Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: 4. világ újraindítás
kedvencRyDeR92Férfi
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
41. hozzászólás - 2009.08.28. 22:57:07
Adom az előttem szóló Rex08at,illetve Freez véleményét. Ez a 10napos HT szerintem elég gagyi volt,
és a másik dolog se volt nagy kunszt.
Nemazt mondom hogy évekig tartó célokat kéne adni,nade azért másfél hónap,nevicceljünk már. Azthittem a gyors világ nemarra utal hogy ENNYIRE gyorsan végetér a játék,hanem a stílusára.
A hozzászólást RyDeR92 módosította 2009.08.28. 22:58:26-kor
Pontszám: 9
fórumozóNobikaFérfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
42. hozzászólás - 2009.08.28. 22:57:32
GYORS VILÁGOT A NÉPNEK
Pontszám: 5.50
kedvelt tagmastervFérfi
Végzetúr mester
687 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
43. hozzászólás - 2009.08.28. 22:57:51
Hogy ne csak a káromkodás és offtopik baromságok és persze sírás-rívás menjen:

GRATULÁLOK A GYŐZTES ÉS KIEMELKEDŐEN TELJESÍTŐ JÁTÉKOSOKNAK!

Megérdemelten kapjátok a jutalmatokat,szép volt.
Üdvözlettel: V a Kánságból!(V1)
A hozzászólást masterv módosította 2009.08.28. 22:58:26-kor
A "Pokrócozás Királya" személyesen!
(A név márkavédett, köszönet érte Ösvényjárónak)
Pontszám: 7
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
44. hozzászólás - 2009.08.28. 22:58:14
Némi szemléltetés mit jelenthet 1 % hosszú távon. Heti 1,5 legmagasabb tulajdonságot azzal szemben, akinek nincs. Ez azért nem elenyésző.

Javaslatok az eddig elhangzottakon túl: a hatalom torony birtoklását ki kell venni belőle, mert különben egy építési verseny lesz a szerverből. Most is az lett volna, ha többen felismerik, hogy a torony elsőként történő 10napos birtoklása 98 %-ban egyenlő a szerver megnyerésével. Ha egyhuzamban történő birtoklás a cél, akkor a mostani (játékos) tapasztalatok után nem lenne vége egy 3x-os szervernek 100. szintig sem.

Mindenképp legyen köze a harchoz és a szervezettséghez: erre az epikusok legyőzése a legegyszerűbb megoldás, a visszaélések elkerülésének kizárásával., ez a része most is hibátlanul működött.

Talán a legyőzendő epikusok darabszámát kellene növelni, illetve a lélekkút méretéhez kötni a győzelem feltételeit.
60 epikus legyőzése, és 1,5milliós kútméret lenne a legmegfelelőbb, rengeteg taktikázásra adna lehetőséget, és változatos, fordulatokkal teli verseny alakulhatna ki.
Pontszám: 9
közellenségMRK98Férfi
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
45. hozzászólás - 2009.08.28. 22:58:56
valaki mondja el újra alőről indul a 4-es világ? 1. szintről??????,
Pontszám: 1.45
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
46. hozzászólás - 2009.08.28. 23:01:02 (Válasz MRK98 #45 hozzászólására.)
Biztos, hogy igen.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 5
kedvencRyDeR92Férfi
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
47. hozzászólás - 2009.08.28. 23:02:01 (Válasz Ywgarrd #44 hozzászólására.)
Idézet: Ywgarrd - 2009.08.28. 22:58:14


Mindenképp legyen köze a harchoz és a szervezettséghez: erre az epikusok legyőzése a legegyszerűbb megoldás, a visszaélések elkerülésének kizárásával., ez a része most is hibátlanul működött.

Talán a legyőzendő epikusok darabszámát kellene növelni, illetve a lélekkút méretéhez kötni a győzelem feltételeit.
60 epikus legyőzése, és 1,5milliós kútméret lenne a legmegfelelőbb, rengeteg taktikázásra adna lehetőséget, és változatos, fordulatokkal teli verseny alakulhatna ki.



Első vélemény amivel teljesen egyetértek.
Pontszám: 7.50
közellenségMRK98Férfi
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
48. hozzászólás - 2009.08.28. 23:03:57
a francba semmi kedvem ujra kezdeni hogy 3 hét mulva vége legyen a világnak
Pontszám: 1.31
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
49. hozzászólás - 2009.08.28. 23:05:30 (Válasz MRK98 #48 hozzászólására.)
Van erre 3másik világ,ez a szerver erről szól. Kevesebb szmájlival is értjük,hogy dühös vagy.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 7.50
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
50. hozzászólás - 2009.08.28. 23:09:03
Megfigyeléseim a következők:

- a prémesek elképesztő szintelőnyre tehetnek szert a +25% CSP-vel, főleg, ha nem hagyják megrohadni
- a lélekkút növekedése túl gyors, no nem mintha azzal lehetne nyerni, de ez így tényleg nagyon építő-háború volt (elég csak belegondolni, hány szövetség van V1-en 1M felett, ehhez képest a Hegylakóknak már egy ideje megvolt, mi pedig a BD-vel kb. 500K-val növeltük szűk két hét alatt)
- a kronokompenzáció és a kontinuumszűkítés elszabadultak, végig nem értettem, mit mennyire redukál, Kronolánccal együtt pedig végképp elvesztettem a fonalat, nem beszélve róla, hogy már a 2 óra negyven perc is elég jó, de a szűkítés ezt túlzott mértékben redukálja
- a térkapu pontok nagyon gyorsan összegyűlnek (egy nap nem jutsz gép elé, 10-es kapuval is elúszott másfél napi pont)
- a háborúk élvezhetetlenek, mert amennyiben már pár építő kinn marad, akkor őket amúgy gyenge karakterek verik végig, ami miatt a támadásokat hátán vivő kevés ember 3-4x munkát kap

Ez utóbbi a háborúk gyors világon szinte lényegtelen(?) mivolta miatt kevésbé érdekes, de igen demoralizáló egy élményre vágyó szövetségnek.

Javaslatok:

- prémtagságért (ha már 6 őskő 3 napot ad, nem 7/3-ot, mert így hatványozottan előny) legfeljebb +15% CSP
- nagyobb osztóval növekedjen a lélekkút 175K-tól
- a kronokompenzáció megvizsgálása (ez lehet, hogy csak engem zavart, a számláló tuti sokszor nem volt jó)
- a kontinuumszűkítés hatásmechanizmusának csökkentése
- a térkapu szintenként adjon 2 pontnyi tárolást
- háborúra már volt egy ötletem, de arra senki nem reagált, és átgondolva nem is volt olyan fenenagy valami, talán sűrűbb kata-használat megtenné

Ha már akár egy is megvalósul ezek közül, boldog leszek a tanyán. Így hirtelen ezek jutottak eszembe.

Győzelmi feltételekhez:
- lélekkút, győzelmek és épületek száma még véletlenül se legyen
- kisebb szerep a HT-nak
- 40 vagy 50 epikus, azzal a feltétellel, hogy nem lesz epikus spec. (mondjuk csak 10-es szintig mehetne az akadémia, az irányított vadászat szerintem úgyis felejtős)
- és amit mindenki mond, egymástól független kondíciók, ha egyik szövi elér egyet, nem kell a többit IS, merőben izgalmasabb lenne, mindenki másra hajtana


Uhika vége.
Pontszám: 6.25
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
51. hozzászólás - 2009.08.28. 23:20:20 (Válasz Ywgarrd #44 hozzászólására.)
Idézet: Ywgarrd - 2009.08.28. 22:58:14
Némi szemléltetés mit jelenthet 1 % hosszú távon. Heti 1,5 legmagasabb tulajdonságot azzal szemben, akinek nincs. Ez azért nem elenyésző.


elenyésző. pár tulajdonság ide vagy oda, pár százalék ide vagy oda, még akkor is, ha hosszú távon sokat jelenthet, de hosszú távon még sok negyedik világ lesz.

(főleg úgy semmi extra, hogy a heti pluszt nem egy adagban kapod meg, hanem leosztva, függően a beiktatott vadászós napok számától.)

mondom: ha valaki meglátja a nyereményt, akkor vállat von. egyedül az lesz ideges, aki idegrohamot kap, hacsak egyet is vadászik maximumos szörnyparkkal (értsd: elszalaszt egy elfogási lehetőséget), vagy töröl, ha észreveszi, hogy egy 20-as vadászatnál nem turbózta a spektrálist.

ezzel nem azt akarom mondani, hogy az ember ne legyen maximalista, ha megteheti, , azt sem, hogy direkt balek legyen, csak annyit, hogy a játékot nem feltétlenül a számok bűvöletében kell játszani. legalábbis sokakat sosem izgatott, hogy 80 vagy 100-as spektrálissal vadásznak, vagy hogy büntetős karaktert támadnak, ha nincs más, esetleg CSP-ért használnak újra valamit, nem őskőért.

1%? nem sok. de nem, nem fogok utánaszámolni, hogy ezzel mekkora előnyre tesz szert randomjózsi mondjuk 2012. tavaszára.
Pontszám: 7.09
kedvelt tagEnoliFérfi
Végzetúr tanonc
29 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
52. hozzászólás - 2009.08.28. 23:21:40 (Válasz Danka33 #16 hozzászólására.)
Idézet: Danka33 - 2009.08.28. 21:21:36
Nem lehetne ellenben megnyitni a szövetségi fórumokat még egy-két hétre? Vannak sokan, akikkel tartanám a kapcsolatot, de nem tudom, hogy más világban milyen néven elérhetőek.


Igen, ezt már én is szerettem volna kérni?! Vagy mi.
Most már tuti: a pohár félig üres...
Pontszám: 4.50
kedvelt tagEnoliFérfi
Végzetúr tanonc
29 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
53. hozzászólás - 2009.08.28. 23:30:17 (Válasz Freez #39 hozzászólására.)
Ez valóban valmilyen atrocitást hozhat a fejedre.

Ugyanis a most győztes szövetségben kvíz olimpiai győztesek voltak. Nem valószinü, hogy ez másképp lenne a jövőben.
Most már tuti: a pohár félig üres...
Pontszám: 5
kedvelt tagEnoliFérfi
Végzetúr tanonc
29 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
54. hozzászólás - 2009.08.28. 23:34:15 (Válasz Ywgarrd #44 hozzászólására.)
Emlékeim szerint a győztesek [Gratula nekik!] a közelében jártak!
Most már tuti: a pohár félig üres...
Pontszám: 5
fórumozóFaust0neFérfi
Végzetúr mester
714 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
55. hozzászólás - 2009.08.28. 23:36:09
....hát...nem akarom offolni a topicot és hülyeségeket beszélni mint szoktam....tehát gratulálnék a győzteseknek...és lenne egy javaslatom...ez nekem nem tetszett, hogy a játék úgy ért véget, hogy a legmagasabb szintü karakter, 46-os szintű volt....miért?...miért ne lehetne valami olyasmit kitalálni, ami kihasználja az eddig meglévő fejlesztéseket?...én is belefeccöltem egy kevés lóvét...és én se vágtam nagyon sokáig, hogy ez csak egy versenyszerver...valahogy elkerülte a figyelmem a reg-nél, mondjuk ez az én figyelmem hiányossága...meg az hogy a szerver a szövetségekről szóljon...hát ez se egy túlságosan fair dolog...mi van ha valakit egyszerűen nem érdekelnek a szövik?...az nem tud harcolni az ellen hogy ne legyen vége, csak egy másik rivális szövetség...és ha ezt másképp nem is lehet megoldani, csak így a szövetségi eredményekkel...akkor meg sokkal nagyobb feltételek kellenének...jóval több epika...és jóval több HT...hogy kihasználja a szerver azt ami eddig elkészült a játékból...hogy ne tudják a delikvensek teljesíteni a feltételeket ilyen alacsony szinten....mert ez így szerintem egy túl gyors szerver...és nem a 3x-os sebesség miatt....
Time in a bottle
Pontszám: 6.67
kedvelt tagHauer92Férfi
Végzetúr mester
362 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
56. hozzászólás - 2009.08.28. 23:45:35 (Válasz Faust0ne #55 hozzászólására.)
nem tom hogy vagy vele de a top karakterek egyedül voltak mint a kis ujjam pl ott volt Jaana tele volt gyémántos célponttal(ezért első is lett amihez gratulálok neki megérdemelt gözelem volt)de ott volt Damage is akinek jóval kevesebb célpontja volt ha a szerver még tovább húzodna szerinted meddig tartana még ténleg egyedül maradna az első (már így is volt kb 2 szint előnye)de ez még csak egy dolog ma általános felfogás hogy a top az nem játékos dögöljön csak meg ( nah azért nem ennyire komolyan de sajna ilyen felfogással is találkoztam már )és mi az hogy valakit nem érdekelnek a szövik???hát egyedül mi értelme játszani??? nem tom én a VU-t mindig is inkább csapat játéknak fogtam fel mint inkább egyéni versenynek(lehet az én felfogásommal van a gond )az pedig játék közben is bármikor le lehetett csekkolni hol tartunk a feltételekkel így már jóval előre tudtál tervezni hogy az egyéni érdekeidre mégis mennyi időd van.Az hogy nem tudtad hogy verseny szerveren játszol?hát z is érdekes mert én a regem elött a csapból is ezt hallottam(igaz a feltételekkel nem voltam teljesen tisztában de azt tudtam hogy itt nem lehet lazulni)
már megint minek írok nem tudom:)
v1:ALFA-Tyrant(anno)
v2:Aragorn-Atilla király utódai(anno)
v2: Elrond-Atilla király utódai
v3:Hauer-Hajnalpajzs
"v4:Hauer-Hegylakók"
"v4:Pszihokacsa-Csak simán Torony"
Pontszám: 7.20
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
57. hozzászólás - 2009.08.28. 23:47:28 (Válasz Enoli #53 hozzászólására.)
Igazad van, Nellus is Hegylakó volt aki kvízbajnokságot nyerte és ezt a 200k-t az ő eredményéből spekuláltam ki ~35*6000 de ez akármennyi (ha 60. epikusig megy a következő akkor akár 2,5-szer ennyi is) lehet és nem elég 1-5-10 karinak jól válaszolgatni mert attól még nincsenek a csúcson. Az, hogy pont a kvízre is helyezném a hangsúlyt csak a kreatívságom hiányát tükrözi (+ szeretek kvízelni).
A hozzászólást Freez módosította 2009.08.29. 00:07:26-kor
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 7.50
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
58. hozzászólás - 2009.08.28. 23:49:41 (Válasz Szoszy0212 #29 hozzászólására.)
Idézet: Szoszy0212 - 2009.08.28. 21:51:14
Legközelebb esetleg nem lehetne regisztrációkor figyelmeztetni, hogy, már ne reggelj, mert közel a vég és főleg ne rendelj őskövet, mert hamar vége? kb. 2 hete regiztem, rátoltam egy csomó követ, du még játszottam, most meg semmi..... gyönyörű, mondhatom


Attolhatod a megmaradt koveidet mas vilagra, nem ert kar.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
59. hozzászólás - 2009.08.28. 23:52:27 (Válasz Freez #39 hozzászólására.)
Idézet: Freez - 2009.08.28. 22:52:02
Új győzelmi feltétel:
A szövetség tagjainak összesen legyen több mint 200.000 helyesen megválaszolt kvízkérdése. (Aktuális állapot ha a többi nyerési feltétel teljesült.)
Na ettől mennyien dobnak hátast?

Ne kérlek, ne kövezzetek halálra! Ne... *(halálhörgés)*


Jo csak egeszitsuk ki azzal, hogy es 1000 elfogadott kvizkerdese (ami kiesik 25%-on, azt beleertve).

Update: a kvizkerdeseket ki lehetne valtani esetleg gyozelmekkel. Kene egy szamlalo, ami egyet ugrik ha valaki kvizkerdest fejt meg, vagy gyoz egy feloltozott ellenfel ellen. Levetkozott ellenfel elleni gyozelemnel pedig az ellenfel szamlaloja csokken.

A szovetsegeknek is lenne egy szamlaloja. Ha egy tag teljes ertekuve valik (feltolti a kutat) akkor a fele a pontjainak hozzaadodik a szovi pontjaihoz. Ha kilep, a fele levonodik. Amig tag addig a sajat szamlaloja 1-1-ben noveli a szovi szamlalot.
A hozzászólást Kocos módosította 2009.08.29. 00:07:05-kor
Pontszám: 5
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
60. hozzászólás - 2009.08.28. 23:56:55
Hát ez a +1%? Jónak jó, de más meg kiüt az epikusból egy gyűrűt ami 5-10%-kal olcsóbbítja a spec. tulajdonságnövelést, amire meg egy karakter bevételének a kétharmada elmegy. Az sincs mindenkinek, meg ennyit dolgozni sem kell érte.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 5.45
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője