Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Birka

Nem értem a problémád

Ez alapvetően egy portya orientált szerver. Nagyon kevés olyan játékos van, aki az első karakterével elindult, és a mai napig azzal játszik, miközben jó eredményeket tud felmutatni a karakterével kapcsolatban. Ha valaki újoncként nekikezd a játéknak V5-ön, az pörgősen kitapasztalhatja mi a szitu, és ha beleérzett, akkor törölve 30. szint környékén a karakterét tud kezdeni egy "értelmes" karaktert a későbbiekben. Az "unalmas" rész igencsak könnyen átugorható az inspirációval, valamint ha kis pókot akar játszani valaki, akkor van lehetősége a relatíve sok új kari miatt. (Nem úgy, mint old szervereken ugye.)

A vadászat stílus kihalása pont azért van, mert alapszinten drasztikusan használhatatlan a vadászat V5-ön, ezért javasoltam ezt a 2 szakértelmet, melyek a VF negatív hatásaitól mentesítve azonos szintre hozzák a vadászatot az csak EH-s portyával.

Ez az alapja annak, hogy megvalósuljon minden szerveren az alap vadászós=portyázós taktika LÉ/TP-ben. A további lépések másik topikokban folynak jelenleg is. (PP-s ism küldik/CSP-s ism küldik kérdése, és a "vegyes" játékstílus ösztönzése.)
Ahhoz hogy globálisan lehessen javítani a "vegyes" üzemmódot, először azt kell elérni, hogy kb azonos feltételekre lehessen ráültetni a "tapaszt". jelenleg V5-ön első körben a vadászatot kéne rendberakni, mert utólagosan kivenni az EH-t igencsak csúnya húzás lenne...

Ha ez megvan, akkor "azonos" startpozícióba kerül az összes szerver, és el lehet azon törpölni, hogy a portyás küldik változtatása után (hogy ez mi lesz még nem tudni ugye!) mit kellene még betenni a játékba.

Tseby, Ha a VF kizáró ok, akkor az EH kap egy extra tápolást a mostani helyzethez képest. Jogosan sipákolna az összes VF-es, hogy Ő most miért nem???

Jerikó, V5-ön nincs bubi. És a jobb/rosszabb relatív. Ha csak 5-10% eltérés van akkor az ember lelkesen eventezik ha mind a 2 erőforrás kell, de jelenleg mivel több mint 2x-es az eltérés natívban (küldik nélkül is!), így pl tökéletes egy Landragor event ami tömény öngyilkosság a karakter erősségének szempontjából Ennél rosszabb szájízt meg nehéz elképzelni. Jön a várva várt event, de ha részt akarok venni, akkor számoljak vele, hogy drasztikusan gyengül a karakterem...
-Lefelé ütés "jutalmazása" Izgalmas elképzelése a jutalomnak. A TP is jutalom, haladsz, szintelőnyöd lesz stb... Nem beszélve róla, hogy az élmezőny még drasztikusabban széthúzódik tőle! De ha már, akkor a felfelé ütésre ne adjon a rendszer extrém sok TP-t. Inkább adjunk, semmint nerfeljünk mondá Miklós

Sentinel, az egy másik topik témája lesz szerintem
Sziasztok,

Először is kezdeném a 2 képességgel a "csak" szavazni vágyóknak:

Rutinos vadászat (Alap képesség):
Leírás: Már elég rutinos vagy, hogy vadászataid során szerzett tapasztalataid további lélekenergiát szabadítsanak fel. A LE mennyisége függ a szakértelmedtől és a vadászat során kapott TP-től.
Max. szint: 20
Feltétele: Tanulás 44
Hatás: A vadászatért kapott LE-t szakértelemszint*vadászat TP-vel növeli

Vadászmester (AF képesség):
Leírás: A vadászatok mestereként képesség szintenként megnő 5-el a rutinos vadászat szakértelmed lehetséges maximuma.
Max. szint: 10
Költség: 6


Több topikban volt már szó róla, de pár mondatban itt is leírnám, mire fel ez a szavazás:

-Alap világokon a hőskorban volt nem volt se VF se EH, de valamiért bevezetésre került a VF. Az eredeti célját részben teljesítette, és mint utólag kiderült nem kevés negatív mellékhatással.
-Az emberek megtanultak vigyázni a lére, a portya kezdett értelmetlenné válni, így bekerült az EH, hogy ellensúlyozza a VF-et.
-Kiderült az idők során, hogy az alap EH gyenguska lett, így AF képességekkel a LÉ/TP aránya azonos szintre lett hozva a VF-el.
-Igény merült fel egy olyan szerverre, ahol NINCS és nem is lesz VF azaz elindult a V5.

Sajnos a kezdetek kezdetén senkinek nem jutott eszébe, hogy ha az EH bent marad de a VF kikerül, amihez kalibrálva lett az EH, akkor sajnos gondok lehetnek...

Most itt tartunk!

Hogy is néz ki ez a valóságban mese helyett?

Vadászat 100-as spm +60-as sajttal 8 kvízemdállal: 55,9 LÉ/TP
Vadászat 105-ös spm +65-ös sajt 12 medál: 59,71 LÉ/TP

Fiktív 109. szinten vizsgáltam, hogy a jövő is látszódjon:
EH 100-as krea, 50-es EH, 0/-1/-2/-3 szinten: 39,64 / 66,06 / 75,17 / 83,85
EH 105-ös krea, 65-ös EH, 0/-1/-2/-3 szinten: 52,82 / 88,03 / 100,17 / 111,73
EH 105-ös krea, 65-ös EH, +55% LÉtárgyakkal: 0/-1/-2/-3 szinten: 62,98 / 104,97 / 119,45 / 133,23

Azaz amint valaki megszerzi az EH-t és felhúzza 50-es szintre+100-as kreatívot hozzá, és csak -1 és -3 szint közt portyázik, ez egyszerűen gyengíti a karakterét, ha vadászik.
Amint megszerzi az AF képességeket, esetleg entitásból a megfelelő tárgyakat is hozzá, onnantól több mint 0,5 gyengébb lesz TP cselekedetenként, ha vadászni mer.

Ezért van az, hogy akik nem érnek rá csak portyázni/nincs elég célpontjuk/vadásznak, azok egyszerűen tömegesen találják magukat szembe azzal, hogy drasztikusan ellehetetlenedik a játékuk. És itt még nem említettem a "fogásokat" és az ismételhető küldetéseket!
Összességében a csak portyás játékstílus kényszer további hátránya, hogy még lassabban lépnek az emberek szintet mint VF-es világokon, és egyáltalán nem termelnek kiégett kavicsot, így az őskő ára is magasabb mint a többi világon!

Az egész abból adódik, hogy az EH a VF-hez van kalibrálva, ami nincs ezen a szerveren... Mivel a VF negatív hatásaitól mentes, nerf mentes megoldást szeretnénk, ezért a 2 szakértelem lehet a problémamegoldó:

-Rutinos vadászat: Ugyan akkor fejleszthető ki mint az EH, költsége közel azonos, és 20-at tornáz a lé/tp arányán a vadászatnak, amivel közel azonos lesz az EH és a vadászat míg be nem jönnek az AF képességek.

-Vadászmester: Költsége közel azonos az energiamester+hasznos energiákkal, és összességében azonos LÉ/TP-re tornázza a vadászatot mint az EH. Igaz egy komolyabb szakértelmet kell fejleszteni hozzá, cserébe az EH-s entitásozásáért (vámpír+szürke)

Magáról a trendről, mennyire káros?
~280. helyen vagyok a toplistán úgy, hogy hogy csak elfogáshoz vadászok (havi 50-100 db kb), csorog a csp, és 340. helyről "fékeztem" fel magam ide. Azaz a vadászat értelmetlenségének okán rengetegen mennek át passzív, vagy iszonyat low lvl üzemmódra, vagy csak egyszerűen hagyják abba V5-öt. Ehhez a csak portya kényszeres megoldáshoz képest a VF egy lágy károkat okozó tökéletes szakértelem lett, ezen szeretnénk segíteni ezen 2 szakértelemmel!

És megkérnék mindenkit, akit nem érint/szimpátia alapján szavaz az most pleez fogja vissza magát, és aki komoly NEM-et tesz le az asztalra, az toljon már egy indokot, hogy miért NEM jó, ha nem hal ki a V5 szerver szépen lassan!
Dátum: 2011.08.04. 12:54:22
Ez kamu!

A "Sima" VF és a "Sima" EH pont ugyan akkora lé/tp-t termel jelenleg!
Ami elbillenti a mérleget a PP javára az az ism küldetés, mely kérdéssel pont ez a topik foglalkozik.
Azaz ha valaki VF-esként vadászik, vagy EH-val üt akkor pont azonos erősségű karaktert generál jelenleg! (Hacsak az EH-snak nem akadnak be nagy portyák ami lássuk be nem jellemző )
Dátum: 2011.08.04. 09:49:28
Volt pici időm, és csináltam egy kis számolást a vadászós ism küldik tápolása kapcsán...

"csak" +25% küldibónusszal (zeon gyűrű és aranytallér nélkűl), "maxos" (csak 12 kvízmedál) vadászattal:

2011. Május - Legtöbb megoldott küldetés
1. Marcsa 191 (~6255250 LE) == 1119,2 csp-nyi lé
2. Xinx 190 (~7030000 LE) == 1113,3 csp-nyi lé
3. Nexo 180

2011. Június - Legtöbb megoldott küldetés
1. Ariel 228
2. Xinx 221 (~8177000 LE) == 1294,9 csp-nyi lé
3. Marcsa 219 (~7172250 LE) == 1283,2 csp-nyi lé

2011. Július - Legtöbb megoldott küldetés
1. Marcsa 184 (~6026000 LE) == 1078,1 csp-nyi lé
2. Ariel 173
3. Xinx 170 (~6290000 LE) == 996,11 csp-nyi lé

Napi 37-40 csp-nyi lét termelnek töredék TP-ért a vadászatéhoz képest...

Napi 7-8 küldetéses átlag hónapokon át... Ha ez nem időfüggés akkor nemtom mi az, és itt még szeretnétek jobban bepörgetni a vadászós küldiket?
Dátum: 2011.08.04. 09:42:19
-Akárhányszor megvehető
-Pont jól írod. Az addigi pontok nem módosulnak, valamint nem kapja meg visszamenőleg sem az alapszint miatti eltérést a relik megvételekor. Ergo minden marad úgy ahogy van, viszont köv szintlépésnél, mikor levizsgálja a program, hogy mennyi képességed van, és járna-e képességpont, akkor az alapszint növekedése miatt újabb képesség pontokat fog kapni, annyi szinten át, amíg jogosulaz új alapszintje miatt további képességpontokra.
Dátum: 2011.08.04. 08:17:28
Senki nem szólt, és én meg elfelejtettem menteni statot 1-én
Így ezennel megszakad a széria.

Remélem eddigi is érdekelt valakit, innentől marad a hivatalos Lady lónyál lista...
Dátum: 2011.08.04. 08:10:02
Gtr2, ez azért nem ennyire fehér vagy fekete.

-Alapvetően a TP egy fejlődést jelent, ami új tárgyakat, új lehetőségeket nyújt. Többek közt azt az előnyt is, hogy ha valakinél több TP-d van, akkor támadhatsz lefelé, ezzel kihasználva a TP "előnyét".
-Ha valaki felfelé támad, akkor jobb felszerelésű, "alapvetően" több lé erőforrást felhasznált játékosokat támadhat. Ha így is nyer, akkor ő több tapasztalatot szerez. A folyamatos farmolás miért jelentene több tudást, mint a "kihívás"?
-Másik aspektus, hogy aki felfelé támad az az erősebbeket támadja, ha még jó lé/tp-vel is megtámogatod, akkor az amúgy is erős karaktereket tápolod csak.
-Végül jön az, hogy az emberek úgy is a biztosra mennek, azaz a gyengébbeket támadják. Még akkor is ha az esetleg nem annyira optimális mint az erőseket megütni. Akármit csinálsz ugyan úgy lefelé fognak támadni az emberek, mert ott biztos a nyereség!

Éppen ezért van az, hogy a lefelé ütés nem ad több TP-t ugye. Ezzel nem is lenne baj, ha nem lehetne hozzá extrém LÉ termelési lehetőség. Erről szól a portya küldis topik, jó olvasgatást

VF kontra EH lefelé ütésben:
Ha EH-val ütsz lefelé, akkor 100%-os minden ellenfeled, azaz maximális TP-t kapsz érte! Ugyan ez VF-el -4 szintre 20% ellenfél ellen (PL krit varis küldi) már minimum TP-re fut (szint/12). Azaz ha eltekintek a nevetséges EH lé-ről mély szintekre, akkor a 7-8 csatában beszedett TP-ben szint/12-vel felvett küldi LÉ még jobb is lehet mint a folyamatosan 100%-os TP minimum EH-val (ugye -3 szint alatt az EH lé is drasztikusan csökken).
Éppen ezért kapásból kijelenteni, hogy HUUU az EH lé/tp-ben űber optimálisabb mint a VF...

Az állatok fejlesztése kihívásból is megoldható, ami 0 TP-ért termeli az elnyelést/küldetéseket + kp-t, mellyel így megspórolhatod a kaland szakikba ölendő lét. Egyáltalán nem kötelező portyázni, elég csak extrém blökiket nevelni kihívásból, küldizni, és nyerni bajnokikon. (Jó pár példa van erre a játékstílusra is!)

A maxos VF-es vadászatért kapott lé/tp jelenleg közel egálban van a maxos EH-val, de itt vannak a konkrét számok (csak 12 medállal, és HT nélkül):
Vad LÉ/TP: 59,71
Láth vad LÉ/TP: 61,57
Bubis LÉ/TP: 78,37
VF LÉ/TP: 132,68
Láth VF LÉ/TP: 136,83
Bubis VF LÉ/TP: 174,16

Ugyan ez maxos (csak 55%+ lével tárgyakból) EH-ra:
0 szintre 62,98
-1 szintre 104,97
-2 szintre 119,45
-3 szintre 133,23
Persze itt vannak "extra" tápok, amikor beakad 1-1 fogás portyából.

Éppen ezért van az, hogy NEM az EH vagy VF-el van a probléma alapvető magja, hanem az ismételhető küldetéseken keresztül PP-ből szerezhető extrém LÉ/TP bónusszal. (Lásd a már említett topik!)

Végül Thorwald alapvető problémája az, hogy V5-ön nincs VF, így a VF-hez kalibrált EH drasztikusan több lé/tp-t termel mint a vadászat. Azaz küldetések nélkül is fent áll az a helyzet, hogy aki V5-ön vadászik az kinyírja a karakterét azzal szemben aki EH-zik csak. (Már AF képességek/0-ás fertő előtt is az a szitu, hogy az 50-es EH 83,85-el termel (+extra fogások), míg a vadászat 57,46-al, és még sehol nincs az ism küldik adta extrém bónusz ugye!)

Remélem így már valamivel tisztább a dolog
Dátum: 2011.07.28. 09:24:14
Nekem bírják a 7 kört 55. szint környékén... Igaz messze nem overkill felszerelésben csinálom
Dátum: 2011.07.27. 12:43:25
Térjünk rá vissza ha 100++ szintű leszel, és érteni fogod miért kell a vadászatot "ösztönözni"
Dátum: 2011.07.26. 23:42:31
Dönthetsz, hogy vadászol is, és van sok AFP-d, vagy csak portyázol, és brutál LÉ/TP-d van.
Esetleg térkiforítózol, és kihasználod mind a 2 taktika előnyét?
Dátum: 2011.07.26. 23:38:49
2; Az spm növelése semmiképpen nem jó, mivel a VF , sőt a bubis taktika jelentősen több bónuszt kap ebben az esetben mint a "normál vadászat. A VF jelenleg pariban van a maxos EH portya bevételével! Ami "elkedvteleníti" a játékosokat a vadászattól, és lendíti a portya malmára a vizet az az, hogy elhanyagolható TP-ért lehet portya küldikkel jó Lé/TP-t generálni.
3; Én javasoltam a "cup" megoldást, le lettem hurrogva, innen kíváncsian várom mi lesz... A 0 tp-s portyát én feszegettem, a lefelé ütéssel extrém lé/tp-s portya küldiket Ariel feszegette vagy 1/2 éve (meg is lett emelve a minimum TP), és a V5-ön elhanyagolható vadászat lé/tp-t az eh-val szemben (VF hiánya) is én feszegetem egy ideje. (Vár a vadászat erősítése pont a VF belkapcsolására hasonlítana, ami a szerver alapelvével ütközik!) Úgyhogy ötlet hiányában marad az, hogy aki vadászik V5-ön az gyengíti a karakterét, és továbbra is csak portya szerver a v5...
Dátum: 2011.07.26. 21:47:34
Igen minden TP után jár afp, de vadászat után ezentúl több fog járni.
Dátum: 2011.07.26. 21:30:35
Mivel nem is csak addig jár...
A vadászat erősítése van NEM LÉ fronton jelenleg, talán lesz így olyan aki a karakter erejét beáldozza afp-ért magas szinten, és hajlandó lesz vadászni.
Dátum: 2011.07.26. 20:53:38
Direkt van így...
Dátum: 2011.07.26. 20:45:18
Aurri, Én csak összefoglaltam:

1: a minimum TP portyában 1/12-re nőtt
2: be van ígérve a +20 spm (ami remélem nem így valósul meg)
3: Miklós írta ebben a topikban:

A portyázós küldiknél számolnánk, hogy a teljesítésükhöz mennyi TP megszerzése kapcsolódott. Ha a LE-hez képest irreálisan alacsony a TP, akkor adunk valamennyi TP-t a küldetés teljesítéséért. Igy az belefér hogy néha nem győzök, de aki végig vereséggel nyomja az kapna néhány portyányi Tp-t azért a végén. (A xenóknál volt egy mindenki által efogadott arány, az lehetne egy kiinduló alap)


Paco, Semmi extrát nem csinálok, csak olvasom a fórumot...
Dátum: 2011.07.26. 11:43:08
Lan, ha valaki 2,5 év alatt lép fel 18. szintre, akkor a 40. szint 6 év

Ha lesz picit több időm részletesebben megnézem a doksit, de tapasztalat, hogy max 1-2 oldalra fel kell férnie 10-12-es betűmérettel egy doksinak ahhoz, hogy esélye legyen.
Dátum: 2011.07.26. 10:54:14
Idézet: LanMaffia - 2011.07.26. 10:10:23
- V5-ről sajnos nincs képem, de mivel a V5 módosított szabályokkal megy, így oda is módosított szabályokkal mehetne a rendszer.
- ... - Ezért gondoltam egy minimális 20-as taglétszámú szövetségre,


Látszik, hogy el se olvastad V5 szabályait A max létszám 25 pl egy szöviben

Minél több kivétel van egy rendszerben, annál több a "bug" lehetősége, éppen ezért kell törekedni alapból olyan rendszerre, ahol lehetőleg nincs ütközés a különböző világok stílusai közt.

Tsebi, a 2 naponta klikkel kényszeríted az embereket arra, hogy helyettesük legyen, vagy scripttbe legyen a klikkelés. Tuti ez a célszerű? Miklós verziója ezzel szemben csak annyit kér, hogy légy tagja végig a szövinek, és lépj 2 szintet BÁRMIKOR amíg a szövi csinál egy teljes szett küldit. Jelentősen kevesebb időfügés...

- LGy és kiégett? kastélyépítéshez szerintem pont jól van belőve mert 10k LGY-t egy 10 tagú szövi fejenként 10 kalandból összedob, kiégett meg 10 tagnál a 100 5-ős kristályosító mellett a 2 szintlépéssel megvan, és vadászatkor is lehet találni, és már létezik AF képesség a lopás elleni védelemre.


Basszus van játék 100. szint alatt is! 50-70. szint közt, amikor ad 110 LGY-t egy 8 kalandos küldetés kvázi másra se menne el az LGY csak építésre. A kiégettel meg egyszerűen növelitek a játék költségét, önmagatok ellenségei vagytok? Persze van kiégett "védő" af szaki, amire tuti nem jut AFP 80. szintig kb! (V5-ön a top szint 86 jelenleg pl...)

Tessék már globálisabban gondolkozni. Okés, hogy ne a 2 tagu 20. szintű szöviknek szóljon a fejlesztés, de azért ne csak a 30+ taggal rendelkező 100+ szintű szöviknek. KOMPROMISSZUM!!!
Dátum: 2011.07.26. 10:01:52
Cras, 110. szintre lépve (VF-esként) megvettem az LGY-s cuccokat, és megdöbbenve tapasztaltam, hogy egyetlen egy állat felszerelésre nincs LGY-m.
Igaz, hogy nincs kalandgömböm, és eldobálom a 2-3 kaland próbás kalandokat, valamint szériákat hagytam ki LGY-s cuccokban, és kőkemény hiányom van. (se kulcs se blöki felszerelés nem fér bele.)

Ennek alapján egy "HOBBI" játékos aki VF nélkül játszadozgat hogy érezheti magát? Értem én hogy vannak vadállat karakterek, akik úsznak az LGY-ben, de tuti hogy nem ez a "tömeg"...
Dátum: 2011.07.26. 09:42:20
Lan te időmilliomos vagy Term elolvastam, lenne pár észrevételem:
-V5-ön nincs torony és a konstrukció is 1/3-os
-Nem mindenki lop kiégett őskövet, attól, hogy neked van még legó józsiéknak nem lesz
-Az LGY hasonló tészta, nem mindenki áll be kihívásozni, és ha valaki nem lassítja be a karakterét "mesterségesen", akkor sajnos LGY hiány a normális, nem brutális többlet
-50 külditvel tutibiz,tos hogy nem fogják terhelni a szervert, mert akkor rég lennének további "sima" küldik is.
-Én sokallom benne az időfüggést. Legyél ott, és klikkelj...
-Nem gondoltál egyáltalán a kis taglétszámú, még ezerrel építkező szövetségekre
-Valamint figyelmen kívül hagytad, hogy a beragadsz pókok támogatása teljesen kerülendő az eddigiek alapján szövi küldikben

Ami nagyon tetszik:
-A küldik RND módon jönnek.
-Folymatos upgrade tárgyakban valaminek a függvényében