Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A védelem itala
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
261. hozzászólás - 2009.03.11. 17:29:27 (Válasz Miklós #256 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.03.11. 15:14:17
Idézet: Kocos - 2009.03.11. 13:34:22
Szomoruen olvastam, hogy bentmarad ez a 3-szoros veres kriterium. Ez hiba. Ugyanis arra osztonzi a kis karaktert, hogy ne sebezzen.

Nnaa álljon meg a menet! Azt azért ugye ne akarjuk, hogy a csata után a vesztes kevesebb ép-t veszítsen, mint a győztes... A jelenlegi rendszerben a sebgyógyítással és egészséggel együttesen akár az elszenvedett sebzés 60%-kát is vissza lehet gyógyulni. Tehát ha 300:100-ra elvernek, akkor 120-at visszagyógyulhatok, azaz olyan, mintha csak 180:100-ra vertek volna el... Ha az arányt lejjebb vettem volna, akkor az igazi birkaiskola lenne, átesnénk a ló túloldalára.

Félreértés ne essék, a játékban már eddig is számos módja volt a sebzés csökkentésének és az ÉP visszanyerésének. Ennek ellenére megértettem, hogy további szabályozás szükséges, ezért rakjuk be a sebzéskompenzációt. De azért azt senki ne gondolja, hogy úgy rakunk be egy új mechanizmust, aminek eredményeképp többé nincs jelentősége a játékban az életpontnak és a sebződésnek...


Semmi kivetnivalot nem latok benne, ha kevesebbet sebzodik.
A gond ott van, hogy 400-100 csatabol tud gyogyulni a vesztes, de 1000-400 csatabol nem. Pedig jol lathatoan a masodik jelenti a gondot nem az elso.

A masik gond a hardlimittel (en csalami soft limitet alkalmaznek, ahol minel nagyobb a sebzeskulonbseg annal tobbet lehet visszagyogyulni), hogy ha 800-300-ra kap ki valaki, akkor lenyegesen rosszabbul jar, mintha 1000-300-ra, hiszen utobbinel, akar 60%-ot tud gyogyitani, elobbinel semmit.
Pontszám: 3
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
262. hozzászólás - 2009.03.11. 17:51:05 (Válasz Almási Viktor #258 hozzászólására.)
Viktor,
Kezdesz bepöccenteni! Ugye nem gondolod, hogy átlagos karaktered van 1milliós LE rablással, 734-es TÖ-vel a 38. szinten? Légyszives nézd meg hogy milyen az ÁTLAG! Ha nem tennéd, akkor elmondom NEM ilyen mint Te. Értsd meg, hogy akik a szintjükön nem a legjobbak, mint Te azok SOKKAL rosszabb helyzetben vannak. És hogy Te miért nyomod ezt a demagóg egészség dumát? Mert a Te baromi sok PP-d elköltéséhez ez feltétel volt.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 8
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
263. hozzászólás - 2009.03.11. 17:58:33 (Válasz Butchman #262 hozzászólására.)
Inkább ahhoz volt feltétel, hogy tudjon játszani magas szinten.

Az egészségnek sok köze nincs ahhoz, hogy mennyit rabolt. Azon a szinten 80-asra növelni az egészséget vadászattal kábé három napig tart. Az ÁTLAG-nak is. Mondjuk a sírós poszt megírása csak 2 perc, és ezek eddigi eredményességét figyelembe véve elismerem, hogy az ár/érték arány az utóbbinál sokkal jobb:)
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 6.25
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
264. hozzászólás - 2009.03.11. 18:43:32 (Válasz Butchman #262 hozzászólására.)
1. Ezen a szinten már átlag karakterem van, előrerohantam kb. 15 szintet 50-es szingulárissal és napi 30 portyával.
2. A TÖ-m az egészség miatt nagy.
3. Nem demagóg egészség duma, konkrét példát is leírtam nemrég. Itt mindenki ügyes karakterfejlesztésről beszél ami kárba megy mert nincs életük. Ha a ti karakterfejlesztésetek ügyes akkor az enyém valószínűleg überbrutál ügyes mert én adtam egészségre is és én még játszani is tudok.
A hozzászólást Almási Viktor módosította 2009.03.11. 18:47:33-kor
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 3.75
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
265. hozzászólás - 2009.03.11. 18:49:45 (Válasz Crimson #263 hozzászólására.)
Crimson,
Aki portyás az jól játszik? Lehet, hogy Te és Viktor igen, nem kérdőjelezem meg, de én inkább azt mondom, hogy aki portyás karaktert nevel, annak baromi sok ideje van... De ez nem tartozik ide.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 7.50
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
266. hozzászólás - 2009.03.11. 20:50:37 (Válasz Butchman #265 hozzászólására.)
Teljes mértékben igazat adok neked. Valóban nem tartozik ide:)
Pláne mivel nem is azt mondtam, amit te ki akarsz érteni belőle.
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 7.50
kedvelt tagHagyaFérfi
Végzetúr tehetség
189 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
267. hozzászólás - 2009.03.11. 21:20:42
Ok! Biztos igazatok van, részemről nem foglalkozom többet ezzel a témával, aki nem vette volna észre nem csak magam miatt írtam azt amit, mert nekem kevésbé zavaró, bár néhanap nagyon, de sokan járnak ebben a cipőben.
Egy kis empátiát kértem volna, sajnos itt azt nem sokat tapasztalni. Nem sírás akart lenni a dolog.
Nem idegesítem magam többet miatta ez csak egy játék!
Dorn
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
268. hozzászólás - 2009.03.11. 22:01:44 (Válasz Hagya #267 hozzászólására.)
"ez csak egy játék"

A probléma akkor van, ha már nem lehet játszani

Én például már jóideje egyszerűen nem használom a pihenés gombot, mert teljesen értelmetlen 30% fölé mennem.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.40
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3614 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
269. hozzászólás - 2009.03.12. 11:33:02
A fejlesztés már be is került!
Pontszám: 8.33
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
270. hozzászólás - 2009.03.12. 12:28:17 (Válasz Miklós #269 hozzászólására.)
"Ha erősebb varázslatod lenne, használhattad volna a sebgyógyítás szakértelmet."

Izé, tudom, hogy gáz 43. szinten a fényrobbanás, de amit elérek azok között szerintem egyik sem jobb, ami meg jobb lenne még nem tudnám megvenni. A fegyverzet egyéb részei egyébként 45. szintűek.

Nem mintha lenne sebgyógyítás szakértelmem, csak megemlítettem
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 8.33
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
271. hozzászólás - 2009.03.12. 12:31:11 (Válasz Miklós #269 hozzászólására.)
Köszönjük a nagyon gyors reagálást. Kicsit gyengének érzem a dolgot egyenlőre, (Galmuszk 1100- as sebzéséből 20-at regeneráltam 1-es gyógyítással, és 66-os egészséggel) de lehet, hogy az én készülékemben van a hiba. AZ irány nem rossz mindenesetre. Ebből a gesztusból azt érzem, hogy igenis értünk van a játék, és nem fordítva.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 7.50
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
272. hozzászólás - 2009.03.12. 12:34:19 (Válasz CaveMaN #270 hozzászólására.)
A detonáció biztos elérhető számodra, ráadásul az az állatsebzős küldetéshez is jó.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
273. hozzászólás - 2009.03.12. 12:40:26 (Válasz Mortimer #272 hozzászólására.)
Azon a véleményemen nem változtat, hogy egy kalap ......
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
274. hozzászólás - 2009.03.12. 12:41:08 (Válasz Butchman #271 hozzászólására.)
Butch Azért erős regeneráláshoz kell fejleszteni a szakértelmet durván
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűEnchanterFérfi
Végzetúr tehetség
125 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
275. hozzászólás - 2009.03.12. 12:50:30
De nem járna jobban ha abból a durva fejlesztésből mondjuk, nem is tudom, egészséget venne?
Pontszám: 5
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
276. hozzászólás - 2009.03.12. 13:07:51 (Válasz Enchanter #275 hozzászólására.)
Hát igazából Galmuszk ellen bármit is fejleszthetek, mert nincs esélyem jobban megúszni a dolgot... Legalább így az érzés megvan, hogy van lehetőség (bizonyos fejlesztésekkel) élvezhetőbbé tenni magamnak a játékot. Persze így még jobban le fogok maradni, de ezzel nincs mit tenni. 1-2 hónap és Sharpa, Galmuszk, Aranyalma, és még pár játékos csak egymást fogja tudni ütni. Az lesz ám az igazi kánaán nekünk!
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 5
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
277. hozzászólás - 2009.03.12. 13:17:58
A sebzéskompenzáció csak akkor működik, ha a megtámadott játékos fegyverének és varázslatának szintje nem jelentősen alacsonyabb, mint a játékos szint


miért a fegyver és a varázslat? miért nem a páncél és a pajzs? és az "és" az "és" vagy "vagy"?

a 42-43. szinten biztos akadnak játékosok 36-os fegyverrel vagy 29-es varázslattal. aki vakító fényezik, mert sok mínusz támadást ad, vagy fényrobbant, mert inkább azt akarja, mint a kinetikus detonációt, annak be sem kapcsol a dolog? pedig semmi suskus nincs.

szóval, mennyi a jelentős? (5? 10? 22?) az "és" az "és"-e? és miért pont a varázslat?
A hozzászólást winnie módosította 2009.03.12. 13:19:39-kor
Pontszám: 2.33
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
278. hozzászólás - 2009.03.12. 13:22:39 (Válasz winnie #277 hozzászólására.)
Írta Miklós, hogy 5 szint számít, és azért, mert háromszoros sebzéskülönbség számít, azaz a karakter ne akarjon arra játszani, hogy direkt nagyon megverik, és azt visszagyógyulja, hanem ő is akarjon sebezni.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
279. hozzászólás - 2009.03.12. 13:23:14 (Válasz winnie #277 hozzászólására.)
Az és az és. Én is fényrobbanok, írta, hogy gyógyulhatnék, ha... De nincs amúgy se gyógyulásom.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűSeligenFérfi
Végzetúr mester
379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
280. hozzászólás - 2009.03.12. 16:09:52 (Válasz CaveMaN #250 hozzászólására.)
No, Sanyi erről beszéltem:
Ellenfeled nyerte a csatát, elrabolt tőled 0 lélekenergiát.
Bekötözöd a kritikus sebeket, megindul a regeneráció. Gyógyultál 18 életpontot.

Bár bevallom én egy kicsit nagyobb arányú regenerációtól tartottam, ilyen kis érték nem fog sokat változtatni, nyugodtan kúszhatok az avarban gyenge, zsenge zsákmányra lesve.
Kérem őrizzék meg hidegvérüket. Ne tegyenek hirtelen mozdulatot. Én most lassan elhagyom a helyiséget.

V1: Seligen - Hullaúr
V2: Seligen - Egy apró Zöld Manó, nagy, álmos szemekkel
V4/III: Cadaver - Csak simán torony
V4/IV: Tatanka (IM Jackass) - WDP-Homokvár
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője