Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Blackjack

Dátum: 2009.03.10. 21:45:06
negyedikén ezt írta ebbe a témába Miklós:

"De ettől függetlenül, simán lehetségesnek tartom, hogy igazad van, és a dolog egyensúlytalanságot okoz. Ezt csak az idő fogja megmutatni. Ha gond van vele, én nyitott vagyok a probléma orvoslására."

Most meg már ott tartunk, hogy belengeti a negálást, tehát 1-2 hét alatt totális "egyensúlytalanságot" okozott? A játékosok 60%-a -minumum- még ott sem tart, hogy használja, legalább azt várjuk már meg..
Dátum: 2009.03.10. 21:07:14
Játékegyensúly borulást emlegettek, mert túl sok a gyémánt és ezért arányaiban többen teszik rájuk a gyűlöletet, ők meg csak egyvalakire tudják visszatenni. Ez miért törvényszerű? Itt én -nagyrészt- a TGY-t láttam csak ellenkezni, mert rájuk az Elit és az Azúr is -feltehetőleg- tesz és akkor ők "hátrányba" lesznek. De ez csak a jéghegy csúcsa, a topklánok külön meccseik ne befolyásolják már az egész játékot. Miért vesztitek készpénznek, hogy a többi rubin, smaragd, zafír végzetúr 100%, hogy a gyémántokra teszi?

Ráadásul 30 TÖ-ről van szó, amit ki is kell fejleszteni, nem ingyen van, és CSAK egy hordára ad bónuszt. Kb 12-15 TÖ-t lehet húzni, ha nem a gyűlöletre, hanem tulajdonságokra költi az ember a LE-t, és akkor az mindenki ellen érvényesül. Továbbra sem hiszem, hogy hosszútávon hatalmas egyensúly borulásokat okozna a dolog.
Dátum: 2009.03.10. 17:09:17
Szerintem jogos amit itt fentebb említettek, alig került be a játékba, máris jön a "rémisztgetés" a negálással. Milyen jelentősége lesz 1-2 hónap múlva ennek a +/- 30 TÖ-nek? Gyaníthatóan jóval kevesebb mint most, ne mondjátok azt nekem, hogy ez a szakértelem masszív előnyt ad. Masszív előnyt. pl a hordázás adhat, hisz nem sok játékos fog stabilan 3 állattal rohangászni, a költségek, a morál és az idő tényező miatt (kevés portya=kevés morál..), ez ellen miért nincs ellenszer ezzel az erővel?

A másik meg az, hogy az sem egy egészséges állapot, hogy ennyi gyémánt van, s valszeg nem véletlenül lett ennyi, ezen is el kell gondolkozni, de ez nem lehet mindig érv egy vitában, hogy sok a gyémánt, így őket ütik. Nem a zöldek, pirosak, kékek tehetnek róla, hogy sok a gyémánt, és öszintén szólva mindenkinek (a gyémántoknak is) jobb lenne ha egyensúlyba billenne a mérleg ezen a téren is, de ez már egy másik téma..
Dátum: 2009.03.10. 16:37:41
Kár, pedig mi igyekeztünk értelmesen érvelni szerintem:)
Dátum: 2009.03.10. 16:06:50
Több baj is van ezzel. Utólag nem elegáns piszkálni valamit, akik felfejlesztették max szintre, annak tudatában tették, hogy elolvasták, és felfogták, hogy mit ad ez a dolog, arról nem szólt a fáma, hogy de majd lesz ellene védekezés is. Kezd egy kicsit túl "interaktív" lenni ez a játék, folyamatosan változnak a dolgok.. A másik problémám pedig az, hogy miért kell kioltó szakértelem? Komolyan ennyire zavarná a nagy többséget ez a szakértelem, én nem hiszem.
Dátum: 2009.03.10. 15:53:47
ellenezném, annyit érnél el vele, hogy kreáltál egy felesleges szakértelmet a gyűlölet személyében. Miért kell ezt piszkálni? Teljesen jól működik, kő, papír olló..védekezni meg plusz szakértelem nélkül is lehet, tessék IQ-t, védekezést, támadást stb fejlesztetni, és annyi, az nem csak azok ellen véd akik gyűlölnek, hanem mindenki ellen.

edit: meg mi az, hogy akit zavar? Ez egy szakértelem, ami ad valamit, és mindenki fejlesztheti. Ha engem zavar az, hogy szintjéhez képest, 9 szinttel nagyobb fegyvere van valakinek, mert felfejlesztette a kereskedelem szakértelmét kérhetek védekezést ellene ami nem engedi használni a túl magas felszerelését? Ha zavar az, hogy a másik feltolta extrém magas szintre a másodlagos támadását, és ezáltal nagyon nagyot üt az állatomba, akkor kérhetek másodlagos blokkolás szakértelmet? stb:)
Dátum: 2009.02.15. 15:26:14
jó ötlet, olyasmit is lehetne kreálni, hogy amolyan kő/papír/olló rendszerben az állatok speciális képessége érvényesülne vagy nem, attól függően, hogy az ellenfélnek az állata mire "specializálódott" .
Dátum: 2009.02.02. 18:31:05
(esetleg valami nevesebb alkalomra -pl. 1 éves VU szülinap- összedobhatnánk egy fan magazint, mondjuk pdf formátumban. Ha lesz tartalom, azaz páran küldenétek bele írásokat s egyebeket (komoly és komolytalant egyaránt), én összelapátolnám a vizuális részét )
Dátum: 2009.02.01. 17:57:55
"Galetki Life" Fiktív címlap



http://images.netbag.hu/20090201/17082323494.gif (katt rá a teljes mérethez)
Dátum: 2009.02.01. 17:44:56
Ezt most csak poén szintjén ütöttem gyorsan össze, de véleményem szerintem nem is lenne rossz valamiféle "újság" menüpont, amit a játékosok is szerkeszthetnének;)

http://images.netbag.hu/20090201/17082323494.gif (katt rá a teljes mérethez)
Dátum: 2009.01.28. 17:36:03
Tessék, látjátok mit csináltatok? Most kénytelenek lesznek még egy ellen szövetséget létrehozni az újabb zsarnokelnyomógonoszvilágelpusztító szövetkezés ellen!
Dátum: 2009.01.28. 16:06:48
Gyűlölt citadellarács, ez jó:D Azóta van ám másik szövetkezés is, csupán csak a top 4 "agresszor közül" kettőt tud a tagjai között, szóval tessék kibővíteni a látókört, és túllépni ezen a Citadellarács gonosz mendemondán;)
Dátum: 2009.01.17. 16:26:49
Így van, a kvízfelszabadítási front nevében csak azt mondhatom: Szabadságot a kvíznek, a hatalmat a nép kezébe!

Dátum: 2009.01.09. 01:28:44
Idézet: Gillbates - 2009.01.08. 23:13:41
Javaslat:

1. Szintenkénti viadlat kell rendezni. Ez az igazságos.

2. Ha egy adott kategóriában nincs legalább 10 nevező játékos, akkor abban a kategóriában ne legyen viadal.

Ennyi.


a második pont különösen igazságos..
Dátum: 2009.01.08. 01:37:42
Igazság szerint a játék elején magadban kell tisztázni, hogy mit szeretnél elérni, illetve mit vársz ettől a játéktól. A játék felépítése adott, ezen nem tudsz változtatni, szóval őskő nélkül az olyan játékosokat nem igen tudod majd legyőzni akik őskövesek ÉS -ez fontos- még időt, energiát is fordítanak a játékra, azaz jól és ügyesen fejlődnek, nem csak a köveik mögé "bújnak". De ettől függetlenül még lehetnek és lesznek is sikereid, lehet, hogy nem Te leszel a legjobb, de a szinteden ott lehetsz a legjobbak között. Az ősköves cuccokban rohangáló karakternél is van egy jobb ősköves, mint ahogy te is jobb vagy x száz másik játékosnál. Én pl. csak a prémiumra fizettem, mert hála a kiégett ősköveknek ez hosszú hónapokra sem lesz túl drága mulatság, s igen, vannak nálam jobbak, ráadásul jobb cuccokban, de ettől még nem fogok siránkozni, annak kell örülni amit a lehetőségeihez mérten elért az ember:)
Dátum: 2009.01.04. 22:20:41
Én is légiós vagyok, igaz nem az első sorban menetelő csillogó páncélú de az én véleményem:

Egy háború indítása szövetségi szinten történik, s ez a kettő együtt (alig zsákmány + hosszú portyamentes időszak) egyre kevésbé éri meg a szövetségeknek, nem lehet őket szétválasztani, hisz nincs vagy-vagy, mindkettő van. Magas szinten egyébként is egyre kevesebb embert lehet támadni (ezért jó védelem a hosszú portya tilt). Igaz ehhez valóban 5-ös csarnokot kell felhúzni.
Dátum: 2009.01.04. 22:16:37
Szerintem az 5-ös szint már tényleg nem rossz védelmet ad. A gyakori 15-25K-s zsákmányt lecsökkenti 8-13K-ra, plusz 22 napig nem lehet a szövetség tagjait támadni! Ez nem éri meg a top szövetségeknek.. (s leginkább a 22 nap no portya miatt!)
Dátum: 2009.01.04. 22:10:56
bocs duplán ment..
Dátum: 2009.01.04. 22:10:21
én senkit nem terroristáztam le, szóval ezt nem tudom miért nekem tanácsolod.

De ha már így megszólítottál: Leginkább össze kellene magát kapni egy top8-as klánnak, mert ha egy hátrébb levő szövetség is le tudja győzni (előrébb levő nem mondok, az nem nagy furcsaság), akkor nem biztos, hogy a támadóval van a baj ..
Dátum: 2009.01.04. 21:56:06
Nos, normális esetben nem. Sok minden változott, pl. a Békecsarnok megjelenése. Ha valaki kellőképp magas szintre húzza, és ráadásul még a szövetség is masszív, azaz a tagok ereje tükrözi a toplistás helyezésüket nem éri meg velük harcolni. Igen, pusztán hideg racionális indokokból. Háború után min 1 hét béke jár, s erre rájön még a csarnok által adott bónusz napok száma, addig portyázni sem lehet a tagokra, ha pedig a csarnok ráadásul blokkol egy csomó LE-t is, akkor jobban jár az "agresszor" ha olyan szövetséget támad, ahol mindezek a szempontok nem érvényesülnek.