Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Blackjack

Dátum: 2009.01.04. 21:50:28
Idézet: Imbandi - 2009.01.04. 21:42:16
ha eddig nem vetted észre, hogy ez a játék nem érzelmi alapon működik akkor most szólok. ez kőkemény optimizálós játék. itt nincs esélyed utolérni az előtted indulókat, akik követik az optimális stratégiát. persze lehagyhatsz egy csomó karaktert, de mindig lesznek olyanok akik előtted lesznek... törődj bele...

akinek problémája van a PCvel miért nem annak reklamál aki csinálta?? Tihor Miklósnál tessék sírni ne itt...


Arról nem is beszélve, hogy ez a "világ rendje", nem csak itt, hanem minden hasonló játékban. Ha minden később kezdő utol tudná érni azokat akik korán kezdték, s ráadásul még jól s játszottak, nem sok értelme lenne az egésznek.

Szintek vannak, a szinteknek kell lépést tartaniuk. nyilván a TGY nem fog egy 60-ik helyezett szövetséggel foglalkozni, mert nem is tudnak, meg nem is akarnak.

A Békeidők előkelő helyen van a toplistán, toplista 8-ik klán, ergo beletartoznak a legfelsőbb kasztba, de mivel gyengébbek (s ez most nem leszólás), ezért célpontok, nem a saját szintjükön mozognak (szövetségi szinten), átszervezni nem szeretnék magukat, akkor most mit lehet csinálni?
Dátum: 2009.01.04. 21:39:09
ezzel egy probléma van, amit nem akarsz se te se mások látni. Amíg Ti azzal szórakoztok hogy csipkeditek a nagyokat, addig a többi kicsi/közép szövetség nem csak egyéni, de szövetségi szinten is fejlődik. Ti meg nem vagy sokkal rosszabb tempóban (ezzel kár is vitatkozni: ha a csapásokat semlegesítitek az kidobott LE, ha nem semlegesítitek és úgy építetek az megint csak kidobott LE, ha meg nem építkeztek nem fejlődtök s a szövetség elsorvad..) .

Így már nem csak azok hagyhatnak titeket állva akiket most ostoroztok, hanem azok is le fognak titeket hagyni, akikkel eddig partiban voltatok. Még egyszer leírom amit már korábban is leírtam. A top szövetségek elvannak nagyobb építkezés nélkül is, magas térkapu szint, magas katalizátor szint, normális védőfal/gyakorlótér, nagy őrtorony, kialakult csapat, epikus csaták, de sok szövetségnek még muszáj építenie, növelni az őrtornyot, új tagokat szerezni, epikusokkal csatázni s kihasználni a nyers tápot amit a térkapu ad mindenkinek, nem beszélve a katalizátorról!

Ezekkel lehet egyet nem érteni, meg fejet rázni, de ezek tények, s azok makacs dolgok:)
Dátum: 2009.01.04. 14:28:38
Tévedés, a PC nem a top szövik megfogására van, hanem MINDENKI hátráltatása. Tényleg úgy gondoljátok, hogy top szövik fogják most a legtöbbet szívni? A csapást ellencsapás követ, plusz ugyanúgy verni fogják a csapkodókat, már csak azért is. A top szövetségeknek már egy rahedli épületük áll, könnyebben semlegesítik a csapásokat is, lassabban de így is fejlődnek majd vagy maximum kivárnak és a tagjaik tápolására fordítják azt a temérdek LE-t amit eddig beépítettek.. A kis és közepes szövetségeknek még építeniük kellene, méghozzá sokat. Nem semlegesítik a csapásokat, hanem inkább hagyják maxolni? Jól járnak, sokkal többet áldoznak egy-egy épületre mint a top szövik (ergo az életben nem zárkóznak fel). Semlegesítik? Ok, kapják az újabbat.

Szóval, az a hurrá hangulat, hogy a PC valamiféle "gyógyír", az csak mese, a PC-el mindenki rosszul jár, csak az arányok változnak.
Dátum: 2009.01.03. 22:56:59
egyiket sem, megpróbálnám átgondolni, hogy eddig miért vették el tőlem az 5 forintokat, majd új lapot nyitnék és igyekeznék eztán pluszban tartani a vagyonkámat..
Dátum: 2009.01.02. 21:55:00
sry, elnéztem, törölni meg nem tudom.
Dátum: 2009.01.02. 20:59:32
Ezt minden élc és gúny nélkül írom most, nem véletlen, hogy a játék neve az lett ami, s nem mondjuk Békeúr.. S az is nagyon igaz, amit itt irt valaki korábban, fegyverrel a békéért, hmm ez kicsit olyan "harcoljunk a világbékéért" anomáliának tűnik. Más részről, ha nem lett volna világos, a Hírmondók nem másokért küzdenek perpill, csak magukért, ha ŐKET nem támadják a nagyok, akkor nem fognak másokért csapkodni, mert mint MINDEN szövetség, ők is a maguk érdekeiket nézik.
Dátum: 2008.12.16. 15:33:09
Dátum: 2008.12.16. 15:18:02
(Hja, a jó öreg H, szeressük őket az új design ellenére is, na de nem offolok itt, a te kérdésed témába vág)
Dátum: 2008.12.16. 15:15:38
egyébként egyértelmű hogy mi történt..az adatbázis leverette magát, mert most szeretne vadászni menni
Dátum: 2008.12.16. 15:10:40
most erre mit lehet mondani, valóban nem jó a helyzet, de tökéletes megoldás nem lesz. Akit nem ért "veszteség" az ugyanilyen joggal reklamálna, ha visszaállítanák mint Te..várjuk meg mi lesz a vége..
Dátum: 2008.12.16. 15:03:47
akik eltűntek azok sem törlődtek, csak náluk annyira sérült az adat, hogy nem jelentek már meg, de az adatbázis mélyén megmaradtak (hiszen a szöv taglétszámába beszámítottak továbbra is -annak ellenére hogy látszólag nem voltak már tagok- a hszeik megmaradtak, stb.) Mondom, ők azok akik tutira csak éjféli mentésről indulnak, s ők vannak a legtöbben, sokan jártak így, a kisebb hibák nem voltak ennyire sokan ahogy láttam.
Dátum: 2008.12.16. 14:59:55
igen, lásd feljebb. Akik "eltűntek" azoknál biztosan éjszakai állapot lesz visszahozva. A többieknél valószínűleg a 13:40 körüli állapot marad.
Dátum: 2008.12.16. 14:56:39
nem tud, de a "törlődött" karakterek probléma már a leállás előtt is jelen volt.
Dátum: 2008.12.16. 14:55:58
sérültek a rekordok= mintha törlődtek volna. Ők azok akiknél egészen biztosan csak az éjféli állapotot tudják visszahozni.
zárolás alatt nem kapnak CSP/PP pontokat, az már más kérdés, hogy a 3 napos zárolás kb. akkora büntetés, mint egy ejnye-bejnye:)
Dátum: 2008.12.07. 20:02:37
nem, a kincseskamra az epikus lényektől szerzett tárgyak tárolására alkalmas.
Dátum: 2008.11.24. 05:55:10
"A cselekvéspontok maximuma 250 helyett 400", azaz alapból max 250 gyűlhet össze, prémesként meg 400.
Kösz a választ. Igazad van, hogy az automatizmus rossz, teljesen jó ahogy most van (manuális büntetés osztás), nem is a "Ravenwood" ügy kapcsán fogalmazódott meg a levelem.

Abban is igazad van, hogy a túlzott keménység sem jó, ezt írtam én is, de a másik véglet sem jó, lágyszívű vagy:).

A hosszú levél tartalma röviden: első körben 3 nap helyett -> minimum 7 nap. Ez a 7 nap a multizókra vonatkozik (és szerintem még ez is barátságos ajánlat:) ). Második körben az eset súlyossága szerinti egyedi elbírálás (újbóli multi azonnal kizárás -ez most is így van, elvileg-).

Obszcén, nyomdafestéket nem tűrő sértegetők első körben -> 3 nap (ha visszaolvastál pár hsz-t láthattad, hogy nem egyszerű hangnemet engedtek meg maguknak egyesek!).
Második körben -> 7 nap. Harmadik körben -> egyedi elbírálás, de minimum 30 nap (3x anyázik, nem érdemli meg a kegyet..)

Nagyjából ennyi, lényeg, hogy legyen visszatartó erő és ne érje meg megpróbálni, 7 nap már kellő veszteséget okoz egy multizónak, bár én még ennél is többet adnék, de a lágyszívűség jegyében ennyi fér bele:)
(arról mindenki megfeledkezik, hogy ennek a játéknak van egy kerettörténete is! Nem "büntetésből" építkezünk, hanem azért, mert így lehet kigyógyulni a korból, ami perpill az elsődleges feladatnak tűnik, ha úgy tetszik, ez a végcél, nem az, hogy Te mindenkit bedarálj x hónapon át, mert nem építkezel/lépsz szintet)
Már sokadszor leírtam, de süket fülekre találok, pedig nem csak én "csipogok". Utolsó próbám.

----------------------------
Nyílt levés Miklóshoz:
----------------------------
Tisztelt Miklós, kérlek vedd észre (illetve ez már megtörtént, hisz magad is írtad, hogy meglepett a játék sikere), hogy a Végzetúrral a Beholder abszolút nyitott az online "nagyközönség" felé, itt már nem csak a megszokott arcok játszanak, rengeteg új játékost vontatok be a világotokba, nyakamat teszem rá, hogy legalább annyira pörög a Végzetúr, mint amennyire reménykedtetek benne. Azt is írtad, hogy sok hasonszőrű online produktumot tanulmányoztál a VU indítása előtt. Ha így van, bizonyára láttad, hogy a hasonló játékokban -legyen az magyar vagy külföldi- bizony kemény, de igazságos szankcionálások vannak, a játék, s a közösség érdekében. 90%-ban akkor is nyugodt szívvel lesújtanak egy-egy karakterre, ha az illető rengeteg pénzt áldozott rá, de persze csak akkor, ha erre megvan az adminok megfelelő alapja. Sőt, még az oly nagyok is mint a Blizzard, rendszeresen tiltja le végleg a csalók CD kulcsait, azt hiszem nem véletlenül. Nagyon egyszerű dolog ez, a regisztrációval elfogadja a játékos, hogy "bűn és bűnhődés" van, s bizony ha vétkezik, vállalnia kell a kirótt büntetést, véletlenül nem fog senki sem áldozatul esni.

A jelenlegi büntetési rendszer egy vicc. Minden tiszteletem mellett, azt kell mondjam, hogy nem igazságos a moderálási elv. Tudom, hogy nincs mindenre erőforrásotok (pl. a fórum moderálása már nagyon kicsúszni látszik a kezetekből), de kérlek gondoljátok át, hogy valóban igazságos e a játékosok többségével szemben a jelenlegi gyakorlat. Igazságos, hogy egy (hasamra ütök) x hét alatt lebukott csaló, csak 3 napot kap, meg egy "ejnye-bejnye" figyelmeztetést, mert ez szerintetek kompenzálja az addig felhalmozott előnyét, s persze azt a tényt is kellőképpen bünteti, hogy szándékosan csalt, rombolta a játékot, a közösséget. Milyen büntetést kap, aki minősíthetetlen szavakkal illeti a játékostársát (erre már ugye -sajnos- nem egy példát láttunk), 1 napot? Egy kocsmai stílusú anyázás ennyit ér, szüksége van a játéknak az ilyen játékosokra, muszáj minél előbb visszaereszteni őket? Úgy gondoljátok, hogy ez a max 3 napos büntetés visszatartó erővel hat? Vajon a játékosok többsége egyet értene a szigorítással? Kérdések, melyre eddig nem érkeztek válaszok. Tudom, hogy a játék számtalan elemével adódik munka, ami nem kevés időt igényel, de ez egy olyan probléma, melynek megoldása nem járna hatalmas munkával. Persze az is lehet, hogy én (mi) tévedünk, és jól van minden úgy ahogy, de akkor kérlek adj korrekt választ a felvetett kérdésekre. Előre is köszönöm:)
---------------------------

Félreértések elkerülése végett: a fenti levélben fejtegetett szigorítást csak azokat érintené, akik bizonyíthatóan csaltak, azaz Miklósék szűrőjén fennakadtak, véletlenül nem csalnak az emberek több napon át. Nem kívánok boszorkányüldözést, csak örülnék neki, ha lenne egy korrekt ésigazságos büntetési rendszer. Ha valaki elkövet valamit, tudja, hogy mennyit kockáztat vele, aztán mérlegeljen, hogy megéri e (mert jelenleg megéri..). Nem kívánok instant bíráskodást, azonnali tiltásokat, "rendőrállamot", de a jelenlegi "puhányságot" legalább annyira ártalmas tartom, mint a túlzott keménységet. Semmi más nem kívánok, csak egy normális középutat.. Ha valaki ezt sírásnak, okoskodásnak veszi szíve joga, én a magam részéről szeretek tisztán játszani, s szeretem úgy érezni, hogy a készítők "vigyázzák az álmom". Ha érkezik válasz, ha nem, én többet ezzel már nem foglalkozom, azt hiszem mindent leirtam, nem egyszer, nem kétszer.

edit: Ja és visszamenőleg sem kívánom senkinek a tiltását, mert az sem lenne korrekt!