Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Blackjack

Dátum: 2010.04.13. 22:21:01
Sajnos tőled ezt nem tudom viccnek venni...
Egyébként remekül átlátod a helyzetet, figyelő szemeid előtt semmi sem maradhat rejtve, így azt hiszem az a legjobb, ha mindent elmondok..egy dologban tévedtél..nem kell meggyőznünk a JV-t, mert mi vagyunk a JV, az Azúr Légióban csak Beholderes munkatársak vannak.
Dátum: 2010.04.13. 22:02:53
Igen, sokaknak nem tiszta a helyzet. Dióhéjban: A Légiónak egyik fő motivációja az epikus dögök ölése, kinek mi, ugye. Mivel elég nagy szakadék tátong a szövetségen belül (karakterek erőssége szerint), így volt aki jobban s volt aki kevésbé, de mindenki tette a dolgát. Az epikusok ütése még a korábban megnevezett játékosoktól is "befektetést" igényelt, a gyengébbektől meg pláne, szóval nem arról van szó, hogy a Légió puszta nevétől megretten az epikus.. magyarul fogytak szépen a gyógyitalok, na:) A megkapott "kincs" sokszor (legtöbbször) csalódást keltett, de egyrészt random, másrészt nem lehet minden táp, harmadrészt néhányan tényleg epikus függők, mit érdekli őket, csak hulljon el az aktuális dög:) A Légió saját tempója olyan gyorsnak bizonyult, hogy néha késtek az új varázstárgyak, pedig mint mondtam itt jó pár függő van, akik szeretnek gyönyörködni a bizsukban, még akkor is, ha egyébként számukra jobbára hasztalanok:)

Aztán egyik nap, hirtelen a semmiből, mindenféle előzetes figyelmeztetés nélkül egy dupla HP-s monsta kocogott ki elénk a csatatérre. Néztünk is rá bután, szép nagyra nőtt, biztos csak áprilisi tréfa, hisz eddig is nehéz volt, most miért lenne egyből rögtön dupla olyan nehéz..de nem tréfa volt, illetve Isteneink tréfája volt, lenézve a földre úgy látták, hogy lám, milyen kis harcias banda,úgy látszik találnak megfelelő kihívást, ráadásul a halandó vérükkel sem bírnak, folyton folyvást új biizsukért sírnak, verjétek le őket, s küldöm az új nőket... akarom mondani bizsukat:)

Ekkor azonban elfogyott a cérna, forrongott a banda, duplamonsta bizsuért, nem járja ez, hé! Összedugták a kobakot, kijelölték a nagy napot, tenyér tenyérbe csapott, s a szomorú szívű Légió tovaballagott..
Dátum: 2010.04.13. 21:41:50
Idézet: Rupert - 2010.04.13. 21:27:07
Birtokolja, de ne úgy hogy 2-3 havonta új szövetséget alapít. Nem hiába találták ki a HT építésére az új rendszert. Persze kérdéses több előnyt jelent e a HT mint amennyit veszítenek 1 új szövetség kiépítésével.


Szerintem ez a veszély nem fenyeget senkit.. Ráadásul nagyon lesarkítottátok a dolgot, a HT-re. A félreértések elkerülése végett: A Légió szeretne az új helyen berendezkedni, kompletten. S az egészet az epikus körül kialakult helyzet szülte, nem a HT utáni sóvárgás..

Persze dicséret meg elismerés nem jár/kell, de szerintem szidás sem, mondjuk én elfogult vagyok:)
Dátum: 2010.04.13. 21:34:12
Azt felejted el, hogy a Légió nem kullog vissza szégyenszemre, eddig is az egységünkben volt az erő, s most is egy emberként -ezidáig példátlanul- léptük meg ezt a lépést. De rendben, mondjuk, hogy nincs kockázat, mert visszamehetünk, viszont mivel a Légió nem szeretne visszafordulni, így minden egyes tagtól 10milliókban mérhető LE áldozatot (s itt nem a konstruálgatásokról beszélek..), a "megszokottól" jóval több időt és energiát kíván meg ez a kis "móka". No meg kitartást. Hiszen itt nem egy két napról vagy 1-2 hétről van szó, s ha belekezdtél, beleöltél x LE-t, már nincs visszaút..

Ráadásul az összes vetélytársunk profitál belőlünk, hiszen egyrészt elvesztettük a bónuszaink legjavát, így könnyebben nyernek ellenünk, másrészt ha elhurcolsz, hát örülhetsz, hisz olyan LE mennyiséget termelünk "neked", mint még eddig talán soha, harmadrészt jó ideig nem fejlődnek majd a karaktereink. Nem akarom túlragozni, de azt szerintem nem lehet elvitatni, hogy mindez komoly lépés volt, olyan lépés amely áldozatokkal jár, s persze mivel nem vagyok álszent aláírom, hogy ha elérjük az út végét, akkor szeretnénk jutalmat kapni, de ezen az úton végig is kell menni.
Plusz bármelyik másik szövetség meghozhatja ezt a lépést, sőt mivel sok helyen még nem épült fel minden, így még az áldozatvállalás sem lenne akkora talán:)
Dátum: 2010.04.13. 20:34:43
(plusz ez a saját "event" újra összerántja a Légiót, megint vállt vállnak vetve lehet hajtani egy közös célért..rég volt már hasonló.. )
Dátum: 2010.04.13. 13:24:44
Az Idő Kereke forog, jönnek-mennek a korok. Emlékeket hagynak maguk után, melyek lassan legendává halványulnak, majd mítosszá. Végül a mítoszt is rég elfelejtik, mielőtt a kor, amelyből eredt, visszatérne. Az egyik korban, egy korszakban, amelyik még nem jött el, amelyik rég elmúlt már, feltámadt a szél. A szél nem a kezdet volt. Az Idő Kerekének forgásában nincsenek kezdetek és végek. Mégis, a szél egyfajta kezdetett jelentett.

A szél északkeletre suhant, miközben a perzselő nap egyre magasabbra hágott a makulátlan tiszta égen, északkeletre a kiszárad fák aszott barna levelei és csupasz ágai között, át a hőségben izzó, szétszórt szövetségi erődítményeken. Átbújt egy aprólékosan díszített ősi kőív alatt, melyről egyesek azt mondták, egy rég elfeledett város kapuja, míg mások szerint egy régmúlt, győztes csata emlékműve volt. A szél tovább suhant, belekapott az Azúr Légió szelíden lengedező zászlajába, mely büszke lobogással reagált a szél érintésére.

Az Idő Kerekének forgásában nincsenek kezdetek és végek. Mégis, a szél egyfajta kezdetett jelentett.

Robert Jordan: Az Idő Kereke ciklus nyomán.
Dátum: 2010.04.03. 14:26:30
Idézet: Craslorg - 2010.04.03. 12:43:56
De miért ne? Ha teszem azt elindulok és mind a 3-nál megnyerem valamelyik kategóriát, akkor igenis az a célom, hogy a 4., 5., stb-nél is nyerjem, mert kidolgoztam rá egy nyerő taktikát. Ha legyőznek, akkor az lesz a célom, hogy visszavágjak.
Ugyanez a bajnokikon is. Sokan panaszkodnak, hogy mindig ugyanazok nyerik. Ha egyszer ők az adott szinten a legjobbak, az adott csoportban a legjobbak, akkor nyerjék is meg.

Ez a lényege a versenynek! Ha tombola lenne, azt mondom, hogy 3 nyeremény után valaki már ne nyerhessen többet, ha ugyanannyi szelvényt vet, mint aki még nem nyert semmit, mert ott tényleg a véletlen számított. Ha azonban 5-ször annyi szelvényt vett, akkor igenis 5-ször annyi legyen ott is az esélye.
A versenyben pedig pláne. Aki jó, az nyerjen. Aki nem jó, az pedig küzdjön, hogy ő legyen a legjobb (más taktika, amit addig követett, stb).


Ezzel csak akkor van baj, ha mindezt már verseny nélkül megy, mert érdektelenségbe fullad a dolog. Erre már most is vannak jelek, nem véletlen, hogy mindig csak 2 szövetség között megy a harc. Kérdem én, mi lenne akkor, ha az a bizonyos másik szövetség sem próbálkozna? Már így is gyászos, hogy egy versenyszerveren két szövetség versenyzik, komoly. Erről nem a szövetségek tehetnek, ők csak regelnek, játszanak, de a jelek szerint egyre kevesebb játékost érdekel a V4, kit ilyen kit olyan indokból.

A példád pedig ott hibádzik, hogy pl. a Bajnoki viadalon is gyengítik a sokszoros győzteseket, pont a nagyobb versengés miatt. A V4en erre nem lenne szükség, ha nem csak egy maroknyi játékos versengene, de így nem sok értelme van, a győztesek joggal indulnak, s nyernek, másokat meg nem lehet pisztollyal kényszeríteni, hogy de igenis regelj és vedd komolyan a V4et:)
Ami a V4en megy az elkeserítő, ha most csöppennék ide, azt hinném, hogy a más játékokból jól ismert "káosz szerverre" kerültem, az ilyen káosz szervereket a készítők teljesen magára hagyták, lehet rajtuk őrjöngeni. Gyakorlatilag alig van JV jelenlét (a v4 minimum egy teljes embert igényelne, a játékmenetet napi szinten követni, s óvni kellene, ha ez szükséges), a szabályok -s maga az alapjáték is- teljesen alkalmatlanok egy igazi szövetségek közti fair versengésre, s mindezt még tetézik a hardveres problémák is. Káosz.

Hogy ontopik is legyek: én úgy érzem, hogy a VU játékvezetése, szabályzata néha túl engedékeny, maga a játék is sok apró, hát hm..nevezzük "szabályos kiskapunak" ad teret, ami a gyors szerveren fokozottan problémát jelent. Egyértelmű, szigorú, V4 specifikus szabályok (kiegészítések) kellenének, no meg eszközök és emberek mindezek betartatására.
Dátum: 2010.04.02. 19:58:02
Áh mind1, inkább töröltem. Rövid véleményem a karakterátvitelről: vicc. Bővebben nem fejtem ki, mert előttem már többen megtették. Maga a v4 is vicc, szabályszegések Mekkája, előbb a szabályzatot kellene rendbe hozni, kemény JV jelenléttel biztosítani a versenyszerver tisztaságát, s aztán ha marad idő energia átgondolni az ilyen jutalmakat.
Dátum: 2010.04.02. 18:00:55
5 napig lehet "alapáron" jelentkezni, az 5+ nap már feláras, szóval lesz még hely, senki nem maradt még le semmiről.
Dátum: 2010.04.02. 15:30:40
Idézet: Peacemaker - 2010.04.02. 15:28:30
Csak ápr. 7-től. Akkor kezd el mindenki gyűjtögetni.
Addig lehet jelentkezni is. Utána nincs már rá mód.


Lesz rá mód utána is, aki akar kivárhat, a későbbi jelentkezés "feláras" lesz, s persze fokozottan figyelni kell majd, hogy épp mikor lesz hely a kiszemelt kufárnál.
Dátum: 2010.04.02. 15:17:06
Én csak egyszer indultam a v4-en (nem most), de amiket akkor tapasztaltam abból annyi is elég volt. Tény, hogy a győzelem NAGY energiákat emészt fel, nem ingyen mérik, de az is tény, hogy a nyeréshez vezető "út" nem mindenkinek fér bele a saját maga felé támasztott etikai kódexbe. Le lehet pontozni, lehet vitatkozni, elmismásolni a dolgot, de attól a tény még tény marad, kiskapuk alatt osonva, totálisan átgondolatlan szabályok mellett, szerver és egyéb gondok közt levírozva a V4 versenyről versenyre veszít a presztízséből (holott a feltételek egyre keményednek, azaz pont, hogy egyre nagyobb rangot kellene, hogy adjon, mégsem így van). Itt és most nem a győzteseket bírálom,ők csak a legjobban alkalmazkodtak a szükséges rosszhoz, a rendszer alapjaiban véve nevetséges, a normál játékra versenyt erőltetni akaró toldozott-foldozott "valami". Teljes reform kellene, nem egy jó 5let felmerült már, persze mind nagy programozási munkával járna, s amíg a "káosz szerver" így is sok pénzt hoz a konyhára..
Dátum: 2010.04.02. 14:43:58
Az esemény után nem kaphatna minden részvevő egy plecsnit az adatlapjára, ami csak annyit mutatna, hogy ő részt vett ebben az eventben (s eztán az összes eventen való részvételért járhatna valamilyen apró kis jelzés), a nyertes kufárhoz csatlakozóknak persze megkülönböztető megoldással..apróság, kis színesítő elem (mert pl. a Zarknodos eseménynél csak a győztesek kaptak egy csúnya pöttyöt:P)
Dátum: 2010.04.02. 14:32:06
A taktikázást, s egyebeket az is elősegítené, ha a karakterlapokon megjelenne az a szöveg hogy XY szolgálatában áll jelenleg..
Dátum: 2009.12.05. 18:00:55
Idézet: Miklós - 2009.12.05. 17:53:29
így van, a mászás, csapdaészlelés és zárnyitás nem a karakterek szakértelemátlagából, hanem egyszerűen a szinted átlagából számolódik. A program elvárja, hogy ezeket a szakértelmeket fejleszd, különben a kalandokkal problémáid lesznek. A kalandok bevezetésekor a javasolt érték (szint-40)/2 volt, jelenleg a javasolt érték ezekre a szakikra szint-40.


Ezzel a szint-40-es képlettel tutira nem stimmel valami, 75-80as szinteken is 50+ próbák jönnek ezekből a szakikból átlagban. "És ezt így hogy? Random rápakolás vagy mi ez?

edit: de lehet, hogy valamit félreértettem a képleten.
Dátum: 2009.12.03. 20:13:39
Egyébként azt tudtátok, hogy a WHO "felügyelte" országokban kötelező jellegű oltást is elrendelhetnek, ha a WHO úgy ítéli meg, hogy ez szükséges (azaz, ha egy nagyon magas minősítésű világjárványt prognosztizál). Mondjuk erre még nem volt példa, és remélhetőleg nem is lesz:)
Idézet: Jeriko - 2009.12.03. 14:51:08
Idézet: Kethios - 2009.12.03. 13:23:19
Ahaha~
Most megyek és csinálok egy scripted iMacro-ban és szétportyázom magam


Megnéztem ezt az iMacro-t.
Mit ne mondjak...
70 másodperc alatt csináltam két szkriptet:
az egyik turbóz, öltözik, elkölti a LE-t, visszaöltözik.
A másik átöltözik, üt egyet térkapun (15% alá megy) visszaöltözik egészséges cuccba.

Most azon gondolkodok, ki milyen régen ismerheti... Attól tartok, kiengedtél egy elég nagy szellemet a palackból.


Én örülök neki, hogy kiengedte. Elegem volt abból, hogy engem néztek hülyének, ha hasonló dolgokra utaltam..
Dátum: 2009.12.02. 21:16:01
Idézet: TigrisÚr - 2009.12.02. 19:34:36
Szó volt a természetes népek egészséges életmódjáról, az ellenállóképességéről, és arról, hogy az ember természetes immunitása mennyire hatékony...
Nekik ajánlom e cikket: http://index.hu/tudomany/2009/12/02/kihalas_szelen_egy_bennszulott_torzs/


És ez így is van, ha végigolvastad az általad linkelt cikket akkor: "a hepatitisz B az 1990-es években bukkant fel a törzsben, amikor az Occidental Petroleum olajcég feltárást kezdett a dzsungelben a népcsoport élőhelyén. "Azelőtt nálunk nem volt ilyen betegség" - tette hozzá a nővér."

Valószínűleg ha a "civilizáció" nem bolygatja meg őket ma sem tudnák, hogy mi ez a betegség.

szerk: Hogy erre pont nincs szegénykéknek valami természetes gyógymódjuk az már pech..lehet hogy 50 másik betegséget maguktól is legyűrnének.
Dutch törölt..asszem ez a gömb (ügy) túl nagyra fúvódott .
Idézet: Kocos - 2009.12.02. 14:00:50
Elso megjegyzes: a tudatpajzs a kvizvalaszokat is rejteni fogja? Mert ezt nem irod.


Nem, de csak csúsztatva fog megjelenni, úgy mint a toplistán (ehhez nem kell a relikvia sem, mert ma változtattak rajta).