Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - winnie

Dátum: 2009.03.13. 08:53:13
"Ha erősebb varázslatod lenne, használhattad volna a sebgyógyítás szakértelmet."

vs

"Bekötözöd a kritikus sebeket, megindul a regeneráció. Gyógyultál 208 életpontot."

továbbra is amondó vagyok, hogy ha nem "és" az "és", akkor használjunk "vagy"-ot ("ha alacsonyabb szintű a fegyvered és varázslatod).

nekem persze semmibe nem telik csak azért betenni egy tiszta fényt vagy más, sokkal gagyibb, de magasabb szintű varázslatot betenni védekezéskor, mint a fényrobbanás, de ezzel éppen gyengítem magam, hogy gyógyíthassak, holott épp az ellenkezője lenne a cél.

így marad, hogy az ember váltogatja, hogy ha támad, akkor a "jó" varázslatot, míg ha védekezik, akkor adja fel az esélyét, hogy nyer a mínusz támadásoknak plusz a sebzésnek köszönhetően, csak azért, hogy gyógyíthasson. (támadni, hiszen a játék rendszerének köszönhetően fix a siker, inkább gyengébb varázslattal támadok, nem szivatom a kisebb karaktereket brutális sebzésekkel)

szóval szerintem azért még ráférne a dologra némi finomhangolás. ez a fegyver vagy varázslat szinthatár nem éri el a kellő célt.
Idézet: Csepigyozo - 2009.03.13. 01:03:35
Ez igaz, de attól még rengeteg ettől rosszabb kérdés van.
És mért nem kapok én is kérdéseket, amiket el kellene bírálni??


attól, hogy rosszabb is van, még a tied is rossz - ilyenkor kell előbb gondolkodni, csak aztán kiakadni. azért egy mea cupla ilyenkor elkélne. (azért nem kapsz, mert biztos rosszul értékeltél)
Dátum: 2009.03.13. 00:39:07
Idézet: bokorn - 2009.03.13. 00:22:05
a 30 tp-s kuldetesem aktiv, es egyszeruen nem ertem...
megtamad valaki (mikozben pihenek), legyozom, kapok erte 28 tp-t (4-es szingularissal)
megturbozom a szingularist (4+4), visszatamadom, legyozom, es kapok 19 (!!!) tp-t
probalkoztam mar regebben is, kaptam mar 24 tp-t is erte, de mindig lenyegesen kevesebbet mint amennyit akkor, amikor o tamadott
ez hogy lehet? a turbozott szingularissal elvileg meg tobbet kene kapnom, tehat siman meg kene hogy legyen a 30 tp-s kuldetes, nem hogy 30%-kal kevesebb legyen... vagy nagyon nem ertek valamit?


100%-os volt? nem volt leverve, illetve senki nem támadta az elmúlt 3 órában?
Dátum: 2009.03.12. 23:49:26
a kutat ki lehet számolni, nem hiszem, hogy ördöngösség, 5-6 óra, de a napi 15 portya...?

én lennék az első, aki aláírja valóságformázás szaki maximumának kitolását:) a 25 portyával is nem egyszer előfordul, hogy várok a portyapontra. szerencsére, amióta van epikus, annak óránként neki lehet menni hobbiból, plus napi 5-10-15 attak, de amikor bejön 1-2 hetente az a 48 óra, amikor kincslicit van, akkor ínséges idők jönnek. (nem is csoda, hogy csak tátogok, amikor látom, hogy mennyien védelem italoznak. napi -10 PP?)

(a lényeg: mondhatni -10 szakértelem szintet jelentene a torony, a napi -2,5 portyaponttal. heti -16 portya, pedig az az érdekes a játékban:)

és ezért mondom, hogy jó a béke torony. vérzik a szívem, hogy nincs, de ennyit nem ér meg.
Dátum: 2009.03.12. 21:40:58
Idézet: Enchanter - 2009.03.10. 11:19:03
Itt vitáztok erről a kell-e személyes béke vagy nem, mikor a megoldás olyan pofon egyszerű...

Az alap 1 hét békét simán el lehet törölni. A béke tornya bagatel összegért felépíthető, ha egy szövetségnek szüksége van az 1 hét pihenőre (majd fejleszthető ha több kéne), a nagyok meg innentől nem modhatják azt hogy az 1 hét béke miatt nem éri meg nekik a háború.


már megint a topszövetségek:)

ha sírnék, azt mondanám erre, hogy nem elég, hogy a portyák viszik a portyapontot, de még építsek is, hogy még kevesebb legyen? jó ez a béke torony, de a negatívum is jó, hisz eszembe nem jutna építtetni.

mondjuk nem tudom, hogy az egy hét csak technikai dolog-e. mármint gondolom a folytonos lerablást megakadályozandó van jelen, nem? nem lehetne megcsinálni, hogy lehessen támadni egyénileg, csak hadat üzenni ne lehessen?
Dátum: 2009.03.12. 16:55:37
ha értelmezhető eredményt akartok, akkor ki kéne írni a főoldalra a szavazást, s mellé a szakértelem lényegét. mert sokan azt sem ismerik.-
Dátum: 2009.03.12. 16:44:28
Idézet: Miklós - 2009.03.12. 16:34:10
Szerintem a helyzet nem annyira egyértelmű, hogy 3 horda leszavazza a negyediket. Ha kb. annyi gyémánt van, mint a másik 3 horda együtt, akkor az esélyek kiegyenlitettek. De továbbra is úgy gondolom, hogy ez nem egy gyémánt vs others kérdés, erről a témáról mindenkinek egyéni véleménye van. Hacsak nem az élmezőnyt nézzük, bármely horda képviselője talál épp elég ellenfelet bármely egyéb hordából. Simán elképzelhető egy olyan logika is, hogy valaki azt mondja, a gyémánt ellen nem fejleszt gyűlöletet, hiszen nekik úgysincs harci bónuszuk - inkább mondjuk a zafír ellen fejleszt, mert azoktól szokott kikapni. Vagy egy rubin karit folyamatosan ugyanaz az 5 smaragdos farmol 2-3-mal magasabb szintől, akkor az bizony a smaragdok ellen fog fejleszteni.


gyémánt sok van, de az első 75 helyezettból csak 17 gyémánt. szavazni meg csak a topkarakterek szavaznak, a kicsik még nem (pedig szavazhatnénak, de a számból ez látszik) - ők fórumoznak és akadémiájuk inkább nekik van.
Dátum: 2009.03.12. 16:41:41
Idézet: Almási Viktor - 2009.03.12. 16:40:16
Amugy nem értem hogy tudnak 40-50-es egészséggel karakterek létezni 40-es szinten mikor egy térkapus monszta már 500-700 között sebez... Esetleg ha senki nem ütné meg őket felülről el tudnák használni a térkapupontjaikat


ha talál. sokáig még az epikusok sem tudják átütni a magas védekezést.
Dátum: 2009.03.12. 16:40:43
Idézet: Miklós - 2009.03.12. 16:20:28
Végül nem 5, hanem 8 szintkülönbség lett a fegyverre / varázslatra. Tehát 36. szinten 28-as fegyver+varázslatnál még gyógyítasz. Azért fegyver+varázslat, mert ezektől függ a sebzésed elsősorban.

1-es sebgyógyítástól ne várj csodákat


és 48-as fegyver + 29-es varázslatnál 42. szinten? mindkettőnek alacsonynak kell lenni vagy elég, ha az egyik bekattan.

a támadásra azért kérdeztem, mert szerintem a 3* különbséget könnyebb védekezéscsökkentéssel elérni. hiába van nagy fegyver a kezemben, ha nem találom el az ellenfelet (vagyis nem fegyverfüggő a dolog), hiába van nagy varázslatom, ha félreugrik (na nem mintha olyan sokat számítana, hogy 21. szintű 50-et vagy 41. szintű 80-at sebez a varázslat - ergó a fegyverekkel ellentétben nem akkora tényező a szintkülönbség, HA nem jön be a varázslat.)

viszont, ha valaki csupaszra vetkőzik, lecsatolja az állatát, máris megvan a 3* difi - nem biztos, hogy a 10-300-as csatákra fér rá a finomhangolás, hanem inkább a 350-2500-asokra.
Dátum: 2009.03.12. 15:14:05
Idézet: Mortimer - 2009.03.12. 14:41:28
Bah, a hozzászólások számából ítélve csak engem zavar, hogy bevezetésre került a "Kapjak 10 000 LE-t" gomb a játékba, melynek költsége 10 őskő.


ne mondd, hogy ezen csodálkozol:) sokaknak tökéletesen megéri...
Dátum: 2009.03.12. 13:17:58
A sebzéskompenzáció csak akkor működik, ha a megtámadott játékos fegyverének és varázslatának szintje nem jelentősen alacsonyabb, mint a játékos szint


miért a fegyver és a varázslat? miért nem a páncél és a pajzs? és az "és" az "és" vagy "vagy"?

a 42-43. szinten biztos akadnak játékosok 36-os fegyverrel vagy 29-es varázslattal. aki vakító fényezik, mert sok mínusz támadást ad, vagy fényrobbant, mert inkább azt akarja, mint a kinetikus detonációt, annak be sem kapcsol a dolog? pedig semmi suskus nincs.

szóval, mennyi a jelentős? (5? 10? 22?) az "és" az "és"-e? és miért pont a varázslat?
Dátum: 2009.03.11. 13:34:31
Idézet: Kocos - 2009.03.11. 13:28:16
Idézet: Simon - 2009.03.10. 21:44:10
Ettol fuggetlenul igy felboritani a jatekegyensulyt egyik naprol a masikra nem tunik jonak. Ennyi.


Itt is jelzem, hogy a jatekegyensuly CSAK a topon borult. Lejebb ahol olcsobb a tulfejlesztes, ahol van boven celpont, nem borul a bili!


ezt még sokszor le kéne írni..., akár másnak is. így semmi értelme az érveknek, ha az érvelők zöme csak 100 karakteres játékkal játszik.
Dátum: 2009.03.11. 10:39:55
Idézet: Czakk - 2009.03.11. 08:35:17
Az itteni adminoknak remélem eszébe jutott hogy felkeréssék a másik játékban az adminokat és töröltessék a karakterét.


ja, töröltessék. okos.

(ha töröltetni akarsz valakit (azzal előrébb jutnál. dögöljön meg a szonszéd tehene?), akkor te is megteheted, de nem hiszem, hogy az ittenieknek köze lenne az ottaniak döntlseihez.)
Dátum: 2009.03.11. 10:36:42
nem szív senki. mindenkit érint a döntés, s így van lehetőséged, hogy dönts, hogy állatozol.

melyik a jobb? az 57. szintűből lett

Mocsári dabaq
39. Szint
Alapszint: 8
Elnyelés: 43

vagy az

Obszidiánsörényű pegazus
6. Szint
Alapszint: 38
Elnyelés: 25

nekem nem tűnik olyan hó, de nagy szívásnak.
Dátum: 2009.03.11. 10:28:07
állat életpont.

372 / 344 ÉP

hiba a mátrixban:)
Dátum: 2009.03.10. 22:32:55
Idézet: Dibi - 2009.03.10. 22:25:10
Hello!
Nem tudja valaki véletlenül h mit csináljak akkor ha őskövet akartam vásárolni (Sms) és elírtam az adatokat ...
Küldtem e-mailt az alul megadott címre , de még semmit nem tettek.
Pls ha tud valaki írjon!


várj. este van. nem dolgoznak:)
Dátum: 2009.03.10. 20:57:45
a lényeg, a szabály az szabály, ahhoz kell alkalmazkodni (mindenki át tud kerülni a szívós oldalról az erős oldalra, ha akar), hisz a szabályt általában nem lehet úgy alkalmazni a játékosokhoz, hogy ne legyen belőle sírás.
Dátum: 2009.03.10. 20:55:21
valahogy parttalannak tűnik a vita (a szakértelem erős, ez tény, mint ahogy az ellene való védekezés is, ha lesz, elfogadható, de nem tesz tönkre semmit, nem teszi értelmetlenné a kifejlesztését, mint páran írják)

az pedig, hogy olyat is olvasni hogy a "gyémántosok többségét zavarja a szakértelem" (suck it up - annak ellenére, hogy én is szívok emiatt), holott a játékosok többsége még csak nem is tud arról, hogy van ilyen.

megint elmozdulunk arra, hogy mindenki a saját érdekeit nézi, nem a globális "jót" (az meg mi?). a toplista első 3-4 oldala, vagyis az elit, úgy beszél a problémákról, mintha azok általánosak lennének, mintha mindenkit érintenének, holott egyelőre nagyon marginális az egész, apró csoportot érint, pár top játékost. (és tudom, hogy az elöl lévők kvázi tesztelik a szakértelmet és épp ezért ők láthatják, hogy borít-e az egyensúlyon vagy sem)

szóval megint előveszem a mantrámat, hogy odaáig fog fajulni az egész, hogy játék helyett pár síró (vagy a kisírt ellenképesség ellen ágáló) besérül és abbahagyja a játékot. a játékvezetés megint a legjobbaknak fog fejleszteni (hogy aztán a kis csoportra elfogadható dolgok akkor boruljanak fel, amikor a tömegek elérnek ilyen szintre) és már középtávon jósolható, hogy az egész eredménye exodus lesz, hiszen, ha fél év alatt lesz 5-6 nagyobb fejlesztés, mint az állatok vagy a szakértelemek vagy az épületek, akkor az egyik az egyik csoportnak, a másik a másiknak nem fog tetszeni.

aki most szív, lehet, hogy később épp úgy előnybe fog kerülni, csak ki kell várni. (prédikálás OFF, de a sorokat olvasva tényleg olyan az egész, mintha csak pár karakter játszana a játékkal és nem több ezer. rájuk senki sem gondol?
Dátum: 2009.03.10. 20:31:22
Idézet: Enchanter - 2009.03.10. 20:06:06
Pont azért van uniformizálódás mert nincs lehetőség a szakértelmekkel "játszani", mivel ha rossz szakértelmet fejlesztesz akkor szívsz mint a torkosborz. Tehát logikusan azt az utat érdemes követned ami már bizonyítottan bevált


aha. szóval van jó és rossz szakértelem:) erre mit mondjak?

de mintha csak én írtam volna. éppen erre utalok. most nincs uniformizáció, hisz az optimalizátoroknál is akadnak kisebb-nagyobb eltérések, ami igaz csak abból fakad, hogy a 3-4 hónap múlva bekövetkező totális uniformizációt milyen sorrendben kifejlesztett szakikkal érik el. a folyamat különbözik, a végeredmény sejthetően ugyanaz lesz. de felejtetlen szakértelmekkel legalább lennének apró zavarok a mátrixban.

van aki ezt, van, aki azt a szakértelmet növelte meg. viszont te a "bizonyítottan bevált" útra akarod terelni nyájat. hogy, ha valaki hibázik, akkor legyen lehetősége kvázi a hiba "büntetése" nélkül visszatérni az útra. van lehetősége, de akkor maradjon a büntetés. (nem halok bele, ha ott marad pár szakértelmemen az értelmetlen szinte. más igen?)


Idézet: Enchanter - 2009.03.10. 20:06:06
"Az erősebb megint csak erősebb lesz" ebben a helyzetben meg különösen retardált "ütőkártya", mivel pont hogy az erősebb karakterek azok akiknek helyesen van elosztva a szakijuk[/quote author=Enchanter date=1236711966]

félreértesz. az erősség nem karaktererősségre utal, hanem jó szövetségbe való beülésre (ami hiába adott mindenki előtt, a helyek száma véges). ugyebár jelenleg a karakterek túlnyomó többségének elérhetetlen még az akadémia. így, ha a felejtés 34. szintű marad, akkor csakis azok korrigálhatják hibáikat kvázi jutalom mellett, akik amúgy is elöl vannak.

ez az érvem akkor nem hangozna el, ha bekerülne 29. tanulási szintre a felejtés, mert akkor mindekni korrigálhatna LE-visszanyeréssel. de, ha már vissza fogják adni a LE-t, akkor sajnálnám, ha csak topok előtt nyílna meg a lehetőség, hiszen valljuk meg, azért a felejtés nem olyan tápos képesség, mint a többi 30+ tanulás feletti, ami természetes, hogy a legjobbaknak jár.
Dátum: 2009.03.10. 18:58:18
Idézet: Kocos - 2009.03.10. 16:34:43
Szerintem a felejtes csak ne adjon vissza semmit. A szakertelmek nem eldobhatoak, nem arra vannak, hogy amig optimalis hasznaljuk, aztan atpakoljuk mashova. Az a tudatturbo.
Mindannyian tudjuk, hogy vannak szakertelmek, amik idovel elavulnak, ertekuket vesztik, nem hiszem, hogy azok akik kinyertek ezekbol a szakikbol a kraftot, azoknak meg a szaki koltseget is vissza kene utalni.


támogatom. kár lenne erősíteni az uniformizációt, azt, hogy mindenki az éppen évszak és trend szerinti szakértelmekben pompázzon. a tulajdonságok uniformizáltak nagy részt, de a szakértelmek különbözősége legalább kicsit másabbá teszi a karaktereket. (és, hadd ne vegyem elő az ütőkártyát, hogy ismét csak erősorrendben részesülne a nép a felejtés okozta pozitívumokból, vagyis az erős még erősebbé válna, míg a kicsi el nem éri az akadémiát. vagyis, ha lesz ilyen felejtés, akkor az ne legyen akadémiához kötve.)