Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Truth80

Dátum: 2012.04.18. 08:35:11
Én prémium tag vagyok több már több mint egy éve és a fészbúk meg harmonet cuccok ott virítottak a bal alsó sarokban, én adblockoltam őket mert idegesítenek. A VÚ-sokat meghagytam azok nem zavarnak.

Az oldal letöltögetések csökkentésére én javasolnám hogy lehessen egyedi menüt csinálni az olyan gombokra, amiket a játékos preferál (akár kényelmi funkcióként). Nagy segítség lenne (pl. azoknak akik telefonról, lassabb gépről, limites netforgalommal is játszanak), ha a szövetségi oldalon nem kellene keresgélnem az alkimista labort / térkaput / kémkedést vagy akár az építést. Saját linket csinálni gyakran vásárolt cuccokra gradulátum / állatszerkó / gyógyital / varázslötty, gyorslink az ah munkára, toplista bizonyos (szűrt) elemeire, pl. saját helyezés TÖ / SZÖ / küldetés / egy adott szint karakterei (portyázásnál ne kelljen már lapozgatni), sajtolás, kerék, stb. stb.
Persze ne lehessen karakterre gyorsgombot csinálni megelőzendő az oldalletöltések megugrását.

Nem lenne gond, ha apróságok konfigurálhatók lennének. Építéshez default LÉ vagy mana, hogy ne kelljen beírni mennyi VP-t költök el, a maxot tegye bele. Aukciós házban automatikusan minden nem epikus kincs vagy egy kupac (pl. 5 ogre gyűrű eladása), állat és tárgyképek tömörítése, kicsinyítése (szintén emiatt)

Öltözetváltás átalakítása: a legördülő menü jó ötlet (esetleg szintén konfigurálható hogyan rendezze a cuccokat ABC sorrend / epik fölül / időrendi sorrend) - kinek-kinek kedve szerint. Kényelmi funkciósoknak oldalra kitenni egy listából választhatóan az öltözékeket, ne az oldal közepén legyen. Lehessen a listából törölni és újakat felvenni egy helyen. Ne két ablakból kelljen megoldani.

Főoldalra infok:
Tulajdonságok / általános statisztikák / kép / ÉP,VP,TP (lehetne %-kos kijelzés) / szövetség / alapmenü / saját testreszabott / állatok menü + aktív küldetés kijelzése számlálóval (szintén oldalletöltés csökkentés)
Gombok: relikviák / tárgyak / bemutatkozás

Felhasználható cuccokból beállítható mennyi használok fel (italok, esszencia)

Ellenfél lapján (kémkedés nélkül): mint most, de külön gomb a tárgyakra és a relikviákra és a bemutatkozásra (ha esetleg nem vagyok kíváncsi rájuk)
(kémkedéssel): ld. fent + az összes, portyát érintő módosító kijelzése + szöveges kijelzés a büntető tárgyakra

TÖ, SZÖ növelése egyszerre többel, (jó úgy ahogy V4-en lehet)

Portyánál: Felül legyen a rablás eredménye (LÉ szívással) és minden egyéb összesített infoval (kapott-adott sebzés, állatsebzés, lopás, kaland, anomália, kínzó, stb.), oldalt szintén gombok az ellen tárgyaira (az esetek többségében nem érdekel, vagy előre nézem meg ha olyan az ellenfél), gombok a relikviákhoz

Kihívásnál: Nem is kellene más info csak a név / szint / SZÖ mind a két félhez (a többi egyáltalán nem érdekes itt), szintén felül jelezné nyert próbák x/3, támadás itala, stb.

Személy szerint utálom a közösségi oldalas szövegeket állatelfogáskor, ki is kapcsolom. Ha módosítom a bemutatkozásom, akkor újra aktívvá válik. Ezt javítani lehetne (de még jobb lenne teljesen kiszedni).

Összességében ezeket nem gondolom brutálisan nehéz fejlesztésnek (elnézést ha nem így van, nem értek hozzá), de nagyban egyszerűsítenék az oldal kezelését.
Dátum: 2012.04.18. 07:59:31
sérült implantátum
Típus: felszerelés állatoknak
Szint: 45
+4 TP győzelmenként
max 20. állat-szintig érvényes, utána eltűnik
Ár: 2 Őskő

Ebből nem derül ki hogy működik-e kennelben, de remélem...
Dátum: 2012.04.18. 07:50:24
Nekem is olyan mintha a megszerzés időrendjébe kerültek volna. Jobban örülnék ha az epik cuccok lennének fölül a többi meg teljesen mindegy.
Dátum: 2012.04.17. 18:38:35
Szerintem elsődleges szempont a küldetések átalakítása lenne, a karaktergyilkos darabokat sos ki kellene venni közülük.
Aztán a sorok végén figyelő vadászat / támadás itala szintű marhaságokat is ki kellene cserélni, éppen elég esik a szerencsekerékből.
Dátum: 2012.04.17. 17:04:14
Első szinten ugyanezeket adja.
Dátum: 2012.04.17. 13:14:00
Ezek óriási ötletek! Mindet támogatom, maximálisan.

Egyébként a ma reggeli problémákat a küldetések számlálásával Baraty helyrehozta. Köszi!
Dátum: 2012.04.17. 12:34:56
Miklós, nekem pl. nem okozna gondot ez az ár a templomnál, ha mellé nem kellene 100k LÉ-ket elkölteni teljesen fölöslegesen.
Az a fő gondom ezzel, hogy olyan érzésem van hogy a karim "gyengítésére" mennek el a kövek, mert a haszontalan szakik és tulajdonságok növelése, valamint a túlnehezített (korábban itt a fórumon részletezett) küldetések teljesítése abszolút ebbe az irányba megy el.

Én addig függesztem fel a templomba járást, ameddig nem történik változás e téren. Ha ezt rendbe lehetne hozni, akkor felőlem az őskő igénye maradhat.
Dátum: 2012.04.17. 12:10:25
Nekem egy karakterem van, korábban nem volt soha másik. Már az elején nagyon tetszett a játék, akkor döntöttem úgy hogy prémes leszek. Azóta is mindig a legújabb prémes cuccaim vannak és 1 évre előre kiváltottam a prémium tagságot, élvezve ezzel a játék összes előnyét.
Amióta elértem a 100. küldit rendszeresen (heti rendszerességgel) vásárolok gradulátumokat. Megvettem a relikviák közül a legértékesebbeket.
Azt hittem, hogy király, néha bővülnek a relikviák (ami még belefér), de nagyjából ennyibe fog kerülni a játék.
Aztán jött a kerék, ami gyakorlatilag és óvatosan számolva megduplázta a játék árát. 100 %-os infláció ugye. Számolgattam fontolóra véve az ígéretet hogy a kudarcpontos számítással majd jól járunk, úgy döntöttem hogy megéri, de már nagyon a határt súrolta a történet.

Bíztam a templomban, azzal együtt abban is hogy kiváltható őskövek lesznek, amik kompenzálják a játékba fektetett pénzt. Ez nem jött össze. Azért lássuk be 3 havonta 10 őskő kedvezmény egyenlő a nullával. Erre jöttek az ősköves küldetések, amik őskővel vagy rengeteg LE-vel kiválthatóak. A 100 %-os infláció mondjuk 160 %-ra nőtt.
A templom kavics igénye kb. 60 / tábla ha kihasználom a két dekrétumot, márpedig hemzseg az olyan küldetésektől amiknek én a közelébe sem vagyok hajlandó menni, mivel tönkretenné a jól összerakott karakteremet. Értelmetlen LÉ eldarálás fölösleges és haszontalan tulajdonságokra és szakikra, ezzel megteremtve azt a helyzetet hogy nemhogy hosszútávon, de rövid távon is gyengül a karakterem. Hiszen minek kell havonta növelni a kaland szakikat és az idomítást, minek növelni a mágiát amikor semmilyen előny nem származik belőle? 1-1 még beleférne, de 3 szakinövelés és 3 TÖ növelés egy kicsit soknak tűnik egy tábla alatt.

Ha azt nézem, akkor azért kellene egy csomó őskövet fizetni hogy gyengítsem a karakteremet? Ez értelmezés kérdése, de a lényeg ez lenne. Ahhoz hogy több embert őskő vásárlásra csábítsatok, szerintem sokkal jobban összeszedett küldetés sort kellene kitalálni. A vadássz 50-et vagy a 12 portya egy nap pl. okés, de a 10 állat sajtolás egy nap alatt... Az nagyon gáz, ennyire ne nőjünk már a randomhoz. Lehetnének jobban átgondoltak a küldetések, mert a jelenlegi helyzet nagyon elkeserítő. Nem is tudom hogy a Landragór alatt hogyan fogom tudni ezt végigcsinálni úgy, hogy ott is minden meglegyen.

Igazából tegnap már eldöntöttem, hogy ezt a templomot végigcsinálom mert kíváncsi vagyok, de ha nem történik változás a küldetések és az őskő igények terén (drasztikusan!), akkor ez lesz az első fejlesztés, amit a legnagyobb várakozásom ellenére és fájó szívvel, abszolút skippelni fogok.
Dátum: 2012.04.17. 11:10:57
Nem tudom, az én taktikámban nem borul semmi tőle Lehet nem mindenki kel fel ezért 6-kor.
Dátum: 2012.04.17. 11:04:38
Részben igazad van, nekem a láthatatlanos küldi nem gáz, de előfordulhat akiknek igen. Pókok vagy szilánkgyűjtögetők.

Mivel a láthatatlanságba való menés feltétele hogy x órája nem portyáztál (se kihívás), így az "egyik nap reggel másik nap este" elmélet borulni látszik.
Dátum: 2012.04.17. 09:01:59
Vagy instant full nyereményt mindenki aki csinálta a templomot.
Dátum: 2012.04.17. 08:23:25
Nem fölösleges a kincspont. Nálunk szabad licit van, az viszi akinek a legtöbb van / legtöbbet szánja rá.

Nem azért mert képtelenek lennénk a megegyezésre, hanem mert így (is) igazságos. Aki többet tesz a szövetségért, több esélye van kincset szerezni.

Egyébként ma nekem egy csomó mindent nem számolt a templom. A legfájóbb ezek közül az ősköves manalötty megivása. Lehet hogy túl hamar ugrottam neki a rituálénak.

Igazából ha nem történik érdemi változás (nem csak a bugok kijavítására gondolok), akkor valószínűleg nem sokat fogok templomozni. Havonta kalandszaki, mágia meg transz projekció növelésre nincsen semmi szükségem. Valamilyen megreformálás mindenképpen kelleni fog, mert ennek a torka véres.
Dátum: 2012.04.16. 22:07:19
Miklós, ahogy visszaolvastam a hozzászólásokat (amik nagy része tükrözi az én véleményemet is), azt gondolom hogy a templom néhány küldetését racionalizálni lenne szükséges. Brutális erőforrásokat emésztenek fel és egy részük felesleges dolgokra megy el. Az ismeretlen jutalmak miatt meg túl sok a kétség, hogy valóban megéri-e az erőfeszítés. Nem beszélve arról, hogy néhány küldetés bizonyos taktikát folytatók számára gyakorlatilag lehetetlen.

Azt javaslom, fontoljatok meg néhány hozzászólást, amivel javítani lehetne. Akkor talán többen nyomnák őskővel is. Legfontosabb lenne az erőforrás szükséglet drasztikus csökkentése.

Mindjárt idéznék is néhányat, amiket én javasoltam pár oldallal előrébb:

Idézet: Truth80 - 2012.04.16. 19:03:20

- A szakifejlesztésből meg alternatívákat kellene kínálni, pl. idomítás vagy meggyőzőkészség vagy transzcendentális proj (választhatóan), ugyanígy vastagbőr / sebgyógy, esetleg krit var / krit üt / kivégzés, vagy csapdaé / mászás / zárnyitás. Ezzel hajszállal értelmesebb lenne és mindenki találna számára hasznos elemet.
- Az LÉ és LGY igény durván alacsonyabb kellene hogy legyen mind a küldi kihagyás, mind a küldetések terén.
- Ősköves küldiket maximalizálni 2-re
- Tul növelés speciálisnak számítson már nehogy már őskővel kelljen váltogatni
- AF pont daráló küldi gáz - törölni
- Több portyás kellene (mehet krit üt / krit var / kábítás - hiszen egy póknak ezek olyanok mint a VF-esnek a vadászat)
- Térkapu kincs találás miért nincsen?
- A napi rutinos dolgok (ilyen-olyan toplista figyelés és társai) rendben vannak, lehetne még legendához kapcsolódó küldi (legenda kvíz - ki kell keresni az addig megismert legendából a választ időre)
- Kincspontért vagy dukátért kiváltható küldi se hülyeség (esetleg 1-1)
- Legyen 3 kihagyható küldi és 15-15-15 őskő, esetleg egy relikvia amivel használni lehet a 3. kihagyást.
- Kincspontos italos igényét csökkenteni 100-ra, mellé egy olyan küldi hogy "írj kalandot 80 kp-ért amit el is fogadnak".


- pluszban kivenném a háborús küldetést (mert értelmetlen) és esetleg tennék be olyat hogy áldozz fel 10 kiégett őskövet.
Dátum: 2012.04.16. 21:27:43
Egyébként az "Állatod lépjen szinted három portyában, amikor te támadsz." küldetés kihívással is teljesül?
Dátum: 2012.04.16. 19:03:20
Vicces a 10 őskő / 30 templomkristály. A templomkristályos cuccok kicsit aránytalanok.

Egy full templom 6+6 kristályt ad. Ha mondjuk alapból 15-20 őskövet vesz el (nagyon alaphangon), akkor 45-60 őskőért vehetek 10-et. Klassz.

A LÉ költség 8 full templom (meg egy kicsi) után csökkenthető. Addigra valószínű már össze van szedve minden értelmes fejlesztés.

És még összetehetem a kezemet hogy nincsen egy nap sajtolj 10x meg üssél nem létező entitást / üthetetlenül magas epikust és költsek el egy rakat LGY-t.

- Elhiszem hogy minden játékbeli erőforrást használni kellene, de pl. lehetne portyás küldetés is mert abból alig pötyög, valamint lehetne a vadászósakat kicsit összébbhúzni. A szakifejlesztésből meg alternatívákat kínálni, pl. idomítás vagy meggyőzőkészség vagy transzcendentális proj (választhatóan), ugyanígy vastagbőr / sebgyógy, esetleg krit var / krit üt / kivégzés, vagy csapdaé / mászás / zárnyitás. Ezzel hajszállal értelmesebb lenne és mindenki találna számára hasznos elemet.
- Az LÉ és LGY igény durván alacsonyabb kellene hogy legyen mind a küldi kihagyás, mind a küldetések terén.
- Ősköves küldiket maximalizálni 2-re
- Tul növelés speciálisnak számítson már nehogy már őskővel kelljen váltogatni
- AF pont daráló küldi gáz - törölni
- Több portyás kellene (mehet krit üt / krit var / kábítás - hiszen egy póknak ezek olyanok mint a VF-esnek a vadászat)
- Térkapu kincs találás miért nincsen?
- A napi rutinos dolgok (ilyen-olyan toplista figyelés és társai) rendben vannak, lehetne még legendához kapcsolódó küldi (legenda kvíz - ki kell keresni az addig megismert legendából a választ időre)
- Kincspontért vagy dukátért kiváltható küldi se hülyeség (esetleg 1-1)
- Legyen 3 kihagyható küldi és 15-15-15 őskő, esetleg egy relikvia amivel használni lehet a 3. kihagyást.
- Kincspontos italos igényét csökkenteni 100-ra, mellé egy olyan küldi hogy "írj kalandot 80 kp-ért amit el is fogadnak".
Dátum: 2012.04.16. 16:36:35
Nekem ősköves csak kettő volt:

Egy hét prémium - 6 őskő
5 ősköves manalötty - 10 őskő

Egy küldi kihagyása 15 őskő, kettőé 30 - ez brutális. (első kanyar fullon 61 őskő, ez kicsit sok azért)

A lépj 2 szintet felejtős. A 300 kristálypont, az áldozz lélekenergiát brutálisak. Hogy ultraspec váltás nélkül amúgy is értéktelen tulajdonságot növeljek szintét nagyon gáz. Legalább a templom erejéig számolhatná a rendszer ultraspecnek. Akkor kevésbé okozna problémát.
Hogy számomra értéktelen szakik növelésére kényszerít az elég ijesztő, de megoldom. Az a kisebbik gond.

Összességében amik nagyon nem tetszenek az enyéim közül:

- lépj 2 szintet!
- áldozz 31100 LE-t
- 5 ősköves manaital
- transzcendentális projekció +3 (minek?)
- mászás, idomítás, zárnyitás +3 (szintén...)
- kristályital elhasználás - fölösleges LÉ szórás (3740*6) - 100 is elég lenne
- vásárolj varázslatot - ez sem túl bíztató, bár ezzel lehet élni

Hülyét kapnék ezektől (ezeket nekem nem adta de olvastam):

- egy nap 5 állat elfogás - NE egy nap legyen hanem a templom ideje már...
- egy nap 10(!) sajtolás - szintén...
- egy nap x TP - ez egy hülyeség!
- entitás ütése x alkalommal - mi van ha nincs kihívható?
- 15 esszencia - irgalmatlan kemény ennyi idő alatt (rejtett ősköves küldi?)

Hát nem tudom... jóval kisebb LE és őskő költségre számítottam. A kerékkel együtt gyakorlatilag megháromszorozódott a játék költsége. Az első kört végignyomom aztán eldöntöm hogy mit fogok kihagyni az ősköves dolgok közül. Nálam elérte a plafont a történet és meg kell mondjam, csalódott vagyok. Ennek a fejlesztésnek az újbóli átgondolására mindenképpen szükség lenne.

-
Dátum: 2012.04.16. 15:20:47
Nem kell kattintani csak az LE áldozósnál. Bármit csinálsz amiből küldid van, számolni fogja. Hogy lehet kijelölni a küldiket másolásra?
Dátum: 2012.04.16. 15:05:42
A jutalmakat megnézném, meg hogy a templom kristályokat mire lehet költeni.
Dátum: 2012.04.16. 14:59:02
A tulajdonságnövelős küldi nem rossz, de specet váltani +3 mágiáért 25 napra... az kicsit meredek. A többivel alapvetően nincs gond.
Dátum: 2012.04.16. 14:28:42
Már ott van a menüben!