Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Awenhai

Dátum: 2008.10.09. 07:55:05
Szervusztok!

Delicatesse: Ha a játékból nem is, a kérdésírásból és értékelésből mindörökre. Ekkora szamárságot régen láttam.

***

Akadt ma pár kérdés, amire kénytelen voltam hibás kérdést ütni. Kár értük, különösen a Szilmarilok könyvhöz kapcsolódó kérdésért. Jobb lett volna, ha nem csak beírják a szöveget, hanem a nevek nagy kezdőbetűire ügyelnek... Egy volt közülük, amelynél csak egyetlen elgépelést kell javítani.
Dátum: 2008.10.09. 07:47:24
Szervusztok!

Leanthillal értek egyet, azzal együtt is, hogy én sem vagyok egy jajj de nagy portyázó, mert az időigényes. Aki tud tenni a vadászat ellen, az nem nyafog, ha a gép előtt esetleg a látottak miatt valakit heves csuklásra ítélő mondatok hangzanak is el. Nem véletlenül kezdem el a szövetségbe nálam korábban belépetteket is utolérni építésben.

Ha gyűjtesz valamire, akkor kelj hajnalban. Akkor nem fognak zaklatni annyian. Lépj be, avagy alapíts szövetséget, és építs a Lélekkútba. Ekkor nem veszik el a LE-d, és még szerencsét is kapsz. Ráadásnak jobb is kis klánban indulni, hamarabb kapsz Szerencsét, mint a nagyobbakban.
Dátum: 2008.10.09. 07:17:30
Szervusztok!

Nagykirály: Ha beletöltötted a megfelelő mennyiségű LE-t a kútba, azonnal kapod a bónuszokat, amiket addig a többiek több nagyságrenddel nagyobb LE-ráfordítással építettek. A szerencsédnak meg nincs akkora előnye, talán csak annyi, hogy möveli a tulajdonságösszegedet.

Nem vagyok benne biztos, a memóriám nem tökéletes, de mintha írta volna Miklós, hogy ezen a helyzeten változtatni akarnak. Akkor pedig 1000 LE után kinől a Szerencse tulajdonság.

Egyébként meg milyen hátrányról beszélsz? Versenynek gondolod? Ha pedig jól választasz portyázási módot, és ellenfelet, a dolog behozható, bár elől leginkább pénzes játékosok vannak.
Dátum: 2008.10.08. 08:04:09
Szervusztok!

Nem a gépen hagyja bejelölve, hanem a szerver memóriájában. Vagy pedig tényleg az én kérdésemmel azonos kérdést küldött be valaki, rossz válasszal. Tény, hogy mindenképpen utána kell nézni, vagy, mert rossz a kérdés, vagy, mert később gondot okozhat.
Dátum: 2008.10.08. 06:51:37
Szervusztok!

Wolfy: Ha szándékosan tetted idézőjelbe a "központi" szót, bocsánat.... Nem biztos azonban, hogy eredeti kérdésről van szó.

Sőt, akár az is megtörténhet, hogy valami nem kóser. Ha nem küldött be más is egy kérdést, akkor megtörténhet, hogy a két vadászat közti váltás miatt átrendezi a gép a válaszokat, de a helyes válasz jelölése a rendszerben ugyanott marad. Ekkor hiába jelölöd meg a jót, egy rosszat fog elfogadni.

A szóban forgó kérdés, ami miatt felkaptam a fejem: "Melyik szín nem szerepel Oroszország nemzeti lobogóján?". Egy játékostársunk éppen dühöngött, hogy a gép hülyeséget fogadott el helyesnek. Ha más nem küldte be, akkor a fent említett probléma nagyon komoly eséllyel fennáll, s játékromboló hatásúvá lehet. Ha más is beküldte helytelen válasszal, akkor az viszont írtandó.

***

Belefutottam két kérdésbe a legutóbbi vadászatom során.

"Mennyi őskőbe kerül egy állatfelszerelés?" A helyes válasz most még kitalálható, de a kérdés, pont a későbbi feltételek miatt pontosításra szorul. Javasolnám beleírni, hogy negyedik szintű állatfelszerelésről van szó, feltételezem, hogy nem csak ott lehet majd állatfelszerelést venni.

"Ki nevezte ki consulnak a saját lovát?" A kérdés jó, ám az egyik válaszban helyesírási hiba van. A javítás után tökéletes lesz.
Dátum: 2008.10.07. 08:03:28
Szervusztok!

Celeborn: Akkor talán értelmes lett volna megkérni Hatsepsutot, hogy igazítsa ki a kérdést a teljesen precízre: "Hol semmisült meg az Egy Gyűrű?" Ekkor persze a "Nem dobták bele" típusú választ "Nem semmisült meg"-re át kell írni.

Ám szerintem logikus, hogy egy fiatal kérdésfeltevő, ha már pongyolán fogalmaz, de helyes választ ad meg, ne legyen célpontja ilyen stílusú kötekedésnek. A lényege a kérdésnak helyes: a Gyűrű megsemmisült a Végzet Hegyén. Esetleg át lehet írni az általad is kifogásolt választ valami egyébre, hogy kevésbé legyen beugratós, de ha az általad kért precizitással fogalmazzák meg a kérdést, bár szeretem az Egy Gyűrű történetét, én rányomom a túl specifikus megjelölést.

***

Raisu: A kérdés, amit kaptál, hibás. Mindenképpen rossz, mert nem lehet ezt pontosan meghatározni, a többi szakértelem szintjétől is függ, a kiszámítási képletben ugyanis szerepel a szakértelemösszeg is.
Dátum: 2008.10.07. 07:47:03
Szervusztok!

Celeborn: Ha már egy tünde-úr nevét használod, nem árt tudni, hogy az Egy Gyűrű megsemmisült, valóban belehullott a Végzet Hegyének a lávatavába. Gollam harapta le Frodó ujját, és a Gyűrű megszerzésének mámorában beleesett a lávatóba, s a Gyűrű, ha nem is dobva, de visszatért kovácsolásának helyére.
Dátum: 2008.10.07. 07:42:48
Szervusztok!

Ez normál helyzet, van valahol, jó magas Tanulás (kb 9) szakértelemnél egy állatgyógyító szakértelem. az kell neked az állatgyógyuláshoz.
Dátum: 2008.10.06. 20:54:38
Szervusztok!

Na, ezen a kérdésen jókorát nevettem, ilyenek is jöhetnek nyugodtan, ha nem vödörrel érkeznek. A Galaxis Utikalauz Stopposoknak című könyvsorozat Nagy Kérdésére a Válasz nyugodtan beleillik e játék kvízébe.

Sőt, a stílus is pont olyan, hogy az embernek eszébe jut a könyv, és kicsit el is szomorodik, mert az írója már nem lehet közöttünk.
Dátum: 2008.10.06. 15:40:25
Fejlődj sokat, és olvasd a Legendát.
Szervusztok!

Girion, nyugi... most épp felülvizsgálat alatt van az egész, ahogy a Kvíz topikban Miklós írta. Ha a probléma holnap is fennáll, akkor kezdj el aggódni.
Dátum: 2008.10.06. 15:12:30
Szervusztok!

Az hamarosan menni fog, egyelőre nem oly sok a megválaszolandó kérdés... de ha gondolod, küldd el nekem üzenetben, beírom én.

Egyébként már kaptam is egy azonnal törölni értékelést, mert valaki nem ismerte a ceruzák jelzéseit, ne adj' Isten, nem is fogott még a kezébe olyat. (Tudom, ez gonosz... de egyre inkább úgy érzem, hogy a gyerekek nem tudnak írni sem, ami akár erre is visszavezethető.)
Dátum: 2008.10.06. 14:45:17
Szervusztok!

Egy biztos: ritkítani kéne a kérdésbeküldési lehetőségeken, mert az, hogy naponta egy kérdést beküldhet az, aki nem téved, az túl gyors. Most is azért parkoltatom a kérdésemet, mert nem jut eszembe olyan, ami tanít is, és azok is elfogadják, akik számára már az iskolába járás is felesleges teher. :-D

Jó lehet talán az ötven helyes válasz, aki pedig többet küldött be, mint az így beküldhető kérdésszám, az érje el a következő értéket az új kérdéshez... (x+1. kérdéshez az 50*[x+1]). Talán jobban megbecsülik majd a kérdéslehetőségeket.

Te pedig - elméletileg - választhatsz magadnak segítőket, ha gondolod. Úgyis te vagy az admin, tehát akit kinevezel segítőnek, attól vissza is veheted a jogot.

***

Aisling: Kösz a támogatást, de ne bele írd, hanem mögé, ha nem tudtam volna, hogy mit írtam, nem találom meg a hozzászólásodat. :-D
Dátum: 2008.10.06. 14:21:57
Szervusztok!

Egy tipp: Hatsepsut, te minden kvízkérdést olvasol, és figyeled ezt a fórumot. Első körben talán lehetne próbálkozni azzal, hogy az értékelést elveszitek mindenkitől, és néhány játékosnak, akit intelligensnek gondoltok, adjátok meg a lehetőséget, hogy egyszemélyben dönthessenek a kérdésekről, esetleg öt közülük. Ha valaki intelligens, akkor a melléklikkelés, avagy a tévedés esetén sem fogja törlésre javasolni a jó kérdést. Esetleg, ha megoldható, akkor a hibásság értékelése mellett hozzá is írhat egy rövidebb kommentet a vadászat után.

Talán így kevesebb marhaság szabadul a játékosokra, és akár a gép által kiszórt jó kérdések is visszakerülhetnek a játékba, teljesítve a játszva tanítás remek ötletét.

Ha a ti ötletetek működőképesebb, az is jó lehet, csak az intelligens kérdések jöjjenek vissza a játékba.
Dátum: 2008.10.06. 14:08:29
Szervusztok!

A használatban lévő tárgyakat is el tudod adni, kivéve a fegyveredet. Ez pedig pont azért van így, hogy ne lehessen segíteni valakit azzal, hogy egy bicska sincs nálad, mikor jön leportyázni az általad megtermelt LE-t.
Dátum: 2008.10.06. 13:27:04
Szervusztok!

Idézet: Tseebe - 2008.10.06. 13:22:37
Sziasztok! Elolvastam mindent a játékról, amit csak lehet, de azon átsiklottam valószínűleg, hogy a sárga gyógyitalt mire lehet használni, és hogy mit is segít az nekem. Egyszóval: minek a rövidítése a HP?


A HP az életerő szerepjátékban gyakori rövidítése az angol "Hit Point" után. Ez azért alakult ki, mert az első szerepjátékok még angol nyelvűek voltak.
Dátum: 2008.10.06. 13:03:07
Szervusztok!

A képlet szerint te a sikeres kvízválasszal nem 100%-ot, hanem 110 %-ot szerzel. Az adott esetben 95 LE-t szereztél volna egy hibás válasszal.
Dátum: 2008.10.06. 06:50:13
Szervusztok!

Kocka: Nézd meg, kérlek, hogy mennyire kapkodsz a kérdésed begépelésénel, és hogy hogyan is ütötted be ezt a kérdést. Nagyon könnyen lehet, hogy jó kérdést tettél fel, de a helyesírása kriminális volt. Ilyenkor nem javítják a kérdést, hanem kukázzák, mert gyorsabb.

***
Egy másik kérdésnél volt egy névelírás, nem ártana javítani. A kérdés: "Ki nem volt aradi vértanú?" Az egyik helytelen válasz Knézics Károly volt. Abban biztos vagyok, hogy a nevét ch-val írta, de gyanús az is, hogy az é helyett is e van a nevében.

***

A baj, hogy már történelmet sem hajlandó tanulni az ifjúság... Na, ezért kellenének kérdésadminok, akik lehetőleg túl vannak már az érettségin.
Dátum: 2008.10.06. 06:12:42
Szervusztok!

Idézet: ATILA2 - 2008.10.06. 00:53:29
Valami nem működik jól!!!

Ha a portyázás pontnál megnézem milyen felszerelése van az ellenfélnek és még le is próbálom a harcot, melyet 17-3-ra nyerek, ezek után elvesztek 403 LE-t mert közben lett még varázslása is, ami eddig nem volt!!!

Kb 2000 LE vesztettem már emiatt és 6 őskövet, melyeket kérnék jóváírni!!!


A sok felkiáltójel felesleges, az nem segít. Én egy dolgot tudok elképzelni, hogy éppen aktív volt a srác, és amíg te a karakterlapja fölött filóztál a támadáson, meg szimulálgattál, addig megvette a varázslatot, be is készítette, esetleg még pihenni is elküldte a karakterét.
Dátum: 2008.10.06. 06:04:28
Szervusztok!

Első gondolatom, hogy rubin, és az Ereje magasabb az átlagnál, esetleg te portyáztál még emellé hátrányokkal. A tulajdonságok különbsége is beszámít szerintem a sebzések nagyságába.