Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
kedvencAtreusFérfi
Végzetúr mester
1962 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
341. hozzászólás - 2008.12.04. 01:06:25 (Válasz cirip #340 hozzászólására.)
Hmm, felettébb érdekes tendencia.
Ez valamilyen szinten nagyon szegényes képet fest le a magyar oktatásról.
Én nem tanultam, nincs is róla papírom. De tudtam a választ.
"Ha bizonytalan vagy valamiben, írd szövegszerkesztőben, és ellenőriztesd le! "
http://vegzetur.wikidot.com/
El ne olvasd!
A linkre kattintva a sivatagi tűz vörösre égeti a szemedet, és holtod napjáig az elátkozott kolduló, vak glaulákkal bolyongsz oázisról oázisra!
Pontszám: 5
kedvencCyraNő
Végzetúr tanonc
14 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
342. hozzászólás - 2008.12.04. 06:01:24
A magyar oktatás sajnos tényleg kezd fényévekkel mérhetően a béka s...gge alá süllyedni. S erről nem csak mi, tanítók és tanárok tehetünk... A szemem láttára ment tönkre az oktatás, harminc éve tanítok (itt a tanítványaimmal együtt játszom). Vannak olyan dolgok, amelyek tudásához nem kell papír, nem kell tanulni, ezt általános műveltségnek nevezzük. A számítógép csak néhány éve lépett be az életembe, számítástechnikát SOHA nem tanultam, de TUDOM, ki az a Kemény János, s mi fűződik a nevéhez... Ma van az 51. szülinapom. Ha visszatekintek az elmúlt éveimre, megdöbbenek, mennyit fejlődött ezen időszak alatt az elektronika és mennyire műveletlenek lettek az emberek.
Pontszám: 8.75
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
343. hozzászólás - 2008.12.04. 07:43:56
A következő kérdést tettem fel tegnap:
Melyik megyében található Szigliget?
4 választási lehetőséggel,helyesírási hiba nélkül,Veszprémet megjelölve jó válaszként,"szóval megadtam a módját"....
Erre az "értékelő" érdektelen lexikális tudásra hivatkozva rossz értékelést adott!
Miért is? Hány és hány rossz kérdéssel találkozom nap mint nap amit már elfogadtak.Eddig vagy 5 kérdéssel találkoztam ahol szándékosan rossz megoldást adtak,ezzel mi a baj?
Nem kell tudni senkinek hogy hol van Szigliget? Nyilván nem kell mindenkinek azonnal rávágnia de ez a kérdések saccra 70-99 százalékánál így van.Mivel különb egy x kultúrkörbeli isten vagy hasonló kérdés?
Azt hiszem hogy a játékosok egy része tudja a kérdésemre a választ-főleg hogy nem "Karancslapujtőt" kérdeztem hanem Szigligetet!- a másik része pedig könnyen "kiguglizhatja".
Szóval kérem fejtse már ki az értékelő hogy mi nem tetszett neki ezen a kérdésen!
A hozzászólást Xena módosította 2008.12.04. 07:53:56-kor
Pontszám: 5
népszerűZsoleszFérfi
Végzetúr mester
453 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
344. hozzászólás - 2008.12.04. 07:49:08 (Válasz Xena #343 hozzászólására.)
Elképzelni se tudom. Ha már ezt se lehet megkérdezni, akkor menjenek a "Milyen színű a hajam?" típusú kérdések? De a HKK-s milyen színű az xy lap, az bezzeg mindig átjut a rostán, pedig eleve nem lehetne feltenni. Kész vagyok.
"Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta,
most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből. "
V3 Eroot Ibn Shienkai
Pontszám: 5
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
345. hozzászólás - 2008.12.04. 08:22:05 (Válasz Zsolesz #344 hozzászólására.)
'Szahar' (ahogy Übü király mondja) az egész rendszer.
Nem is akarnak a fejlesztők tenni ellene semmit. Megkapják a pénzüket így is. Minek tőrjék magukat.
Az emberi butaság határtalan, és őnekik abból van bevételük, ha mindinkább a butaságot terjesztik.
Én megvonnám a fizetésüket, amíg nem oldják meg ezt a kvíz bírálati rendszert.
Rasszista (cigányozós, politikai) kérdések, drogra, alkoholra való felbujtás, reklámos kérdések menjenek bele.
Ez a lényeg ettől lesz a fiatalság "művelt"...
El kell őket kábítani mindenféle hülyeséggel, és akkor irányíthatók lesznek fizetnek érte, és majd meg lehet belőlük gazdagodni.
A hozzászólást Edef módosította 2008.12.04. 09:31:05-kor
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 1.67
népszerűHollofernyigesFérfi
Végzetúr tanonc
20 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
346. hozzászólás - 2008.12.04. 08:45:48 (Válasz Cyra #342 hozzászólására.)
Boldog születésnapot, Cyra
Pontszám: 5
kedvencCirmos cicaNő
Végzetúr mester
1581 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
347. hozzászólás - 2008.12.04. 08:59:17
Ma egy nagyon bonyolult és hatalmas tudást ígénylő kérdésem kapta az azzonnal törölni!-parancsot.

Melyik a kezdő sora Arany János híres versének: a Családi körnek?
Válaszként 4 sor a versből.
Valaki mondja meg mi ebben az akkora hiba,hogy azzonali törlésre lett ítélve!
Világéletemben a felemelkedésért küzdöttem, de hirtelen bevertem a fejem egy óriási békavalagba.

v1-Fantaghiro; v3-Nebet Het
Pontszám: 8.33
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
348. hozzászólás - 2008.12.04. 09:29:56 (Válasz Cirmos cica #347 hozzászólására.)
Hogy nem HKK alkoholista szereplőinek színeire, vagy Harry Potter hulláira, vagy nem Drizzt szexuélis életére vonatkozott a kérdés.
Röviden ennyi.
A hozzászólást Edef módosította 2008.12.04. 09:30:19-kor
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 3.17
kedvencCirmos cicaNő
Végzetúr mester
1581 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
349. hozzászólás - 2008.12.04. 09:33:39 (Válasz Edef #348 hozzászólására.)
Köszi Edef! Akkor át kell értékelnem az álltalános műveltségről alkotott fogalmamat.
Világéletemben a felemelkedésért küzdöttem, de hirtelen bevertem a fejem egy óriási békavalagba.

v1-Fantaghiro; v3-Nebet Het
Pontszám: 8.33
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
350. hozzászólás - 2008.12.04. 10:17:16
Szervusztok!

Cyra: Boldog születésnapot! @->--

***

Cirmos cica: Edefnek van egy meglehetősen határozott véleménye, hogy fantasy területről nem szabad kérdezni, csak és kizárólag a való életről, s ennek igencsak negatív színben ad hangot. Az tény, hogy sok műveltségi kérdés kiesik, mert valakik nem kedvelik... de erre lenne jó, ha komolyan leszűkítenék az ellenőrök létszámát, és akár nyilvánossá is tennék.

Ekkor már nagyot tudna ugrani a kvíz színvonala, és ki lehetne venni az automatikus kérdéskivételt. Ezzel igen sok gondot megspórolnánk, mert a hibákat ugyanúgy lehetne jelezni, mint eddig, azoknak is, akik nem értékelhetnek... de a bölcsebb játékosok kezében lenne a döntés, hogy mi az, ami befér, annak ellenére, hogy az adott témához nem ért, és/vagy mellényúlt... Akik rendszeresen írják a hibákat, azok komoly eséllyel tudnának objektíven értékelni, a legtöbbüknek megvan már a maga józan paraszti esze is.

Így is megtörténhetne, hogy valaki kikel magából egy-egy kérdés láttán - itt megint jó példa Edef fantasyundora -, de kisebb eséllyel, mert talán jobban átgondolná ő is, hogy mi az egy ilyen oldalon, ami befér, és mi az, ami már sok lehet.

Mondjuk épp tegnap lőttem vissza túlspeciális megjelöléssel egy WoW-os kérdést, noha azonnal tudtam rá a választ... :-D
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 7.50
fórumozóSkozoFérfi
Végzetúr tanonc
16 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
351. hozzászólás - 2008.12.04. 10:54:22
Üdv! Eddig mindkét világban elfogadták 4-4 kérdésemet, de ez a mostani kicsit fájt. Különös

"Az 1989-es rendszerváltozás óta hány parlamenti választást tartottak Magyarországon?

3
4
5
6

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott! -

A feltett kvízkérdésed "Rossz kérdés" értékelést kapott!
Indoklás: Kérdésedet az értékelők szerint rosszul / nem értelmezhetően tetted fel."


Ezen mit nem lehet értelmezni?!?!?!?!?!?!?!

1989 óta hány választás volt, amikor parlamentet választottak/választottunk.
Ugyan nem olvastam a felhasználási feltételekben életkort, de azt gondolom, hogy 9-10 évesnél fiatalabb NEM játszik a játékban. Ők pedig már ismerik a wikipedia-t, vagy a google-t...
Ezen kívül: 7 éves voltam 89-ben, mikor kikiáltották a köztársaságot. Az iskolában 2. osztályban kivitt bennünket a tanárnőnk az aulába egy kis Junoszty fekete-fehér TV-hez, és tudtam/tudtuk, hogy valami ez nagy dolog, szóval azt hiszem, hogy egy ilyen korú gyerek valamit felfog a történésekből, de utánakeresni mindenféleképp utána tud. Ja, és azt hiszem, hogy a játékosok jelentős többségének a kora alapján minimum VAN személyi igazolványa (minimum 14 éves), sőt közülü(n)k sok talán már szavazott is - tehát minimum 20 éves, szóval ha mást nem, akkor számolni illene tudni, a kérdés megválaszolásához elég 1 kéz is...

Én eddig NEM voltam szőrös szívű, de ehhez a kérdéshez képest, a "Hányadik elnöke az USA-nak Barack Obama?" azért kicsit nehezebb/speciálisabb, stb.
Ráadásul MÉG NEM ELNÖK - az amcsik is komolyan veszik a dolgot: "elected president" - megválasztott elnök... - szóval ez a kérdés több sebből vérzik, de tőlem pl megkapta a jó kérdés értékelést. MOSTANÁIG. Innentől, ezek után, olyan szőrszálhasogató leszek, amennyire csak a helyesírás, a józan ész, stb. megengedi!

Bocs mindenkinek a zavarásért!

Magnus
A hozzászólást Skozo módosította 2008.12.04. 10:56:50-kor
Pontszám: 7.50
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
352. hozzászólás - 2008.12.04. 11:05:50 (Válasz Skozo #351 hozzászólására.)
Megmondom mi a probléma a kérdéseddel, miért nem lehet értelmezni. Mert nem írtad bele hogy 2008-ig. Bízunk benne, hogy ez a játék is hosszú-hosszú évekig fog menni. Ez a kérdés jelen pillanatban megállná a helyét, de a következő választásnál azonnal átminősül hibás válasszá. Addigra lesz kb 150-200e kérdés az adatbázisban, szerinted ki fog emlékezni rá, hogy egy évekkel ezelőtt feltett kérdést törölni kell, mert aktualitását vesztette? Vagy ha valami csoda folytán a FIDESZ végigviszi az időközi választásokról dédelgetett tervét, akkor mi lesz?

Tedd fel még egyszer, kiegészítve az évszámmal, és hidd el jó lesz.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.50
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
353. hozzászólás - 2008.12.04. 12:19:20 (Válasz Skozo #351 hozzászólására.)
Bocs, hogy beleszólok. Nem én bíráltam, de a bírálónak jó az észrevétele.
Nem lehet tudni mikor tetted fel a kérdést.
Képzeld el, ha mondjuk ezt idén januárban felteszed a kérdést, áprilisra az ellenzék kiharcolja a választásokat, és most decemberben megkapod a saját kérdésed. Biztos, hogy azonnal kiakadsz, hogy nem annyi, mert eggyel több volt.
Tehetjük mindezt jövő időbe. Ha januárra az ellenzék kiharcol egy rendkívüli választásokat (ez már nem lehet, mert elfogadták a költségvetést), februárban hőbörögsz a saját kérdésed butaságán.
Normálisan csak 2010ben fog elavulni a kérdésed, de akkor már biztos.
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 7.50
irritálóBeck's BFérfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
354. hozzászólás - 2008.12.04. 12:33:18
Rendben végülis utólag átgondolva igazatok van.

Ellenben ma én is találkoztam egy igazán kérdéssel.

"A Született feleségek című sorozatban hogy hívják Eva Longoria karakterét ?" - rendben eltaláltam de kb annyi közöm volt hozzá mint az "alábbi modellek közül melyik hybrid meghajtású kocsi".

Az ilyen kérdések hogy maradtak bent ? Vagy kezdjünk el olyan kérdéseket feltenni hogy a Toldi - ban hányszor hangzik el a Miklós név ?
Pontszám: 6.50
fórumozóSkozoFérfi
Végzetúr tanonc
16 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
355. hozzászólás - 2008.12.04. 12:37:27
A 2010-es felvetést aláírom, az előrehozott választást nem, azt hogy miért nem, azt 2 okból nem fejteném ki: ez egy játék fóruma, másrészt pedig kevés a hely - ezt leendő politológusként is mondom... - aki kíváncsi a levezetésrre, annak szívesen leírom privát üzenetben, de azt gondolom hogy ez nem erre a fórumra való téma

VISZONT:

akkor legyenek büntetve a kérdést értékelők is - arról nem is beszélek, hogy még mindig találni 1-1 rossz választ jóként megjelölő kérdést, ezt ugye már utólag nem lehet értékelni.

De miért is írom az értékelők "büntethetőségét"?

"Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. Kérjük, ügyelj a helyesírásra, és használj magyar ékezetes betűket! Ha olyan kérdést kell értékelned, amelyben súlyos helyesírási hiba van, válaszd a Rossz kérdést."

Csak ma 4 évszámos kérdést találtam, tegnap 1-1 HKK-sat, M.A.G.U.S.-osat.
Ezeket a kérdéseket már NEM lehetett értékelni, szóval az értékelők NEM választották a "Rossz kérdés"-t.
Az évszámok 99%-át azért tudom, és persze nem túl nehezek általában, de az általam a Kvíz menüpontból idézettek alapján ezeket NEM lett volna szabad Jó kérdés-ként értékelni.

Csak azért is fel fogom tenni a kérdést újra, 2008-as évszámmal, és kíváncsi leszek az értékelésre, remélem tényleg csak az évszám volt a baj.

Viszont ennek alapján káérjem az általam felsorolt típusok törlését?

Nagy dilemma.
Pontszám: 8.33
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
356. hozzászólás - 2008.12.04. 12:53:30 (Válasz Skozo #355 hozzászólására.)
A leveled második felével 100%-ig egyet értek és ez ellen harcolok, de sziszifuszi tevékenység ez.
Ismételd meg légyszíves a "hibás kvíz kérdés" fórumon is.
Egyetlen szegény hölgyemény az akinek igazából hozzáférése van a kérdésekhez, de ő sem tud visszaállítani, csak törölni és "helyesírást" javítani.
Nagyon sajnálom szegényt, mert "társadalmi munkában" csinálja egyedül, és a fejesztők egyáltalán nem akarnak segíteni, hogy más legyen a bírálati módszer.
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
357. hozzászólás - 2008.12.04. 12:56:31 (Válasz Skozo #355 hozzászólására.)
A HKK-ban maximálisan igazat adok, (csak mert fogalmam sincs, mi az), de az évszámokkal kapcsolatban említeném azt a finomítást, amit Miklós írt a Kvíz értékelésének rendszeréről című topic nyitó hsz-ében. Csak azért, mert évszámra kérdez a kérdés, még nem speciális. Vannak akár a magyar, akár az egyetemes történelemben/irodalomban/tudományok kapcsán olyan évszámok ami igenis hozzátartoznak az átlagműveltséghez, és nem lexikális. Természetesen ahhoz hogy jó legyen az évszámos kérdés, az kell hogy tényleg olyan eseményre kérdezzen rá, amit legalább kb-ra illik tudni elhelyezni az időben, és persze ne mind a négy válasz ebbe a kb intervallumba essen.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
358. hozzászólás - 2008.12.04. 13:04:16 (Válasz Edef #356 hozzászólására.)
Ezzel kapcsolatban két kérdés merült fel bennem:

1. Miért gondolod, hogy egyedül végzi? Hatse már többször leírta, hogy nem ő az egyetlen admin aki foglalkozik a kérdésekkel. Pl. Miklós is reagált már néhányszor kvízekkel kapcsolatban.

2. Honnan veszed, hogy a fejlesztők nem akarják tökéletesíteni a rendszert? Én még egy darab erre utaló megjegyzést sem láttam tőlük. Sőt, le van írva, hogy az értékelő játékosokat is értékelik, és csak azok maradnak hosszú távon értékelők, akik korrektül értékelnek. Az nyilván nem lesz szétkürtölve a fórumon ha majd egyszer lesz olyan, hogy egyes játékosok hatékonyabb részt kapnak az értékelésből, hiszen az súlyos visszaélésekre adhat okot.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.50
irritálóBlasphemyaNő
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
359. hozzászólás - 2008.12.04. 15:07:56
Ki Spongya Bob legjobb barátja?

Patrik
Tunyacsáp
Ronald Reagen
Törppapa

Több, mint 50% nem tudta. Most az emberek vagy nem tudják használni a google-t vagy nem tudom
" Ellenzem a párbajokat. Ha engem hívna ki valaki, kedvesen és megbocsájtóan megfognám a kezét, elvinném egy csendes helyre és megölném."
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
360. hozzászólás - 2008.12.04. 15:12:33 (Válasz Blasphemya #359 hozzászólására.)
vagy nem érdekli őket (pl engem sem)
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!