Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Piciklon

Dátum: 2009.04.18. 16:07:00
Darah: én is voltam középmezőny, engem is szedték szét a "nagyok" (sőt a napokban kaptam egy akkora sallert, hogy néha még ma is elkezdek pörögni:) ) de a viccet félre téve...a karakter fejlesztés nagyban függ, hogy milyen szövetségben játszol (nem sértés!). Személyszerint -mielőtt a TGy-be kerültem volna- megse fordult a fejemben, hogy számolgassak...érzéssel fejlesztettem a karaktert (amit mostanra nagyjából sikerült helyrehoznom), mostanra pedig átvettem azt az "optimaliázló" stílust (amennyire időm engedi), amivel nálunk játszanak...két komolyabb "harmatgyenge" időszakom volt a magas egészség és a szakizás, de bemertem vállani... (Megjegyzem: 38-39. szinten nekem se volt magasabb az egészségem, mint neked...szentségeltem is alaposan)

Zaccmester: nagyon szépen tartottátok magatokat, szó se róla! Azért is érdekelt, mert AZ még háború volt...kémkedések, intrika, hadicselek...ez hiányzik ma a "top" életéből (Legalábbis szerintem ). Ilyenkor lehet azt mondani, hogy "magunknak köszönhetjük" meg "minek rohantunk előre"...ki tudja...végülis van rá egy jó példa. Olyan ez, mint a régi gőzmozdonyok. Amit jó sokáig kellett fűteni, hogy elinduljon és rendesen haladjon, miután elindult sokkal nehezebb megállítani

Nézzük amiket felvetettél (véletlenül se szeretném megcáfolni vagy vitába szállni veled, csak az én szemszögemből ):
1. Üthetőségi szintkülönbség: ezt spec. én is tapasztalom...tudom, hogy az elmúlt két napban -sajnos- sokszor kerültem elő nálatok, de a portya randomban nem bízok (50 győztes portya egyhuzamban)
Akkor elmondom, hogy szoktam ellenfelet választani (nem igazán a LE-re megyek, ezért nem toplistázok): elsőre saját szinten nézek körbe, majd így haladok max. 3 szintkülönbségig (ami azért valljuk be nem kis pofont szokott jelenteni annak akit megtalálok 47->44-re) Olykor már én szégyellem magam a nagy sebzés miatt
2. Épületbónuszok: meg ne sértődj, de ezeket "bárki" elérheti. A lehetőség adott, nekünk se két perc volt Sokszor a karakter rovására is ment egy kicsit a vakoló-maraton, de jól szórakoztunk
3. Übertáp fegyverek: ez is mindenkinek a szíve joga, hogy mennyire fekszik rá a kereskedelemre...ha hirtelen akarod megnövelni, az a harcban visszafog vetni, igaz csak időlegesen. De meg lehet csinálni.
4. Hatalom torony: ez egy necces kérdés...anno a hócipőm is tele volt, a körülötte folyó vitából, de amint látod, most újabban ping-pongoznak vele...
5. Kínkamra avagy gyötretésünk kedvenc zuga: az elején még érdekelt, hogy ha visznek, akkor azért se vadászok "Pukkadjatok meg", ma már a munkám és a magánéletem miatt nem engedhetek meg ekkora luxust...olykor már az se érdekel, hogy kit rántok be...ellövöm a PP-imet, ennek az állatkák örülnek, aminek én is mivel nem a béka valaga alatt van a moráljuk
6.24/7 portyalehetőség: erről már korábban elmondtam a véleményemet ( háborúmentes időszak nem egyenlő a portyamentességgel), mellesleg ne aggódj, nem csak ti kapjátok a nyakatokba az áldást...mondhatni a szövetségünk prioritást élvez a háromszög megmaradó csücskeiről

Mégegyszer az egészség: mint mondtam nem kell áthuppanni a ló másik oldalára (élőben is kellemetlen, nemhogy egy játékban). Nálam 700 és 900 között mozog a 15% (cuccmótól függően) és ezzel vígan elvagyok... volt olyan nap (szabin voltam), amikor innen portyázgattam és a kuty nem csapott le

Köszönöm, hogy ilyen kedvesen válaszoltál, remélem ezzel amit leírtam nem tiportam a lelkedbe

(Hoppá, egy kicsit hosszú lett, elnézést
Mire megírtam, már teljesen máshol tartunk )
Dátum: 2009.04.18. 15:22:35
Infernal: nem azt mondtam, hogy tornászd fel az egekig az egészségedet! Hanem, hogy nem érdemes elhanyagolni (Naponta oltári maflásokat kapok, de 15%-ról is simán tudok portyázni...nem mindegy, hogy számszerűen mennyi az a 15%)
Ez a lényeg:
...milyen tanácsot adnak a "nagyok" és megnézni, hogy a saját terveidbe hova tudod beilleszteni és milyen mértékben!

Még jó, hogy mindenki másképp csinálja! Ha nem így lenne, inkább nevelnék tevét

Ez a topik nem arról szól, csak itt is megint előkerült és reagáltam rá...elnézést az esetleges OFF-ért

(*szórend javítás, pardon...)
Dátum: 2009.04.18. 15:00:26
Huhh, érdekes volt az elmúlt egy-két napban figyleni ezt a topikot! Mondhatni tanulságos...

Először is maradjunk a témánál: a béke csarnoka - mint azt már oly sokan elmagyarázták- a LÉLEKKÚT védelme miatt került, tehát az állandó "farmolás" ellen. Sajnos a béke azt is jelentette, hogy legalább egy hétre az adott szövetség tagjai kikerültek az ember látóköréből. Ezt már az elején rosszul vezették be, de így sikerült, mint sok minden a játékban, de ezáltal sokkal taktikusabban kellett/kell játszani. Két szövetség között a háború -alacsonyabb szinten inkább- a KÚTban lévő LE-ért folyt/folyik. Tehát egy háború után nem portyamentes időszaknak kell következni, hanem háborúmentesnek! Ez az, amit a Háború tornya megvalósított.

Az, hogy volt olyan szövetség, amelyik (ki)használta a Béke Csarnok adta...kisk...lehetőséget, rendben, megtehette. De jó lenne, ha vagdalkozás, sértegetés, durculás nélkül mindenki végig gondolná!

Másodszor: a "nagyok" , a "topos karakterek" jótanácsai...na igen. Személyszerint az első naptól fogva játszom...igyekeztem jó lenni a saját mércém szerint. Hogy ez sikerült-e? Nos,azt hiszem igen. De elképesztő sokat tanultam a "nagyoktól". Ugye a sok "marha" reklámozta a viszonylag magas/normálisan fejlesztett egészséget...első blikkre körberöhögtem őket, később kipróbáltam. És nédd mán! Működik! Tessék szépen végiggondolni, hogy milyen tanácsot adnak a "nagyok" és megnézni, hogy a saját terveidbe hova tudod beilleszteni és milyen mértékben!

Harmadszor a mélyen tisztel KV-s 'kollegákhoz' fordulnék: Zacc, Gau hová tűnt az a Káosz és Vér szövetség, amelyiket az év elején csak két hetes háborúban tudott legyőzni a TGy?
Dátum: 2009.04.12. 11:39:43
Most komolyan, ez olyan nagy baj?
Kicsit hűbele-balázsosan sikerült, de örülök neki!
Annak ellenére, hogy kicsit többen gyalogoltak/nak át rajtam. Nem hittem volna, hogy ebből is problémázás lesz...
Ha egy ilyen fejlesztés bejönne, azt hiszem hat ökrös szekérrel se tudnának itt tartani
Dátum: 2009.03.29. 19:17:18
Idézet: Lovag - 2009.03.29. 17:47:26
bocs a hülye ötletem miatt csak az boritot ki hogy rendeltem őskövet azt nem jött meg a pénz meg lement


Esetleg megkerested Baratyot vagy Miklóst a problémával?
Hidd el segítenek!
Idézet: Kocos - 2009.03.29. 16:31:53
2692 pontnyit sebzett. Kritikus sebzés! Az állataid 269 életpontot sebződtek.


Koc! Jól sejtem, hogy összevesztél egy epikkel? (Vagy csak Sharpa volt morcos egy baráti csatában? )
Mellesleg grat. Lepipáltál! Nekem csak 2,2K körül sikerült beszednem csatában...
Ezennel neked is átadhatom a leghosszabb repülésért járó lukas rohambilit!
(Bár ez csak varázslat volt...de megérdemled )
Dátum: 2009.03.26. 14:41:35
Én is kipróbáltam, eredmény: halottnak a csók.
Mellesleg ez a hp olló nyitás ötletnek jó, de erősen necces.
Ugyan nem én vagyok a kakasülőn , de ott ugye 15PP/nap (valóságformázást nem vesszük figyelembe) egyszerűen még ennyire se tudnának onnan portyázni. (Most jön, hogy "de ők siettek, most igyák meg a levét" hozzáállás, de ez sajnos nem ilyen egyszerű)
Ellenben, amit Cave és Almási (azt hiszem winnie is) kollega hangoztat: tessék rendesen fejleszteni az egészséget, nem olyan nagy hülyeség, mint azt sokan hiszik.
Igen, én is elhanyagoltam (nemrégiben tettem rendbe), következmény: durván elkezdtek csökkenni a PP-im és nem azért mert lötyit veszek belőle. (Ugyanannyi idő alatt jóval több ÉP-d lesz, lehet térkapuzni, portyázni)
Előre leszögezem, hogy a politika még annyira sem érdekel, mint a harangöntés!
(Eleget hallgatom apámékat, és nem húzok se jobbra, se balra)

A lehetőségek:
1. Előrehozott választások: továbbra is csak egyhelyben toporgás lenne, amit a válság miatt nem hiszem, hogy a kis-vállalkozások zöme elbírna. Jelenleg a hazai vásárlóerő és kedv jelentősen zuhant (tapasztalat, hiszen családi vállalkozásban csinálunk egy cukrászdát), a válságból a nyaraló/frekventált övezetek még jól jöhetnek ki, hiszen inkább ide jönnek nyaralni a külföldiek, mert nekik "óccsó".

1.a. Ha a Fidesz nyeri meg (ami már papírforma), akkor jó hosszú ideig lesz egypárt rendszerünk. Ismét. Hurrá. (Mert az MSZP nem biztos, hogy eléri az 5%-t, az MDF-nek és az SZDSZ-nek még akkora esélye sincs, a KDNP-t pedig ne is említsük...)

2. Marad még egy évig az MSZP (utána úgyis süllyesztő), más vezetéssel. Itt az MDF javaslata borított a papírformán. Bokros (ugye a legendás csomagja) EP-jelölése, illetve Gyurcsány helyére. Ezt ugye megvétózták, rendben rossz emlékek (mellesleg, ha akkor végigviszik, lehet, hogy kisebb szószban ülnénk, de ezt már nem tudjuk meg).
Surányi, mint lehetséges jelölt lenne a legjobb (sokáig a szomszédunk volt) teljesen normális /emberileg/ és mint pénzügyi szakember se hülye. Se ő, se Bokros nem "szedné meg" magát ezalatt az egy év alatt, mert nincs rá szükségük.

2.a. Amennyiben Bokros/Surányi vagy valaki más az elkövetkező 1 évben meglépi a "nem-szeretem" lépéseket, magyarul hajlandó politikai harakirit elkövetni, de ezzel gatyába rázzná az ország gazdaságát, akkor engedni kell.

(Remélem nem írtam túl nagy marhaságot )
Dátum: 2009.03.24. 16:40:31
Jó! Nagyon jó!
Én is szóltam némelyiküknek, hogy sipirc gyúrni, szerencsére kellemesen csalódtam bennük

Hozzám is jönnek többen-kevesebben, de most már igyekszem elvenni a kedvüket tőlem

(Már alig várom, hogy valaki beszálljon a versenybe rendesen /1500ÉP felett/, mert szegény DM biztos unatkozik a dobogó első helyén )
Dátum: 2009.03.24. 16:32:53
Nah, ide is "belekontárkodok" ez az elmúlt 5 (!!!) nap 1K feletti sebződésem (az 1k alattiakat nem számolom ):

Dark Mongoose (1934 ÉP)
Megtévedt Próféta (1450 ÉP)
Triagia (1350 ÉP)
Cyron (1297 ÉP)
Draglov (1022 ÉP; 1273 ÉP; 1318 ÉP)
Deron (1144 ÉP, 1253 ÉP)
Nick Aragua (1158 ÉP)
Upupa epops (1099 ÉP)
Iron Cross (1082 ÉP)

Mint már mondtam, nem panaszkodom emiatt ( már említettem, hogy versenyt csináltam belőle)
Jah, és tudtam mellette játszani.
Dátum: 2009.03.21. 12:01:48
Jaa, de tudunk, izé tudnak. Én az artista mutatványokat biztosítom a többiek örömére. (Egyébként ez az emlékezetes szálldogálás még január elején volt , azóta már nem ütnek akkorát az epikek )

Viktor: Na igen néha az ember már kéket és vöreset lát a sok vöröstől és kéktől

Jobban jön ki az ember, ha ezt is poénra veszi...
Dátum: 2009.03.21. 11:47:19
Látod! Belém régebben egy epik vágott akkorát!

(Halkan megjegyzem: a napokban pont egy elitesnek szóltam, hogy tessék elmenni gyúrni, mert még 1500-t se sebzett )
Dátum: 2009.03.21. 11:39:06
Próbáld a poénos oldalát nézni!
Rendezz te is papírsárkány...izé...végzetúr reptető versenyt. (Úgy hogy te vagy a papírsárkány )
Én is kapok rendesen és ha "komolyan" venném már rég töröltem volna magam

Ezt véletlenül se vedd kioktatásnak, de egy ilyen "házi bajnokság" még egy kis színt visz a játékba.
(Nálam például 1900 sebzésnél több kell az "első helyhez". )
Dátum: 2009.03.17. 14:28:06
A Nem fogadták el a kérdesemet topikba légyszíves.

*Igaz, ezek a kvízesen ízes topikok megkeverik az ember lányát
Dátum: 2009.03.17. 13:55:35
Köszi, de inkább nem teszek fel több kérdést. (Pedig még van egy jó pár hasonló.)
A legutóbbi "rossz válaszok" indokkal jött vissza. A Nem fogadták el a kérdésemet topikba megbeszéltük...
Jó lesz nekem a jutalom fele, és még nyertem is rajta. Legalább nem megy fel az agyvizem

Ha gondolod privátban elküldöm neked és próbáld meg "átverni" az értékelésen

*A megoldás:
"A sirokkó a Földközi-tengerről induló délkeleti irányba fújó meleg páradús szél. Októbertől január végéig igen jelentős esőzést hozhat. A hullámokat magasra felkorbácsoló sirokkó érkezésének előjelei közé tartozik, hogy a déli látóhatáron az eget ólomszürke felhők borítják el. A sirokkó gyakran több napig is eltart. Megesik az is, hogy a szél Afrika irányából vöröses-barnás homokszemeket fúj. Megemlítendő, hogy a sirokkó akár néhány perc leforgása alatt is képes megváltoztatni irányát és igen erős északkeleti irányból fújó széllé válhat."

Wikin, gugli első találat
Dátum: 2009.03.17. 10:15:04
Rendben. Ott a pont. De térkapus dögök irigyebbek, mint az epikek
Dátum: 2009.03.17. 09:40:57
Megvalósítható. Pl. Az Erdő szíve nevű nyaklánccal vagy a Sheran ékköve nevű nyaklánccal, amik epikusból eshetnek.
Magyarán: meg kell érte dolgozni.

http://vegzetur.wikidot.com/kincs
Ebbe ne menjünk bele, de akkor is Indianapolis volt... ( http://hu.wikipedia.org/wiki/Baumgartner_Zsolt)
Többek között mert láttam is, de a kiestek előle az stimmel

Ezeket is ki lehet szűrni (jó kérdés,rossz válasz megjelölés), amikor valaki észreveszi, akkor a Kvíz 3. topikban jelzi.
Személyszerint találkoztam már néhány verzióval. Tehát már szereplt indokkal is visszamehetett volna. Ezek szerint a speciális értékelésből jött össze előbb a kiértékelés szükséges szavazat.

Egyébként azt az egy pontot az emlékezetes 2004-es Amerikai nagydíjon szerezte, amikor a Michelin gumikat használó csapatok nem inultak el a futamon biztonsági okokra hivatkozva (mellesleg jogosan).

De ne várd el, hogy a játékosok nagy része (aki nem egy F1 rajongó) tudja a választ.