Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
kedvencAnubysFérfi
Végzetúr tanonc
20 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
421. hozzászólás - 2008.12.11. 13:30:16 (Válasz Lanmandragoran #419 hozzászólására.)
Rendben,elfogadom a kritikát,de nem értek Veled egyet még mindig!
Ha ezt vesszük alapul,akkor a kérdések 30-40%-ára rossz értékelést lehetne adni,mert túl speciális!
Szerintem a gépkocsik hozzátartoznak ma már a mindennapi életünkhöz és akarva,akaratlanul is ismeri őket az ember,ezért éreztem úgy,hogy hozzá tartozhat az általános műveltség témához!
Egyébként több ilyen és hasonló kérdés szerepel az adatbázisban,ennél sokkal nehezebbek is,mégis jó értékelést kaptak!
Más kvízes játékokban is szerepelnek hasonló kérdések az általános műveltség témában!
Azért köszönöm a véleményedet!
A kérdés, ami néha elbizonytalanít, én vagyok őrült, vagy mindenki más? -Einstein-
Pontszám: 5
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
422. hozzászólás - 2008.12.11. 13:37:39 (Válasz Asgoloth di Morgoth #420 hozzászólására.)
Idézet: Asgoloth di Morgoth - 2008.12.11. 13:12:00
Kinek volt a nagy ellenfele Ayrton Senna?

Alain Prost
Niki Lauda
Jacques Villeneuve
Mika Hakkinen

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

Ez egy egyszerű és primitív kérdés főként azok számára akik nézik a Forma 1-et. A kérdésem az lenne miért kapott ilyen értékelést!!!


leírtad a választ. "azok számára, akik nézik a forma 1-et". talán, ha beírtad volna a kérdésbe, nem? mindenesetre sokan látnak 5 idegen nevet. aki értékelte az is csak nézett ki a fejéből, hogy ez mit akar?
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
423. hozzászólás - 2008.12.11. 18:05:49 (Válasz winnie #422 hozzászólására.)
Hátööö, Michael Schumacher nevét szerintem nem csak azok ismerik, akik nézik a Forma 1-et. Ayrton Senna neve szerintem van olyan ismert, feltéve, ha az ember nem később született az ő halálánál.

Az más kérdés, hogy a válaszok nem egyértelműek, mert 82-85-ig legjobb tudásom szerint Niki Lauda és Alain Prost csapattársak voltak a McLarennél, tehát mindkettejüknek nagy ellenfele volt Senna. Kettejük közül kiválasztani, hogy melyikükkel állt nagyobb harcban, na az már speciális.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
fórumozóRammsteinFérfi
Végzetúr mester
311 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
424. hozzászólás - 2008.12.11. 21:27:28
Volt egy olyan kérdésem, hogy "Hány lába van a lónak, ha felemeli az egyik lábát?"
A helyes válasz 4, mivel nem azt kérdeztem hogy hány lábon áll, hanem hogy mennyi van. Csak egy kicsit kellet volna gondolkodni. Mi lett ezzel a kérdésemmel?
Gyönyörű,szép, kedves, aranyos, csodálatos,erős, inteligens ember vagyok,és a szerénységem a fő erényem...
Pontszám: 4
kedvencAnubysFérfi
Végzetúr tanonc
20 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
425. hozzászólás - 2008.12.11. 22:02:21 (Válasz Lanmandragoran #419 hozzászólására.)
Na,ha az én kérdésem speciális,akkor ezek milyenek,már elnézést de nem hagy nyugodni a dolog,miért volt az én kérdésem annyira speciális,hogy rossz értékelést kapott...
10 vadászatból esett 2 ilyen:
Mennyi az Ausztráliai szitakötő(Austrophlebia costalis) talajhoz viszonyított repülési sebessége?
55 km/h
33 km/h
98 km/h
153 km/h

Nem hiszem,hogy ez nem spec. kérdés....
A másik:

Hogy hívják Data "testvérét" (Star trek) ?
Worf
Zial
MZ/X
Lore
Na ez meg aztán főleg az,mert én pont nem nézem a sorozatot és szerintem sokan vannak így,de az én kérdésemre,szerintem,szinte minden második ember tudná a választ,még akkor is ha nem adnék hozzá 4 választási lehetőséget!

Na kidühöngtem magamat,téma lezárva!
A véleményem,pedig az lenne,hogy ne a játékosok értékeljék a kérdéseket!Jogosan háborodhat fel például egy korban érettebb ember ha teszem fel,egy egy fiatalabb még nem érett,azaz gyerek,lepontozza látatlanban a kérdését,holott a kérdés jó lenne,csak a fiatalságából adódó tapasztalatlansága végett ez neki túl magas,hogy értelmezni tudja!
A kérdés, ami néha elbizonytalanít, én vagyok őrült, vagy mindenki más? -Einstein-
Pontszám: 5
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
426. hozzászólás - 2008.12.11. 22:04:05 (Válasz Rammstein #424 hozzászólására.)
Idézet: Rammstein - 2008.12.11. 21:27:28
Volt egy olyan kérdésem, hogy "Hány lába van a lónak, ha felemeli az egyik lábát?"
A helyes válasz 4, mivel nem azt kérdeztem hogy hány lábon áll, hanem hogy mennyi van. Csak egy kicsit kellet volna gondolkodni. Mi lett ezzel a kérdésemmel?
az, hogy törölve lett, mivel egy ***** -ság.
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 4.25
fórumozóRammsteinFérfi
Végzetúr mester
311 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
427. hozzászólás - 2008.12.11. 22:47:10 (Válasz Sir Ny #426 hozzászólására.)
Miért lenne az? Attól mert te nem tudod,attól még jó...
Gyönyörű,szép, kedves, aranyos, csodálatos,erős, inteligens ember vagyok,és a szerénységem a fő erényem...
Pontszám: 2.33
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
428. hozzászólás - 2008.12.11. 23:42:00 (Válasz Rammstein #424 hozzászólására.)
Idézet: Rammstein - 2008.12.11. 21:27:28
Volt egy olyan kérdésem, hogy "Hány lába van a lónak, ha felemeli az egyik lábát?"
A helyes válasz 4, mivel nem azt kérdeztem hogy hány lábon áll, hanem hogy mennyi van. Csak egy kicsit kellet volna gondolkodni. Mi lett ezzel a kérdésemmel?


(SirNyéhez hasonló vélemény, más köntösben:)
Bekerült a Kvíz topicba is, sokunk szerint túl könnyű a kérdés, nem hiszem, hogy valaki is benézte volna...
A hozzászólást Hydro Globus módosította 2008.12.11. 23:42:25-kor
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 7.50
fórumozóRammsteinFérfi
Végzetúr mester
311 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
429. hozzászólás - 2008.12.12. 00:00:37 (Válasz Hydro Globus #428 hozzászólására.)
Erre ne vegyél mérget. 25 jó és 3 rossz válasz volt rajta.
Gyönyörű,szép, kedves, aranyos, csodálatos,erős, inteligens ember vagyok,és a szerénységem a fő erényem...
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
430. hozzászólás - 2008.12.12. 00:05:26 (Válasz Rammstein #429 hozzászólására.)
Szerencséd van, tőlem azonnal törölnit kapott volna.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.50
fórumozóRammsteinFérfi
Végzetúr mester
311 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
431. hozzászólás - 2008.12.12. 00:28:21 (Válasz Lanmandragoran #430 hozzászólására.)
Ha tényleg annyira egyszerű, akkor miért volt rajta rossz válasz? Ha 100% jó válasz megy rá, akkor aitomatikusan kiesik. De vannak emberek akik beugranak neki.
De ez még mindig igényesebb mint a "Mennyi 2+2?" kérdés.
Az 5 a négyzeten sem kutya, csak az ilyen kérdések bent vannak, amibe van egy kis csavar, és megmarad egyszerűnek, csak oda kell figyelni, az nem marad bent. Ennek értelmét nem nagyon látom
A HKK és Drizzt kérdésekre meg mindig jövök fel fórumra hogy segítséget kérjek Hydrotól. (Amúgy köszi neki )
Meg nemrég megkaptam azt is hogy mennyi 10 négyzete. Az ilyenek akkor miért maradnak benne?
Gyönyörű,szép, kedves, aranyos, csodálatos,erős, inteligens ember vagyok,és a szerénységem a fő erényem...
Pontszám: 5
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
432. hozzászólás - 2008.12.12. 06:17:40 (Válasz Rammstein #431 hozzászólására.)
Idézet: Rammstein - 2008.12.12. 00:28:21
Ha tényleg annyira egyszerű, akkor miért volt rajta rossz válasz? Ha 100% jó válasz megy rá, akkor aitomatikusan kiesik. De vannak emberek akik beugranak neki.

Vagy inkább olyanok, akik már inkább lesz**ják már a kvízt, és nem is válaszolgatnak, mert rohadtul unják már a kvíz minőségét.
Idézet: Rammstein - 2008.12.12. 00:28:21
Meg nemrég megkaptam azt is hogy mennyi 10 négyzete. Az ilyenek akkor miért maradnak benne?

Nem maradhatnak.
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 7.50
kedvelt tagSzaszu2Férfi
Végzetúr tanonc
43 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
433. hozzászólás - 2008.12.12. 06:42:15
Megközelítőleg mekkora Moszkva lakossága (fő)?

5 millió
12 millió
1 millió
34 millió




A feltett kvízkérdésed "Rossz kérdés" értékelést kapott!
Indoklás: Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.
Figyelmeztetés: Kérjük, próbálj meg olyan kérdéseket feltenni, amelyek megválaszolhatók, és arra is ügyelj, hogy jól jelöld meg, melyik a helyes válasz. Ennek hiányában elveszítheted a lehetőséget, hogy a jövőben



Hát én már tényleg nem tudok ehhez mit szólni... Nem Suttyófalva nevét kérdezem, a válaszok is jól elkülönülnek egymástól, ha valaki rendelkezik némi földrajzi tudással, akkor tudhatja, hogy Moszkva lakossága kb akkora, mint Magyarországé, tehát a 12 millió a helyes válasz...

Nagyon kezdenek már beforgatni ezek a rossz kérdések
Holló a lélekvadász - Mitsubishi
-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:
Power Like Hell - Plezúr
Pontszám: 7.50
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
434. hozzászólás - 2008.12.12. 07:09:54 (Válasz Rammstein #427 hozzászólására.)
Idézet: Rammstein - 2008.12.11. 22:47:10
Miért lenne az? Attól mert te nem tudod,attól még jó...
a foglalkozást végző szülőd!
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 1.50
fórumozóRammsteinFérfi
Végzetúr mester
311 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
435. hozzászólás - 2008.12.12. 07:26:50 (Válasz Sir Ny #434 hozzászólására.)
Idézet: Sir Ny - 2008.12.12. 07:09:54
Idézet: Rammstein - 2008.12.11. 22:47:10
Miért lenne az? Attól mert te nem tudod,attól még jó...
a foglalkozást végző szülőd!

Az igazság fáj, erről én nem tehetek
Anyum meg szent és sérthetetlen, úgy hogy jó lenne ha a burkolt szidását sürgős hatállyal befejeznéd, ha velem van bajod akkor ne őt szidd...
Meg ez a topic nem azért van
Gyönyörű,szép, kedves, aranyos, csodálatos,erős, inteligens ember vagyok,és a szerénységem a fő erényem...
Pontszám: 7.50
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
436. hozzászólás - 2008.12.12. 08:07:27 (Válasz Rammstein #431 hozzászólására.)
A kérdésed félig magad is megválaszoltad. Nem maradnak, pár nap alatt kiesnek 100%-on. Ami meg tuti nem esik ki, mert akkora oltári baromság, arra meg tudod mi a módszer.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
fórumozóEvaaNő
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
437. hozzászólás - 2008.12.12. 08:13:17
Az a kérdésem fog kiesni (eddig csak két rossz válasz van rá), hogy "Mi az a scharade?".
A scharade versben megfogalmazott találóskérdés, rejtvény.
Pl.:

Az eleje farkat lenget,
A vége hálóba száll,
Ha a kettőt egybetetted,
Kitartóan elsétál.
(kutyagol)
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
438. hozzászólás - 2008.12.12. 08:22:35 (Válasz Evaa #437 hozzászólására.)
Hát, ha csak két rossz válasz van rá, akkor miért esne ki? Remélhetőleg benn marad.
Pontszám: 5
kedvencDanoneFérfi
Végzetúr tanonc
25 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
439. hozzászólás - 2008.12.12. 09:06:04
Az alábbiak közül melyik NEM magyar találmány?

Szintetikus vér (művér)
Sakkozógép
Aszpirin*
Hologram

Ööö, hát szívesen megmagyaráznám, de úgy gondolom felesleges, mert max. 2 perc alatt utána lehet nézni. (ajánlom mindenkinek, igyekeztem érdekes találmányokat beletenni) Az ilyen kérdéseknek pont ez a lényege, hogy az ember TANULJON. És őszintén bevallom jobban szeretek ilyeneket tanulni, mintsem hogy xy keleti rajzfilmnek milyen szereplői vannak, stb Ha arrafele megy az egész, hogy az olyan kérdések maradnak meg, amik ész /ÉSVAGY/ ráfordítás nélkül 2mp alatt meg lehet válaszolni, akkor ebből az következik, hogy egyre romlani fog a kérdések színvonala... Ki fognak esni a műveltséget, illetve logikát igénylő feladatok nagy része, és ez szvsz szomorú; bár lehet hogy szimplán túl sokat várok tőle.

Kicsoda/Micsoda Kis Pippin?

hobbit
varázsló
király*
terrier fajta (kutya)
A kérdésre eddig 12 jó és 21 rossz válasz érkezett.

Ez is ki fog, comment ugyanaz mint előbbihez... :/ Segítségképpen: http://hu.wikipedia.org/wiki/Kis_Pippin
Kiváncsi lennék hányan nézték hobbitnak
Norlan
Pontszám: 8.75
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
440. hozzászólás - 2008.12.12. 09:37:03
Szervusztok!

Danone: Igen, sokan beugrottak neki, errefelé ez becsapós kérdés. Elsőre én is a hobbitot ütöttem volna, ha nem figyelek, pedig történelemből még emlékszem a névre... :-D
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!