Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Alkímista labor
kedvencTpe71Férfi
Végzetúr mester
586 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
121. hozzászólás - 2010.06.16. 15:18:51 (Válasz Ariel #120 hozzászólására.)
Elnézést, de akkor tényleg nem értem. Megesik az ilyen!

Azt hittem az arányok eltolódásával van problémád. Az utolsó pár csatám eredményei:

Összes sebzés / ebből varázslat

705 / 315
1635 / 595
3573 /525
3199 / 1908 kritikus
3133 / 523

És így tovább, a végtelenségig.....

Ha nem kritikus a varázslat, nem igen éri el az összes sebzés felét sem. Ennek ellenére az IQ-m 80-al magasabb, mint a támadásom és a TAU-m 60-al, mint erőm. A varázslatom 11 szinttel magasabb az én szintemnél. Lehet én csinálok valamit rosszul, de nem érzem, hogy el lennének szálva a varázslatok.

Ez persze, csak az én észrevételem, és csak a saját karakteremből tudok kiindulni, de ugyanezt tapasztalom a támadóimnál is. Az ő varázslat / harci köreik is nagyjából ilyen arányúak én felém.

Mód: helye-sírás
A hozzászólást Tpe71 módosította 2010.06.16. 15:19:52-kor
A kutyán kívül a könyv az ember legjobb barátja. A kutyán belül viszont túl sötét van az olvasáshoz.
Végzetúr Wiki
Pontszám: 8.45
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
122. hozzászólás - 2010.06.16. 15:32:12 (Válasz Tpe71 #116 hozzászólására.)
Idézet: Tpe71 - 2010.06.16. 14:23:24

Ránéztem a V1-en a toplistára, ez lett az összesítés eredménye:
13 Zafír
5 Rubin
4 Smaragd
3 Gyémánt

Nekem ebből, nem az jön le, hogy a Smaragdok elszálltak volna.


de ha plul megnezed azokat akiknel huseg zaloga van mind smaradgba valtott. ha nem lenne tap nem oda valtottak volna.
Pontszám: 8.49
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
123. hozzászólás - 2010.06.16. 15:36:00 (Válasz Tpe71 #121 hozzászólására.)
Nem az arányok eltolódásával volt problémám. Az én gondom az volt, hogy szerintem nem kellenek konkrét harci tápot, pl 10% extra sebzést adó eszenciák, mert teljesen elszállnak tőle a sebzések.
Míg a nyers tápnak kikiáltott LE termelő eszenciák hatása egyre kisebb lenne, hiszen egyre lassabban halad a tulajdonság és szaki fejlesztés, addig ezek a harci tápok egyre jobban megerősödnének, hiszen minél nagyobbak a tulajdonságok, annál többet jelent a +10% is.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.17
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
124. hozzászólás - 2010.06.16. 15:40:51 (Válasz Endyr #122 hozzászólására.)
Idézet: Endyr - 2010.06.16. 15:32:12

de ha plul megnezed azokat akiknel huseg zaloga van mind smaradgba valtott. ha nem lenne tap nem oda valtottak volna.


Sokak szerint a gyémánt a legerősebb horda, holott azt hagyták el eddig legtöbben
A hozzászólást Jeriko módosította 2010.06.16. 15:43:43-kor
Pontszám: 8.13
kedvencTpe71Férfi
Végzetúr mester
586 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
125. hozzászólás - 2010.06.16. 15:45:10 (Válasz Ariel #123 hozzászólására.)
Köszönöm! Így már értem a mondanivalód lényegét!
A kutyán kívül a könyv az ember legjobb barátja. A kutyán belül viszont túl sötét van az olvasáshoz.
Végzetúr Wiki
Pontszám: 8.45
népszerűYasminaNő
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
126. hozzászólás - 2010.06.16. 16:35:39 (Válasz Tpe71 #121 hozzászólására.)
Nézd meg magas szinten a varázslatot!
3000-5000-et varázsolok jelenleg, közelharcban meg csak az állataim találnak be és a szintemen elég magas a támadásom!
Az összes sebzésem 70%-át a varázslat teszi ki, és a nem jön be, akkor egy hasonló kaliberű ember ellen vesztek. (ja gyémánt vagyok)

Alacsony szinten még igen csak ki van ellensúlyozva a varázslat és a közelharc, de magas szinten 70-80 körül (lehet már előbb is) igen csak elszáll a varázslat sebzése (nem hiába disszidál mindenki a smaragd hordába)!
Jelen esetben egyedül a Rubin horda van előnybe közelharc terén, mert nekik az állataik is sokkal többet ütnek az Ő alapsebzés bónuszuk miatt. (ez nem kis sebzés bónusz számukra közelharcban)

Még mindig azt mondom, ha valaki magas szinten rágyúr a védelemre, IQ-ra és a taumaturgiára és 4 állattal rohangál (mert megteheti), akkor nem igen lesz neki ellenfele.
Pontszám: 7.44
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
127. hozzászólás - 2010.06.16. 17:11:38 (Válasz Jeriko #124 hozzászólására.)
Nyilvánvaló, h a smaragd hordának van a legtöbb tápja, de ez már lefutott téma.(nem ujjal mutogatok, van smaragdo is )

Nem olvastam el az összes HSZ-t, csak az utsó párat, de szerintem sincs értelme olyan esszenciát berakni, amivel LE termelő szakikat nyomathatnak a játékosok. Megint egy kötelező elem kerülne be a játékba, mert aki nem tolja az nyilván lemarad. Szerintem jók ezek a sebzés, kritikus stb módostó cuccok, amiket Birka írt, de LE termelő vagy olcsóbbító esszencia haszontalan lenne. Először örülne a nép, hogy még táp, aztán nyögnének, mert kötelező...

Jók a sebzés meg portya befolyásoló cuccok, de meg kell találni az arányt.
V1:Eliteninja
Pontszám: 5.82
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
128. hozzászólás - 2010.06.16. 21:52:52 (Válasz Yasmina #126 hozzászólására.)
Idézet: Yasmina - 2010.06.16. 16:35:39

Még mindig azt mondom, ha valaki magas szinten rágyúr a védelemre, IQ-ra és a taumaturgiára és 4 állattal rohangál (mert megteheti), akkor nem igen lesz neki ellenfele.


rengeteg ellenfele lesz, mert magas szinten kb. mindenki ezt csinalja
Pontszám: 8.49
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
129. hozzászólás - 2010.06.17. 11:23:18
Egy gyors összefoglaló akkor:

Birka javasolta, hogy ne szakértelem bónuszokat adjanak az esszenciák, hanem a harci sebzést növeljék (ill. az ellenfélét csökkentsék). Ezzel két problémám van.

1.) Örök téma a Végzetúrban, hogy mekkora szerepe van a harcban a randomnak. Emlékszem, amikor a hordagyűlöletet bevezettük, mint taktikázási elemet, nagyon sok ember azon is ki volt akadva. Én úgy vélem, a harcban további, a randomot jelentős mértékben növelő elem nem szükséges; plusz taktikázási elemnek, esélyjavitásnak bekerült a támadás itala, ennyi elég is.

2.) A Birka által javasolt, a játék számos különböző elemére ható esszencia rendszer implementálása jelentősen komplikáltabb, mint egy egyszerű, csak a szakértelemeket tápoló rendszer. Az alkímista labor így is az egyik legösszetettebb épület lesz, sok idő lesz a programozása és fejlesztése, még joban nem szeretnénk elbonyolítani.

Én is fontosnak érzem, hogy az esszenciák által adott nyerstápok ne növeljék az időfüggést. Épp ezért úgy fogjuk megcsinálni, hogy ahol szükséges, ott az esszenciák valahány hatásra vonatkozzanak. Ami ezek közül nekem szóba jött: spektrális, léleksajtolás, transzplantáció, ultraspecializáció. Ezek nem időre mennének, hanem a következő X akcióra (de továbbra is csak egyszerre egy esszencia lehetne aktív, tehát amíg ezek be vannak kapcsolva, más esszenciát nem lehet használni), ahol X az alkímista labor szintjétől függ. A többi esszenciánál maradhat az, hogy X ideig tart a hatásuk.

Ami változást kértetek még, hogy a passzív használatnál a PP költség csökkenjen:
[12 csp és 3 pp árán próbálok véletlenszerű esszenciát előállítani] siker esélye: 10%
[120 csp és 30 pp árán előállítok egy véletlenszerű esszenciát] siker esélye: 100%
[50 csp és 10 pp árán előállítok egy adott csoportba tartozó esszenciát, a következő gradulátummal:] [selector, gradulátumok felsorolva] siker esélye: 100%.
Pontszám: 8.60
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
130. hozzászólás - 2010.06.17. 12:23:44 (Válasz Miklós #129 hozzászólására.)
Ezzel csak az a baj, hogy sajtolni vadászat közben kellene, másképpen pillanatok alatt tele van a karám, és nem jön több befogás. Hiába sajtolnék már, ha még X-et el kell vadászni a speki esszenciával, hogy az elmúljon, és beélesíthessem a sajtolóst.
Ugyanez fordítva is. Ha még nem sajtoltam ki X mennyiségű állatot, nem tudom a speki esszenciát aktiválni.

Vagy én nem értek valamit.

Edit:
Az autosajt meg abszolut borít mindent.
A hozzászólást Darah módosította 2010.06.17. 12:25:14-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.43
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
131. hozzászólás - 2010.06.17. 12:26:36 (Válasz Miklós #129 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2010.06.17. 11:23:18
Ami ezek közül nekem szóba jött: spektrális, léleksajtolás, transzplantáció, ultraspecializáció.

Miklós, abban kivételesen elsöprő egyetértés volt itt a fórumon, hogy LE termelő cuccok ne kerüljenek be. Nem lehetne elállni ezektől?
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 5.20
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
132. hozzászólás - 2010.06.17. 12:39:55 (Válasz Darah #130 hozzászólására.)
Idézet: Darah - 2010.06.17. 12:23:44

Az autosajt meg abszolut borít mindent.


Ott a pont, az autosajt nem kompatibilis a spektralis esszenciaval.
Pontszám: 7.74
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
133. hozzászólás - 2010.06.17. 12:47:52 (Válasz Prisma #131 hozzászólására.)
Idézet: Prisma - 2010.06.17. 12:26:36

Miklós, abban kivételesen elsöprő egyetértés volt itt a fórumon, hogy LE termelő cuccok ne kerüljenek be. Nem lehetne elállni ezektől?


Na ez a teljes egyetértés dolog azért nekem nem jött le, akkor erre kiírok egy szavazást (ezt a topicot átalakítom szavazássá).

A spektrális - sajtolás konfliktusáról, nagyon őszintén remélem, hogy úgy be tudtuk lőni a számokat, hogy ne legyen senki végtelen mennyiségű spektrális és sajtoló esszenciával elhalmozva, azaz jobb esetben talán az egyik rendelkezésre áll, ha elmegy vadászni. De ha erre akarunk extra biztositékot, a sajtolást ki lehet lőni a listáról, csak akkor nem tudom milyen értelmes állat szakértelmet lehet berakni helyette.
Pontszám: 7.50
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
134. hozzászólás - 2010.06.17. 12:53:13 (Válasz Miklós #133 hozzászólására.)
Bevallom nem olvastam végig a topicot.
Olyan van már, hogy állatszaki növelő esszencia?
Hogy pl a következő szintlépésénél X-el több szakipontot kap.
Vagy ez nem jó?
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.65
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
135. hozzászólás - 2010.06.17. 13:13:44 (Válasz Darah #134 hozzászólására.)
Esetleg megnő a maximálisan megszerezhető szakipontja (permanensen) 1-2-3-mal. Alapszint+(x)
Magas Szintű Kedvenc Klubb(MASZKK)

Mod: Mivel ez más szerepel mint übertáp ezért ezt természetesen jószágonként kéne adagolni.
A hozzászólást Freez módosította 2010.06.17. 13:39:20-kor
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 7.32
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
136. hozzászólás - 2010.06.17. 15:01:42 (Válasz Darah #130 hozzászólására.)
Idézet: Darah - 2010.06.17. 12:23:44
Ezzel csak az a baj, hogy sajtolni vadászat közben kellene, másképpen pillanatok alatt tele van a karám, és nem jön több befogás. Hiába sajtolnék már, ha még X-et el kell vadászni a speki esszenciával, hogy az elmúljon, és beélesíthessem a sajtolóst.
Ugyanez fordítva is. Ha még nem sajtoltam ki X mennyiségű állatot, nem tudom a speki esszenciát aktiválni.

Vagy én nem értek valamit.

Edit:
Az autosajt meg abszolut borít mindent.


Ha ez jol van belove (es miert ne lenne) akkor messze nem lesz eleg esszenciad, hogy gondot okozzon az atfedhetoseg hianya (pont ezert en meg is engednem az atfedhetoseget). Ha mondjuk a vadaszataid tobb mint 20%-ahoz tudsz hasznalni speki esszenciat, az mar el van kalibralva.
Ha pedig igy van akkor vigen megteheted, hogy egy 50-es vadaszat elinditasa elott kivalasztod, hogy eppen milyen esszenciat hasznalj el.
Pontszám: 6.81
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
137. hozzászólás - 2010.06.17. 15:21:53 (Válasz Miklós #129 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2010.06.17. 11:23:18
Épp ezért úgy fogjuk megcsinálni, hogy ahol szükséges, ott az esszenciák valahány hatásra vonatkozzanak. Ami ezek közül nekem szóba jött: spektrális, léleksajtolás, transzplantáció, ultraspecializáció. Ezek nem időre mennének, hanem a következő X akcióra (de továbbra is csak egyszerre egy esszencia lehetne aktív, tehát amíg ezek be vannak kapcsolva, más esszenciát nem lehet használni), ahol X az alkímista labor szintjétől függ. A többi esszenciánál maradhat az, hogy X ideig tart a hatásuk.


Többi esszencia.
spektrális manipuláció (+5) - X vadaszat
kreatív affinitás (+5) - X támadó portya
tr. projekció (+10) - X védekező portya
valóságformázás (+20) - idő
energiahasznosítás (+10) - X portya
ultraspec (+5) - X tulnövelés
idomítás (+10) - X idomítás
sebgyógítás (+10) - X gyógyítás
léleksajtolás (+5) - X sajtolás
int.kedvenc (+5) - idő
vastag bőr (+10) - X csata
transzplantáció (+5) - X szakinövelés
kivégzés (+20) - X portya
kritikus ütés (+20) - X csata
kritikus varázslat (+20) - X csata
másodlagos támadás (+20) - X portya
másodlagos varázslat (+20) - X portya
3 db szívósság (+40) - X csata (mi az a 3db?)
építés (+5) - X LE építésig (különösen fontos, mert haki tudja halmozni a LE-t, az sokkal nagyobb előnyt szedhet ki belőle)
lopás (+20) - X portya
zárnyitás (+20) - X kaland
csapdaészlelés (+20) - X kaland
mászás (+20) - X kaland
kereskedelem (+20) - idő
átokeltávolítás - idő (de kérdés mi lesz az átokpiramissal)
feltámasztás - azonnali
katalizátor - spec
lélekgyémánt - X kaland
biztonság - X támadó portya
ultrakatalizátor - X tulajdonság

Sajtolás alternatívája lehet:
+10% lélekszívás (X csata)
+5 manakonstrukció (X konstrukció vagy idő)
+5 epikus specializáció (X epikus/entitás csata)
+6 fúzió (CSP termelő! / idő)
-10mp vadászat (szintén üti a spekit, de a prioritás egyértelmű, táp nem esik ki miatta / X vadászat)
Pontszám: 4.87
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
138. hozzászólás - 2010.06.17. 15:32:35 (Válasz Kocos #136 hozzászólására.)
Neked hány üres állathelyed szokott lenni úgy átlagban?
Főleg ha leszámítod a fertőgyógyulás miatt pluszban megjelenő slotot.
Mert 50 vadászatból azért 3-4 befogásnak illene besikerülnie.
Ha lenne ennyi szabad állathely.

Kalibrálásról fentieknél még nem volt szó, hogy pontosan mi mennyi lenne, azt te sem tudod egyelőre.
Hogy nem ütközik, azt viszont Miklós hozzászólása óta én is sejtem.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.65
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
139. hozzászólás - 2010.06.17. 15:53:46 (Válasz Kocos #137 hozzászólására.)
valóságformázás: adjon rögtön 2-3 portyapontot és már nincs is időfüggés.
intelligens kedvenc: adjon rögtön harcoló állatoknak X TP-t, vagy vonatkozzon X csatára.
kereskedelem: egy tudatturbó (amikor elváltasz kereskedelemről, megszűnik).
Pontszám: 8.13
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
140. hozzászólás - 2010.06.17. 16:32:43 (Válasz Kocos #137 hozzászólására.)
Fölös szájtépés, inkább töröltem...
A hozzászólást Birka módosította 2010.06.17. 18:20:29-kor
Pontszám: 4.88
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!