Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Alkímista labor
népszerűCofeeFérfi
Végzetúr tehetség
214 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
301. hozzászólás - 2010.08.04. 17:00:00
Igen de mindig mentegessem el az aktuális eszenciáimat? Arról nem beszélve, hogy azt sem tudom mennyit buktam rajta eddig
AzZaZeL - Domini Mortis
Pontszám: 8.06
népszerűRockatanskyFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
302. hozzászólás - 2010.08.04. 17:45:32
Írtam a bug-rs én is amit biztosan tudtam, hogy nálam volt azt visszakaptam. De aug. 1-én sajtoltam küldetés miatt 20. szint feletti állatot speciális gradulátummal, az azért járó esszenciát még nem kaptam vissza sajnos nem tudom, hogy mi volt (2 egyforma az biztos). Illetve 07.29 és 08.02 között vadászott esszenciáim sincsenek meg. Sajnos szintén nem tudom, hogy ezek mik voltak. Szerintem még 4 db-om minimum hiányzik tőlem!
A hozzászólást Rockatansky módosította 2010.08.04. 17:47:57-kor
Pontszám: 6.74
népszerűCharma25Nő
Végzetúr
71 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
303. hozzászólás - 2010.08.04. 21:18:21
Sziasztok!

Az összes esszenciám eltűnt felhasználás nélkül világ 1 és kettőben, fogalmam nincs pontosan mik voltak. Másnál fordult elő hasonló eset???Írtam a JV-nek, remélem visszaállítják, ez azért nem kevés....Ma este tűnt fel, reggel még tuti mind megvolt.

Charma25
Charma25 V1 a Mitsubishi
ZsiVi V2 a Lélekhozók Testvérisége
k
Pontszám: 7.16
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
304. hozzászólás - 2010.08.04. 22:14:41
Nem kellene ezzel az alkimistáskodással leállni addig amíg nincs meg, hogy miért tűnnek el esszenciák? Ez lenne a legtisztább, egy 50es kör után nem biztos, hogy visszatudom nézni melyik sajtnál adott és mit és, hogy az megvan-é még. Meg nem is hiszem, hogy ezt kellene csinálnunk. Most vadásztam el 300csp-t és 1sajtból sem lett esszencia, mert nem lett több a laborban, most vagy ennyire szerencsétlen vagyok vagy eltűnt. Így is nehéz összeszedni egy rahedlit, nemhogy még fele el is tünedezik.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 9.25
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
305. hozzászólás - 2010.08.04. 22:47:17
Pff, remek. Csatlakozom azok közé akiknek eltűnt az összes esszenciája. A dolog azért baromi idegesítő, mert sajtoltam beidomított dögöket is és költöttem rá pénzt is. Úgyhogy jó lenne, ha kárpátolva lennének a játékosok minél hamarabb és ki lenne javítva ez a bug.

Mellesleg szánalmas, hogy úgy rak valamit a játékba a JV, hogy nincs meg a kellő tesztelés. De persze biztos mi vagyunk a csalók és ez a büntetés amit Urunk aka Miklós kiszabott ránk...-.-
V1:Eliteninja
Pontszám: 5.55
népszerűAgatityFérfi
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
306. hozzászólás - 2010.08.05. 08:33:35
Szerintem sem korrekt, Miklós, hogy nekünk kell logolnunk, és ha mi emélkezünk/odafigyelünk, vezetünk erről egy listát, stb, akkor visszaadjátok. Én nem figyeltem erre az elmúlt egy hétben, fogalmam sincs, hogy tűntek-e el esszenciáim, de hogy esetleg más, aki figyelt rá, az előnybe kerül velem szemben, aki nem figyeltem rá, az nem korrekt.

Nem az volt az épület játékba kerülésekor a hír, hogy a köv. 2 hétben mindenki figyelje, hogy minden rendben megy-e, mert csak abban az esetben tudunk kárpótlással élni... Ez így nem korrekt. Semmilyen oldalról.
LXXXVIII. Silex'en thour: A Ghalla-szerte ismert és tisztelt Dark Silex kései leszármazottja,
e néven az utolsó és egyetlen.
Pontszám: 8.66
kedvencBaratyFérfi
Adminisztrátor
1030 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
307. hozzászólás - 2010.08.05. 09:30:14
Eliteninja, Charma25: visszaírtam az esszenciáitokat.

A hibáért elnézést kérek, igyekszem mihamarabb javítani. Addig is, logolom az esszenciákat, és ha valakinek eltűnik, vissza tudom állítani, ha ír nekem PM-et.
Pontszám: 8.94
népszerűCharma25Nő
Végzetúr
71 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
308. hozzászólás - 2010.08.05. 09:53:18
Köszi:)
Charma25 V1 a Mitsubishi
ZsiVi V2 a Lélekhozók Testvérisége
k
Pontszám: 7.16
népszerűAgatityFérfi
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
309. hozzászólás - 2010.08.05. 10:09:12 (Válasz Baraty #307 hozzászólására.)
Baraty, akkor logoljam az esszenciáimat, és nézzem a vadászatokat, hogy mikor sajtoltam esszenciákat?
LXXXVIII. Silex'en thour: A Ghalla-szerte ismert és tisztelt Dark Silex kései leszármazottja,
e néven az utolsó és egyetlen.
Pontszám: 7.19
népszerűRockatanskyFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
310. hozzászólás - 2010.08.05. 11:19:20 (Válasz Agatity #309 hozzászólására.)
Elméletileg loggolja a rendszer, csak gondolom sok idő mindenkiét átnézni. Én is várok még olyanra amit nem kaptam vissza, elméletileg du-ra lesz valami belőle.
Pontszám: 6.74
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
311. hozzászólás - 2010.08.05. 11:32:06 (Válasz Baraty #307 hozzászólására.)
Köszönöm.
V1:Eliteninja
Pontszám: 5.70
népszerűAgatityFérfi
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
312. hozzászólás - 2010.08.05. 12:05:15
Értem, hogy sok idő, de nem én hagytam benne bugot. Mégis nekem kell ezzel foglalkozni, hogy folyamatosan figyelnem kell. És mondom, eddig nem néztem, ki tudja, hogy mennyi esszenciám tűnt el. És hátrányba fogok kerülni azzal szemben, aki a kezdetek óta figyelte.

Jelzem, nem korrekt. Ennyi. Nem is fogom tovább jártatni a számat, nem éri meg, de látniuk kell, hogy az ilyenek miatt mennek a törlések.
LXXXVIII. Silex'en thour: A Ghalla-szerte ismert és tisztelt Dark Silex kései leszármazottja,
e néven az utolsó és egyetlen.
Pontszám: 8.60
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
313. hozzászólás - 2010.08.05. 15:33:30
A meg nem kapott eszenciákat is beírta Baraty, köszönet érte!
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 7.20
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
314. hozzászólás - 2010.08.05. 20:45:00
Egyre több játékostól hallom, hogy kezdik unni a JV hozzáállását. Rákéne végre jönni, hogy ki van kiért.

Nem a sok szar kisírására gondolok, hanem az elvi dolgokról. Ha hibáztatok ki nem kakkantja le mennyi idő helyrehozni. Helyre kell. Ha én szalmonellás cuccot adok tízóraira a gyerekeknek, és azt mondom a főnöknek, hogy lusta vagyok végigjárni őket, meg amúgy is túlóra lenne, majd amelyik beteg lesz az szól, akkor vajon meddig lenne még munkahelyem? Mostanra eljutottunk odáig, hogy kategorizálunk, bugokat keresünk, esszenciákat logolunk. Ez már kiverte a biztosítékot.

Beléptem kattogtam párat, de elment a kedvem az egész játéktól, pedig nagy fan voltam ezt tanúsíthatják páran. Ez persze egyéni szocproblémám, és egy vásárló kiesése nem tétel, persze, csak az a baj, hogy nem a játék hanem a készítői vették el a kedvemet, ami nagy különbség. Igazából eljutottam odáig, hogy sz@rok az egész VU-ra, mert mi ez már megint, hogy mindenki nézegesse magának, nem maguktól állítanak vissza mindent vagy legalább leállítani addig amíg nem áll helyre. Jövő hónap 10.-én szeretném ha a fizetést is mi vehetnénk fel.

Szerk: Használom a kvíz-szkriptet. (Ezt csak úgy offnak )
A hozzászólást PottomPanna módosította 2010.08.05. 20:53:03-kor
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.01
népszerűNagy02Férfi
Végzetúr tehetség
143 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
315. hozzászólás - 2010.08.07. 19:31:30
Próbáltam a beírások alapján eldönteni, hogy megéri-e az alkimista laborral foglalkozni... hááát, kihagyósnak tűnik. Inkább maradok a jelenlegi szövimben és kivárom azt a fél-egy évet, amíg odaérünk...

Csak fölmerül a kérdés, hogy minek ezzel vacakolni, miért nem lehetett vmi fontos újítást a játékba rakni, amire igény is lenne?
Pontszám: 4.60
kedvelt tagBumburnyakFérfi
Végzetúr mester
555 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
316. hozzászólás - 2010.08.07. 20:57:34
Nekem gyorsan reagált Baraty, mindent visszakaptam.
Köszi érte!
"Húzom a csukát, sapkát az arcba és kocc. Akkora lépteket csapatok ,h te is megfutamodsz. Idegesít mindenki mint körmöm alatt a kosz. Nevem antiszociál jobb ha nem baszakodsz!"
Pontszám: 5.01
kedvelt tagVaczakkaFérfi
Végzetúr mester
475 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
317. hozzászólás - 2010.08.08. 14:13:23
Én a randommal nagyon nem vagyok megelégedva.

Sajtoltam két állatot, speciális gradulátummal nemrég, mindkettő átokeltávolítást adott. Aztán sajtoltam két állatot harc graduval, mindkettő kivégzést adott. Most van 8 átokeltávolításom, meg 4 kivégzésem.

Szerk:
Most jutott eszembe, sajtoltam két állatot hűség graduval is. A változatosság kedvéért az meg mind a kettő intelligens kedvenc esszenciát adott.
A hozzászólást Vaczakka módosította 2010.08.08. 14:22:28-kor
Pontszám: 6.73
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
318. hozzászólás - 2010.08.08. 15:48:16 (Válasz Vaczakka #317 hozzászólására.)
az egy allatbol kisajtol esszenciak ugyanazok, azaz ha 100as szintut sajtolsz, akkor 6 egyforma esszenciat kapsz
Pontszám: 5.84
kedvelt tagVaczakkaFérfi
Végzetúr mester
475 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
319. hozzászólás - 2010.08.08. 22:45:02 (Válasz Endyr #318 hozzászólására.)
Igen ez tudom. Csak azt nem értem, hogy ha két különböző állatot látok el ugyanolyan graduval, és sajtolom ki, akkor miért törvényszerű, hogy a két állatnál mindkét harc gradu kivégzést dob, két különböző állatnál a két speciális graduval miért mindkét alkalommal átokeltávolítást dobott, illetve két különböző állaton elhelyezett hűség gradu sajtoláskor miért mindkét esetben intelligens kedvencet dobott?

Szerk:
Kicsit bővebben kifejtve:
Annak az esélye, hogy harc graduval kivégzés esszenciát kapok, 1:5. Annak, hogy két esetben egymás után, 1:(5*5)
Annak az esélye, hogy hűség graduval egymás után két esetben is int. k. esszenciát kapok, szintén 1:25
Annak az esélye, hogy speci graduval sajtolva egymás után két esetben is átokeltávolítást kapok, 1:25

Annak az esélye, hogy 6 sajtolásból a fent leírt 2-2-2 graduval pontosan ezt sajtolom ki: 1: (25*25*25) = 1:15625
És ez megtörtént.

----------------------------------------

Annak az esélye, hogy vadászatból őskövet kapok (15 szubtéri) 3,5%
Annak az esélye, hogy vadászatból kalandot találok, 6% (van kaland relik)
Annak az esélye, hogy vadászatból elfogok, 8%

Annak az esélye, hogy mindez egyszerre megtörténjen, 0,035*0,06*0,08 = 1:5952
És ez nem történt meg egyszer sem, annak ellenére, hogy a kalandok behozása óta legalább 13000 vadászatom volt. Ez (13000) elég nagy mintavétel ahhoz, hogy statisztikailag legalább 2 alkalommal bekövetkezzen, de mégsem így lett. Mondjuk ezt nem sérelmezem, csak mint érdekességet leírtam.

Az a bajom a sajtolásos graduval, hogy a véletlen nagyon nem látszik igazolni önmagát, hiszen kb. tudom, hogy a következő sajtoláskor, ha harc gradut rakok, akkor kivégzés esszenciát kapok. Ez meg így nem véletlen.

Szóval vagy valami nagy gond van a véletlennel, vagy pedig előállt az az eset, ami normális esetben kb. 16000 alkalomból egyszer fordulhat elő. Nem tudom, de a következő sajtolások eredményét is megosztom (kb. 10 nap ). Ha nem változik a helyzet, akkor bizony a véletlen generátor rosszul generál. Bízom benne, hogy csak pechem volt, de jó lenne tudni mások tapasztalatait is.
A hozzászólást Vaczakka módosította 2010.08.08. 23:35:54-kor
Pontszám: 7.82
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
320. hozzászólás - 2010.08.09. 07:00:36 (Válasz Vaczakka #319 hozzászólására.)
Sajnos hibás számolás.
Annak, hogy egy "öt oldalú kockával" egymás után kétszer egyformát dobj nem 1/25, hanem 1/5. [Egy konkrétra lenne 1/25.] Gondolkozz úgy, hogy elsőre bármit dobhatsz, ez csak a második ugyanolyanságáhpz kell, vagyis nem 1/5*1/5, hanem 1*1/5 a helyes számolás.
Azaz a harmadik hatvány sem ennyi, hanem csak 1/125, gyakorlatilag 0.8%. Épp neked esett be.
A hozzászólást Semelyik módosította 2010.08.09. 07:03:00-kor
Pontszám: 7.91
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője