Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - winnie

Dátum: 2009.08.25. 14:06:19
hmm..., most már mi is ugyanannyian vagyunk. lehet, hogy mi sem fogjuk bírni az új belépőket:)
Dátum: 2009.08.25. 12:38:59
Idézet: Stubb - 2009.08.25. 12:16:55
Elszenvedhet, de - ahogy te is írtad - fizikailag nem fog. Addigra elkapja egy azonos szintű vagy magasabb.


ezt mondom én is:)

nem mellesleg, mindig szívesen kipróbáltam volna, hogy milyen verőlegénynek lenni, mert gondolom azért van pár karakter, akinél nem az az általános, hogy 15% felett azonnal lecsapja valaki - ők valószínűleg el nem tudják képzelni a vert legények játékát. (én a szövetségi támadáslistán azt látom, hogy a legtöbbek, kapnak napi 2-5 támadást, én, ha napközben kijönnék 15% alól, 3 óra alatt kapnék annyit. tehát nem kell kijönni, de szerintem ki fogom próbálni, hogy hányat kap az ember, ha csak pihen és nem csinál semmit.)
Dátum: 2009.08.25. 12:03:36
Idézet: Mortimer - 2009.08.25. 11:56:48

Egyrészt ne sarkíts, csak ötöt támadhat lefelé, hiszen hét szinttel lefelé még 70. szinten sem lehet ütni, másrészt erről őket kérdezd meg privátban, hogy miért teszik ezt. Az alapból nem hiba, hogy a rendszer lehetőséget ad rá, hiszen már 5 szinttel lefelé is szinte zéróra redukálódik a rabolt LE, azaz a védelem az esélytelenség ellenére megoldott.


javítás: már kábé 56-57. szinttől lehet 7 szinttel lefele csapni, szokásom. ergó a 49-50. szintű már elszenvedhet +7-es csapásokat.
Dátum: 2009.08.25. 12:01:39
Idézet: Ricardo - 2009.08.25. 11:57:51
Azért ha Barrique 15 szinttel magasabbról nyakon csapna annak nagyon nem örülnék.


az azt jelentené, hogy a támadás után még 50%-ban leszel. idejét sem tudom, hogy mikor voltam annyiban:)
Dátum: 2009.08.25. 12:00:37
Idézet: Nari77 - 2009.08.22. 08:44:45
Idézet: Braka - 2009.08.22. 08:29:55
Én azt szeretném, hogy a manakonstrukciót ne csak éjféltől lehessen újrahsználni, hanem úgy 20-21 órától. Mert ha nem marad fenn az ember éjfél után, akkor reggel miután épít, várni kell 1-2 órát a mannareggel, és nem mindenkinek van erre ideje.
Vagy lehetne egy 24 órás visszaszámláló, mint a mágikus regenerációnál.


Igen nekem is bajom van ezzel, de bármit csinálnak kénytelen vagyok az éjfélt megvárni, mert akkor kap az ember pihenés pontot is.

Úgy lehetne ezt megoldani, hogy a pihenés pontot is 8 óránként kapnánk, és a manakonstrukcióhoz is járna egy pont. Mondjuk 24 óránként 1 és lehetne gyűjteni mint a térkapupontot.


amit mortimer ír, én sem értem a problémát. az hogy 0.00-kor kapsz 3 pihenéspontot és lepihensz ekvivalens azzal, hogy a napi 3. pihenéspontodat aktivizálod 21.00-kor vagy 23-59-kor és másnap ugyanúgy kettőből fogsz gazdálkodni, mintha 0.01-kor feküdnél le.

a manakonstrukció pedig pláne nincs időponthoz kötve. hatékonyabb pihenés után ellőni a VP-t, nem pedig pihenés előtt.
Dátum: 2009.08.25. 11:56:19
Idézet: Cerberos - 2009.08.25. 11:42:17
Azért nem hiszem, hogy ha valaki 50-es szint környékén van akkor +-5 szinten nagyon nincs kit támadnia csak a 6-7 szinttel alacsonyabbakat.


én például őket tudom támadni. meg őket is érdemes, hiszen rájuk elég egy vakító fény (nem viszik a VP-t).

de mondom, te azt akarod, hogy ne támadhasson senki, ami abszurd. ugyanis, már leírtam, de 6-7 szinttel magasabb csak akkor támad, ha nem vernek le előtte 3-4-5 szinttel magasabbak. de ha nem vernek le és 6-7 szinttel magasabb sem támadhat, akkor ki fog?

ez a szintlimit csak egy nyalóka a panaszkodóknak. érdemes lenne egyheti támadáslistát bemásolnod, hogy ld. mennyire marginális a 6-7 szinttel magasabbról támadók problémája.
Dátum: 2009.08.25. 11:26:23
Idézet: Cerberos - 2009.08.25. 11:21:39
Szerintem nagyon el lett rontva magasabb szinten a támadási szintkorlát. 4x-5x szinttől már 6-7 szinttel nagyobb karakter is támadhat. Ez nagyon sok embernek elveszi a játékkedvét. Eleve a jobb felszerelés és +6-7 szinten szerzett többlet LE miatt is esélytelene


ha nem lenne, akkor sokan nem tudnának kit támadni, de te is figyelmen kívül hagyod azt, hogy nem hogy 6-7, de még 4-5 szinttel magasabbról sem szoktak általában támadni, hiszen ahhoz, hogy egy 7 szinttel magasabb meg tudjon támadni, majdnem 50% életpontban kell lenned. ergó, ha támadnak ennyire fentről, akkor túl erős vagy a szintedhez képest, mert saját szintről nem mernek támadni.

épp emiatt, elhiheted, hogy ha 15 szinttel fentebbről is lehetne támadni, annak is ugyanolyan hatása lenne, mintha csak 5-ről lehetne, hiszen mire a 15 szinttel magasabb meg tudna ütni (ahhoz mondjuk 70-80% ÉP-ben kéne lenned), addig a 3-4-5 szinttel magasabbak már rég levernek.

ugyanis 1 szinttel maasabbak csak 20% felett, 2 szinttel magasabbak csak 25% felett, 3 szinttel magasabbak csak 30% ÉP feltt támadhatmak és így tovább.
Dátum: 2009.08.24. 23:16:44
automatikusan belépsz, ha jelentkezés után bevesznek.
Dátum: 2009.08.24. 22:11:39
Idézet: Nari77 - 2009.08.24. 16:48:02
Idézet: winnie - 2009.08.24. 16:44:29
akkor én is kérdezek (biztos volt már, de nem találtam): az elnyelés csökkenti a fizikai sebzést. de egyszerre az ellenfélét és annak állataiét is, vagy csak az ellenfél ütéseit?


Az állatét nem csökkenti. Lehet akármekkora elnyelésed, akármekkora védelmed, az állat mindent átüt. Az én 43as állatom is simán átüt a 200as védelmeken. (támadást adó tárgy nélkül)


köszi. azért sajnos nem mindig talál az állat, de jóval jobb a támadása.

viszont le a szabállyal, hisz nem logikus, hogy ilyenkor nem játszik az elnyelés. ellenben érthető, hogy nem akarják kvázi duplázni a mennyiséget.
Dátum: 2009.08.24. 22:08:01
"A kristályhorda kapott egy katalizátort, hogy a kútja gyorsabban töltődjön, és ne forduljon elő, hogy a negativ kútjuk miatt nem lehet őket támadni."

hehe. ez azért tetszett. "hogy ne forduljon elő, hogy az ütősáv alján elhelyezkedőknek túl sok KH-mentes ideje legyen" ki kell élvezni a szabadságot, mert aztán megint jönnek
Dátum: 2009.08.24. 16:44:29
akkor én is kérdezek (biztos volt már, de nem találtam): az elnyelés csökkenti a fizikai sebzést. de egyszerre az ellenfélét és annak állataiét is, vagy csak az ellenfél ütéseit?
Dátum: 2009.08.24. 16:43:08
nem számít egyiknél sem.
Dátum: 2009.08.24. 14:42:43
Idézet: Lao111 - 2009.08.24. 14:33:17
Pár nap katázás megéri, hogy utána hetekig nyugodtan tudd játszani a saját játékod


persze. ezt mindenki maga látja, de ha valakinek van napi 1-2 órája a játékra, akkor pár nap kihagyás alatt is oda lehet a lelkesedése. nem hiszem, hogy valakinek a bukott virtuális LE számítana, de a játék nyugodtsága elérhető a katakombanélküli háborúmentességgel is.
Dátum: 2009.08.24. 14:39:18
Idézet: Morroch - 2009.08.24. 14:31:39
Idézet: winnie - 2009.08.24. 14:10:20
hiszen teljesen más, ha valaki sajátmaga dönt ekképp, szövetségi érdeket szem előtt tartva.

Ezen nincs mit magyarázni, ők vállalták, semmi kényszer nem volt a részünkről. Ha "szövetségen belüli erőszak" történt az az ő dolguk. Mindenki maga tudja mit ad, mit kap, mit vár a szövijétől és a szövi mit vár tőle. Ha valahol ütköznek az álláspontok akkor elválnak az utak. Mindenki saját magáért álljon ki, TE VISZONT NE KÖSS BELE MINDENBE! Értem ezt erre:
Idézet: winnie - 2009.08.24. 14:10:20
hirtelen eszembe jutott, hogy érdekelne a szöv.váltásod története is, főleg, hogy háború közepén történt

Elmondhatnám, de: egyrészt nyugodtan írj egy PÜ-t az érintettnek, másrészt nem a háború közepén jött. Viszont a rosszindulatú sejtelmes utalgatásokat jobb, ha mellőzöd.


?????

oké, olvasd újra amit írtam, mert valamit félreértettél szerintem.

belekötés?? rosszindulat? sejtelmes utalás?

hol?

nehogymár a mortimer-féle paranoia a többi szövetségi tagra is átterjedjen. (ez utalás volt. rosszindulatú is, de persze folytonos mortimer-féle köpködésnek hála.) meg a nagybetűs netikett-ellenes bunkózás. anyám...

inkább nem is kommentálom ezt a viszontreakciót, ellenben kezdek komolyan aggódni egyesek szövegértelmezési képességeivel kapcsolatban. csak leírtam, hogy milyen korrekt az efféle szöv. összetartás, plusz leírtam erről a véleményem, kétszer is kiemelve, hogy a dawn of fire esete más nyilván, előttük emelem a kalapom.

abban meg, hogy egy ártatlan kérdésben milyen kifacsart elme lát bele rosszindulatot. (mivel ő válaszolt nekem háborús ügyben, beugrott róla, hogy én lepődtem meg a legjobban, amikor azt vettem észre, hogy a biztos vesztes háborút hirtelen megnyertük. magánügynek éreztem a dolgot, ezért nem érdeklődtem nála, most sem kérdeztem, csak jeleztem, hogy érdekelne. azért, mert... valóban érdekel.)
Dátum: 2009.08.24. 14:10:20
most jelen esettől elvonatkoztatva (thx az ismertetést incubus - hirtelen eszembe jutott, hogy érdekelne a szöv.váltásod története is, főleg, hogy háború közepén történt), mert valóban elismerésre méltó a fanatizmus és szervezettség, én viszont mindig is azon az állásponton voltam, hogy ha valakinek a játékát zavarja egy háború, akkor nyugodtan ajánlja fel a kapitulációt. ergó olyat sosem mondanék másnak, hogy menjen katakombába, hogy lépjen ki, mert a kapituláció némi LE-veszteséggel jár, de hátrány senkit nem ér, ellenben ha el is tekintek a kimaradó tárkaputól vagy kínzókamrától, a katakomba miatt kieső játékélményt nem lehet semmivel pótolni, s ezért sosem jutna eszembe, hogy mástól ilyet elvegyek.

mondom, ez csak eszembe jutott, hiszen teljesen más, ha valaki sajátmaga dönt ekképp, szövetségi érdeket szem előtt tartva.
Dátum: 2009.08.24. 13:21:52
nem gondolt senki,mert nagy butaság lenne. mint ahogy az is nagy butaság, hogy valaki "annyi energiát " fektetett egy olyan világba, ami csak pár hónapra lett készítve és utána folytatni akarja.
Dátum: 2009.08.24. 10:13:43
Idézet: Mortimer - 2009.08.24. 09:37:47
Nekünk azért, mert napi szinten kell több tucat embernek az elutasításról szavazni


nem kell foglalkozni velük, max a lelkükkel. ha nem szavaztok, akkor 2 nap múlva elévül a jelentkezés.

a dolog minimális számú szövetséget érint, nagyon kevés embert (hozzánk már nem is jelentkeznek, maxi heti 1), s bár biztos megoldható lenne a javaslat kivitelezése, olyan alacsony kellemetlenségi fokkal jár, olyan alacsony prioritással fog bírni, hogy felvetni sem érdemes.

amit "nem foglalkozással" ignorálni lehet, arra szerintem kár erőforrást pazarolni.
Dátum: 2009.08.23. 21:20:16
Idézet: Lao111 - 2009.08.23. 20:57:47
Aki talál 34 ilyen balekot aki mindenét feláldozza a többiek sikeréért az nyeri meg a versenyt. Ezt akartad mondani ezzel?


az mióta balek, aki nyer. aki nyer, jutalmat kap, mint játékos, így abszolút megéri az áldozat. meg aztán... miért áldozat? a V4 célja nem a játék, hanem a győzelem. csak az jelent valamit.
Dátum: 2009.08.23. 18:31:09
Idézet: Rex08 - 2009.08.23. 12:23:52
Lényegében semmi értelme sincs regizni rá, mert úgyis olyan kicsi az esélye az embernek, mint egy hamburgernek etiópiai gyerekek közt


anyám..., hát nem ezt írtam az elején, hogy egy valaki fog nyerni. (egy ember, csapat, szövetség), ergó parányi az esély a győzelemre. egy valakinek össze fog jönni és kész, de... ez a kiakadás teljesen érthetetlen. megvoltak a világ kezdetekor a szabályok, mindenki tudta, hogy miről szól a V4.
Dátum: 2009.08.23. 14:56:53
gondolom a nagyon sok = kevés, csak a szokásos figyelemfelhívó túlzásról van szó, mert akkor többen felfigyelnek. az olvasatomban a "nagyon sok" az nem 5 (=kevés), nem 20 (=jó páran), nem 150-300 (=sok), hanem 500-750 (=nagyon sok).

1. még több komoly nem hagyta abba. ez fontosabb.
2. szerinted ennek megpróbálták kitalálni, mi az oka? jó a játék?

ha konstruktív válasz kell, akkor főleg nyáron az efféle lemorzsolódás szerintem törvényszerű, semmi pluszt nem lehet belelátni. én speciel direkt 3/4 évre terveztem játszani a játékot, mert tovább már túl nagy kiadás lenne, de ennyi idő alatt ki lehet élvezni. mint ahogy gondolom a legtöbben azért eldöntik kezdéskor, hogy nekik mennyit ér meg forintban az egész, mert mindenki abba fogja hagyni egyszer. épp ezért mindenki a beleölt pénzzel jelzi, hogy neki mennyit ér a VU. s mint látható, sokaknak sokat, sok panaszkodónak még nálam is többet, holott nekem sok bajom nincs a játékkal.

voltak, akik elérték a kvázi rezervációs árukat és búcsúztak. azért ez még mindig nem "nagyon sok", hanem "nagyon kevés". a top100-ból páran búcsúztak, látom, előreléptem pár helyet. nem "nagyon sokat", hanem "párat". persze top100-on kívül is vannak nagy nevek, búcsúzók, tamagocsi módra átállók, de ők azok, akik saját taktikájuknak köszönhetően kiégtek, töröltek, mert nem volt kihívás (volt ilyen, nincs vita), szövetséget váltottak, mert nem volt kihívás (volt ilyen, nincs vita), újrakezdték kis karakterrel (volt ilyen, nincs vita) vagy lemondtak a versenyfutásról és más célokat kezdtek hajkurászni (volt ilyen, nincs vita).