Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Alkímista labor
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
261. hozzászólás - 2010.07.30. 08:19:39 (Válasz Kocos #260 hozzászólására.)
Nem hiszem, hogy így tervezték volna, még az elején felvetettem és ez volt a válasz:

Idézet: Miklós - 2010.06.09. 13:03:04

Ha vettem neki tér-idő gradulátumot, és pl. 80. szintű az állat, akkor ad ugye 1+80/20,tehát 5 db tér-idő esszenciát. Ezek random bármelyikek lehetnek a tér-idő kategórián belül (nyilván a táp nem)?


Igy van, kapsz 5 db random tér-idő gradulátumot.


Vagy ez csak akkor van, ha gradulátomos a dög? Nem gyengén lenne illogikus, hogy ha nem akarsz egyforma esszenciákat akkor vegyél neki gradulátumot!
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 6.12
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
262. hozzászólás - 2010.07.30. 08:22:40 (Válasz Kocos #260 hozzászólására.)
Kocos, ha statisztikailag nézed, akkor a végeredmény azonos. Minden gradut speciális kategoriára kell elpakolni, mert a katalizátor igény dupla a többi esszenciához képest. Mivel egy kategóriában sajtolsz csak graduval ezért statisztikailag mindegy, hogy adja a tárgyakat. Az egyetlen érvünk az lehet, hogy extrém magas szintű blökit sajtolva komoly random fegyver, hogy 7 katalizátort, vagy 7 egyéb szart dob nekünk...

1/2-1 évet adok rá, hogy kialakuljon a szopatós random miatti Ytterium katalizátor igény!
Pontszám: 4.88
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
263. hozzászólás - 2010.07.30. 08:26:53 (Válasz Offsboy #261 hozzászólására.)
Jesss! Köszi, e felett elsiklottam, így kérhetjük a bugfixet

mod:
Tévedtem, lehet úgy értelmezni a mondatot ahogy most működik.
Kapsz 5 db random esszenciát. Azaz random, hogy milyet kapsz, de abból 5 db-ot...
A hozzászólást Birka módosította 2010.07.30. 09:05:17-kor
Pontszám: 4.88
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
264. hozzászólás - 2010.07.30. 09:44:11 (Válasz Birka #262 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2010.07.30. 08:22:40
Kocos, ha statisztikailag nézed, akkor a végeredmény azonos. Minden gradut speciális kategoriára kell elpakolni, mert a katalizátor igény dupla a többi esszenciához képest. Mivel egy kategóriában sajtolsz csak graduval ezért statisztikailag mindegy, hogy adja a tárgyakat. Az egyetlen érvünk az lehet, hogy extrém magas szintű blökit sajtolva komoly random fegyver, hogy 7 katalizátort, vagy 7 egyéb szart dob nekünk...

1/2-1 évet adok rá, hogy kialakuljon a szopatós random miatti Ytterium katalizátor igény!


A katalizator igeny valojaban 6-szoros nem dupla.
A statisztikat a hajadra kenheted amig nem 1000 karakterrel jatszol, hanem eggyel, es nincs lehetoseg cserelgetni az esszenciakat.
Merthogy az rendben van, hogy statisztikailag mindegy, hogy 1 ev mulva ha van 6 ultra-tapod az hogy jott ossze, de ugyanakkor nem statiszikail marhara nem mindegy, hogy 2 havonta osszerkasz egyet vagy az utolso egy honapban talalsz egy addig hianyzo esszenciabol 6-ot, es akkor rakod ossze mind a hatot.

En azt hiszem, hogy rengeteg siras volt mar a jatekban a randommal kapcsolatban. Pedig itt ugye a portyarol beszelunk, ahol 1%-ra le lehet szoritani a bukott variparbaj eselyet (az egalt meg 18-ra.), ehhez kepest a gradulatumnal az, hogy nem jot kapsz 80% esely. Ezt sokan be fogajk szivni. Statisztikailag. Es sok embert fog demoralizalni teljesen szuksegtelenul, mert amugy a merleg masik serpenyojebe en nem igazan tudok semmit sem rakni.
Pontszám: 6.83
népszerűMinMFérfi
Végzetúr tehetség
112 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
265. hozzászólás - 2010.07.30. 09:54:34 (Válasz Birka #263 hozzászólására.)
Ez már nagyon belemagyarázós. Ha azt nézed, hogy 1 ultratáp előállításához a katalizátor kivételével mindegyik esszenciából csak 1 kell, akkor elég érdekes megoldás az, hogy több erőforrást áldozol érte (magasabb szintű állat, őskő, stb.) és mégsem kerülsz hozzá semmivel közelebb, mint az, aki egyesével pötyögteti. Azzal, hogy pl. másodlagos varázslat esszenciából nem 1-et, hanem x-et kapsz, nem vagy előrébb. Az meg, hogy el leszel látva az adott esszenciával 2-3 további ultratáphoz, nem nagyon fog vigasztalni.

Inkább kérd a bugfixet, ne adj tippeket rá, hogyan kerülhető meg a probléma.
Pontszám: 7.84
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
266. hozzászólás - 2010.07.30. 10:03:33 (Válasz Birka #263 hozzászólására.)
Igen nagy hülyeség (és feleslegesen idegesítő) lenne. Gondolj bele amikor már csak egy mádodlagos varázslat esszencia hiányzik az utlra-giga-über táphoz, és beáldozod egy magas szintű állatodat, adsz neki egy harc gradulátumot, és kidob neked 5 db másodlagos támamdás esszenciát. Na ezt én nem kívánom senkinek, hogy átélje.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 6.12
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
267. hozzászólás - 2010.07.30. 10:19:06 (Válasz Offsboy #266 hozzászólására.)
Egy szóval nem mondtam, hogy statisztika = játékkonfort érzet!
De ha nyers matematikusi szemmel vizsgálod akkor sajna ez van Kérdés, hogy a feeling, és marketing felülemelkedik-e a nyers képleten, és korrekció után ugyan olyan statisztikai eredményt kapva már a játékélmény is helyrekerül-e

Amúgy ez pont ugyan az az eset, mint az állatsebzés és a te sebzésed összefüggése egy körön belül... Ha külön dobna a blökiknek egy harci körön belül azonos képlettel neked és a blökinek, akkor megszűnne az az effekt, hogy ha te keveset sebzel a blöki is, ha te nem találsz a blöki sokat sebez látszatra. Cserébe kapnád a te sebzel ultra nagyot a blökik meg semmit, te nem találsz esetén meg nem változik semmi. A mostani se jó érzésre, de ha "korrekt" dupla randomos lenne, akkor lenne még csak igazán sírás
Pontszám: 4.88
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
268. hozzászólás - 2010.07.30. 11:22:37
Idézet: Wuher - 2010.07.28. 17:22:36
Miklos azt irtad, hogy a granulatum allat felszereles es ezert oskjobe kerul. De ez szerintem minden logikat nelkuloz. A granulatumnak kb. semmi koze nincs az eddigi allatfelszerelesekhez, sokkal inkabb az eddigi gyorsitasokra hasonlit, es eppen ezert szerintem az osko koltsege is ebbe az iranyba kellene mutasson vagyis 1/3-ad oskobe kellene keruljon. A jatek fennalasa ota ez a legdragabb gyorsitas amit eddig bevezettetek.

A történet nagyjából annyi, hogy a gradulátummal fokozni tudod az állat szervezetében az esszencia termelést... Nem értek egyet, hogy ez csak egy gyorsitást jelentő kényelmi funkció. Minimum tízszeresére növeli az esélyét az esszencia szerzésének, vagyis egy nyers táp. Az árat a lehetséges minimálisra raktuk, 2 őskő a legolcsóbb állatfelszerelés.

Idézet: Eliteninja - 2010.07.28. 19:04:17
Valamint a felszerelés bérlet miért nem hat ezekre a cuccokra? Szerintem lehetne kompromisszum, hogy aki azt megveszi az olcsóbban kapja. A 2 őskőt én is sokallom, kb naponta 2 őskő, azért az elég húzós.

hat rá, de a felszerelés bérlet a felszerelések árát 2 őskő alá nem csökkenti. Egyébként gradulátumot úgysem raksz minden sajtolt állatra, max. a 20. szintre a küldetés kedvéért felidomitottra, olyat meg úgysem sajtolsz minden nap.

Idézet: Vaczakka - 2010.07.29. 22:51:14
Ma sajtoltam 23-as állatot, és 2db ugyanolyan esszenciát kaptam. Tud valaki hivatalos álláspontról ezügyben?

Igen, ezt megerősítem, egy állat sajtolásakor csak egyfajta esszenciát kaphatsz, akkor is, ha 20+ szintű és ezért több esszencia jár. A szerepjátékos magyarázat az, hogy egy állat szervezete csak egyfajta esszenciát termel. A technikai, hogy az alkimista labor leprogramozása már igy is irdatlanul sok időnket emésztette fel, sajnos kellett kompromisszumokat kötni, nem lehetett a programot a végtelenségig bonyolitani.

Katalizátor esszenciából valóban több kell, mint az egyéb esszenciákból, ezen majd még gondolkodom, esetleg berakjuk az aukciós házba gyakori tárgynak és akkor ez segit a problémán.
Pontszám: 2.50
kedvelt tagVaczakkaFérfi
Végzetúr mester
475 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
269. hozzászólás - 2010.07.30. 11:23:16
Az összes játékos által kapott esszenciákra nézve az eloszlást, kellően magas mintavétel alapján közelíteni fog ahhoz, ha egyenként dönti el a véletlen minden esszenciánál. Ez kb. 3 év múlva közel azonos érték is lesz

Azonban egyéni játékos szinten a különbség annál jobban megjelenik, minél több esszencia esik átlagban egy állatból. Havi 25 esszenciával számolva, egy 5000-es mintavételt (ami még korántsem biztos, hogy megfelelően nagy) alapul véve ez csak 200 hónap. Mi az nekem?

Szóval ezért kellene javítani.
Pontszám: 7.82
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
270. hozzászólás - 2010.07.30. 11:51:44 (Válasz Miklós #268 hozzászólására.)

Igen, ezt megerősítem, egy állat sajtolásakor csak egyfajta esszenciát kaphatsz, akkor is, ha 20+ szintű és ezért több esszencia jár. A szerepjátékos magyarázat az, hogy egy állat szervezete csak egyfajta esszenciát termel. A technikai, hogy az alkimista labor leprogramozása már igy is irdatlanul sok időnket emésztette fel, sajnos kellett kompromisszumokat kötni, nem lehetett a programot a végtelenségig bonyolitani.


Te jó ég, de nagy sírás lesz emiatt egy fél-egy év múlva....hozzáteszem jogosan.
Aki nem költ őskövet, annak esélye sem lesz kigyűjteni a készletet.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.08
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
271. hozzászólás - 2010.07.30. 11:57:22
Es ha a laborban (X. szinttol) lehetne 3:1-ben atvaltani esszenciat masikra? katalizatort meg mondjuk 6:1 aranyban.
Ez nem sok programozas es sokat segitene hosszutavon.
Pontszám: 8.51
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
272. hozzászólás - 2010.07.30. 12:05:45 (Válasz Endyr #271 hozzászólására.)
3 egyformát egy másikra, vagy 3 bármelyiket egy másikra? Mind2 nagy segítség lehetne, de nem mindegy azért.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 6.12
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
273. hozzászólás - 2010.07.30. 12:07:30 (Válasz Offsboy #272 hozzászólására.)
3 egyformat termeszetesen. azert ajandekot ne kerjunk
Pontszám: 7.76
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
274. hozzászólás - 2010.07.30. 12:12:06
Igen, ilyen váltogatósdit meg lehet csinálni, a hosszútávú fejlesztési listára felveszem.
Pontszám: 6.50
népszerűMinMFérfi
Végzetúr tehetség
112 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
275. hozzászólás - 2010.07.30. 12:24:09 (Válasz Endyr #271 hozzászólására.)
Endyr:
Idézem az egyik szövetségi társam az esszenciák egyezése kapcsán:
"Bár biztos nagy varázslatok vannak mögötte, de sztem ez kb. 10 sor..."

Pl. az sem lenne sok programozás, hogy a HTML kódban fixen beégetett "Nekattintsá b*zmeg, mer eéfogy a zeszenciád! " felirat helyett felugorjon egy confirm ablak. Sok helyen van, ahol nem igazán kell. Itt kellene, de nincs. Ergonómia. Jerikó tépte róla a száját eleget, én itt már nem tenném.


Minden tiszteletem a fejlesztőké, ötletes és jól játszható játékot toltak/tolnak a popsink alá, de mostanság egyre többször olvasok valós problémákra semmitmondó kifogásokat. Ha szándékosan levegőnek néznek (nincs válasz), az "csak" zavar, ellenben ha hülyének, akkor hajlamos vagyok borítani az asztalt. Ha kell másik játékra a fejlesztési idő, mondják meg, tudomásul veszem.

Csak egy ötlet: Biztos vagyok benne, hogy van tesztkörnyezete a játéknak. Ha ehhez a környezethez kapnának páran az aktívabb játékosok közül hozzáférést, ideiglenes tesztkaraktert, stb, akkor az ilyesmiket ki lehetne szűrni még játékba kerülés előtt, úgy biztosan jóval kisebb meló lenne a javításuk. Miklós renoméja sem szenvedne el ekkora károkat, mint az eltelt pár hétben.

mod: a váltogatás nekem is tetszik, pedig nagy esszenciapazarlás. viszont szvsz több programozást igényel, mint a random különböző esszenciák dobása. Ezzel együtt lehetőséget biztosítana a nem prémium játékosok számára is a kívánt esszencia (de legalábbis a kívánt csoport) előállítására.
A hozzászólást MinM módosította 2010.07.30. 12:37:17-kor
Pontszám: 6.67
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
276. hozzászólás - 2010.07.30. 13:45:26 (Válasz Miklós #268 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2010.07.30. 11:22:37
Katalizátor esszenciából valóban több kell, mint az egyéb esszenciákból, ezen majd még gondolkodom, esetleg berakjuk az aukciós házba gyakori tárgynak és akkor ez segit a problémán.


Egy targy ami evente 4 embernek hozzaferheto semmikepp sem segit a probleman.
Pontszám: 6.83
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
277. hozzászólás - 2010.07.30. 13:48:06 (Válasz Endyr #271 hozzászólására.)
Idézet: Endyr - 2010.07.30. 11:57:22
Es ha a laborban (X. szinttol) lehetne 3:1-ben atvaltani esszenciat masikra? katalizatort meg mondjuk 6:1 aranyban.
Ez nem sok programozas es sokat segitene hosszutavon.


Nem ertem miert jo, hogy a katalizatort dragabb valtani. 3:1 jo arany, katalizatorra viszont 2:1-et mondanek 6:1 helyett.
Pontszám: 4.88
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
278. hozzászólás - 2010.07.30. 13:49:12
En akkor mar azt szeretnem megkerdezni, hogy hany ultra-tap van leprogramozva?
Ezek kore fog bovulni idovel, vagy veges a megszerezheto tapok sora?
Ha bovulni fog, akkor gyorsabban mint ahogy igeny lesz ra, tehat virtualisan vegtelen lesz belole, vagy idonkent kerul majd be belole uj, es akkor arra mindenki ravetheti magat akinek megvan a szukseges esszencia?
A hozzászólást Kocos módosította 2010.07.30. 13:50:49-kor
Pontszám: 6.83
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
279. hozzászólás - 2010.07.30. 15:15:15 (Válasz Kocos #277 hozzászólására.)
hulye vagyok, igazad van
en mar a kata altal keszitett kesz tapesszenciara gondoltam a 6-os szorzonal
Pontszám: 7.77
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
280. hozzászólás - 2010.07.30. 16:19:39 (Válasz Kocos #278 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2010.07.30. 13:49:12
En akkor mar azt szeretnem megkerdezni, hogy hany ultra-tap van leprogramozva?
Ezek kore fog bovulni idovel, vagy veges a megszerezheto tapok sora?
Ha bovulni fog, akkor gyorsabban mint ahogy igeny lesz ra, tehat virtualisan vegtelen lesz belole, vagy idonkent kerul majd be belole uj, es akkor arra mindenki ravetheti magat akinek megvan a szukseges esszencia?


Vannak sorban az ultratápok:
1-es
2-es
3-as
..
N-es
Ha a játékosok idővel több ultratápot szereznek, mint ahány létezik, attól kezdve mindenki azt az ultratápot kapja, amiből több is lehet neki. De remélem ez elméleti korlát lesz csak és tudunk többet csinálni mint ameddig a játékosok eljutnak.
Pontszám: 5.33
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője