Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Új kényelmi funkciók
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
341. hozzászólás - 2010.04.20. 12:55:43
Állatoknál lehetne egy olyan opció is, hogy csak a most harcoló állatok menjenek kennelbe.
Mert pl nem örülnék neki, ha épp nem az állatszintlépős küldi aktív, és a vágóállatkáim lépkednének spontán.
Sőt, igazándiból a minden állat menjen egyszerre sokkal speciálisabb helyzet, általában nem is egyforma időkre küldjük a "hízóállományt" és a "harci állományt".
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.60
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
342. hozzászólás - 2010.04.20. 12:56:57 (Válasz Kocos #334 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2010.04.20. 09:47:53
Idézet: Darah - 2010.04.20. 09:45:44
[Harc] [Epikus] [Manakonsti] [Entitás] [ÉP]
[Fittyfene1] [Fittyfene2] [Fittyfene3] [Leverető] [Térkapu]

Így?
És az épp használt más színű?


Ez utóbbi nem is jutott eszembe, de kivaló gondolat!


Ezzel azért óvatosan, nem árt tisztázni, mi minősül utóbbinak. Ha átöltözöm, majd lecserélem egyik tárgyamat, akkor félrevezető lehet, ha ki van emelve, hogy XY módra vagyok öltözve, pedig az volt az utóbbi. Ez csak akkor lenne jó, ha minden alkalommal ellenőrizné, hogy amit viselek, az megfelel-e valamelyik letárolt öltözetnek.
Pontszám: 5.14
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
343. hozzászólás - 2010.04.20. 13:00:11 (Válasz Jeriko #342 hozzászólására.)
Ha belenyúlsz, eltűnhetne a kiemelés.
Aztán ha szenilis vagy, mint pl én, akkor max megnézed, hogy most neglizsében csapkodod az entitást, vagy azért ver agyon, mert csak?
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.60
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
344. hozzászólás - 2010.04.20. 13:16:19 (Válasz Miklós #340 hozzászólására.)
KÖSZÖNJÜK!

Nekem lenne még egy javaslatom kényelmi funkciók terén: a vadászat ne zárja ki más tevékenységek végrehajtását.
Tudom, logikus lenne szerepjátékos megfontolásokból. Ugyanakkor rengeteg kattintást lehetne vele megspórolni, meg pár percet is - és a karakter nem jutna előnyhöz.
A jobb érthetőség kedvéért:
Amikor csinálom a 25 térkapus küldetést, gyakran szoktam közben vadászni. Ilyenkor így zajlik a dolog:
- Be térkapu
- vadászathoz lapoz
- vadászat elindít
- válaszolás kvízkérdésekre
- megvár 5-6 perc, figyelni mikor ér véget vadászat
- vadászat leállít
- odalapoz térkapu
- belép térkapu
- odalapoz vadászat
stb.

Ugyanígy lehet most is portyázni, epikusozni, entitásozni vadászat közben - közben még öltözködik is a karakter.

Ha lehetne vadászat közben ezeket a dolgokat csinálni, nagyban egyszerűsödne a dolog:
- Vadászat elindít
- válaszol kvízre
- térkapuhoz lapoz
- térkapu
- térkapu
- térkapu
- térkapu
stb.

A "leprogramozásához" csak törölni kellene azt a részt, hogy ilyenkor figyelje a vadászatot. Ugyanígy portyánál, epikusnál, entitásnál (nem tudom van-e még máshol is).
Már az is nagy segítség lenne, hogy vadászat ideje alatt láthatnám a portyalistát, és kiválaszthatnám a célpontokat.
Pontszám: 4.10
népszerűBlackjackFérfi
Végzetúr mester
365 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
345. hozzászólás - 2010.04.20. 13:17:51
Csak én érzem úgy, hogy hatalmasra nőtt az őskövesek és a sima játékosok közti különbség? Régebben sokkal jobban ki volt egyensúlyozva mindez, de most már ott tartunk, hogy minden őskőért megy, van ami el sem érhető kavics nélkül, az őskő nélküli tárgyak pedig harmatgyengék lettek az őskövesekhez képest. Az addig rendben van, hogy az ősköves cuccok erősebbek, hogy őskőért cserébe könnyebb és jobb a játékod, ez így van rendjén bizonyos mértékig, de a különbség fájóan nagy lett, pláne ahhoz képest, amilyen régen volt..
A hozzászólást Blackjack módosította 2010.04.20. 13:35:32-kor
Zoidberg - v1
Pontszám: 4.44
fórumozóSleeper CellFérfi
Végzetúr
69 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
346. hozzászólás - 2010.04.20. 13:25:18 (Válasz Jeriko #344 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2010.04.20. 13:16:19

Tudom, logikus lenne szerepjátékos megfontolásokból. Ugyanakkor rengeteg kattintást lehetne vele megspórolni, meg pár percet is - és a karakter nem jutna előnyhöz.


Pontosan ezért nem jó ötlet szerintem... Mármint szerepjátékos szemmel: vadászat közben odateleportálsz a térkapuhoz majd vissza? Habár nem jó, mert akkor már megszakítottad a vadászatot.
Pontszám: 4.18
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
347. hozzászólás - 2010.04.20. 13:35:44 (Válasz Jeriko #342 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2010.04.20. 12:56:57
Idézet: Kocos - 2010.04.20. 09:47:53
Idézet: Darah - 2010.04.20. 09:45:44
[Harc] [Epikus] [Manakonsti] [Entitás] [ÉP]
[Fittyfene1] [Fittyfene2] [Fittyfene3] [Leverető] [Térkapu]

Így?
És az épp használt más színű?


Ez utóbbi nem is jutott eszembe, de kivaló gondolat!


Ezzel azért óvatosan, nem árt tisztázni, mi minősül utóbbinak. Ha átöltözöm, majd lecserélem egyik tárgyamat, akkor félrevezető lehet, ha ki van emelve, hogy XY módra vagyok öltözve, pedig az volt az utóbbi. Ez csak akkor lenne jó, ha minden alkalommal ellenőrizné, hogy amit viselek, az megfelel-e valamelyik letárolt öltözetnek.


Nem kell semmit ellenorizni.
Oltozek felvetel: highlight on.
Barmilyen mas jellegu oltozes: highlight off. (beleertve az eladast kufarnal)

Persze elofordulhat, hogy te kezzel felveszel egy cumot, es nem lesz highlightolva, de hat legfeljebb felveszed az oltozek gombbal ujra. Sagschon.
Pontszám: 8.71
kedvelt tagNougFérfi
Végzetúr
80 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
348. hozzászólás - 2010.04.20. 13:38:56 (Válasz Miklós #340 hozzászólására.)
köszönjük.
"Pops used to say if you find yourself in a hole, the first thing to do is ta stop diggin'."
Pontszám: 5.79
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
349. hozzászólás - 2010.04.20. 13:40:59 (Válasz Jeriko #344 hozzászólására.)
Én meg olyat szeretnék, hogy legyen egy ablak, ahova beírhatok karaktereket, és amikor üthetőek és nekem is van pp-m, automatikusan megtámadja őket.
Most értitek, minek másszak ide a gép elé minden fél órában, időt spórolnék vele, ez pusztán kényelmi funkció

Meg a PC-hez is utálom, hogy a leglehetetlenebb időpontokban kell felkelni!
Miért nem lehet egy hétre előre megadni azon szövetségeknek a nevét, akit csapni szeretnék?
Ők úgyis meg lesznek csapva, pusztán az én játékidőmet csökkentené eme remek fejlesztés
Na?
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 5.35
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
350. hozzászólás - 2010.04.20. 13:45:36 (Válasz Blackjack #345 hozzászólására.)
Idézet: Blackjack - 2010.04.20. 13:17:51
Csak én érzem úgy, hogy hatalmasra nőtt az őskövesek és a sima játékosok közti különbség? Régebben sokkal jobban ki volt egyensúlyozva mindez, de most már ott tartunk, hogy minden őskőért megy, van ami el sem érhető kavics nélkül, az őskő nélküli tárgyak pedig harmatgyengék lettek az őskövesekhez képest. Az addig rendben van, hogy az ősköves cuccok erősebbek, hogy őskőért cserébe könnyebb és jobb a játékod, ez így van rendjén bizonyos mértékig, de a különbség fájóan nagy lett, pláne ahhoz képest, amilyen régen volt..


Kardinalis tor.
Típus: fegyver
Szint: 119
Sebzés: 230-400
Erő: +25
Támadás: +40
Védekezés: +10
Egészség: +15
IQ: +40
Mágia: +15
Kritikus sebzés: +10%
Regenerálás: +10
Pontszám: 7.79
népszerűBlackjackFérfi
Végzetúr mester
365 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
351. hozzászólás - 2010.04.20. 14:04:56 (Válasz Kocos #350 hozzászólására.)
Nos, ez a 119es szintű tárgy, sok játékost érint.. értem mit akarsz vele, de 1-1 eset még nem fordítja meg a tendenciát..a kivétel erősíti a szabályt:)

szerk: de mielőtt elkezdenénk egymásnak tárgyakat másolgatni, nem a tárgyak erősségére szerettem volna kihegyezni a mondandómat, a prémium azért prémium, hogy többet adjon, az ősköves cucc, meg azért ősköves cucc, hogy jobban hasson, ez így van rendjén, legyen jobb és több, érje meg fizetni, de ne az legyen, hogy csak fizetve érje meg játszani. Én magát a tendenciát fájlalom..ez a "prémium-prémiuma" szolgáltatás pl. szerintem 2010-ben, egy erős piaci verseny közepén (tonnányi browser game), egy ingyenes patchet kellene hogy jelentsen, nem 50 őskövet. Agyalnak a játékosok a többi dolgon, azok is pénzért kerülnek majd a játékba? De ez csak az én véleményem, ami nem szentírás.

szerk2: Mindezek mellett vannak elismerésre méltó húzásai is a Beholdernek, pl az aukció, ahol könyveket meg egyebeket nyerhetnek a játékosok, ingyen.
A hozzászólást Blackjack módosította 2010.04.20. 14:19:55-kor
Zoidberg - v1
Pontszám: 7.11
kedvelt tagNougFérfi
Végzetúr
80 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
352. hozzászólás - 2010.04.20. 14:47:08
.
A hozzászólást Noug módosította 2010.04.20. 15:16:17-kor
"Pops used to say if you find yourself in a hole, the first thing to do is ta stop diggin'."
Pontszám: 5.79
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
353. hozzászólás - 2010.04.20. 20:07:01
ez az atvaltom a turbot sajtolasra vadaszat kozben automatikus feature mikortol fog elni?
vagy mar el es csak en nem talalom?
Pontszám: 7.65
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
354. hozzászólás - 2010.04.20. 20:16:03 (Válasz Endyr #353 hozzászólására.)
Mar el. 60-as sajtolas megvan?
Pontszám: 8.70
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
355. hozzászólás - 2010.04.20. 20:16:58 (Válasz Endyr #353 hozzászólására.)
Már él. Ha minimum 60-as a sajtolásod, akkor működik. Az alatt nem.
Pontszám: 7.81
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
356. hozzászólás - 2010.04.20. 20:18:33 (Válasz Craslorg #355 hozzászólására.)
ooo...akkor mi ertelme is van?

vagy csak a fertozes bonusz kikuszobolesere? pedig mar kezdtem remenykedni...
Pontszám: 7.65
népszerűYakseeFérfi
Végzetúr mester
778 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
357. hozzászólás - 2010.04.20. 21:53:02
Ha megvan a 60-as sajtolásom, akkor őskő vagy CSP elhasználása nélkül sajtolja az állatokat rögtön, vagy pedig megvárja a kronóm végét és akkor sajtol? (Remélem érthetően fejeztem ki magam )
Pontszám: 6.68
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
358. hozzászólás - 2010.04.20. 22:02:58 (Válasz Endyr #356 hozzászólására.)
Igen, ha fertőzést leküzdötted és 60-as a sajtolásod, nem kell külön turbózni (aki korábban elhasznált esetleg rá +5 szintnyi maximalizálást, az visszakapta és másra teheti). Így a rendszer automatice levonja az 50 VP-t, ami turbóra kellene (csak egyszer) és ki is sajtolja, így nem kell a vadászatnak megállnia. Aki fertőzött és maxos a sajtolása, azaz 60-as, annak az 50 VP nélkül sajtolja nyilván.

Yaksee: Ha véletlen egymás után 2 vadászatban is elkapsz dögöt, akkor a beállításodnak megfelelően működik. Ha kérted, akkor őskőért vagy CSP-ért gyorsít, azaz kisajtolja azonnal a következőt. Ha nem kérted, akkor viszont nem sajtol, hanem leáll a vadászat.
Pontszám: 8.54
népszerűMcGeeFérfi
Végzetúr
97 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
359. hozzászólás - 2010.04.20. 22:30:37
Hiányolom az automatikus sajtolásnál azt az opciót, hogy automatikuson sajtolok gyorsítás nélkül.
Pontszám: 8.03
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
360. hozzászólás - 2010.04.20. 22:50:43
"Minden állat gyakoroljon"

Cseréljük már le ezt a gombot erre a formára:

"Minden harcoló állat gyakoroljon"

Mert a mostani formában használhatatlan.
Mind a nyolc(?) állatot nem küldjük el gyakorolni egyszerre, pláne nem azonos időre, kivéve ha nyaralni megyünk, vagy kombázunk. A harcik csak aludni mennének esetleg, míg a küldis állatok akkor épp ne menjenek velük, ha nem aktív a küldi.

Ha véletlen mégis mindet el kéne küldeni, két kattal el lehet a harcolót és a nemharcolót is.

Tudom, már írtam, de inkább mégegyszer, hátha észrevevődik, hogy ez nem sikerült jól.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 9.04
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője