Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: 50. szinten induló világ
kedvelt tagmastervFérfi
Végzetúr mester
687 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
481. hozzászólás - 2010.05.06. 20:51:58 (Válasz Mind1 #478 hozzászólására.)
Ha a kérésemet megnézed a JV felé, akkor láthatod,hogy nem a vádaskodásra van kihegyezve, csak a fair playre. De belátom, erre csaknem zéró az esély,így hagyom a fenébe az egészet,lesz,ami lesz.
Most pedig megyek,mert fel kell hívnom néhány barátomat,azt hiszem lesz egy kis szívesség-kérésem feléjük...
A "Pokrócozás Királya" személyesen!
(A név márkavédett, köszönet érte Ösvényjárónak)
Pontszám: 7.67
fórumozóBlazekFérfi
Végzetúr mester
337 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
482. hozzászólás - 2010.05.06. 21:01:13
remélem tényleg ez lesz az utolsó a témában:

Pont jó példa a póker. Nem is az osztónak kell ám kedvezni egyik játékos felé. Elég, ha van 6 játékos, és abból 4 mindig megad mindent a "főjátékosnak" (nevezzük most így), majd amikor az visszahív, mindig dob. ergo az összes pénzét szépen lassan átjátssza a "főjátékosnak". te meg ülsz a szabályos játékos szerepében, és azt látod, hogy az asztalon levő chippek 80%-a a "főjátékosnál" vannak, 4en kiestek, és minden pénzüket beáldozták a főjátékosnak. mivel 80/20 a zsetonok aránya, nyilván nem te fogsz nyerni, ergo legombolja rólad a pénzt, és megnyeri a versenyt. ha kiderül, akkor kivágják? igen. beengedik játszani legközelebb? tuti hogy nem. ráborítod az asztalt? igen. pláne akkor, ha még veri is a mellét, hogy ez a 4 ember bizony azért ült oda az asztalhoz pókerezni, hogy neki több pénze legyen téged elverni. le van fektetve a póker szabályzatban valahol, hogy nem lehet xy kárára bukni? szerintem nincs. ennek ellenére ha kiderül, kivágnak a kaszinóból/pókerversenyről? igen. csalás? igen.
Pontszám: 7.34
fórumozóMESSERFérfi
Végzetúr
91 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
483. hozzászólás - 2010.05.06. 21:14:20
köszi mid1:)
a másik kérdésem közben hogy lehet valakinek 1 szint plusz 10000tp elönye velem szemben ugy hogy 180-190 csatával van több neki kaland ugyanaz térkaut én is tolom mindent nyerek

nekem ez nagyon fura hogy én is max csp-t kapok jo csatábol több van neki de azért 190 csata az nem hiszem hogy majd 23 ezer tp plusz jelentene igen fura
Pontszám: 6.50
népszerűtlenMind1Nő
Végzetúr mester
414 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
484. hozzászólás - 2010.05.06. 21:16:05 (Válasz MESSER #483 hozzászólására.)
szerintem ebbe ne menjünk bele irj neki és kérdezd meg
Pontszám: 3.78
fórumozóBlazekFérfi
Végzetúr mester
337 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
485. hozzászólás - 2010.05.06. 21:19:24 (Válasz MESSER #483 hozzászólására.)
nekem több nyert csatám van, mint neki, mégis előttem van egy nappal kb. ez van. mindenkit nem lehet meggyanúsítani.
Pontszám: 5.26
fórumozóMESSERFérfi
Végzetúr
91 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
486. hozzászólás - 2010.05.06. 21:22:12
há lol 7 nap alat mindenki ugyananyi cs.p kap nem? vagy van külön prém erre?200 csata az nem lehet 23-24 ezer tp:)érted ha még 1 szint de ez majd 2 szint 7 nap ne nétük hülyének egymást
A hozzászólást MESSER módosította 2010.05.06. 21:22:41-kor
Pontszám: 6.50
népszerűtlenMind1Nő
Végzetúr mester
414 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
487. hozzászólás - 2010.05.06. 21:25:35 (Válasz MESSER #486 hozzászólására.)
a prémesek többet kapnak,ráadásul ha maxolta EFet,akkor meg jóval többet ja ez a csp .
de portyapontot is többet kapsz ha maxos valóságformázással jöttél ki katakombából.
A hozzászólást Mind1 módosította 2010.05.06. 21:27:10-kor
Pontszám: 3.78
fórumozóBlazekFérfi
Végzetúr mester
337 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
488. hozzászólás - 2010.05.06. 21:26:41 (Válasz MESSER #486 hozzászólására.)
maxos szingulárissal 75-81 TP-t lehet kapni egy csatából. persze ehhez szintedbelieket kell halomra verned. tény, hogy elég érdekes, hogy egy nap előnye van mindenkihez. csp valóban mindenkinek ugyanannyi elvileg (kivéve akiknek volt +200az elején, de miklósék megnézték mindenkinél, és nem kapott más állítólag, csak akiknél megtalálták). holnap délelőttre már több 55-ös lesz, nyugodj bele.
Pontszám: 5.26
fórumozóMESSERFérfi
Végzetúr
91 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
489. hozzászólás - 2010.05.06. 21:34:29
nekem is van prémem min1:) ezért irtam az extra prémet"+200csp"vagy van egy halom ember aki biztos támadja mert ő az első szegény
Pontszám: 6.50
kedvelt tagHypeFérfi
Végzetúr mester
264 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
490. hozzászólás - 2010.05.06. 22:36:10
A játéknak lassan nincs olyan területe ahol ne lenne valamilyen "szürke zóna".

Emlékszem még a nagy Azúr-TGy-Elit háborúra, ahol rögtön az elején írtam a két másik szövetség diplomatájának, hogy a háború tisztasága érdekében a háború alatt NE lépjen be senki másik karakteréhez. Az Elit még a feltételezésen is felháborodott illetve onnantól bizonyítva látta, hogy a TGY eddig is multizott, az Azúr szintén kikérte magának csak ők a másik oldalról, ők márpedig továbbra is belépnek egymáshoz. Anno volt is erről egy topic (http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,149.0), ahol a JV álláspontja nagyjából az volt, hogy nyugodtan lehet két (vagy akár több karaktere) is valakinek amíg azok nem segítik egymást bár ők ezt nem javasolják. (sic!)
Én ezzel az állásponttal már akkor sem értettem egyet, felesleges próbálgatni, hogy kinél hol vannak a morális határok, egyértelmű világos szabályok kellenek amelyek mindenkinek egyenlő esélyt adnak. A játékos tudása, a játékra fordított ideje legyen a mérce, ne a kétértelmű szabályok "trükkös" olvasása vagy a játék kiskapuinak kihasználása.

Azóta se szeri se száma a hasonló ügyeknek. Alacsony szintű karik körbeépítése + epik cuccokkal ellátása, építőrabszolgaság más világokon haveri szövetségbe, scriptek, elhagyott karakterek életben tartása manakonstrukció miatt. És itt a legújabb, haverokkal üttetni magad +LE-ért.

Szabályos? Igen.
Etikus? Nem.

A fentiek nem feltétlenül a játékvezetés hibái de több esetben jól jött volna egy egyértelműbb szabályozás. Akik kihasználják ezeket a lehetőségeket(pl. én is), azok általában magyarázkodásra szorulnak ha kérdőre vonják őket etikátlan előnyszerzésük miatt. Bizonygatni, hogy már pedig ez szabályos, "a JV-t okoljátok ne engem" nem túl okos magatartás.

Ez az a helyzet, amikor kussolni kell és illik!
A hozzászólást Hype módosította 2010.05.06. 22:39:20-kor
Hype, v1
Pontszám: 8.77
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
491. hozzászólás - 2010.05.07. 00:22:05
Byzon, Craslorg, Hype: Szerintetek komolyan rendben van ez így? Szerintetek megérdemlik így a győzelmet és még tapsoljunk is hozzá, hogy milyen leleményesek voltak?

Illetve álljanak itt akkor a felhasználási feltételekből idézetek:

3. Játékban lévő hibák

Kérjük a játékosokat, hogy a játékban talált hibákat, úgynevezett bugokat jelentsék a bug@vegzetur.hu e-mail címen. Az ilyen bugok nem használhatók ki akkor sem, ha nem kerülnek azonnal javításra. A bugok által való előnyszerzés büntetést vonhat maga után. A játékosokat hátrányosan érintő hibák esetén nem vállalunk garanciát a karakterek adatainak visszaállítására vagy megváltoztatására, de ez mindig egyedi elbírálás tárgyát képezi, és a bug@vegzetur.hu e-mail címen kell jelezni.


Amit csinálnak nevetzhetjük kiskapunak vagy bugnak, a JV biztosan nem szerette volna ha a játék ezen részét kihasználják. (Gondolom emiatt lett volna Csuhi és Egon akkor is zárolva, ha nem lépkednek be egymáshoz.)

5. A szabályok megsértése

5.1. Multizás

A játék tisztasága érdekében fontos, hogy a játékosok betartsák a szabályokat, és ne próbáljanak jogtalan előnyhöz jutni azáltal, hogy egy világon egynél több karakterrel játszanak (multizás). A multizást számos, beépített algoritmusunk próbálja kiszűrni, amelyeket folyamatosan fejlesztünk. Amennyiben egy algoritmus multizás lehetőségét észleli, az adminisztrátorok a log fájlok alapján megvizsgálják, hogy valóban erről lehet-e szó, és szükség esetén büntetést szabhatnak ki. Ez lehet a karakter eltiltása a játéktól egy bizonyos időszakra, vagy, ismétlődő esetben, akár véglegesen is.

Néhány példa olyan esetekre, amelyre az algoritumusok fel fogják hívni az adminisztrátor figyelmét:


Egy karakter folyamatosan támad egy másikat, amely csak gyűjti a lélekenergiát, nem költi el, és nem támad.
Egy karakter folyamatosan támad egy nála sokkal erősebb másikat, úgy, hogy közben sok lélekenergiája van, és mindig veszít.
Több karakter mindig pontosan ugyanabban az időpontban cselekszik, támad stb.
Egy szövetségben a karakterek egy része az összes gyűjtött lélekenergiáját építkezésre fordítja, míg a többi karakter soha nem épít.


Kell még valamilyen indok?

Az hogy nem ők lépnek be a farm karakterekhez még nem zárja ki hogy multiznának. Ők regisztráltatták ezen karaktereket és ők is használják őket. A több user csak egy kísérlet arra, hogy kijátszhassák a szabályokat.

Nem tudok már pontosan idézni a belső fórumról, de az ilyen mondatok, hogy:

"Ha kell valakinek őskő a prémiumhoz nyugodtan írjon, természetesen veszek neki, ebből nehogy baj legyen."

Illetve:

"Igyál gyógyitalt és most támadj meg, most már nálam is elég LE van."

Nem hinném, hogy ezek a szabályos játék kategóriába sorolandók.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5.61
népszerűtlenMind1Nő
Végzetúr mester
414 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
492. hozzászólás - 2010.05.07. 00:28:56 (Válasz Ricardo #491 hozzászólására.)
Nem akarod már befejezni?
Lerágott csont...viszont pár rubin karakter feltűnöen sokat vesztett délután 4 óra óta. Neked viszont 500K val megnött a rablásod 16-00ig, érdekes Tőlem tömetheted magad,de ne papolj.
És a szabályokról se,Hentes karaktered,csúnya TP tömésre készült,szóval,söprögess most már magad körül.
Pontszám: 2.39
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
493. hozzászólás - 2010.05.07. 00:33:05 (Válasz Mind1 #492 hozzászólására.)
De, most már befejeztem, csak annyira kértétek délután az érveket, hogy leírtam őket.

Sajnos nem nőtt 500k Le-vel az LEDiff-em, 8 óra alatt általában a kreatív korlátig jutok el. És Hentes Őrmester se tp tömés céljából készült, ott mások a játékszabályok.

(Hiába próbálkozol, nekem mindvégig tiszta marad a lelkiismeretem.)
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5.01
népszerűtlenMind1Nő
Végzetúr mester
414 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
494. hozzászólás - 2010.05.07. 00:34:12 (Válasz Ricardo #493 hozzászólására.)
Nem a diffed nőt,a rablásod.De buktál is.Éjjel lehet ennyit hozni,de délután,este kizárt


játszom V3on,a tömés minden szerveren tömés akkora különbség nincs.
A hozzászólást Mind1 módosította 2010.05.07. 00:46:22-kor
Pontszám: 2.66
kedvelt tagHypeFérfi
Végzetúr mester
264 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
495. hozzászólás - 2010.05.07. 00:50:02 (Válasz Ricardo #491 hozzászólására.)
Ricardo, én pont azt írom, hogy rohadtul nincs ez így rendben.

Őszintén szólva csalódtam is Ywgarrdban e miatt (bocs Yw ) vagy Byzonban valamelyik nap amikor leírta, hogy scriptet használ. Nekik ez még belefér, nekem nem. Elítélni őket viszont nincs jogom, körbeépített szöviből indultam és az epik cuccaimat sem a saját erőmből szereztem. Én tehát kussolok.

(Ez a mostani eset egyébként kb. olyan mint amikor egy haver szövetségnek építesz másik világon. Itt nem szövetséget építesz "okosba" hanem a másik karakterét.)
A hozzászólást Hype módosította 2010.05.07. 00:52:44-kor
Hype, v1
Pontszám: 6.45
fórumozóAndaxinFérfi
Végzetúr tehetség
154 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
496. hozzászólás - 2010.05.07. 06:36:48 (Válasz Ricardo #491 hozzászólására.)
Igen, ezzel csak egy a gond, a feltételes mód: büntetést vonhat, büntetést szabhatnak ki.

Szépen benne van a szabályzatban, hogy mit nem szabad csinálni, meg az is, hogy úgysem büntetnek érte
Pontszám: 5.69
kedvelt tagSzabinhoFérfi
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
497. hozzászólás - 2010.05.07. 07:58:44
Én is elítélem ezt,szerintem ez olyan mint az epikkincs...nincs leírva szabályba hogy nem licitálhatsz 1 percel a vége előtt,de a legtöbb szöviben így van és ki is basznának ha kihasználnád hogy lehet licitálni.
De hogy őszinte legyek leszarom,megértem Yw-t hogy nyerni akar és jó karival visszajönni ZP-be(Bár Ywgarrdnál nem nagyon lehet erősebb karit csinálni:D), és nekem nem lett senki sem kisebb a szememben.Talán Ricardo...ő ugye fórumkarakter volt,ami abban nyíilvánul most meg hogy a belső fórumot teregeti ki és teljseen az jön le hogy irigy,de ő nem fogja ezt megcsinálni ha már így kardoskodik mellette...pedig "csalás" nélkül is simán verné őt Yw és azok akik előtte vannak
Ja és én még kiálltam mellette a szöviben amikor kirugásra lett javasolva...
Hiéna-ZP

Pontszám: 7.30
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
498. hozzászólás - 2010.05.07. 16:26:49
Nem szeretnék komolyabban belefolyni a vitába, mert mindkét oldalon vannak egyaránt olyanok is, akiket tisztelek, becsülök, és olyanok is akiket felettébb nem bírok a stílusuk miatt.

De:

A vú szabályrendszerében egy szó sincs arról, hogy ne lehetne akár pm-ben, akár játékon kívül megbeszélni, hogy támadják egymást. Egy másik netes játékban egyértelműen benne van a szabályban, hogy ha bebizonyosodik hogy az ütés előre meg volt beszélve, mindkét oldalon kizárást von maga után. Itt ilyenről szó sincs, sőt, nem egy küldetés egyenesen bátorítja az embert, hogy vegye fel a kapcsolatot az ellenfeleivel. A döntetlenes vetkőzések-háborúk!, HT-s keresztbekamrázások, +/-20k-s, lérablós, állatgyilkolós oda-vissza segítségek mind mind ugyanolyan előre lebeszélt, megkérdőjelezhető etikájú mozzanatok, mint a v4-eken kifogásolt segítségnyújtások. Azokat elfogadja, műveli mindenki? Akkor ezek ellen is csak olyan tiltakozzon, aki ki meri jelenteni tiszta lelkiismerettel, hogy a fent felsoroltak közül soha egyetlen egyet sem vitt végbe. Vagy emlékeztek még, mikor a Veszíts 200 LE-t küldinél a játék indulásakor minden erős karakternek ki volt írva a lapjára, hogy engem támadj, mert nálam menni fog? Ők meg gyűjtötték az LE-t és a TP-t, amitől akkor még nem irtózott ennyire mindenki. Az akkor elfogadott, etikus volt? Emlékeim szerint nem hőbörgött senki...


Viszont az őskőért (prém) vásárolt segítségnyújtás, már túl megy ezen a "megkérdőjelezhető etikán", egyértelműen gusztustalan csalásnak, jogtalan előnyszerzésnek minősül.(szerintem) Egy erős kezű vezetésnek azonnal bannolnia kéne minden olyan esetben, ahol a farmolt és a farmoló számára befizetett őskő ugyanabból a forrásból származik. Sokkal egyértelműbb bizonyíték, mint az IP cím, amit bármelyik elsős informatikus ki tud játszani...

Csakhát a pénz nagy úr, senki nem akarja levágni a saját aranytojást tojó tyúkját.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5.85
fórumozóHoffer DávidFérfi
Végzetúr tehetség
221 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
499. hozzászólás - 2010.05.07. 16:39:20
,
A hozzászólást Hoffer Dávid módosította 2010.05.07. 20:47:39-kor
V1 - Megdarállak
V3 - Megasajt
Pontszám: 3.03
fórumozóBlazekFérfi
Végzetúr mester
337 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
500. hozzászólás - 2010.05.07. 16:46:34 (Válasz Hoffer Dávid #499 hozzászólására.)
és ahhoz kinek a karakterénél jelent meg az őskő? vagy tudsz egy olyan opciót, amivel bankkártyáról egyből a kristályosítóba megy az őskő? LOL kategória.
Pontszám: 6.32
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője