Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Birka

Dátum: 2010.11.29. 09:34:07
Az a különbség köztünk, én elmagyaráznám neki, hogy ha tovább vergődik, és nem húz el a helyére, akkor kihívom a zsarukat...
Ezzel van egy aprócska bibi...

Ha nem akarsz sebzés/elnyelés hátrányba kerülni, akkor krit ütés+intelligencia kötelező a 4 blökire. Azaz a varázslat elnyelést csak "relikvia" blökire tudod tenni, mely 30% szaki bónuszt tud magán.

Azaz aki varázslat elnyelős blökit akar az 3 kódot kell hogy használjon, és automatice veszít 10% blöki sebzést azért a +100 varázslat elnyelésért cserébe...

Tényleg jó a cucc, de szerintem már csak akkor, mikor újraosztod a szakértelmeket, mert az inteligencia nem kell, és úszol az AF pontokban.

Vagy oly szerencsés helyzetben vagy, hogy már van 4 ultramegagigabrutál esszenciád ami ad +40% szakipontot
Dátum: 2010.11.29. 08:31:24
Kezd izgalmas lenni

Van 1-2 csoport, ahol keményen elgondolkodtató, melyik favorit kapjon még egy esélyt
http://stooq.com/q/?s=eurhuf&c=10y&t=l&a=lg&b=0

Azért, ha 10 éves távlatban nézed az EUR-HUF árfolyamot, akkor a mostani vergődés nem okoz komoly hullámokat az árfolyamban...

Sőt az usd-hez képest kifejezetten erősödött a forint:

http://stooq.com/q/?s=usdhuf

Itt egyszerűen arról van szó, hogy a Svájci frank drasztikusan erősödött mind az euróhoz, mind a dollárhoz képest a válság alatt! (Ami szerintem érthető, mivel lássuk be Svájcot nem igazán érintheti a termelési válság olyan mértékben...)

http://stooq.com/q/?s=chfeur
http://stooq.com/q/?s=chfusd

De érdemes megnézni egy mezei Otp és Mol részvényt is:
http://stooq.com/q/?s=otp.hu
http://stooq.com/q/?s=mol.hu

Nekem nagyon úgy tűnik, hogy Makrogazdasági szinten óriási hullámokat csinálnak 1-1 bejelentésből, de a potenciál miatt úgy is helyrerázódik a dolog amint a hír okozta "sokkból" kilábal a pánikkeltő média!

Persze ez nem nyugtatja meg azokat, akiket átver a bank, és minden kockázatot a kis CHF hitelére terhel, de aki nem gondolkozott előre, és a 2/3-os törlesztésért (HUF hitellel szemben) bevállalta a kecsegtető, de kockázatos utat...
Sziasztok,

Sajnos elnéztem az időt a póker asztalnál, így nem értem oda az elejére a megbeszélésnek, de onnan az érdemi részek (nem jegyzeteltem idén):

Eredmények:
-KH 500000-es lélekkútját megemelik, de lesz mesteri2-öjük cserébe
-A büntető a "védekező" félnél is ki fogja írni, ha csp-t veszít a támadó
-V2 V3-on is gyosúl az aukció létszám függő mértékben.

Témák:
-Miklós ignorálta a projekció vs lélekszívás kombó esetét
-Ha jól értettem V3-on a KH csata arány problémában valami halvány ígéret elhangzott. Bevallom fogalmam nincs mi
-V3-on a csataarány vs tétnélküli támadások kérdést is droppolta (táborozz 0 lével, legyen preventuszod, a támadó erőforrást költ amikor füstöli a pp-t, azaz nem tét nélküli stb...)
-Szó nem lehet "csillagkapuról" (Karakterek átvitele világok közt)
-Kariátadás folyamatosan terítéken. Miklós említett holmi visszaélést, bűnözést, karilopási lehetőséget stb... (Jó ötlet volt, hogy átadás esetén az őskövek nullázódnak, kelljen valamilyen admin engedélyezés) Az egyértelmű volt, hogy világonkénti átadásról van szó, és nem teljes mailcímről.
-Multizás, közös ip stb: Van egy script ami folyamatosan fut, és jelzi az operátornak a "gyanús" neveket. De az alap filozófia az hogy mindenki ártatlan, és csak iszonyat indokolt esetben van az ellenkezője. Miklós kijelentette hogy 1-2 botlásért még nem zártak le soha senkit, az "belefér?".
-Görgetett hosszú távú fejlesztések: Attól hosszú távuak, hogy görgetjük őket
-Eventek: Most volt Landragor, vártak hogy gyűljön a csp, most Térkép van. Terv januárban egy event, melyről megy az egyezkedés, de lesz topik, véleménykérés fórumon stbstbstb... (A Doomlordosok kitaláltak valami szöveg nagyon nem tetszett nekem, de ez magánvélemény!)
-Fórum motorról volt pár eszme a végén. Ne lehessen negatívan értékelni, csak pozitívan dicsérni, mi értelme a pontozásnak stb. Miklós szerint indítsunk topikot, beszéljük meg stb... (Nekem a legértelmesebb ötlet az volt, hogy maradjon minden a hogy van, csak ne látszódjanak a pontok első körben.)

Találkozó vélemény saját szemmel? (Csak VU szemszögből!)
-Családias mint mindig.
-Kódok 2k hufért mentek, régiek 1k hufért
-Licit érdeklődés megfelelt a szerverek játékos létszámának megfelelően.
-A vetélkedők/versenyek díjazása nagyon korrektül, nem elérhetetlen cuccok formájában történt RESPEKT!
-Nemtom ki volt fórumon az a félrészeg ajtónálló, de kis kultúra igazán szorulhatna már bele. (Böfögés, belemagyarázás stb megint...)
-A fórum kissé szedett vetett volt, legközelebb meg kéne beszélni előre, mik legyenek a megbeszélt témák. Erősen átment párszor társalgásba kérdez-felelek helyett...
Dátum: 2010.11.27. 07:37:43
http://vegzetur.wikidot.com/allattartas

Szerintem minden feltett kérdésedre találsz választ
Dátum: 2010.11.27. 07:36:25
Ha 3 órán belül 5x megtámadták, akkor nem támadhatod többször a karaktert. Ekkor írja ki a 0-ás szöveget. Az, hogy egyáltalán megjelenik a portya listában ilyenkor a karakter önmagában egy hiba, de vagy 1 éve javítgatás alatt van és folyamatosan visszatér
Dátum: 2010.11.26. 22:32:51
Hát ettől kifeküdtem Skypeon

[22:30:28] X: Most a kormány úgy működik kicsit, mint Miklós
[22:30:35] X: Valahol van egy bug javítják
[22:30:44] X: Ha meg valami túl tápos nerfelik
[22:30:51] X: Mint a magánnyugdíjat
Dátum: 2010.11.26. 12:56:49
A V5 alapszabálya, hogy a szintlépéshez szükséges tp manipulálását maximálisan ellenzi, így ellenkezik a V5 elveivel a buborék, ezért nincs bent...
Dátum: 2010.11.26. 11:37:10
Akkor húztam fel 260-rol 400-ra rinya helyett
Dátum: 2010.11.26. 11:20:18
Egyszer se buktam bele Viszont a Leveretés című remekmű megfektetett már 2x is

Ebből csak az következik, hogy nagyon pici az egészséged. Mióta megvan a 400-as alap egészségem, nem okoznak gondolt az ilyen apróságok
Dátum: 2010.11.26. 10:08:01
.
Dátum: 2010.11.26. 07:01:13
Azon törpöltem, hogy a hkk dealerek helyzete se lesz rózsás a kód nagy értéke miatt... Bejön vérpistike a boltba, első kérdés: bontasz egy új gyűjtőt?

Mert ugye mi a garancia rá, hogy a boltos nem bontott annyi paklit amíg meg nem találta a 3 vagy 4 kódot egy gyűjtőben? Ha első 4-ből bemákolja akkor maximális a haszna, legrosszabb esetben is csak ott van mint a VU-sok, azaz 20-ból 4... A "használhatatlan" de bontatlan paklikat ezek után árulja...

Azaz vagy a szemem előtt bontanak ki egy gyűjtőt, vagy totális balfék vagyok, ha merek vásárolni paklikat egyesével! (És akkor még nem gondolkoztam azon, hogy a matrica (ha egyáltalán úgy van rajta a kód?) súlya analitikai mérleggel esetleg kimutatható-e.)
Dátum: 2010.11.25. 14:07:54
Nem lehet megvenni, mivel ellenkezik a V5 elveivel. Ugyan így várható, hogy alapos tanulás se lesz!
Dátum: 2010.11.25. 14:06:48
Nem lehet megvenni V5-ön! Ellenkezik a V5 elveivel...
Lemódosítottam a wikit:

Az élő arandukát árverés szabályai:
Minden egyes tételt minden világon elárverezünk. Először lesz az 1. világ árverése, ekkor az 1. világon levő karakterek licitálnak, utána ugyanezeket a tárgyakat elárverezzük a 2. 3. 5. világon is.
Egy JÁTÉKOS csak egy tételre licitálhat sikeresen, akkor is, ha több világon van karaktere (ez a TF talis árverések 15 éves szabálya, a lényege, hogy minél több játékos tudjon tárgyhoz jutni).
Pénteken, jún. 12-én, 15 órakor lementjük az adatbázisból, hogy kinek hány aranydukátja van. Csak azokat a karaktereket írjuk ki, akiknek legalább 100 aranydukátja van. Lényegtelen, hogy ezután mennyi dukátot szerzel vagy költesz, az én feljegyzéseimben ennyi dukátod lesz, maximum ennyiért licitálhatsz. Ha időközben a dukátokat elköltötted, és a tárgyak beírásáig nem szerzed őket vissza, és emiatt érvénytelen a licited, akkor a meglevő dukátjaidat elveszíted, és a tárgyat nem kapod meg.
Ha egy tételre nem érkezik érvényes licit (min. 100 arandukát) a tárgyat nem kapja meg senki.
A tételek listáját előzetesen publikálni fogjuk (a helyszínen plakátoljuk).
Egy tárgy megnyerésekor meg kell adnod a karaktered nevét, karakterszámát és email címedet, amelyről a karaktert regisztráltad, ez alapján ellenőrizzük, hogy a karakter valóban a tiéd.
A licited utólagos visszavonására nincs lehetőség.
Más játékos nevében nem licitálhatsz. Ha mégis kiderül, hogy valaki más nevében licitált, a tételt a karakter nem kapja meg.
Miklós hozzászólás 2009.06.11


És igen, az inspirátor blokkolja a VF hatását, éppen ezért lehet eladni is most már a kufárnál, hogy megszabadulhass tőle!
Az inspirátor műkodik a vf-eseknek! A VF nem működik, ha inspirator van nálad!!! (kb 2 hete...)

Az aukciós lista postot módosítom akkor. A 30 AF-et szorította ki az inspirátor, és nem a kamikaze mellé került be párnak.

http://vegzetur.wikidot.com/aukciostargyak

Az élő arandukát árverés szabályai:
Minden egyes tételt minden világon elárverezünk. Először lesz az 1. világ árverése, ekkor az 1. világon levő karakterek licitálnak, utána ugyanezeket a tárgyakat elárverezzük a 2. és 3. világon is. V3-on csak az első 5 tételre lehetett licitálni!
Egy JÁTÉKOS csak egy tételre licitálhat, akkor is, ha több világon van karaktere (ez a TF talis átverések 15 éves szabálya, a lényege, hogy minél több játékos tudjon tárgyhoz jutni).
Pénteken, jún. 12-én, 15 órakor lementjük az adatbázisból, hogy kinek hány aranydukátja van. Csak azokat a karaktereket írjuk ki, akiknek legalább 100 aranydukátja van. Lényegtelen, hogy ezután mennyi dukátot szerzel vagy költesz, az én feljegyzéseimben ennyi dukátod lesz, maximum ennyiért licitálhatsz. Ha időközben a dukátokat elköltötted, és a tárgyak beírásáig nem szerzed őket vissza, és emiatt érvénytelen a licited, akkor a meglevő dukátjaidat elveszíted, és a tárgyat nem kapod meg.
Ha egy tételre nem érkezik érvényes licit (min. 100 arandukát) a tárgyat nem kapja meg senki.
A tételek listáját előzetesen publikálni fogjuk (a helyszínen plakátoljuk).
Egy tárgy megnyerésekor meg kell adnod a karaktered nevét, karakterszámát és email címedet, amelyről a karaktert regisztráltad, ez alapján ellenőrizzük, hogy a karakter valóban a tiéd.
A licited utólagos visszavonására nincs lehetőség.
Más játékos nevében nem licitálhatsz. Ha mégis kiderül, hogy valaki más nevében licitált, a tételt a karakter nem kapja meg.
Miklós hozzászólás 2009.06.11
Dátum: 2010.11.25. 09:55:11
A legdurvább lé/tp arányt küldizés közben tudod bezsebelni... 15 vesztett csatában 40 kábítás pl. 28k lé/0tp, ennél jobb lé/tp arányt nehéz produkálni
Dátum: 2010.11.25. 09:49:35
Ha nem importál be egy nagy szövit magába ez a karakter, akkor értelmetlen amit csinálnak.
Dátum: 2010.11.25. 09:41:18
A térkép eventbe szerinted mindenki "betalált"? Sőt mindenki akart nevezni?

Pl én 2 világon se neveztem be, egyszerűen letojom a dolgot, mert csak bosszantana