Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Awenhai

Szervusztok!

Maxi: A kérdésed élből speciális, nagyjából félévente változik, hogy ki hol rúgja a bőrt... Azt meg lehet kérdezni, hogy Puskás Öcsi bácsi melyik külföldi csapatban focizott, az talán beférne... de a mostani focisták még semmiképp sem érték el azt a szintet, hogy elfogadható legyen ez a kérdés a többi háromszáz hasonló mellett, amit szintén írtunk, mert nem igazán van köszönőviszonyban sem az oldal profiljával, és a játékosok érdeklődési körével.

Hogy te "Azonnal törölni"-t kaptál, az azért lehetett, mert a bírálónak tele volt a hócipője a focis kérdésekkel.
Dátum: 2008.12.13. 06:51:53
Szervusztok!

Mai termés:

Hogy mondjuk helyesen?

Zergetollas kiskalapom
Zergének nincs is tolla.
A kiskalapom zergetollas
Kalapom zergetollal

A micsoda? Lehet, hogy nem ártana a törlés, így értelmetlen a kérdés. A bajoroknak a szőrdíszes kalapját, ha jól tudom, zergetollasnak mondják.

*

Hogyan fejeződik be a közmondás? Előbb utól érik mint a ...

részeg békát
sánta kutyát
döglött pockot
fáradt sünt

Hibás a mondás is, A hazug embert hamarabb utolérik, mint a…

*

Melyik nem lát az alább tenorok közül?

Robert Schunk
José Carreras
Andrea Bocelli
Plácido Domingo

Alábbi.
Dátum: 2008.12.12. 10:18:36
Szervusztok!

Bekas: A nagy V helyes, mert az esemény nevévé vált már, legalábbis a megérzésem szerint. A másik hiba jogos, és éles szemű, nekem átcsúszott volna, kissé tyúkszemű vagyok.
Szervusztok!

Danone: Igen, sokan beugrottak neki, errefelé ez becsapós kérdés. Elsőre én is a hobbitot ütöttem volna, ha nem figyelek, pedig történelemből még emlékszem a névre... :-D
Dátum: 2008.12.11. 10:05:34
Szervusztok!

A mai termésem:

Hanyas szintig lehet fejlődni a Burning Crusade-ban(WoW)?

75
70
65
60
Speciális. Amúgy pedig enyhén WoW-mániákus vagyok, tehát a jó válasz, amíg nem törlik: 70.

*

Hány őskőbe kerül a prémium tagság?

6
5
12
10
Kéne egy hozzáfűzés, hogy hetente, mert így két jó válasz van: a 6 ás a 12.

*

Mi az " Esthajnal csillag "?

kisbolygó
nap
bolygó
üstökös
Esthajnalcsillag egybe, ha minden igaz.

*

Ki szabadította Benito Mussolinit 1943. szeptember 12-én, a „Tölgyfa-hadművelet” során?

Sepp Dietrich
Adolf Galland
Erwin Rommel
Otto Skorzeny
Ki szabadította ki…
Szervusztok!

István: Ahogy így feltetted, valóban meglehetősen speciális... pont azért, mert szomszédos értékeket adtál meg. Jobb lehetett volna tán, ha jobban szórnak az értékek, mert én hiába emlékszem még arra, hogy 204 állam vett részt az olimpián, nem biztos, hogy sokáig megmarad. Ha úgy osztottad volna el például a válaszokat, hogy 150, 168, 204, 215, akkor talán már többet segített volna, bár akkor is meglehetősen kis csoport ujjongott volna. Ja, és a pekingi olimpia már lezajlott, tehát indokolt lett volna a múltidő használata a kérdésben is.
Dátum: 2008.12.07. 08:32:38
Szervusztok!

A mai terméske:

Ki a magyar focicsapat 10 es játékosa?

Gera
Hajnal
Fülöp
Király
Totálisan érdektelen, és bármikor megváltozhat.

*

Ki a Katolikus Egyház pápája?

XVI. Benedek
IV. Luciano
már nincs pápa, lemondott
XXII. Leonardo
Kéne hozzá egy dátum is, mert senki nem örökéletű.

***

Hol van egyetlen élőhelye országunkban a Bánáti bazsarózsának?
Bakony hg.
Mecsek hg.
Zempléni hg.
Börzsöny hg.
Látom valaki csak nem adja fel, hogy helyre pofozza ezt a kvíz kérdést.
De nem tudom, biztos, hogy csak ott van? A Villányi hegységben nincs?

Edef: Az adott faj egy reliktumnövény, mostanáig nem találták meg más élőhelyen, ezért is fokozottan védett.
Dátum: 2008.12.06. 07:16:35
Szervusztok!

A mai termés:

Mej gyár NEM szerepel a F1-ben?

BMW
Opel
Honda
Ferrari
Hibás, mert a helyesírás szörnyű, és ráadásnak a Honda épp tegnap jelentette be, hogy kiszáll, tehát két jó válasz is lesz.

*

Hányadik szinttől vehető meg a szinaptikus korbács?

13
14
12
15
Kisebb szintűek nem tudhatják.
Dátum: 2008.12.06. 07:14:48
Szervusztok!

Rengeteg kattintásomra dob most fel "Adatbázis kapcsolódási hiba" üzenetet a program, nem kicsit zavaró. Kérem, hogy nézzétek meg, mi kavarodhatott el, eddig nem fordult elő ilyen tömegben. A hibahullám reggel hét óra körül kezdődött, majd minden lépésemre előjött ez időpont után, az előfordulása pedig teljesen független volt attól, hogy épp mit csináltam.
Dátum: 2008.12.05. 11:34:44
Szervusztok!

A mai termés:

Mi Gardfield a lusta ...?


Kutya
Gyík
Macska
Garfield a helyes tudtommal.

*
Hol született Bonaparte Napóleon?

Szent Ilona
Szicília
Korzika
Kozirka
Elrontja a kérdést az egyik válasz… Kozirka helyett valamely más szigetet kéne beírni.

*

Akadt még egy kérdés, amit nem tudok teljesen prezentálni, mert később vertem a fejem a falba.

Kicsoda Talpas Lajos?

1. A névben biztos vagyok, akár arra is rá lehet keresni.
Hatsepsut, elnézést a nehézségért!

2. Mivel a válasz az, hogy „nagykereplői polgármester”, ezért erősen vakarom a fejem, hogy mi is ez a kérdés. Ha a lakóhelyének polgármestere, úgy a kérdés speciális, és érdektelen. Ha pedig valamely műben szerepel, akkor kellene mellé egy szerző, avagy egy műcím, mert így a levegőben lóg az egész.
Dátum: 2008.12.04. 18:52:38
Szervusztok!

CaveMaN: A helyzet az, hogy elég sok kérdés lehet függőben... és ugye a vadászatok száma naponta korlátozott.

Tudtommal legalább 20 főnek kell értékelnie a kérdést, hogy eldőljön, megfelel-e. Mivel pedig randomizáltan jönnek a kérdések, ezért megeshet, hogy két napig ki sem választja a kérdésedet a gép. Most tehát balszerencséd lehetett.
Szervusztok!

Cyra: Boldog születésnapot! @->--

***

Cirmos cica: Edefnek van egy meglehetősen határozott véleménye, hogy fantasy területről nem szabad kérdezni, csak és kizárólag a való életről, s ennek igencsak negatív színben ad hangot. Az tény, hogy sok műveltségi kérdés kiesik, mert valakik nem kedvelik... de erre lenne jó, ha komolyan leszűkítenék az ellenőrök létszámát, és akár nyilvánossá is tennék.

Ekkor már nagyot tudna ugrani a kvíz színvonala, és ki lehetne venni az automatikus kérdéskivételt. Ezzel igen sok gondot megspórolnánk, mert a hibákat ugyanúgy lehetne jelezni, mint eddig, azoknak is, akik nem értékelhetnek... de a bölcsebb játékosok kezében lenne a döntés, hogy mi az, ami befér, annak ellenére, hogy az adott témához nem ért, és/vagy mellényúlt... Akik rendszeresen írják a hibákat, azok komoly eséllyel tudnának objektíven értékelni, a legtöbbüknek megvan már a maga józan paraszti esze is.

Így is megtörténhetne, hogy valaki kikel magából egy-egy kérdés láttán - itt megint jó példa Edef fantasyundora -, de kisebb eséllyel, mert talán jobban átgondolná ő is, hogy mi az egy ilyen oldalon, ami befér, és mi az, ami már sok lehet.

Mondjuk épp tegnap lőttem vissza túlspeciális megjelöléssel egy WoW-os kérdést, noha azonnal tudtam rá a választ... :-D
Dátum: 2008.12.02. 11:48:45
Szervusztok!

A karburátoros kérdés már csak egyszer szerepel, ha Hatsepsut megnézte... :-D

***

Ma sem volt sok gubanc, de az ilyen posvány helyesírású személyt visszazavarnám általános iskola első osztályba...

Milyen autóval versenyzik Hamilton a forma1?

ferrari
bmv
honda
mercedes

Be is kéne fejezni a mondatot, ha még nem szerepel többször, bár gyanítom, hogy igen.
Dátum: 2008.12.01. 12:31:53
Szervusztok!

Bekas: Ez a kérdés lendületből speciális. A legjellemzőbb versidézet egy részlete, de aki nem olvasta a könyvet, azt sem fogja tudni, hogy hol keresse. Ezt úgy mondom, hogy az egyik nagy kedvencem Középfölde.
Dátum: 2008.12.01. 11:56:13
Szervusztok!

Idézet: Texex - 2008.12.01. 11:39:21
Idézet: Awenhai - 2008.12.01. 11:27:06


Texex: Mika Hakkinen már nem versenyez a Forma-1-ben. Más autósportban tudtommal igen, de a kérdés emiatt nem rossz. Határeset a speciális felé, de nem rossz.


De még nem halt meg, és ha gondolnak egyet és 1-2év múlva megint beszáll?
A kérdés azért rossz, mert nem pontos. Ha oda teszi mikortól meddig, talán már jobb.


Nem, nem fog visszatérni, legfeljebb csapatvezetőként, ő sem fiatalodik. Nem nagyon valószínű, hogy egyidősebb versenyző visszamenjen a Forma-1-be, mert fizikailag nem bírná. Olyan erőhatások hatnak ott a versenyzőkre, ami már majdnem vadászpilótai szint. Egy fiatal pilóta, ha tesztversenyző lesz, mert több a jelentkező, mint az autó, még visszatérhet, aki azonban más területre megy - Hakkinen tudtommal rallyzik -, az nem valószínű, hogy visszatér a pályaversenyzéshez.

Emellett az autóversenyek közti típusváltás ritkább esemény, mint a csapatváltás, vagy mint a fociban az átigazolás, tehát nem kell annyira félni az elavulástól.
Dátum: 2008.12.01. 11:27:06
Szervusztok!

Ma csak egy kérdésre figyeltem fel, de nem volt annyi időm sem, mint általában.

mi a helyes neve a magazinnak ?

675 KByte
567 KByte
765 KByte
576 KByte

Először is: mondatkezdés nagybetűvel. Másodszor: Aki nem ismeri a játékújságokat, márpedig alighanem akad erre ilyen személy, nem valószínű, hogy tudja... és gyanítom, hogy sokan lesznek ilyenek. Ha nem mind azonos számok kevergetéséből rakta volna össze, talán beférhetne... de így speciális, és érdektelen is.

***

Texex: Mika Hakkinen már nem versenyez a Forma-1-ben. Más autósportban tudtommal igen, de a kérdés emiatt nem rossz. Határeset a speciális felé, de nem rossz.
Dátum: 2008.11.30. 07:18:29
Szervusztok!

A ma reggeli termés:

A japánoknál melyik a legelterjedteb vallás?

Római katolikus
Japánizmus
Egoizmus
Buddhizmus
Kár a két hülye válaszért, és legelterjedtebb…

*

Ki írta a Für Elis-t?

Beethoven
Liszt
Schumann
Chopin
Für Elise helyesen, s talán a zeneszerzők teljes neve sem ártana.

*

Hány mérkőzésen játszott Soós István?

403
506
295
355
Milyen sportágról van szó?
Dátum: 2008.11.30. 07:01:17
Szervusztok!

Paralel: A transzcendális projekció védekező helyzetben annyiszor 100 LE-t véd, amekkora a szintje. Ez is generálhatja a 0 LE-s esetet, ha kevés volt nála, akkor az is lehet, hogy sokan támadták meg, de ha nincs nála LE, akkor szövetségi tag, és beépítette.
Dátum: 2008.11.29. 12:49:22
Szervusztok!

Skini: Ha rossz kérdés az értékelés, az értékelő bejelölheti, hogy miért rossz szerinte, ám ez nem kötelező. Amennyiben gondolod, felajánlom neked a lehetőséget, hogy ha üzenetben elküldöd a kérdésedet és a válaszokat, én megmondom, hogy mi lehetett a hiba.

Ez nem hivatalos vélemény, de akkor legalább lesz valaki, akivel megbeszélheted, mi volt a probléma.
Szervusztok!

Tilbury: Ennyire nyílt reklám nem jó... ráadásul az a gumimárka átlagos játékosok közt ismeretlen, valószínű, hogy szakmádba vág a kérdés. Ez pedig nem feltétlenül jó, ami neked teljesen egyértelmű, lehet másoknak teljesen ismeretlen. Nehéz eltalálni a határt a tanító kérdés, és a túl speciális között.