Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - winnie

Dátum: 2009.08.29. 10:31:57
mert csak minden második szinten van új szakértelem.
Dátum: 2009.08.28. 23:20:20
Idézet: Ywgarrd - 2009.08.28. 22:58:14
Némi szemléltetés mit jelenthet 1 % hosszú távon. Heti 1,5 legmagasabb tulajdonságot azzal szemben, akinek nincs. Ez azért nem elenyésző.


elenyésző. pár tulajdonság ide vagy oda, pár százalék ide vagy oda, még akkor is, ha hosszú távon sokat jelenthet, de hosszú távon még sok negyedik világ lesz.

(főleg úgy semmi extra, hogy a heti pluszt nem egy adagban kapod meg, hanem leosztva, függően a beiktatott vadászós napok számától.)

mondom: ha valaki meglátja a nyereményt, akkor vállat von. egyedül az lesz ideges, aki idegrohamot kap, hacsak egyet is vadászik maximumos szörnyparkkal (értsd: elszalaszt egy elfogási lehetőséget), vagy töröl, ha észreveszi, hogy egy 20-as vadászatnál nem turbózta a spektrálist.

ezzel nem azt akarom mondani, hogy az ember ne legyen maximalista, ha megteheti, , azt sem, hogy direkt balek legyen, csak annyit, hogy a játékot nem feltétlenül a számok bűvöletében kell játszani. legalábbis sokakat sosem izgatott, hogy 80 vagy 100-as spektrálissal vadásznak, vagy hogy büntetős karaktert támadnak, ha nincs más, esetleg CSP-ért használnak újra valamit, nem őskőért.

1%? nem sok. de nem, nem fogok utánaszámolni, hogy ezzel mekkora előnyre tesz szert randomjózsi mondjuk 2012. tavaszára.
Dátum: 2009.08.28. 21:33:50
Idézet: Pumuklee - 2009.08.28. 16:26:07

Parasztországban, ez úgy működik, hogy úgyis lesz egy tahó, aki rátesz 100 dukátot, hogy az a szemfüles ne kapja meg azt az egy dukátot se!!!



parasztország? bunkóság? tahók? valaki nagyon nem jártas a matekban, a dollárárverésben. játékelmélet, imádnivaló dolog, hatalmas az irodalma. tessék utánaolvasni és meglátod, hogy ez mindenhol így működik. még egy ilyen mikroközösségben is, mint a példa mutatja.
Dátum: 2009.08.28. 21:27:41
én örülök, hogy a hardcore-ok kaptak ilyen jutalmat. az 1% csak az optimalizátoroknk elrettentő mértékű táp. szerintem teljesen jó, sőt. inkább jelképes.
megszűnt, nem? ennyi volt.
Dátum: 2009.08.28. 16:15:28
Idézet: Kocos - 2009.08.28. 16:07:26
Idézet: Darah - 2009.08.28. 15:44:49
Nekem jobban tetszene Miklós alapötlete, a klánszinten visszatapsolható epikus.

Nagyon szép az, hogy ti magatok is boldogultok már egy-egy epikussal, őszinte tiszteletem,


Ne gondold, hogy ez nagy kivaltsag. 40-es szinten mar az elso epikust kapod a terkapuban. Itt mar teljesen realis leverni egyedul az elso epikust. Sztem te 48-50-es szint korul(?) siman levernel helybol vagy 5 epikust.


erről az jut eszembe, hogy valahol valóban gond van az epikusok erősségével, mert még a 45.-et, vagyis a 95. szintűt is le tudja verni egy 65. szintű karakter egyedül pár nap alatt, vagy két 60. szintű egy nap alatt. epikus speccel még gyorsabban.

azért, bármennyire is jó ez mondjuk nekem, valahol valóban abszurd.
Dátum: 2009.08.28. 12:57:04
Idézet: Timcsike - 2009.08.28. 12:55:50
Meddig tartana azt megcsinálni, hogy amikor kiesik egy tárgy, a szövetség eldönthesse, hogy akar-e még ilyet, vagy sem. Megfelelő számú szavazattal rendelkező tag csak benyomná azt a kapcsolót amitől az adott tárgy már nem eshetne az epikusból.


miért ne rögtön meg legessen határozni, hogy mi és mennyi essen ki?

ez benne a szép. lottósorsolás.
Dátum: 2009.08.28. 12:56:14
Idézet: Nari77 - 2009.08.28. 11:57:34

Jah és ezzel a tárggyal szépen haza is vágtátok az én mananyelőmet!!


anyám, ezt az üldözési mániát, ezt a szűklátókört..., nem csak te vagy a világon.

csak azért, mert van egy akármilyen tárgy, ad valami bónuszt, később olyan bónuszt már nem szabad adni más tárggyal, ami mindenkinek elérhető? no komment.

(oké, gondolom nem volt komoly ez a komment, mert ilyet el nem tudok képzelni, hogy valaki leírna, mert komolyan gondolja, hogy hazavégték az ő tárgyát.)
Dátum: 2009.08.28. 01:49:23
nem akadályozza meg, talán nem is lehetne megakadályozni, de nehezíti az azonnal BOOM-szerű növekedést.

nem arról van szó a fogösszeszorításnál, hogy az ember tűr balek módjára, hanem, ha valami változást konkrét filozófia alapoz meg (itt az özönfelejtés nehezítése), akkor az ember tudja, hogy a változás végleges és hiába ágál ellene.

én azért nem ágálok, mert szerintem valamit képni kell. de, ha ágálnék, akkor nem azt mondanám, hogy "mert nekem így nehéz lesz" vagy "mi lesz, akkor, ha majd elérek oda", hanem azt, amivel te is előjöttél, hogy egy V4-en például remek taktikai lehetőség megszüntetését jelenti, ami ráadásul bejelentetlen volt, így, aki erre bazírozott, az nagyot szívna.

de, szerintem miklós erre nem gondolt és oda visszateszi, plusz a 2-t a küldetés miatt a lágy szíve engedni fogja.
Dátum: 2009.08.28. 01:20:45
Ne vedd személyeskedésnek Tyberius06, de te gondolkozol mielőtt megszólalsz? Érdekes akármilyen faszságot találnak ki körlátozásként Miklósék, te tuti, hogy ellenük vonulsz.

Idézet: Tyberius06 - 2009.08.28. 00:57:37
Érdekes akármilyen faszságot találnak ki körlátozásként Miklósék, te tuti, hogy melléjük állsz...


akármilyen? kábé itt hagytam abba az olvasást. tipikus agyatlan flame, pont ma, amikor kétféle JV-döntést is bíráltam. nyugodtan mondj ellent, jó a vélemények sokszínűsége, na de hazudni, kamuból írni dolgokat..., az nem szint. aki ilyet tesz, nem érdemel választ.

(azért egy kis komment mellé, mert ezen hangosan felröhögtem. a kollegának minden korlátozás "faszság". á, nem efogult, nem mocskos szájú, nem... igazából nem is értem, hogy van, aki szerint nem okoz hatalmas egyensúlytalanságot az, ha valaki hirtelen leépíti a karakterét és beletol pármillió LE-t a szövetségébe, mert a kis agyacskájába csak az fér bele, hogy őt hátrányt éri.

nincs bug picture, nem lát összefüggéseket, csak a saját kis világát érő kárt veszi észre és úgy kezdi az érvelést, hogy "mi van, ha...".

mahd akkor kell sírni, hogy szívás. ha ez lett volna az erdeti szabály, akkor nem lenne sírás. de a kánanból való váltást már mindenki szívére veszi. csak azért, mert mi lesz, ha ő akarja használni majd gyorsan többször a felejtést.

van, aki alkalmazkodik a változásokhoz és összeszorított fogakkal tűr és csakazért is megoldja a feladatot. másnál meg eltörik a mécses és a fórumra megy sírni, mert neki túk nehéz lett hirtelen a játék, nem bír dacolni a kihívásokkal.

mondom. "big picture". téged csak az zavar, hogy neked rossz lesz. az nem, hogy az, ami ellen született a döntés, elég nagy lyuk, kiskapu a játékba, amit jó ötlet kihasználni, de nagyon nem fair.
gondolom azért nem fogadták el,m ert évszámos a kérdés. csak hülye az indoklógép. de jó, hogy szóltál, mert akkor törölhető az adatbázisból az "é"-s kérdés is.
Dátum: 2009.08.28. 00:09:11
mert nem mérhettek rá pusztító csapást. vagy békeidő van vagy már megkapták a amximális számú csapást. vagy...
Dátum: 2009.08.27. 22:02:11
nem hiszem, hogy komolyan gondolták. az egy hét várakozás az issszonyatosan durva lenne. nem, nem. nem fordulhat elő, hogy egy 88. küldetést csak egy hét alatt lehessen megcsinálni.

ezt nem merik megtenni, mert akkor vagy 100-an törölnek azonnal. sőt, lehet, hogy 200-an. az egy hét az pofátlanság lenne. ki hallott már olyan küldetésről, ami egy hétbe kerül? szerintem legyen az összes küldetés "2 perces".
Dátum: 2009.08.27. 21:44:27
Idézet: Endyr - 2009.08.27. 21:41:27
Nos erre mondhatnank azt is, h igy jar, aki lassu.


remek riposzt. :thumbs up:
Dátum: 2009.08.27. 21:40:57
Idézet: Nari77 - 2009.08.27. 19:35:27
Sőt akinek még van ilyen küldetése, az most keményen fog sz... PL ÉN IS!!!! Amit mások 3 mp alatt megcsináltak azt most én


ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!

KATASZTRÓFAAAAAAAAA!

egy hét alatt lehet majd csak megcsinálni a 88. küldetést. kész, vége a játéknak, összeomlás.

egy hét, miatyánk, ilyen nincs és mégis van.

emberek, ne legyünk már nevetségesek. (lehet, hogy holnap módosulni fog kettőre, mert miklós nem gondolt erre vagy nem, de tök mindegy.)

elmondom, mi a legnagyobb baj a változásokkal kapcsolatos reakcióknál. tisztelet a kivételnek, de majd mindenki a saját rövidtávú céljait figyeli, nem pedig a játék hosszú távú egyensúlyát.

lehet, hogy a lépés nem jó, de nem is rossz, de olvasd el darksol reakcióját. ő, bár lehet, hogy magára is gondol, de még mindig érveket hoz fel (logikusakat, észérveket, amik olvastán miklós beláthatja, hogy van bennük valami), nem pedig annyit,, hogy "nekem rossz lesz".

ne azt nézd, hogy neked rossz, hanem, hogy _valamennyire_ csökkenteni lehet a visszaélés hatását. ennyi áldozatot igazán lehet hozni. bár sokan úgy vannak vele, hogy ami nekik rossz (kevésbé jó), az a játéknak sem lehet jó. ezen kellene változtatni.

rengeteg olyan változás volt, ami nekem vagy másnak rossz volt, de az ember tudja, hogy melyik tesz univerzálisan jót.

de most komolyan: egy hét miatt?

és komolyan lehet venni azt, aki piros színű stressz-smiley-kat rajzol a kommentjábe?
Dátum: 2009.08.27. 20:27:44
mindenkinek megy a gyógyítás, felnyomod 30-60-ra, vagy csinálsz magas meggyőzőkészségét, akkor jó lesz neked.
Dátum: 2009.08.27. 19:28:24
Idézet: NivoBoy - 2009.08.27. 16:46:09
Igen, ez velem is megesett 2x is. Teljesen NORMÁLIS és érthető kérdést tettem fel, és hibás kérdésnek fogták fel, csak azért van valaki annyira SZEFÓ hogy nem tud rá válaszolni! Ez teljesen felháborító, egészen addig, amíg sokkalta gyatrább kérdésekre kell válaszolnom a vadászat során, amit valaki meg már elfogadott valakinek!
Örülnék, ha kiírnák hogy ki utasítgatja vissza a kérdéseket! Ez így teljesen nonszensz!


te nem érzed azt, hogy az a nonszensz, amit te írsz. persze, hogy normális és érthető kérdéseket tettél fel, mindenki ezt hiszi a saját kérdéséről, mindenki meg van arról győződve, hogy perfekt a kérdése.

más gyatrább kérdése meg a "Bezzeg" kategória. nem jogosít fel, hogy te is gyatrát írj.

ne légy meggyőződve, hogy normális kérdést írtál, főleg, míg nem írod le, hogy mi volt és megerősítést nem kapsz.
Dátum: 2009.08.27. 18:09:29
Idézet: Endyr - 2009.08.27. 17:01:49

Mondjuk en a varazslos oldalrol szolok, de egyet kell ertsek Solinaval. 20as vastagbor 50 sebzest fog fel (atlagos, lazan barki megcsinalja), 100as vastagbor 250et (nagyon extrem). No most ha en krittelek akkor 700-900 kozott sebzek allatokba, igazan egyik ertek (se az atlagos se az extrem) nem csokkenti lenyegeseb. Ami el van tulozva az a varazslatokhoz beirt 10% extra allatsebzes.


szerintem nincs az eltúlozva, még alacsonynak is mondanám, főleg a kimaxolt állatéületek adta ÉP-hez képest.

én speciel folyton jó bőrben, max közeliben állomásoztatom az állatokat magas vastag bőrrel és sebgyógyítással. ha napi szinten nézem, akkor van mondjuk 35-40 portya és 15-18 epikus csata, ezekből több ezer sebzést vesz le a vastag bőr (sok kicsi sokra megy!), ráadásul a félóránkénti gyógyítás a morál növeléses kombóval extra táp, nem is tudom, mikor volt az állatok morálja 95% alatt.

ez persze saját példa, de a lényeg, hogy muszáj erősnek hagyni az állatsebzést, mert amíg nem erős, addig nem jelent jó védelmet egy magas másodlagos támadás/varázslat. annak az is kell, hogy célja legyen, hogy xy esetleg meggondolja az ismételt támadást. (én inkább lefelejtettem ezeket, ártani nincs kedvem.)
Dátum: 2009.08.27. 14:48:09
ejha. így jár, aki nem puskázik. kár érte, pedig ez tetszett volna, mint minden kényelmi funkció. most már késő.

köszi.
Dátum: 2009.08.27. 14:06:34
Idézet: Scorpion666 - 2009.08.27. 13:52:12
Mert a sebgyógyítás se elég amikor az emberbe belevernek 2k-t.


akkor is visszagyógyulod a 60 vagy 70%-át. 2000-et ütnek, 1400-at gyógyulsz. vagy kábé annyit.

ráadásul még mindig ott az a jóindulatú bug, miszerint, ha valaki 50 életpontban van és kap egy 3000-es varázslatot, akkor azonnal 2000 életpontba gyógyulhat.