Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Új kényelmi funkciók
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3624 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
301. hozzászólás - 2010.04.19. 22:35:12
BlackSheep: elég komoly erőfeszítést tettünk, hogy rengeteg hasznos funkciót adjunk egyszerre, és ezek közül jópár olyan legyen,amit scripttel nem lehet emulálni (pl. 300 max pp, autosajtolás). A scriptek ellen folyamatosan küzdünk, de erről már irtam korábban.
"Dupla lehúzásról" pedig szó sincs, ha egy kicsit utánaszámoltok, kiderül, hogy az egyszeri 50 őskővel hosszú távon ennél jóval többet lehet megtakarítani. Ahelyett, hogy egyben kell mindent lesajtolni, és emiatt minden aktiválásra 1/3 őskővet fizetni, szép lassan folyamatosan sajtolsz, ezért naponta akár több sajtolásod is ingyen lesz. Ezenkivül az italvásárlásnál a kereskedelem és a sajtolás turbózásánál sem kell szükség esetén aktiválási költséget fizetni. Tehát naponta 1-2 őskövet megspórolhatsz, 1-2, de max. 3 hónap alatt visszajön az ára.
Pontszám: 7.70
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
302. hozzászólás - 2010.04.19. 22:36:10 (Válasz Let. #299 hozzászólására.)
Let akkor te sem olvastad végig figyelmesen azt amit írtam. Ha valaki fizet ezért akkor az joggal várhatja el, hogy a csalásokat szigorúbban szűrik és a csalókat véglegesen kizárják.
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 3.58
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
303. hozzászólás - 2010.04.19. 22:43:57 (Válasz Miklós #301 hozzászólására.)
Mikós nekem nem az árával van a bajom és az is igaz, hogy vannak olyan dolgok benne amit nem lehet scriptel kiváltani, de pontezek a funkciók sajnos a haszontalanabbak erős idézőjelbe téve.

Én azt várom el és azt hiszem joggal, ha már fizetek a játékért, hogy legyenek kizárva azok a játékosok akik a bevezetés után (ha már előtte nem lettek) scriptelésen vannak érve. Ha ez megígéred és nem csak a levegőbe beszélsz akkor sokkal többen megfogják venni a funkciót.
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 3.88
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
304. hozzászólás - 2010.04.19. 22:47:45
Mondjuk a lepontozáson látszik hogy fáj az igazság a scriptelöknek. Szánalmas.
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 4.86
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
305. hozzászólás - 2010.04.19. 22:48:46 (Válasz BlackSheep77HUN #303 hozzászólására.)
Megint nem tudok veled egyet érteni....

Kliens oldalon futó scriptet megfogni képtelenség, egyszerűen szélmalomharc, és önámítás azt hinni, hogy fel lehet lépni ellene érdemben Nem beszélve róla, hogy az értelmes fejlesztések elől venné el programozási kapacitást.

Viszonyt olyan "extrákat" adni bizonyos funkcióknak, melyet a script SEHOGY nem tud megoldani, mert szerver oldaliak? Bármikor megoldható, és így a scriptelő hátrányba van a "jogtiszta" úserrel szemben! ÉS IGEN, EZ A JÁRHATÓ ÚT! Nemmellékesen az is "user friendly" időbeosztással játszhat így, aki sík lapos a scriptekhez, még ha az bolondbiztos linksorozat rögzítő csak...

Nem kell nagy bónuszt adni, mind lehet kényelmi apróság! De sok pici sokra megy!
A hozzászólást Birka módosította 2010.04.19. 22:51:22-kor
Pontszám: 4.64
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
306. hozzászólás - 2010.04.19. 22:58:21
Az öltözet funkció sokkal jobb, mint scripttel megoldani ugyanezt. ... (cenzúrázva) arra gondoltam, jóval hatékonyabb lenne, ha az átöltözés egyetlen lépésben történne adatbázis oldalon, és csak egyszer kellene oldalletöltést csinálni. Ezt most az új funkció meg is oldotta, sokkal-sokkal gyorsabb, mert tényleg csak egy oldalletöltés van.

Az állatok egyszerre gyakorlatozni elküldése is nagyon jó, még pihenni sem kell külön elküldeni előtte őket. És természetesen ez is sokkal gyorsabb.

... (cenzúrázva)
A hozzászólást Prisma módosította 2010.05.26. 17:22:16-kor
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 4.96
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
307. hozzászólás - 2010.04.19. 23:03:00 (Válasz Birka #305 hozzászólására.)
Ezzel részben egyet is értek. Ezért is írtam az erősen idéző jelbe tételt.
Azt meg hogy a scriptelőket nem lehet megfogni nem igazán tudom elfogadni, gondolom MIklós is olvas fórumot. A fórumon jó páran önként és dalolva hencegtek, hogy használnak scriptet. Ezekkel a játékosokkal azóta sem történt semmi. Ráadásul olyan játékosok akikre korábban én is felnéztem és hallgattam rájuk, de mostanra már a szememben semmit nem érnek. És akkor ezek pontoznak le.
Hát ez szánalmas és bocsánatot kérek azért mert Én csalás nélkül játszom és felhívom a magam durva stílusában a játékvezetők figyelmét arra hogy igenis vanak csalók és a kényelmi funkció jó de jelen helyzetben indokolatlanul drága, mert nem áll mögötte hiteles állítás hogy fellépnek a csalókkal szemben.

Szerintem zárjuk le ezt a vitát mert nem lesz vége soha és sosem fogom megérteni, hogy mi a jó a csalásban.
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 5.68
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
308. hozzászólás - 2010.04.19. 23:15:19 (Válasz BlackSheep77HUN #307 hozzászólására.)
Miért lennének a scriptet használók csalók? A legtöbben pont az olyan kényelmetlen, sok kattintással járó, unalmas műveleteket váltották ki vele, mint az átöltözés, vagy állatok pihenni küldése, gyakorlatoztatása. Mi a gond ezzel? Kinek milyen kára származott ebből? Van persze olyan felhasználása is a scriptelésnek, ami bizony kárt okoz másnak, és tényleg csalásnak tekinthető, de szvsz ez a kisebbség.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 4.14
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
309. hozzászólás - 2010.04.19. 23:16:12 (Válasz BlackSheep77HUN #307 hozzászólására.)
Te le vagy maradva. Nem lepontoznak, hanem írnak egy pontozóscriptet és rádküldik
Egyébként a CSP gyorsítás a király! Engem nem hatnak meg ilyen OPTIMÁLIS kénylemi funkciókkal, ki a f@szom akar 67-tel sajtolni CSP- és manavesztés nélkül? Vesszen a CSP!
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 3.77
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
310. hozzászólás - 2010.04.19. 23:21:14 (Válasz Prisma #308 hozzászólására.)
Olvas felhasználói feltételeket, a szabályokat nem én találtam ki és nem én hozom. Minden nemű külső segítség vagy programhiba kihasználás tilos! Ezen nincs mit magyarázni.
A hozzászólást BlackSheep77HUN módosította 2010.04.19. 23:23:52-kor
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 3.88
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
311. hozzászólás - 2010.04.19. 23:28:50 (Válasz BlackSheep77HUN #310 hozzászólására.)
A vonatkozó rész:

"Tilos a játékban olyan programot és mechanizmust használni, amely megváltoztatja és/vagy befolyásolja a program működését, automatizálja a játékot, terheli a szervert vagy "bot" tevékenységet folytat. Amennyiben algoritmusaink ilyen tevékenységet észlelnek, a játékos további figyelmeztetés nélkül kizárható."

Egy átöltözős script egyiket sem teljesíti.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 2.65
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
312. hozzászólás - 2010.04.19. 23:42:37 (Válasz Prisma #311 hozzászólására.)
Tényleg igazad van! Én tévedtem. Elismerem!
Bocsánatot kérek az összes script használótól és a játékvezetéstől! Bocsánat!
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 5.01
kedvelt tagSesshomaruFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
313. hozzászólás - 2010.04.19. 23:47:18
Eddig nem ártottak senkinek a script-ek. Most már ártanak: annak, aki megveszi a kényelmi funkciókat. Nagyjából ugyanaz, mint ha egy script-tel elnevezném az állatomat vagy képet töltenék fel. Nem árt senkinek, de én V2-n kizárólag ebből a két okból vettem prémium tagságot(ugyanis a PP-m sosincs 20 felett, a Csp-t meg lesza..m )
Azt nehéz eldönteni, hogy visszamenőleg is kell e büntetni, de szerintem aki ezután is veri a mellét a script-ekre, annak repüljön az IP bann.
V1-Sesshomaru-Békeidők hírmondói
V2-Grendel-Martalócok
V3-Kuchiky Byakuya-Mohir

Nem akkor vesztesz, ha földre kerülsz. Akkor vesztesz, ha nem állsz fel.

A jó harc része a vereség és a fájdalom. Vereség nélkül nem ismered a győzelmet, fájdalom nélkül a dicsőséget.
Pontszám: 7.03
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
314. hozzászólás - 2010.04.19. 23:49:30
A fentek tükrében tudna valaki segíteni és küldene egy átöltözős scriptet meg egy olyat amivel tudok folyamatosan sajtolni, esetleg kvízolimpiát nyerni. Mert valahogy nem tudok 50 kérdést 350 mp alatt megválaszolni.

De tudjátok mit inkább mégsem kell játszom tovább becsülettel.
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 8.15
fórumozóSleeper CellFérfi
Végzetúr
69 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
315. hozzászólás - 2010.04.20. 03:24:56 (Válasz Prisma #311 hozzászólására.)
Idézet: Prisma - 2010.04.19. 23:28:50
A vonatkozó rész:

"Tilos a játékban olyan programot és mechanizmust használni, amely megváltoztatja és/vagy befolyásolja a program működését, automatizálja a játékot, terheli a szervert vagy "bot" tevékenységet folytat. Amennyiben algoritmusaink ilyen tevékenységet észlelnek, a játékos további figyelmeztetés nélkül kizárható."

Egy átöltözős script egyiket sem teljesíti.


Tehát nem automatizál... mit is csinál akkor?
Pontszám: 7.49
fórumozóBlazekFérfi
Végzetúr mester
337 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
316. hozzászólás - 2010.04.20. 04:42:47 (Válasz Prisma #308 hozzászólására.)
tegyük fel, testépítő/futó/távolugró/bármilyen atléta vagyok. hidd el: edzeni unalmas. és ráadásul rohadt sok időbe telik. el is fáradok. a kisujjam is megfájdul benne. telenyomom már magam egy kis doppinggal, ami által erősebbnek érzem magam/kvázi erősebb leszek. én csak lerövidítettem az időt, amit edzéssel kell tölteni. automatizáltam picit a szervezetemet, hogy azt érezze, hogy 1 nappal többet gyúrtam. kivágnak az olimpiáról ha kiderül, mint a macskát szarni? igen, kivágnak. próbáld megmagyarázni, hogy te csak időt csökkentettél, meg monoton, unalmas dolgokat váltottál ki. és igen: ezt úgy hívják, hogy csalás.
2010-ben ott tartunk, hogy az emberek annyira, de annyira elfoglaltak, hogy napi 2+ percért/3 kattintás spórolásért pénzt áldoznak.
Pontszám: 6.79
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
317. hozzászólás - 2010.04.20. 05:40:24 (Válasz Miklós #285 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2010.04.19. 20:29:27
Amikor az automata sajtolást kitaláltuk, az egyetlen cél az volt, hogy a játékosok dolgát könnyebbé tegyük, a monoton, ismétlődő cselekvések számát redukáljuk. Tehát semmiképpen sem akartuk a sajtolást táposabbá, vagy kevésbé táposabbá tenni - egyszerűen csak ugyanazt az eredményt, ugyanazokból az erőforrásból, kevesebb kattintással.


Ezt lehetetlen kuldetesnek erzem. Az automata sajtolas igy is taposabb mint a korabbi 33+turbo verzio, de ezt szerintem a 60-as sajtolas szaki szuksegesse tetele jol ellensulyozza.
Pontszám: 6.76
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
318. hozzászólás - 2010.04.20. 05:53:10 (Válasz Miklós #290 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2010.04.19. 22:04:41
Én csak annyit kérek, hogy aki viszont úgy gondolja, hogy jó dolog, hogy a játékot fejlesztjük, és a kényelmi funkciókat hasznosnak találja, írjon nyugodtan egy-egy pozitív hanvételű posztot erről, higyjétek el, jól esik a ilyesmi.


Szamomra nem volt ketseges, hogy azonnal megvegyem. Jo a cucc, es a sajtolas kiegeszitesevel megjobb. Persze lehetne meg sokkal jobb (ergonomia topik), es bizom benne, hogy lesz is.

Kulon kiemelnem, hogy a reakciok, az azonnali modositasok, hogy minel tobb embernek jo legyen, es senki se szenvedjen hatranyt korabbi dontesei miatt rendkivul pozitiv kicsengest adnak a fejlesztesnek. En a magam reszerol elolvastam az elejen a sajtolasos reszt es arra jutottam, hat ezt nem nekem talaltak ki, de sebaj. Mostmeg ott tartunk, hogy en is fogom tudni hasznalni. Le a kalappal.
Pontszám: 4.84
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
319. hozzászólás - 2010.04.20. 07:49:49
Én is megvettem a gyorsítást.

Valaki árulja már el, hogy miért a karakterlap kellős közepére kellett bevágni a cserélhető ruhatárat?

Se nem a tetejére, hogy egy kattra meglegyen, se nem az aljára, hogy kettőre.
Középre.

Nem lehetne ezt átrakni?
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.60
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
320. hozzászólás - 2010.04.20. 08:01:44 (Válasz Darah #319 hozzászólására.)
Biztos át lehet tenni egy skinnel, Let. a nagymester benne

Jól jönne egy központilag beállítható Css lehetőség pont ilyen esetekre asszem (Bár lehet ez az ergonómia topikba kéne menjen?)
Pontszám: 4.10
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője