek on, inkább elvonultam katakombába. Ilyen típusú vagyok.
De ha ezt a játékot úgy tekintem, mint reagálás mások hibáira és az adott helyzetre, akkor nekem a kényelmi funkciónak kikiáltott előnyszerzés szúrja a szemem.
Pontszám: 8.93
népszerűKundiFérfi
Végzetúr tehetség
210 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
369. hozzászólás - 2010.04.21. 09:13:38 (Válasz Darah #360 hozzászólására.)
Idézet: Darah - 2010.04.20. 22:50:43
"Minden állat gyakoroljon"

Cseréljük már le ezt a gombot erre a formára:

"Minden harcoló állat gyakoroljon"

Mert a mostani formában használhatatlan.


Egyetértek. Plussz álljanak vissza harcolni, ha vége a kennelnek!
Pontszám: 8.45
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
370. hozzászólás - 2010.04.21. 09:24:41 (Válasz McGee #359 hozzászólására.)
Gyorsítás nélkül nem tudsz automatikusan sajtolni, ha két egymás utáni vadászatban fogsz el dögöt, hiszen sajtolni 5 percenként tudsz, a vadászat ideje meg ennél kevesebb (kivéve, ha még mindig max. 5 az EF-ed és nincs vadászat idejét csökkentő plecsnid.

Vagy arra gondolsz, hogy ha 2 egymás utáni vadászatban fogsz el dögöt, akkor az 5 perc leteltével sajtolja ki a második dögöt? Ez azért túlzó igény már. Elég ritka a dupla elfogás a vadászatban.
Pontszám: 7.81
népszerűYakseeFérfi
Végzetúr mester
778 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
371. hozzászólás - 2010.04.21. 09:31:41 (Válasz Craslorg #370 hozzászólására.)
Nekem volt már 3 egymás után... Igaz csak egyszer, de 2 egymás után elég gyakran előfordul... (2000 vadászatból 3-4 alkalom szerintem tuti) V4-en is egy csomószor volt...
Pontszám: 6.68
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
372. hozzászólás - 2010.04.21. 10:49:49 (Válasz Craslorg #370 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2010.04.21. 09:24:41
Vagy arra gondolsz, hogy ha 2 egymás utáni vadászatban fogsz el dögöt, akkor az 5 perc leteltével sajtolja ki a második dögöt?


A masodikat nem sajtolja. Ha azzal telik meg leall.
Pontszám: 8.70
népszerűMcGeeFérfi
Végzetúr
97 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
373. hozzászólás - 2010.04.21. 11:13:18 (Válasz Craslorg #370 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2010.04.21. 09:24:41

Vagy arra gondolsz, hogy ha 2 egymás utáni vadászatban fogsz el dögöt, akkor az 5 perc leteltével sajtolja ki a második dögöt? Ez azért túlzó igény már. Elég ritka a dupla elfogás a vadászatban.


Természetesen nem várom el, hogy az 5 perc elteltével sajtolja a már befogott állatot.
Kocos érti mire gondoltam, de megpróbálom egy példán keresztül világosabbá tenni:
Elindítom a vadászatot van 2 üres helyem az állatoknál, autosajtolás bekapcsolva gyorsítás nélkül.
1. vadászat befogok egyet, az automatika kisajtolja.
2. vadászat, szerencsém van megint befogás, de mivel az 5 perc nem járt le nincs sajtolás mert nem kapcsoltam be a gyorsítást.
5. vadászat megint befogás, 5 perc már lejárt sajtolás.
7. vadászat még egy befogás, 5 perc megint nem járt le, nem sajtol és mivel csak 2 üres helyem volt vadászat leáll, ha be van kapcsolva.
Pontszám: 7.05
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
374. hozzászólás - 2010.04.21. 11:18:57 (Válasz McGee #373 hozzászólására.)
Ez esetben az értelme veszik el az automata sajtolásnak azzal, hogy ugyanúgy hamarabb leáll a vadászat, mint ahogy kellene. A játékosnak ugyanúgy kell figyelnie, hogy ne telljen meg az állatkert. Az esetek nagy többségében nem is fog, de ha előfordul 1-2 alkalommal és ennek örömére még jól le is rabolják az illetőt, akkor kezdődni fog újra a sírás.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 8.14
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
375. hozzászólás - 2010.04.21. 11:25:21 (Válasz CaveMaN #374 hozzászólására.)
Idézet: CaveMaN - 2010.04.21. 11:18:57
Ez esetben az értelme veszik el az automata sajtolásnak azzal, hogy ugyanúgy hamarabb leáll a vadászat, mint ahogy kellene. A játékosnak ugyanúgy kell figyelnie, hogy ne telljen meg az állatkert. Az esetek nagy többségében nem is fog, de ha előfordul 1-2 alkalommal és ennek örömére még jól le is rabolják az illetőt, akkor kezdődni fog újra a sírás.


Ezt nyilvan nem mondod komolyan.
Ha az aki nem akar gyorsitani, 2 helyet hagy szabadon, akkor 5% alatt van eselye, hogy egy 50-es vadaszat leall neki a kozepen. Most meg mondjuk 80%. (Ezek becsult ertekek, de sztem nem tevedek vele nagyot.)
Igy is boven megteheti, hogy csak egy 45-60 mulva pislant vissza a jatekra a vadaszat inditas utan, es akkor meg ha rogton 3. vadaszatnal leallt a verkli, akkor sem jott ki 15% alol. De 20-bol 19-szer meg vegigvadaszta az 50-et felugyelet nelkul.
Pontszám: 8.70
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
376. hozzászólás - 2010.04.21. 11:25:37
Pedig egyszerű lenne az algoritmus:

MINDEN vadászat végén:
1) Volt befogás? Ha igen, állat berak listába.
2) Tudok automata sajtolni? Ha igen, sajtolok egy olyan állatot, ami még semennyire nincs idomítva.

A 2. pontot nem csak akkor kellene megnézni, amikor az 1-es pontban IGEN volt a válasz - ennyire egyszerű.

Ami miatt nem így lett megcsinálva, az valószínű az, hogy nem lehetne levonni 1/3-ad őskövet a játékosoktól a gyorsításért.
Pontszám: 4.36
népszerűMcGeeFérfi
Végzetúr
97 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
377. hozzászólás - 2010.04.21. 11:26:26 (Válasz CaveMaN #374 hozzászólására.)
Idézet: CaveMaN - 2010.04.21. 11:18:57
Ez esetben az értelme veszik el az automata sajtolásnak azzal, hogy ugyanúgy hamarabb leáll a vadászat, mint ahogy kellene. A játékosnak ugyanúgy kell figyelnie, hogy ne telljen meg az állatkert. Az esetek nagy többségében nem is fog, de ha előfordul 1-2 alkalommal és ennek örömére még jól le is rabolják az illetőt, akkor kezdődni fog újra a sírás.


Állj!
Nem azt kértem, hogy az eddigi lehetőségeket szüntessék meg. Aki akarja az használja a gyorsítást CSP-ből vagy őskőből. Én csak egy olyan lehetőséget kértem, amivel bekapcsolhatom az autosajtolást anélkül, hogy költeni kelljen rá CSP-t, vagy őskövet az esetleges gyorsítások miatt. Nem hiszem, hogy túl bonyolult lenne leprogramozni.
Pontszám: 7.05
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
378. hozzászólás - 2010.04.21. 11:28:24 (Válasz Jeriko #376 hozzászólására.)
Nem erzem valosnak a meg nem valositas melletti hipotetikus ervedet, aki nem akar gyorsitasert 1/3-ad oskovet fizetni, az nem fog ugyse. Nem hasznalja az opciot. Esetleg pont emiatt meg sem veszi. Es akkor maris negativba fordult a kulonbseg a masik lehetoseghez kepest.
Pontszám: 8.70
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
379. hozzászólás - 2010.04.21. 11:34:47 (Válasz Kocos #378 hozzászólására.)
Ezért írtam, hogy VALÓSZÍNŰ.
Mindenesetre tény, hogy kimaradt a "sajtolok ha lehet, de nem gyorsítok" opció.
Pontszám: 5.15
népszerűYakseeFérfi
Végzetúr mester
778 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
380. hozzászólás - 2010.04.21. 11:36:36
Akkor vki mondja meg, hogy hogyan működik az automata sajtolás. Ha nem jelölök be opciót a sajt gyorsításra, akkor nem is sajtol automatán? Vagyis ha sajtoltatni akarok, akkor vagy őskő vagy CSP árán megteszi nekem a program ha még nem járt le a krono szintje miatti időkorlát, ha lejárt az időkorlát, akkor ingyen lesajtolja?

mod: közben Jeriko leírta az általam várt opció kimaradást...

mod2: igazából engem csak a sajt "gyorsítás" érdekelne, a többit megoldom (nem makró/script használatával). Ha működik az, hogy nem szeretnék őskövet/CSP-t használni az azonnali sajtolásra, hanem kivárja a krono végét, ha talál sajtolni való állatot, akkor sajtolja, az lenne nekem a csúcs...
A hozzászólást Yaksee módosította 2010.04.21. 11:46:02-kor
Pontszám: 6.68
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!