Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Felhasználási feltételek megsértése
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
361. hozzászólás - 2008.11.20. 17:31:12 (Válasz Balor #360 hozzászólására.)
Nem is kell megkövezni, szabályt szegtetek, büntetést kaptatok az adminok által megítélt arányban. Ez így van jól. Ezen kívül mind a "kövezés" mind a "mártírrá avatás" fölösleges és pontatlan.
Pontszám: 9
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
362. hozzászólás - 2008.11.20. 17:32:00
Szóval ti most fötérképezhettétek a LE-t meg a TP-t? Oké (tényleg!), de akkor osszátok meg velünk is!
A hozzászólást Hydro Globus módosította 2008.11.20. 17:32:42-kor
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 9
fórumozóLumirFérfi
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
363. hozzászólás - 2008.11.20. 17:34:20 (Válasz tramenes #271 hozzászólására.)
Ez ellen úgy tudsz védekezni hogy folyamatosan 0LE-n vagy, és kifigyeled azt a 8 órás időszakot amelyben a fő "szipolyozóid" közül minél több megtámadott. 8 órán belül ugyanis nem támadhatnak még 1X.


Akkor mutatnék valamit:
Idő Támadó Védekező Eredmény
Ma, 09:19 Chaos666 ...... A csatát ellenfeled nyerte. Elszívott tőled 0 lélekenergiát.
Ma, 11:45 Chaos666 ...... A csatát ellenfeled nyerte. Elszívott tőled 0 lélekenergiát.
Ma, 15:59 Chaos666 ...... A csatát ellenfeled nyerte. Elszívott tőled 0 lélekenergiát.

Na ez a kemény. Hogy a fenébe csinálta? Mindez ma történt nov.20-án.
Most akkor vannak szabályok vagy nincsenek??? Szerintem abba hagyom a játékot, aztán kész.
A hozzászólást Lumir módosította 2008.11.20. 17:40:00-kor
Pontszám: 5
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
364. hozzászólás - 2008.11.20. 17:36:06
Időbe telik de működni fog.
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 5
kedvelt tagBalorFérfi
Végzetúr mester
440 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
365. hozzászólás - 2008.11.20. 17:39:38 (Válasz Hydro Globus #362 hozzászólására.)
Az, hogy felterkepeztuk tulzas, probalkoztunk vele. Szep nagy random van benne, megnyugtatok mindenkit.
Reszleteknek nincs ertelme, mert kerdes milyen szakertelmek hatnak ra (ennek a figyelese a vegen jutott eszunkbe:( ). Kb. adtunk a sz@*nak egy pofont. Viszont batoritok mindenkit, hogy fejlesszetek, mert megeri (szerintem).
Pontszám: 2.40
kedvelt tagBalorFérfi
Végzetúr mester
440 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
366. hozzászólás - 2008.11.20. 17:41:45 (Válasz Lumir #363 hozzászólására.)
Ha haboruban allnak szovetsegeitek, akkor orankent is tamadhat akar.
Pontszám: 8.33
kedvelt tagBalorFérfi
Végzetúr mester
440 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
367. hozzászólás - 2008.11.20. 17:43:11 (Válasz cirip #361 hozzászólására.)
Ezt en is igy gondolom, de valoszinuleg ezzel nem mindenki van igy, es jobbnak lattam a megelozest.
Pontszám: 5
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
368. hozzászólás - 2008.11.20. 17:46:32 (Válasz Mortimer #330 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2008.11.20. 11:58:02
A probléma forrása, hogy semmilyen formában nincs korlátozva az egy karakter által rabolható LE mennyisége. Ha lenne valamilyen progresszív skála, akkor az ilyen szövetségek, az ilyen játéktorzító karakterek, és a rabszolgázás egész kérdésköre egycsapásra meg lenne oldva. (Nem fix korlát mellett érvelek, hanem egy szinttől és az eddig rabolt mennyiségtől függő fokozatos nehezítésre.)


Ezt még anno a portyapontok szavazása előtt javasoltam, mikor felmerült mint probléma.
Nagyon sok olyan karakter van, aki nem tanul meg vigyázni az LE-ra. Ők nem is nagyon portyáznak, így most már pár szinttel lemeradva követik a többieket. Erre jött rá pár (mostanában egyre több) karakter, ők is lemaradtak szintben a nagy átlaghoz képest (a vadászat visszafogásával), és ezeket a karaktereket támadják.

A végzetúr portyarendszere úgy van kialakítva, hogy egy karakter csak 15% ÉP felett támadható. Elvben. Mert magasabb szintekről ehhez a 15%-hoz hozzáadódik annyiszor 5%, amennyivel magasabb szintű a támadó az áldozatnál.
Így aztán az a helyzet, hogy magasabb szintekről nem lehet támadni ezeket a karaktereket (mert mire elérnék a 25, 30% ÉP-t, már leüti őket egy "szintvisszamaradt" karakter, aki már 15% elérése után tudja őket támadni.

Ezek a szintvisszamaradt karakterek iszonyat mennyiségű LE-t tudnak szerezni. Érdemes megnézni a toplistát LE.diff szerint. Az első oldalt elözönlötték a 8-12. szintű karakterek - a horda sem lényeg, csak hogy alacsony szintű legyen.

Ezt már írtam Miklósnak is, javasolva, hogy ne "tartalékolja" a rendszer az áldozatokat a szintvisszamaradt karaktereknek (konkrétan: mindnekit 20% fölött lehessen egységesen támadni, ő viszont már 10% fölött tudjon támadni - ezzel még egy kis lélegzetvételhez is juthatnak).
Miklós szerint azonban a mostani rendszer teljesen jó.
Pontszám: 8.44
kedvelt tagDraglovFérfi
Végzetúr tehetség
215 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
369. hozzászólás - 2008.11.20. 17:50:46
Jesszusom!
Ti milyen jo fejek vagytok! Jelentettetek a hibat, majd gyorsan felterkepeztetek, amig nem javitjak. Meg buszkek is vagytok erre!

Ez teljes mertekben csalas, mert jogtalanul jutottatok informaciohoz. Nehogy meg martirok is legyetek!
Pontszám: 7.13
kedvencPeturFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
370. hozzászólás - 2008.11.20. 17:51:15 (Válasz Balor #360 hozzászólására.)
Idézet: Balor - 2008.11.20. 17:25:07
Nem egy karakter kozulunk sokszor be is ment a terkapuba, de annyiszor nem, mint Ravenwood. Tettuk mindezt annak tudataban, hogy mar a vezetes tud a problemarol, ezert mindenfele bonusz el fog veszni. Celunk ezzel a szerezheto tp es LE felterkepezese volt, illetve a szerezheto targyak kozul a leheto legtobb megismerese.



Én még mindig baromira nem értem a dolgot. Ha tudtátok, hogy szabályellenes amit csináltok, akkor miért csináltátok. Lehet ez csupán gyerekes csínynek tűnik, de nem az. Egy csomó plusz munkát csináltatok néhány embernek. Végig kellett nézni a karaktereiteket, kiszámolni mennyi LÉ-t, TP-t szereztetek, megpróbálni visszaállítani az eredeti állapotot. Miért? Milyen előnyötök származik abból, hogy már tudjátok milyen tárgyak, mekkora gyakorisággal fordulnak elő? Jobb lesz ettől a játék? Belegondoltatok abba, hogy mit csináltok? Nem hiszem, hogy megérte. Ez az egész olyan NAGYON NAGYON GYEREKES viselkedés.
Pontszám: 8.58
népszerűtramenesFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
371. hozzászólás - 2008.11.20. 17:58:46 (Válasz Petur #370 hozzászólására.)
Idézet: Petur - 2008.11.20. 17:51:15
Én még mindig baromira nem értem a dolgot. Ha tudtátok, hogy szabályellenes amit csináltok, akkor miért csináltátok.


Ez nyilvánvaló. Azért mert a megszerzett információt nem lehet elvenni. Ha minden mást visszacsinál is Miklós, Ravenwoodék akkor is rengeteget nyertek rajta.
A hozzászólást tramenes módosította 2008.11.20. 17:59:11-kor
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
372. hozzászólás - 2008.11.20. 18:14:51 (Válasz tramenes #371 hozzászólására.)
"Ravenwoodék akkor is rengeteget nyertek rajta"

Én inkább úgy fogalmaznék, hogy a többiek vesztettek ezáltal, ugyanis - a bétateszt után ismét - néhányan tudják jóelőre, hogy mit kell fejleszteni, mire kell figyelni, illetve mit kell hanyagolni.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűSharpaFérfi
Végzetúr
64 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
373. hozzászólás - 2008.11.20. 18:25:37
"Amit nem hiszek el, hogy rendes játékkal teljesíteni lehet. A toplista vezetőinek, pl Sardullah Sharpának sincs meg még csak a fele se ennek az összegnek, holott ő 20. szintű!!!
Magyarul: rabszolgáik vannak."

Nincs egy rabszolgám sem. SOHA NEM IS VOLT!

Én nem csalok... Az egy másik szövetség...
Üdv: Sardullah Sharpa
Pontszám: 5.40
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
374. hozzászólás - 2008.11.20. 18:27:02 (Válasz Sharpa #373 hozzászólására.)
téged pont ellenpéldaként hozott fel
Pontszám: 8.33
irritálóMazleeFérfi
Végzetúr mester
400 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
375. hozzászólás - 2008.11.20. 18:27:41 (Válasz Sharpa #373 hozzászólására.)
itt pont azt mondták hogy Neked 20. szinten sincs annyi pontod mint nekik. nem rád értették hogy csalsz hanem a másikakra
Mazlee - Azúr Légió
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
376. hozzászólás - 2008.11.20. 18:29:36 (Válasz Jeriko #368 hozzászólására.)
Én inkább arrafelé hajlok, hogy csomó játékosnak egyszerűen fogalma sincsen mi ez a játék, azthiszik, hogy elmennek vadászni, és válaszolnak 20 kvízkérdésre, azután tamagocsiznak kicsit, öltöztetik a karakterüket és ennyi. Fórumon panaszolta valaki, hogy miért csak 20 vadászatot lehet egyszerre indítani, mert így túl sokszor kell visszajönnie megnéznie a karakterét. Képzelem, ha lehetne egyszerre 60-at, mennyi LE-t rabolnának tőle... Egy másik meg azért panaszkodott, hogy elfogyott a cselekvéspontja pedig prémiumos, emiatt nem tud szintet lépni. Szintbeállításról nem is hallott.

Szóval vannak finoman szólva is "nem tudatos" játékosok. A bétán ilyenek nyilvánvalóan nem voltak, így számítani sem lehetett arra a játékegyensúly borulásra, amit okoznak.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.83
fórumozóVidámhalál
Végzetúr tanonc
45 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
377. hozzászólás - 2008.11.20. 18:39:37 (Válasz Zoli #122 hozzászólására.)
Rawenwood (azt hiszem így írja) végleges zárolást kap. De jó! És mondd csak Zoli/Miklós: mikor fogjuk mi ezt látni? Vagy az utolsó mondat csak a multizókra igaz?

Idézet: Zoli - 2008.11.04. 09:52:08
Folyamatosan nézzük, és tiltjuk le a multizó karaktereket. Ha valakit "feljelentenek", annak is utánanézünk. Az első multizás büntetése a főkarater 3 napos, a többi karakter végleges elzárása. Ha újabb probléma merül fel egy már korábban zárolt karakterrel, akkor véglegesen zároljuk.
Pontszám: 8.33
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
378. hozzászólás - 2008.11.20. 18:43:50
Szerintem az egész idézet csak a multizókra igaz.
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 5
népszerűtramenesFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
379. hozzászólás - 2008.11.20. 18:46:21 (Válasz Vidámhalál #377 hozzászólására.)
Valószínű ez csak a multizókra igaz. Bár ha úgy értjük hogy amennyiben egy multizóval újabb probléma merül fel....

Ezért mindenesetre érdekes volna a végleges ban.
Pontszám: 5
népszerűBlackjackFérfi
Végzetúr mester
365 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
380. hozzászólás - 2008.11.20. 18:56:18
Már sokadszor leírtam, de süket fülekre találok, pedig nem csak én "csipogok". Utolsó próbám.

----------------------------
Nyílt levés Miklóshoz:
----------------------------
Tisztelt Miklós, kérlek vedd észre (illetve ez már megtörtént, hisz magad is írtad, hogy meglepett a játék sikere), hogy a Végzetúrral a Beholder abszolút nyitott az online "nagyközönség" felé, itt már nem csak a megszokott arcok játszanak, rengeteg új játékost vontatok be a világotokba, nyakamat teszem rá, hogy legalább annyira pörög a Végzetúr, mint amennyire reménykedtetek benne. Azt is írtad, hogy sok hasonszőrű online produktumot tanulmányoztál a VU indítása előtt. Ha így van, bizonyára láttad, hogy a hasonló játékokban -legyen az magyar vagy külföldi- bizony kemény, de igazságos szankcionálások vannak, a játék, s a közösség érdekében. 90%-ban akkor is nyugodt szívvel lesújtanak egy-egy karakterre, ha az illető rengeteg pénzt áldozott rá, de persze csak akkor, ha erre megvan az adminok megfelelő alapja. Sőt, még az oly nagyok is mint a Blizzard, rendszeresen tiltja le végleg a csalók CD kulcsait, azt hiszem nem véletlenül. Nagyon egyszerű dolog ez, a regisztrációval elfogadja a játékos, hogy "bűn és bűnhődés" van, s bizony ha vétkezik, vállalnia kell a kirótt büntetést, véletlenül nem fog senki sem áldozatul esni.

A jelenlegi büntetési rendszer egy vicc. Minden tiszteletem mellett, azt kell mondjam, hogy nem igazságos a moderálási elv. Tudom, hogy nincs mindenre erőforrásotok (pl. a fórum moderálása már nagyon kicsúszni látszik a kezetekből), de kérlek gondoljátok át, hogy valóban igazságos e a játékosok többségével szemben a jelenlegi gyakorlat. Igazságos, hogy egy (hasamra ütök) x hét alatt lebukott csaló, csak 3 napot kap, meg egy "ejnye-bejnye" figyelmeztetést, mert ez szerintetek kompenzálja az addig felhalmozott előnyét, s persze azt a tényt is kellőképpen bünteti, hogy szándékosan csalt, rombolta a játékot, a közösséget. Milyen büntetést kap, aki minősíthetetlen szavakkal illeti a játékostársát (erre már ugye -sajnos- nem egy példát láttunk), 1 napot? Egy kocsmai stílusú anyázás ennyit ér, szüksége van a játéknak az ilyen játékosokra, muszáj minél előbb visszaereszteni őket? Úgy gondoljátok, hogy ez a max 3 napos büntetés visszatartó erővel hat? Vajon a játékosok többsége egyet értene a szigorítással? Kérdések, melyre eddig nem érkeztek válaszok. Tudom, hogy a játék számtalan elemével adódik munka, ami nem kevés időt igényel, de ez egy olyan probléma, melynek megoldása nem járna hatalmas munkával. Persze az is lehet, hogy én (mi) tévedünk, és jól van minden úgy ahogy, de akkor kérlek adj korrekt választ a felvetett kérdésekre. Előre is köszönöm:)
---------------------------

Félreértések elkerülése végett: a fenti levélben fejtegetett szigorítást csak azokat érintené, akik bizonyíthatóan csaltak, azaz Miklósék szűrőjén fennakadtak, véletlenül nem csalnak az emberek több napon át. Nem kívánok boszorkányüldözést, csak örülnék neki, ha lenne egy korrekt ésigazságos büntetési rendszer. Ha valaki elkövet valamit, tudja, hogy mennyit kockáztat vele, aztán mérlegeljen, hogy megéri e (mert jelenleg megéri..). Nem kívánok instant bíráskodást, azonnali tiltásokat, "rendőrállamot", de a jelenlegi "puhányságot" legalább annyira ártalmas tartom, mint a túlzott keménységet. Semmi más nem kívánok, csak egy normális középutat.. Ha valaki ezt sírásnak, okoskodásnak veszi szíve joga, én a magam részéről szeretek tisztán játszani, s szeretem úgy érezni, hogy a készítők "vigyázzák az álmom". Ha érkezik válasz, ha nem, én többet ezzel már nem foglalkozom, azt hiszem mindent leirtam, nem egyszer, nem kétszer.

edit: Ja és visszamenőleg sem kívánom senkinek a tiltását, mert az sem lenne korrekt!
A hozzászólást Blackjack módosította 2008.11.20. 19:29:15-kor
Zoidberg - v1
Pontszám: 9.67
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!