Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Blackjack

Dátum: 2008.11.01. 16:57:42
kitartás Hajnalpajzs!
Dátum: 2008.10.28. 00:29:32
Sokmindeni irt sokfélét, de a hozzászólások túlnyomó része egyetért abban, hogy ez így nem jó..mindenki másban látja, keresi a megoldást, de az látszik, hogy többen szeretnének hozzányúlni a háborúhoz, mint békében hagyni. Esetleg lehetne erről is kiírni egy szavazást..
Dátum: 2008.10.27. 18:47:25
igen, de mint mondtam, addig rotációban veri őket egy másik erős szövetség..
Dátum: 2008.10.27. 18:46:50
jó hozzászólás, respect. A háború kell, csak nem ebben a formában. Nagyon hangsúlyos része már most a játéknak, de olyan egyszerű, mint egy faék, s a játékosok próbálják a helyzetet "home made" megoldásokkal orvosolni (kilépegetés, stb.) Remekül meg lehetne fűszerezni a dolgot, de ez már a játékmesterek feladata, remélem egyszer sor kerül erre is..
Dátum: 2008.10.27. 14:10:52
Idézet: Syck - 2008.10.27. 13:55:59
Nem kotozkodunk, csak nem ertettuk amit irsz.

Igen, ez az eset, amikor ki kell fizetni a szovetseg szerintem hibas strategiajat. Mielott megint belemennenk a strategia kerdesekbe: nem fogom kifejteni mi a hibas straetgia, mindenk ugy "gondolkodik" varial ahogy akar


Ha már itt tartunk, a támadó mit "fizet ki"? Semmit. Jönnek az újítások, nagyon már nem fog elhúzódni a háború, mindenképp a jól célpontot választó támadó nyer. A háború komoly dolog, elvileg. Portyázni SEM lehet már korlátlanul, háborúzni viszont lehet, "háborús pontok" kellenének? Most majd jön a felhördülés, de még mindig "életszagúbb" lenne a háborús pont, mint a minden héten egyszerre 4 háború..
Dátum: 2008.10.27. 13:49:10
igen, ezért szőttem bele;)
Dátum: 2008.10.27. 13:41:54
Idézet: Syck - 2008.10.27. 13:31:56
Idézet: Blackjack - 2008.10.27. 13:23:17
...portyánál nem támadhatsz korlátlanul lefelé, ha pl. 11es vagy, hiába vernéd be egy 7es szintű fejét, és vennéd el a cumiját, nem teheted, üthetsz 8ast,9est, 10est, vagy nálad erősebbet, de egy bizonyos szintnél gyengébbet nem. Ez nincs így a háborúknál, a legerősebb beverheti a leggyengébb fejét is, a visszatartó erő a szerzett zsákmány nagysága LENNE, de ezt áthidalták a játékosok a rotációban verünk egyszerre többet össznépi mókával:)


Oke, feladom Nem ertem amit irsz, de ez en hibam lesz. A legerosebb nem tudja megtamadni a legkisebbet, mivel tul nagy a szintkulonbseg ahhoz, h portyazzanak a tagokra.


kapaszkodtok a szavakba..TERMÉSZETESEN élnek a portya szabályai, egy-egy egyesület ÖSSZ erejéről beszéltem. De ha Ti kötözködtök én is megteszem. Van egy egyesületben 2db. 11es szintű, és 8db 8as. 14es szinttel hemzsegő szövetség máris kihívhatja és ütheti azt a 2 11es tagot, akik vagy kilépnek, vagy láthatatlanul próbálnak tengődni, és akkor ennyi volt a háború, az egyik felet 2db tag képviselte a háborúban. Valóban briliáns, izgalmas dolog.

S mindezt nem azért írom, mert kicsi egyesületben vagyok és körbevernek, nyertesként is dögunalom, rutin az egész..ráadásul minden héten háború..nem is egy, egy héten rögtön 4 is akár..remek tényleg:)
Dátum: 2008.10.27. 13:23:17
Idézet: Syck - 2008.10.27. 13:18:38
Idézet: Blackjack - 2008.10.27. 13:15:44
igen, csak nem mind1 milyen formában, a portyázásnál is VAN korlát, támadhatsz gyengébbet, de csak bizonyos mértékben, a háborúnál viszont NINCS ilyen korlát, ez nagy különbség, s ezt látni kell! Miklós azt írta, hogy a nagyok inkább üssenek nagyobbat a zsírósabb zsákmány reményében, ehelyett a nagyok inkább több kisebbet ütnek egyszerre minden héten, folyamatosan háború van, komolytalan, nem hiszem h ez lett volna a cél!

Verjék a nagyok a kicsiket, úgy ahogy portyában, korlátok mellett! Elhiszem, hogy neked jó ez így, de ha majd az emberek megunják a dolgot és abbahagyják a játékot (neked élvezetes, a fejlődő egyesületeknek meg nem, Te/Ti csak egyike vagytok a támadóknak, aztán kapják a következő top egyesületet..) akkor nem lesz kit verni, s nem lesz játék sem..


Miert ne lenne korlat? Haboruban ugyanazok a szabalyok ervenyesek mint a portya soran, kiveve, h orankent lehet utni ugyanazt a karaktert.


...portyánál nem támadhatsz korlátlanul lefelé, ha pl. 11es vagy, hiába vernéd be egy 7es szintű fejét, és vennéd el a cumiját, nem teheted, üthetsz 8ast,9est, 10est, vagy nálad erősebbet, de egy bizonyos szintnél gyengébbet nem. Ez nincs így a háborúknál, a legerősebb beverheti a leggyengébb fejét is, a visszatartó erő a szerzett zsákmány nagysága LENNE, de ezt áthidalták a játékosok a rotációban verünk egyszerre többet össznépi mókával:)
Dátum: 2008.10.27. 13:15:44
igen, csak nem mind1 milyen formában, a portyázásnál is VAN korlát, támadhatsz gyengébbet, de csak bizonyos mértékben, a háborúnál viszont NINCS ilyen korlát, ez nagy különbség, s ezt látni kell! Miklós azt írta, hogy a nagyok inkább üssenek nagyobbat a zsírósabb zsákmány reményében, ehelyett a nagyok inkább több kisebbet ütnek egyszerre minden héten, folyamatosan háború van, komolytalan, nem hiszem h ez lett volna a cél!

Verjék a nagyok a kicsiket, úgy ahogy portyában, korlátok mellett! Elhiszem, hogy neked jó ez így, de ha majd az emberek megunják a dolgot és abbahagyják a játékot (neked élvezetes, a fejlődő egyesületeknek meg nem, Te/Ti csak egyike vagytok a támadóknak, aztán kapják a következő top egyesületet..) akkor nem lesz kit verni, s nem lesz játék sem..
Dátum: 2008.10.27. 12:56:01
Idézet: Almira - 2008.10.27. 12:32:39
Az egyik általunk megtámadott szövetség azt a taktikát alkalmazza, hogy a szövetségükből hirtelen kilépett minden olyan tag, akit még üthetnénk, viszont maradt 1-2 alacsonyabb szintű karakter, ezért nem szűnt meg a szövetség. A csata így 0:0-ra áll, de ez most így marad 3 napig vagy még tovább? Mi addig nem tudunk másik háborút kezdeni, az meg vicces lenne ha 3 nap után döntetlent hirdetnénk vagy mi kapitulálnánk. Persze ők semmit nem fejlődnek ezalatt, de ez legyen az ő problémájuk, viszont minket végtelen ideig leköthetnek (és ha még 4 szövetség megteszi ugyanezt, csak akkor háborúzhatunk, ha minket támadnak!
Erre be kellene vezetni valamiféle korlátozást, szabályt, például olyat hogy hadüzenet után ne lehessen kirúgni tagot a szövetségből!!


1etértek, hogy csiszolni kell a dolgokat, de az utolsó mondatban leírtak bevezetése túl erős lenne.

Ez a kilépegetősdi NEM taktika, csak egy kiskapu, lehetőséget ad rá a rendszer (de szvsz a tervezők sem gondolták, hogy a szövetségbe való ki/be lépés háborús taktika lesz..) a kis szövetségek sajnos már ilyesmikre kényszerülnek, nem jó irányba mentek el a dolgok. Többször hangoztattam, de megteszem még egyszer: Az a kisebbik probléma a háborúval, hogy mikor és hogyan lesz vége, az egész rendszert meg kellene reformálni. Most az van, hogy a "nagyobbak" rotációban verik a kisebbeket, akik többnyire csak azért kisebbek, mert később indultak. A nagyok egyszerre többet is vernek, mert simán elbírják, így megfelelő LE-t szereznek, csekély ellenállással szemben. Ez így nagyon nincs rendben..persze mindez csak a saját véleményem, de remélem, hogy nem csak én látom így..
Dátum: 2008.10.23. 13:46:36
inkább módosítom és nem mondok semmit..
Dátum: 2008.10.22. 16:29:40
a 2 nap távolléted alatt is halmozódtak a pontjaid, a 3 nap tiltás pedig nem hozta be azt az előnyt amit addig szereztél, jogtalanul, érzed, ugye?

módosítom: a nem hozta be részt úgy értem, hogy arányaiban több hasznot szereztél a tiltásig, megmaradtak a szakértelmeid, tulajdonságaid stb., ráadásul a játék elején történt mindez, amikor még se PP-k, nem voltak stb. nem offolok ezzel tovább, mert nem Te vagy a topic tárgya, de nem csodálom, hogy a "klasszis" jelző nem tetszik pár embernek..
Dátum: 2008.10.21. 21:47:14
igen, ezt próbáltam én is fejtegetni pár hsz-el feljebb. Nem az a lényeg, hogy hányadik nap után és milyen arányú győzelemnél ér véget egy háború, persze ez is része az összképnek, de ezeket a legkönnyebb orvosolni (programozás szempontjából is). A háború menetén is változtatni kellene, rengeteg 5let felmerült már, biztos hogy össze lehetne hozni valami jobbat, ez lenne a nagy feladat!
Dátum: 2008.10.21. 18:05:04
ezzel én is egyetértek, 1 hét nagyon kevés.
Dátum: 2008.10.20. 15:06:59
még mindig nem látod a lényeget vagy szerinted így jó ahogy van, ez esetben tiszteletben tartom a véleményed:)
Dátum: 2008.10.20. 14:43:24
bocs, de nekem úgy tűnik, hogy Te nézed állandóan azt, hogy hogyan ne érjen véget egy háború, mert akkor esetleg veszthettek, ha úgy alakul. Most őszintén, szerinted számít valamit a Kubla háború? Csepp a tengerben:) Ha LENNE bármiféle változás, nem hiszem hogy a jelenlegi háborúkat pikk pakk lezárnák, max mindet nulláznák, az kb. egyformán igazságtalan mindenki részére:) Nem azt nézzük, hogy hogyan nyerhetjük meg a JELENLEGI csatákat, hanem a jövő csatáiról beszélünk, és az egész háború lebonyolításáról, ami szerintük rossz. Ha szerinted minden így pompás ahogy, akkor pls fejtsd ki, hogy miért NE változzon semmi. Még egyszer mondom, a háború vége egy dolog, talán a kisebbik gond hogy mikor és hogy lesz vége, ami komolyabb baj szerintem, hogy az egész koncepció betegeskedik.
Dátum: 2008.10.20. 14:31:23
1etértek abban, hogy változtatni kell, de Jerikóhoz hasonlóan az egész rendszer megreformálását szorgalmaznám. Az egy dolog, hogy mikor ér véget a háború, de maga a háború is bicebóca jelenleg. Jelenleg a kicsi de erős szövetségeknek áll a zászló, mert sokkal könnyebben megvédik magukat, míg egy nagyobb de gyengébb tagokat is foglalkoztató egyesületnél a fél bandát menekülésre, láthatatlanságra kárhoztatja egy háború, hisz kapásból mindenki őket üti. Kellene valami súlyozás vagy rendszer, mélyen és komolyan bele kell nyúlni, mert a jelenlegi lebonyolítás egyszerű mint a faék, de az egyszerűsége nem előny, hanem hátrány.. Elvileg a háború az egyik leghangsúlyosabb része lenne a játéknak, hisz ezért kényszerít a játék (kényszerít, mert ha nem lépsz be valahova esélyed sem lesz..) szövetségekbe, ezért kell építkezni, s ez formál egy-egy közösséget leginkább. Hogy alakuljanak így újonc szövetségek, ha egyből ők lesznek a prédák? Ok, erre mondják a fejlesztők, hogy a kicsit nem éri meg támadni, mert kevés a zsákmány. Ez igaz lenne, de az élet azt bizonyította be, hogy inkább ütnek x kisebb egyesületet egyszerre, mint egy nagyot, mert utóbbinak nincs értelme. Jó páran szeretnénk változást, remélem ahogy a PP-k bevezetésénél itt is lépni fognak valamit, ha már ennyien szeretnénk..
Dátum: 2008.10.19. 23:25:07
Idézet: Balor - 2008.10.19. 22:36:09
Igen, gyengébbeket ütünk. De mi egyszerre négyet, akiknek a ssövetségeseik is besegítenek néha-néha. Az nem ugyanaz, mint a ketten egyet.


Szerinted ez nemesebb dolog? Egyszerre 4 "gyengélkedőbe" törtek be, mert megtehetitek, és mert ennyire AGRESSZOROK vagytok. Ne haragudj, de kit érdekel, hogy hány egyesület ellen harcoltok, ha mindegyiket Ti kezdeményezitek? Nyilván tudjátok mit csináltok, szóval az, hogy egyszerre 4 nálatok gyengébb fejet törtök be, nem a hősiességeteket, csak az agressziótokat bizonyítja..

edit: és bár mindig elfelejtődik, nem árt megjegyezni, hogy a temérdek gyémánt szövetségből, jó néhány segíti kívülről a Kublát természetesen.
Dátum: 2008.10.19. 21:59:15
tárgytalan
Dátum: 2008.10.18. 13:22:55
Idézet: Jeriko - 2008.10.18. 11:46:33
Idézet: Blackjack - 2008.10.17. 19:22:11
Közben látom, hogy editáltad a hsz-ed, értem én, hogy incselkedésnek szántad, én is annak szántam feléd, és a DaF felé, tudod, van ott többek között kacsintós smiley is..


Ha AZT a hozzászólásomat nézted volna meg, akkor láthattad volna, hogy nincs editálva. A másikban egyébként két betűt felcseréltem, azt javítottam ki. Ügyesen ráérzel a lényegre.


kedves Jerikó, örülnék ha kicsit leszállnál a magas lóról és szerényebben tolnád, bár kétség kívül nagyon ügyesen tudsz fellengzősen lehordani másokat. persze értem én, hogy szeretsz a csípőből okító, tudor szerepében tetszelegni.

edit: az egész onnan indult, hogy én kb. annyira csipkelődtem veled, mint Te másokkal, erre fel elkezdtél jelzőkkel ellátni, "gyengébbek kedvéért, stb.", sajnálatos dolog. Tudod az én hszem végén kacsintós smiley is volt, sajnálom, hogy nem "éreztél rá ügyesen a lényegre", azaz hogy csak szerény csipkedés volt..