Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Vaczakka

Dátum: 2012.03.13. 14:38:40
Nem tudom mit vártál, de én 1000%-ig biztos voltam benne hogy bármit is találnak ki annak tuti az lesz a vége hogy Xena megint beveti a jó öreg "hisztirinyát".
Xena, a rinya helyett inkább abba fektess ennyi energiát, hogy végre találj már egy vevőt a karakterednek, mert akkor a repülő "chakram" is leszállhatna és itt is csend lenne.
Azt hiszem mindenki így járna a legjobban.
Dátum: 2012.01.17. 02:25:42
Nem tudom milyen fröcsögésről beszélsz, de nem is próbálom megérteni.
Valamelyik nap átnézegetted a 3 évvel ezelőtti leveleket/hozzászólásokat?? Margit! Nooormális???

Elégtétel egy 3 évvel ezelőtti háborúért? Nem hogy a háború, de a Forgotten szövetség sem rémlik. Te tényleg egy külön kis álomvilágban élsz Bár megnéztem és valóban van ilyen szövi.

Mindennemű rosszindulat nélkül: Sürgősen keress fel egy orvost, vagy találj valakit akivel beszélgethetsz egy kicsit, mert van élet a VU-n kívül is.
Dátum: 2012.01.13. 00:55:09
Idézet: Xena - 2012.01.12. 14:02:27
Idézet: Xena - 2012.01.04. 08:56:11
Mikor várható döntés ez ügyben?


Ugyan már!!! Ennél te sokkal többre vagy képes.
A számtalan teleregény után, csak egy mondat időnkénti bemásolgatására vagy képes? Szedd már össze magad!!!

Fáradtnak tűnsz, mintha nem a régi volnál. Hol van a tűz? Hova lett a mindig (LE) sóvár régi láz?....
Dátum: 2011.03.28. 14:25:30
Az igazsághoz az viszont mindenképpen hozzátartozik, hogy a jelenlegi vezetés tényleg nincs a helyzet magaslatán.
Dátum: 2010.09.22. 21:29:29
Az egyetlen hasonlóság a kettő között, hogy befolyásolja a szintlépés sebességét.

A VF csak a vadászat és a térkapu után kapott TP-t csökkenti, míg az alapos tanulás a szintlépéshez szükséges TP-t növeli, azaz minden TP-szerző tevékenységet érint.

Még lényegesebb különbség, hogy a VF az adott szinten szerezhető AF pont mennyiségét csökkenti (a vadászat és térkapu után feleannyi AF pont jár ugyanazért a TP-ért aazokhoz képest, akik nem használnak VF-et), addig az alapos tanulás pont hogy az adott szinten szerezhető AF pont mennyiségét növeli (azzal, hogy elnyújtja a szintlépés TP költségét)

Azért nem ugyanaz a kettő.
Dátum: 2010.09.20. 22:07:56
Vagy a TP felezésen kívül még egyszer beépül a VF hatása, és azért kap feleannyi TP-ért negyede annyi AFTP-t?


Igen, ez pontosan így van.

Értem. Viszont akkor gondolom a dupla felezés csak arra a TP-re vonatkozik majd, amit a VF felez, tehát a vadászat és a térkapu. Minden más esetben nem logikus.

Elfogadom egyébként, hogy az EH-ból a VF alternatíváját próbáljuk kinevelni, Azonban egy dologra nagyon kellene szerintem figyelni.

Amint az EH erőssége eléri a VF szintjét (hogy LE/TP arányban ugyanolyan jó LE-t lehet szerezni), a VF-nek csak a hátrányai maradnak meg (alacsony szint, kevesebb AFTP), így nem lesz alternatívája az EH-nak, mivel ugyanazt az erősséget azzal is el lehet érni.

Szóval nagyon figyelni kell, hogy ne essetek a ló túloldalára, mert akkor tömegével akarják lefelejteni az emberek a skillt.

Persze inkább amondó vagyok, legyen jól belőve az egyensúly

Kérlek, nagyon alaposan számoljatok utána ennek.
Dátum: 2010.09.20. 20:17:38
Nagyon jó ötletnek tartom

Egy dolgot azonban nem teljesen értek, ezért rákérdeznék.
Képletek (terv).
AF = normál TP / (szint*35). Értelemszerűen, ha egy karakternek visszafogott fejlődés szakértelme van, akkor az az AFTP-t is csökkenti.
Példa: Egy 80. szintű játékos egy vadászatért egyéb módosítók nélkül 57 TP-t kap. Ekkor ő 0.02 AFTP-t fog kapni vadászatonként.
Ha ugyanez a játékos maxos VF-el vadászik, akkor 28 TP-t kap, így ő 0.005 AFTP-t fog kapni.
Az AF-t 3 tizedes pontossággal számítjuk.

A leírásod alapján (a képlet szerint) a VF-es a TP arányában kap kevesebb AFTP-t. Ezek szerint 0,01-et kéne kapnia a képlet alapján,

Vagy a TP felezésen kívül még egyszer beépül a VF hatása, és azért kap feleannyi TP-ért negyede annyi AFTP-t?

Ez elírás, vagy szándékos?

Szerk: Helyesírás
Dátum: 2010.09.13. 17:50:15
Feltenném a hét kérdését (ami sokaknál lehet, hogy kicsapja a biztosítékot ):

Lélekszívás működni fog az új esemény "manóin"?
Dátum: 2010.08.17. 17:48:17
A KH-n már én is egyre ritkábban csinálom a bénítóst, mivel elég jól ellenálnak neki, a csizmából és a játékostól örökölt bónuszok miatt. Ha emelitek a számot, akkor tényleg nem ártana kivenni a csizma adta kábítás elhárítást, Miklós.

Szerintem

Hmm, a lepontozás is egy vélemény, amihez nem is kell sokat tenni, csak az egérgombbal kattintani. Én mégis jobban örülnék neki, ha szóban fejtené ki az illető, mi nem tetszik neki.
Dátum: 2010.08.09. 10:56:08
Akkor engem csak simán nem kedvel a véletlen generátor
Dátum: 2010.08.09. 10:30:59
Hmm, Kócossal azt számoltátok ki, hogy mi az esélye annak, hogy 2-2-2 sajtolásnál a csoportokból egyformák esnek, függetlenül attól, hogy mi az.

Így is lehet nézni, így valóban jóval valószínűbb hogy megesik. Sajnos a szövitársamnak is eddig csak egyfélét dobott a harc gradukkal, ezért gondoltam, hogy megemlítem a dolgot. Nemsokára felcseperedik a következő generáció, és akkor meglátjuk (kipróbálok egy negyedik csoportot). Ahogy látom, nem csak én jártam így, ezért lenne jó kideríteni, hogy ez most mindenkinél (akinél előfordult) a véletlen, vagy hibás a véletlen generálás, és adott karakternél.

Tudom, hogy lesz átváltó, de én azt inkább esszencia égetőnek nevezném. Nem azért veszek pénzért gradut, hogy utána harmadába akarjam égetni a tárgyaim számát.

Birka: sajtoltál már graduval állatot? Ha igen, dobott adott csoportból ugyanolyan fajtákat (különböző sajtolásnál)?
Dátum: 2010.08.08. 22:45:02
Igen ez tudom. Csak azt nem értem, hogy ha két különböző állatot látok el ugyanolyan graduval, és sajtolom ki, akkor miért törvényszerű, hogy a két állatnál mindkét harc gradu kivégzést dob, két különböző állatnál a két speciális graduval miért mindkét alkalommal átokeltávolítást dobott, illetve két különböző állaton elhelyezett hűség gradu sajtoláskor miért mindkét esetben intelligens kedvencet dobott?

Szerk:
Kicsit bővebben kifejtve:
Annak az esélye, hogy harc graduval kivégzés esszenciát kapok, 1:5. Annak, hogy két esetben egymás után, 1:(5*5)
Annak az esélye, hogy hűség graduval egymás után két esetben is int. k. esszenciát kapok, szintén 1:25
Annak az esélye, hogy speci graduval sajtolva egymás után két esetben is átokeltávolítást kapok, 1:25

Annak az esélye, hogy 6 sajtolásból a fent leírt 2-2-2 graduval pontosan ezt sajtolom ki: 1: (25*25*25) = 1:15625
És ez megtörtént.

----------------------------------------

Annak az esélye, hogy vadászatból őskövet kapok (15 szubtéri) 3,5%
Annak az esélye, hogy vadászatból kalandot találok, 6% (van kaland relik)
Annak az esélye, hogy vadászatból elfogok, 8%

Annak az esélye, hogy mindez egyszerre megtörténjen, 0,035*0,06*0,08 = 1:5952
És ez nem történt meg egyszer sem, annak ellenére, hogy a kalandok behozása óta legalább 13000 vadászatom volt. Ez (13000) elég nagy mintavétel ahhoz, hogy statisztikailag legalább 2 alkalommal bekövetkezzen, de mégsem így lett. Mondjuk ezt nem sérelmezem, csak mint érdekességet leírtam.

Az a bajom a sajtolásos graduval, hogy a véletlen nagyon nem látszik igazolni önmagát, hiszen kb. tudom, hogy a következő sajtoláskor, ha harc gradut rakok, akkor kivégzés esszenciát kapok. Ez meg így nem véletlen.

Szóval vagy valami nagy gond van a véletlennel, vagy pedig előállt az az eset, ami normális esetben kb. 16000 alkalomból egyszer fordulhat elő. Nem tudom, de a következő sajtolások eredményét is megosztom (kb. 10 nap ). Ha nem változik a helyzet, akkor bizony a véletlen generátor rosszul generál. Bízom benne, hogy csak pechem volt, de jó lenne tudni mások tapasztalatait is.
Dátum: 2010.08.08. 14:13:23
Én a randommal nagyon nem vagyok megelégedva.

Sajtoltam két állatot, speciális gradulátummal nemrég, mindkettő átokeltávolítást adott. Aztán sajtoltam két állatot harc graduval, mindkettő kivégzést adott. Most van 8 átokeltávolításom, meg 4 kivégzésem.

Szerk:
Most jutott eszembe, sajtoltam két állatot hűség graduval is. A változatosság kedvéért az meg mind a kettő intelligens kedvenc esszenciát adott.
Dátum: 2010.07.30. 11:23:16
Az összes játékos által kapott esszenciákra nézve az eloszlást, kellően magas mintavétel alapján közelíteni fog ahhoz, ha egyenként dönti el a véletlen minden esszenciánál. Ez kb. 3 év múlva közel azonos érték is lesz

Azonban egyéni játékos szinten a különbség annál jobban megjelenik, minél több esszencia esik átlagban egy állatból. Havi 25 esszenciával számolva, egy 5000-es mintavételt (ami még korántsem biztos, hogy megfelelően nagy) alapul véve ez csak 200 hónap. Mi az nekem?

Szóval ezért kellene javítani.
Dátum: 2010.07.29. 22:51:14
Ma sajtoltam 23-as állatot, és 2db ugyanolyan esszenciát kaptam. Olvastam visszamenőleg, hogy ez valószínű bug, meg ilyenek.

Tud valaki hivatalos álláspontról ezügyben? Hogy akkor ez most bug, vagy így lett tervezve?
Dátum: 2010.07.20. 12:47:40
Ezt nehezen tudom elhinni, hogy valaki nem azért szerez meg egy Szürkét, hogy ne használja a LE szívást és a +LE-t a kapuban (is). Már csak azért is, mert aki a Szürkét megszerzi, az tudatosan csinálja, már utána is járt a dolognak valószínű.

Szerintem itt valami csúsztatás van. Vagy rossz embereket kérdeztél meg, Miklós.

De azok után, hogy a játékosok rákérdeztek, és Ti azt mondtátok, hogy..., másfél évvel ezután előállni azzal a logikával, hogy ez bug, és csal, aki kihasználja, nagyon meredek. Én nem várom el ezért a bocsánatkérést, inkább azt szeretném, ha belátnád magadtól, milyen abszurdum, amit csináltatok a térkapu ügyben. Amíg ez nincs meg, minden bocsánatkérés csak formaság, és majd jön egy következő képtelenség.

Jó ez a játék, Miklós, de még sokkal jobb lehetne ha néha megállnátok egy picit azoknak a véleményére is figyelni, akik használják, javasolnak. Nem meghallgatni, figyelembe venni, és ezek alapján a saját nézeteteket esetleg újragondolni. Elemezni a helyzetet, felmérni a hiányosságokat, és azokat pótolni, mielőtt újabb fejlesztésbe csaptok bele.

Sokszor többet ér egy kevesebbet tudó, de hibáktól mentes játék, mit egy feature-ökkel teli, de a bugok, kétértelműségek miatt a felhasználónak kétes szájízt adó termék.

Én a helyetekben rászánnék pár hetet arra, hogy gatyába rázzam az ilyen apróságokat, javítsam a nem egyértelmű / hiányos leírásokat, apró kényelmetlenségeket. Tudom, szöszmötölős munka, de nagyon sok embernek sokkal jobb lenne a szájíze.

Csak ezek után kezdenék új funkció fejlesztésébe.
Dátum: 2010.07.20. 12:15:58
A vágy milye szerepel Tennessee Williams darabjának címében?
villamosa
titokzatos tárgya
léghajója
vonata
Úristen! B+, én nem írhatok, értékelhetek kérdést, ilyenek meg bekerülnek?
Dátum: 2010.07.13. 10:45:17
a Kristály Szövetség szövetség hadat üzent nektek! A háború 2010.07.13. 20:00:16-kor kezdődik. Ma, 08:00

Ma, 09:00 A Kristály Szövetség vereséget szenvedett, és elmenekült!

A történelem ismétli önmagát, Baraty. Egyre türelmetlenebbül várom a megoldást erre a problémára, hogy niért üzennek hadat, ha a háború kitörése előtt elhúznak a sebeiket nyalogatni?

Miért, miért, miért?

És mikor lesz javítva?

Szerk:
Jah igen: V2, Vackor
Dátum: 2010.07.10. 16:36:44
Miklós (legalábbis a belépése) online. Kíváncsi vagyok, reagál-e valamit a felhozott dolgokra, változott-e a véleménye.

szerk:
Tessék! Mire beírom, márki is lépett.
Dátum: 2010.07.10. 10:39:23
Köszönöm az információt