Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12
Szerző
Topic neve: paranoid megmondo (avagy "balance" VU modra)
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: paranoid megmondo (avagy "balance" VU modra)
21. hozzászólás - 2010.11.24. 13:37:21 (Válasz Wuher #20 hozzászólására.)
Idézet: Wuher - 2010.11.24. 13:16:37
A harcosoknak az kedvezne, ha a varazslat elnyeles erdemben csokkentene a kritikus es a sima varazslat sebzeset, amig a varazslat elnyelesnek csak akkor van igazan jelentosege ha lementik a varazslatot, addig te nekem ne akard mar megmagyarazni, hogy ez inkabb harcosnak kedvez. Szerinted kinek van tobb sikertelen varazslata?


Tippre azt mondanam hogy a Harcosnak. Tehat ha az ellen kisebb varazslatelnyeles hat, akkor az neki kedvez. Ezen gyakorlatilag nincs mit mgyarazni, mivel magatol ertetodo, igy nem is teszem.

Ami a dolt reszt illeti, mit tartanal erdeminek? Lehesenn tobb varazslatelnyelest gyujteni? Vagy 1 varazslatelnyeles fogjon fel 2 vagy tobb pontnyi sebzest?

Amugy a bugot jeleztem, ha jon hivatalos valasz nekem, akkor beirom ide.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 5.29
kedvelt tagWuherFérfi
Végzetúr mester
327 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: paranoid megmondo (avagy "balance" VU modra)
22. hozzászólás - 2010.11.24. 14:04:25 (Válasz Morzkod #21 hozzászólására.)
A sima mennyisegnel tobbet szamit, hogy milyen gyakorisaggal tudod kihasznalni. Ha normal es kritikus varazslat eseten nincsen jelentosege a varazslat elnyelesnek (marpedig a jelenlegi adatok ezt tamasztjak ala) csak akkor ha lemented a varazslatot akkor a harcos szempontjabol ez a stat telejsen erdektelen, hiszen az alap felallas nem ugy indul, hogy a harcos lementi a varazslatot. Varazslokent viszont ha kelloen magas a vedelmed akar mentett varazslattal is hozhatod a csatat ha a harcos nem talal be. Hiszen akar 1,5-5k mentett varazslat sebzest is el lehet erni magas szinten.

Abban igazad van, hogy harcos karinal ez a hatas gyakrabban ervenyesul/ervenyesulhet mert az esetek tobbsegeben lementik a varazslatat, de ha harcos karival jatszol eleve nem szamolsz a varazslat sebzeseddel vagyis alapbol 0 varazslat elnyelesbe is keveset sebzel amit a redukalt varazslat sebzes csak tovabb csokkent. Ugyanakkor varaszlo karinal igen is szamolni lehet a kozelharci sebzessel mert vedekezestol/elnyelestol fuggetlenul jelentos sebzes erheto el.
Pontszám: 6.72
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: paranoid megmondo (avagy "balance" VU modra)
23. hozzászólás - 2010.11.24. 14:16:29 (Válasz Wuher #22 hozzászólására.)
Idézet: Wuher - 2010.11.24. 14:04:25
Ha normal es kritikus varazslat eseten nincsen jelentosege a varazslat elnyelesnek (marpedig a jelenlegi adatok ezt tamasztjak ala)


Abbol indulsz ki, hogy
1/ a varazslatelnyeles semmit nem szamit, mert 281 helyett 225 ervenyesul a peldadban a kulonbozetbol. Ha aranyos a dolog, akkor 722 pont ervenyesul a 902-bol, ami a semminel azert lenygesen tobb. Ha ez nem lenne pont 722-vel sebzodnel tobbet, ami akar egy teljes kozelharci kort is jelenthet.
2/ ez szandekoltan van igy. Pedig sztem nyilvanvaloan bug, hiszen a leiras nem azt irja, hogy ezzel aranyosan, hanem azt, hogy annyivel csokken a teged ert varazslatsebzes. Erre remelem hamarosan valaszt kapunk, es akkor tisztabban latunk.
Gyakorlatilag mind a ket kiindulo allitasod hibas sztem.

Egyebkent szavaidbol arra kovetkeztetek, hogy te inkabb egy %-os varazslatelnyelest latnal szivesen. Ami az 5000-es sebzesbol megfog 2000-et, de az 500-asbol csak 200-at. Tevedek? Ha igen hogyan latnad jonak?
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 7.41
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: paranoid megmondo (avagy "balance" VU modra)
24. hozzászólás - 2010.11.24. 14:29:07 (Válasz Morzkod #23 hozzászólására.)
Ha nem lenne ekkora a közelharc random akkor nem kéne brutális varázslatelnyelés sem. De az egyszerűen vicc, hogy kritikus nélkül nagyobbat ütök a random miatt, mint kritikus ütéssel...

meg az olyan esetek, amikor jobban járok, ha el sem találom:

Egy gyors támadást indítasz a Halálfejszével *Eliminatus* lába felé. 1 pontnyit sebeztél. Kritikus sebzés! Lélekenergiát szívsz el ellenfeledtől! (+1 lélekenergia) Tyrael, Itherael, Malthael és Hadriel az oldaladon harcolnak. 4 támadással 4 életpontot sebeztek.

Pl ez. Ha nem találok a dögök sokkal többet sebeznek...
A hozzászólást Eliteninja módosította 2010.11.24. 14:41:35-kor
V1:Eliteninja
Pontszám: 5.12
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: paranoid megmondo (avagy "balance" VU modra)
25. hozzászólás - 2010.11.24. 15:11:32 (Válasz Morzkod #21 hozzászólására.)
Idézet: Morzkod - 2010.11.24. 13:37:21
Amugy a bugot jeleztem, ha jon hivatalos valasz nekem, akkor beirom ide.


Baraty irt, hogy a talalkozo elott valoszinuleg nem jut ra ideje, de mindenkeppen a dolog vegere fog jarni.
Wuher: esetleg segithetnenk annyival a munkajat, hogy mindegyik esetet eloallitod ujra arenaban, es a csata sorszamokat elkuldod neki uziben. Ugy lenyegesen konnyebben kideriti, hogy akkor es ott mi miert ugy mukodott.

Ninja: igazad van a szoras indokolatlanul nagy, szerencsere van AFP kepesseg, ami ezen segit, ugyanakkor nem hiszem, hogy ez barmilyen osszefuggesben lenne az Otoaak altal vazolt problemakorrel.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 7.29
kedvelt tagWuherFérfi
Végzetúr mester
327 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: paranoid megmondo (avagy "balance" VU modra)
26. hozzászólás - 2010.11.24. 15:30:51 (Válasz Morzkod #23 hozzászólására.)
En azt szeretnem, ha a varazslat elnyeles legalabb olyan fontos stat lenne mint a sima elnyeles. 722 sebzes igy leirva tok jol nez ki (az hogy ez kinek hanyad reszet teszi ki egy kozelharci kornek azt inkabb hagyjuk).

902-es varazslat elnyelese szerintem iszonyat keves embernek van erre komolyan ra kell oltozni, hogy ossz elehessen szedni a 722 sebezesnek amit jo esetben felfog kb. 1,5-2x-et aldoztam be azert, hogy ossze tudjam rakni. Megeri ?

Normal esetben van kb. 550-es elnyelesem csak ugy siman minden kulon raoltozes nelkul ha ezt elhagyom atlagos 4 talalattal szamolva az 2200 sebzest fog meg, anelkul, hogy barmit be kellett volna aldoznom cserebe.

Osszessegeben a varazslat elnyeles ill. a ket szembenallo karakter varazslat elnyelesenek a kulonbsege kb. semennyire nem befolyasolja a csata vegeredmenyet, ugyan ez a sima elnyelesrol nem mondhato el. A varazslat elnyeles onmagaban nyilvan hatranyosan erinti azt aki varazslattal sebzessel probal ervenyesulni a csataban de osszessegeben a csatakat nezve ez a hatrany nem befolyasolja jelentosen a nyertes csatainak az aranyat. Ha a varazslat elnyeles mint olyan megszunne a jatekban ettol a csatak nagy resze meg ugyan olyan eredmennyel vegzodne. Ugyan ez a sima elnyeles tekinteteben mar egyaltalan nem ezt a kepet mutatja, asszem nem kell senkinek bemutatni, hogy mar allatok nelkul is mennyivel tobb sebzest lehet bekapni.

Engem nem igazan erdekel, hogy %-os vagy sem a varazslat elnyeles, engem az erdekel, hogy hasznalhato stat-e vagy sem. A sima elnyeles ugy gondolom egy kivalo taktikai elem amivel jelentosen leeht befolyasolni egy harcossal szemben a csatak kimenetelet. Az lenne szerintem a korrekt ha ugyan ezt a varazslat elnyelessel is meg lehetne csinalni es lehetosegem lenne a varazslat sebzes csokkentesere ahogyan egy varazslonak a fizikai sebzes csokkentesere megvan a lehetosege.
Pontszám: 7.82
kedvelt tagWuherFérfi
Végzetúr mester
327 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: paranoid megmondo (avagy "balance" VU modra)
27. hozzászólás - 2010.11.24. 15:33:02 (Válasz Morzkod #25 hozzászólására.)
Neked van mar maxos fokuszalt erod es ezt annak a tapasztalatai alapjan irod ? Mert egyenlore szerintem korai lenne kijelenteni, hogy ez az AFP a nem keves koltsege mellett megoldotta ezt a problemat.
Pontszám: 6.72
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: paranoid megmondo (avagy "balance" VU modra)
28. hozzászólás - 2010.11.24. 15:39:06 (Válasz Wuher #26 hozzászólására.)
Magyarul joval nagyobb varazslatelnyeleseket latnal szivesen. Realis.
A problema alapvetoen az, hogy bar a targyak mar nagyjabol rendben vannak, az allatok nagyon durvan megdobjak a sima elnyelest, a varazslatelnyelest meg nem. Pedig a korrekt az lenne,ha az ellen tripla elnyelest adnanak.
Sajnos amikor ilyen otlet felmerult a tobbseg azonnal lehurrogta. Hogy miert a mai napig nem ertem. Allitolag ellehetetlenitette volna a magusokat.
Ennek kivaltasara kerult be a Magianyelo vagy mi, de hat ugye ez eleve kevesebbet ad, mint egy jofajta allat, es szorzoja sincs, pedig illene.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 7.30
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: paranoid megmondo (avagy "balance" VU modra)
29. hozzászólás - 2010.11.24. 15:40:19 (Válasz Wuher #27 hozzászólására.)
Idézet: Wuher - 2010.11.24. 15:33:02
korai lenne kijelenteni, hogy ez az AFP a nem keves koltsege mellett megoldotta ezt a problemat.


Nem is azt irtam, hogy megoldja, hanem, hogy segit rajta.
Azt is csak a leiras alapjan tudom, mert az pont azt mondja, hogy ezt fogja csinalni. En meg benyaltam.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 7.30
népszerűDzsoniKSLFérfi
Végzetúr tehetség
117 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: paranoid megmondo (avagy "balance" VU modra)
30. hozzászólás - 2010.11.29. 00:12:00
Most az újonnan bekerült varázslatelnyelős állat talán valamennyit javít a dolgon, már amennyiben megveszi valaki.
Élőholt Főoptimalizátor
Pontszám: 7.94
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: paranoid megmondo (avagy "balance" VU modra)
31. hozzászólás - 2010.11.29. 08:37:15 (Válasz DzsoniKSL #30 hozzászólására.)
Ezzel van egy aprócska bibi...

Ha nem akarsz sebzés/elnyelés hátrányba kerülni, akkor krit ütés+intelligencia kötelező a 4 blökire. Azaz a varázslat elnyelést csak "relikvia" blökire tudod tenni, mely 30% szaki bónuszt tud magán.

Azaz aki varázslat elnyelős blökit akar az 3 kódot kell hogy használjon, és automatice veszít 10% blöki sebzést azért a +100 varázslat elnyelésért cserébe...

Tényleg jó a cucc, de szerintem már csak akkor, mikor újraosztod a szakértelmeket, mert az inteligencia nem kell, és úszol az AF pontokban.

Vagy oly szerencsés helyzetben vagy, hogy már van 4 ultramegagigabrutál esszenciád ami ad +40% szakipontot
Pontszám: 5.43
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: paranoid megmondo (avagy "balance" VU modra)
32. hozzászólás - 2010.11.29. 09:17:05 (Válasz Wuher #1 hozzászólására.)
Idézet: Wuher - 2010.11.19. 13:52:52
Miert nem er szart se a varazslat elnyeles?
Arenaban xxxx fix sebzesu varazslata ellen:

621-es varazslat elnyelessel:

krit: 4684
sima: 3489
mentve: 899

902-es varazslat elnyelessel:

krit: 4459
sima: 3264
mentve: 753

A ket elnyeles kulonbsege 281 a sebzesek sima es krit eseten 225-el csokkentek mentve 149-el a magasabb elyneles mellett. Ebbol konnyen leszurheto, hogy a varazslat elnyeles messze nem 1-1-ben csokenti a sebzest mint a sima elyneles hanem sokkal rosszabb aranyban.

A varazslat elnyeles a latszat ellenere nem a harcost segiti a varazslo ellen hanem a varazslot a harcos ellen, leven csak a lementett varazslat sebzeset csokkenti szamottevoen, akar teljesen negalva a varazslat sebzeset a kozelharcos karakternek.

Ugyan ezt sima elnyelessel nem lehet megcsinalni mert a karakter sebzese ugyan leviheto 1-re akar kritelve is de az allatok ha sebzo targy van rajtuk akar 200 felett is sebezhetnek az 1-es sebzes mellett is. Na meg persze az akar 1200-1400-as random kozelharci sebzesek vilagaban jellemzoen nem olyan egyszeru az akar 600-700-as elnyelessel bemutatni valami hasonlot.

Nyilvan a rendszer igy igazsagos es ezeket a korulmonyeket a VU-t elaraszto es bajnoki gyozelmet bajnokira halmozo kozelharcos karakterek tomkelege miatt alakult igy. Es csak en vagyok paranoias amikor azt latom, hogy ezek a valtozasok ahogy fokozatosan minden bejelentes nelkul begyuruznek kizarolag az en szorakoztatasom/elmenyfaktorom noveleset szolgaljak.

MOD: elnezest az elos smia sebzest elirtam veletlenul, a 225-os kulonbseg itt is megvan ahogyan a szovegben irtam.



Pár hete excelben szimuláltam a varázslatkört, fix sebzésű varival tesztelve. Feltűnt, hogy akárhogy is mahináltam, a varázslatelnyelést krit varinál ugyanúgy 1,3x-osan számolta, mint a varisebzést, pedig ennek nagyon nem így kellene lennie. Jeleztem Baratynak az észrevételem, hogy szerintem a varielnyelést azelőtt vonja le, mielőtt számolná a kritikus/mentett vari sebzését. Lecsekkolta és azt mondta jól számolódik a vari elnyelés. Hittem neki, mert miért ne tenném, gondolom én rontottam el a képletem valahol, de azóta se jöttem rá hogy nem jó..

A példáidban a mentett varinál látszik a legjobban, hogy valami nem stimmel. A sebzések különbsége 146, a varielnyelések különbsége pedig 281. Ennek a két értéknek egyenlőnek kellene lennie, ha valóban a végén vonná le a varielnyelést.

Több bugot is jelentettem már, szinte mindig egyetértettek vele, itt nem, úgyhogy kénytelen voltam elfogadni, hogy én néztem el valamit
A hozzászólást Offsboy módosította 2010.11.29. 09:17:45-kor
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.73
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: paranoid megmondo (avagy "balance" VU modra)
33. hozzászólás - 2010.12.05. 17:59:47
azt a megjegyzést szeretném ehhez hozzáfűzni, hogy bizony a kritikus varázslatok sebzésében is igen nagy a szórás. pl 3perc különbséggel ütöttem ugyanabba az entitásba 1539es kritvarit, és 2628as kritet is, és 1928as simát is...
Pontszám: 4.84
Oldal: 12
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!