Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12345678
Szerző
Topic neve: Épületek, Építés, Kubikusok, meg ami ide tartozik
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Épületek, Építés, Kubikusok, meg ami ide tartozik
1. hozzászólás - 2009.04.08. 09:08:36
Több helyen, több topicban van szó ezekről, szerintem megérdemel egy saját topicot...

Miklós: (Vélemények a játékról)
"
Az építőrabszolgákkal kapcsolatban: épp egy új algoritmuson dolgozunk, amivel nem csak azonosság esetén szűrnénk karaktereket, hanem más szempontok szerint. Nyilván nincs 100%-kos megoldás, de azért remélem, hogy segíteni fog valamit.
"

Jerikó: (Akadémia topic)
"
Néhány épültet nem ártana revízió alá vonni. Pl. azokat, amelyek a lélekenergiát védik. Ezek szintenként (amit pár százezer LE felépíteni) 2%-al mérséklik csatában az LE veszteséget. Az a helyzet, többe kerül egy szintet felépíteni, mint amennyi LE-t valaha is meg tud védeni. (Többmillió LE-t kellene veszítsen a szövetség ahhoz, hogy megérje.) Értelmetlen felépíteni.

Aztán ott a mágustorony. Csak azért építette mindenki, mert előfeltétele volt valaminek. Ha az építésére szánt LE-ért italokat veszel a lélekkufárnál, sokkal jársz.

Palota: 2% kedvezményt ad, 8. szinten kb. 500k LE-ért. Azaz legalább 25millió (építéssel 8 millió) LE-ért kellene vásárolni, hogy legyen értelme.

Citadellát eleve kerüli mindenki - joggal.

Átokpiramis: magas szinten eleve kevés LE-t lehet szerezni, annak a 20%-a még kevesebb. Ráadásul teljesen kiszámíthatatlan. A leghasznosabb funciója az, hogy lehet vele VP-t költeni, így egyszerűen megcsinálható 1-2 küldetés.

Energiakristályosító: megint csak több őskőből épül, mint amit termel. 7. szint 700 őskő, egy őskővel akpunk többet, mint a 6. szintért, tehát 700 szintet kell lépnie 35 tagnak, hogy megérje. Ez fejenként 20 szint - durván fél év.

Kennel: Ha naponta csak egy nyertes portyával többet tudok csinálni, attól már többet fejlődik az állatom, mint ha 1-es helyett 10-es kennelbe küldöm be.

Kincseskamra: ha megnézed, egyetlen szövetség se üti nemhogy 2 napnál, de 3 napnál sűrűbben sem az epikus lényeket - nem ok nélkül. Ennek az épületnek sincs jelenlegi formájában sok értelme.


Némi módosítással ezekből az épületekből lehetne használható dolgokat készíteni. Pár tipp:

Átokpiramis: Akire rakják, ha a szövetség valamelyik tagjára támad (csak ha ő támad) kap -5% támadást, -5% védekezést, -5% IQ-t

Citadella: Lehessen vele karakterekre lőni (szövetségek helyett). A karakter nulla ÉP-be kerül. Egy karakterre csak X naponta egyszer használható (X legalább 3). Háborúban jól jöhet.

Kincseskamra: adjon plusz támadást, védekezést, IQ-t epikus ellen. Mondjuk amennyi a szintje, annyit.

Palota: Gyorsíthatná az ÉP regenerációt (kellemesebb körülmények közötti pihenés), vagy adjon több % kedvezményt (főleg a magasabb szinteken).

Lélekpajzs: adjon legalább 5%-ot, és működjön mind támadáskor, mind védekezéskor (mint most aurapajzs).

Aurapajzs: nem lehet olyan végzeturat kémgömbözni, akinek magasabb az aurapajzsa mint a tietek (egyenlőnél lehet). Emellett szint*10% esélye van, hogy ha kémgömböznek, arról jelentést kapsz az eseményeknél. Emellett csökkenti az átokpiramis hatását (esetleg le lehet vele valahogy szedni).
"

Birka: (Akadémia topic)
"
Amúgy egy egészséges fék ráférne már az épitkezésekre… Nem kell nagy dologra gondolni, csak egyszerűen 200 épület felett minden újabb épület 1%-al tolja az épületek építési költségét…
Persze ezek után jogos igény lenne a Zan indukátor is, melyjel épületet lehetne bontani…

De rengeteg ötlet van, melyjel a középszintű játékosok játékát lehet színesítni! Anno a ryuku hajóroncsok kutatása se tűnt egy top dolognak, míg az átokvarázs orbitális haszna ki nem derült. És akkor igen is 30 szinttel kisebb lényeket ölögettünk a tekercsekért annak ellenére, hogy a magas kariknak használhatatlan terület volt! Akik meg akkor jártak azon az optimalis szinten örültek az új, nekik szintben tökéletes fejlesztésnek!

Érts betenni egy épületet ami nem megkerülhetetlen, de jelentős bonuszt ad, és mondjuk
-Az alapból csekély építési költsége a már felépített épületek számának arányában %-osan nő.
-Vagy minden szintje a lélekkút aktuális méretének bizonyos szorzata.
-Vagy minden megnyert háború után ad harci bónuszt…

Ezek mind olyan dolgok amik a top szöviknek is elérhetőek, de ballanced költséggel!
"

Háború tornya lassan kialakulóban:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,109.0
Pontszám: 5.10
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Épületek, Építés, Kubikusok, meg ami ide tartozik
2. hozzászólás - 2009.04.08. 09:19:36
Jöhetne egy új épület, vagy a kémgömbnek valami upgrade, amivel megnézhetnénk egy másik végzetúr
-állatkáit
-szakértelmeit

Esetleg egy épület, ami FFA csatákat generálna? Akik felépítik elmehetnek X léért ebbe az épületbe.
Akik itt harcolnak azok szövi bónusz, láthatatlanság, védelem ital, pihenés, horsa gyűlölet nélkül küzdenek egymás ellen. A csata valós, és van rá épületszint*5% esély, hogy visszakapod a pp-t. Viszont nem támadhatsz nálad kisebb TÖ-jü karaktert! Mivel úgy működik mint az aréna, így nincs szinkorlát, és a betévedő pókok is maximum a velük azonos TÖ-ket üthetik, így 10-15 szinttel felfelé kell ütniük pl... Természetesen azonos hordát is lehetne ütni!
A hozzászólást Birka módosította 2009.04.08. 09:21:17-kor
Pontszám: 5.90
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Épületek, Építés, Kubikusok, meg ami ide tartozik
3. hozzászólás - 2009.04.08. 09:32:11 (Válasz Birka #2 hozzászólására.)
Az állatkát kiszámolhatod most is, a szakértelmet viszont semmiképp nem lenne jó megmutatni! Sőt, behoznék egy a kémkedést nehezítő szakértelmet is.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Épületek, Építés, Kubikusok, meg ami ide tartozik
4. hozzászólás - 2009.04.08. 09:36:12 (Válasz Birka #2 hozzászólására.)
"Jöhetne egy új épület, vagy a kémgömbnek valami upgrade, amivel megnézhetnénk egy másik végzetúr
-állatkáit
-szakértelmeit"

Az remek lenne, jó sok pénzt spórolnának nekem:)
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 5
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Épületek, Építés, Kubikusok, meg ami ide tartozik
5. hozzászólás - 2009.04.08. 09:50:25
Most nem értem hogy jön össze a pénz meg a kémlelés. Ugyan úgy tesztcsatázni fogsz szerintem, és a random ugyan úgy megszivat majd...

Morti, mi baj van azzal, ha látom a másik szakértelmeit? Vagy tulajdonságait? Akkora az rnd faktor a játékban, hogy számottevően nem tudsz tervezni az infók tudatában.
Természetesen meg lehet oldani, hogy minden scan alkalmával csak épület szintnyi szakértelembe látsz bele, így 10-20 stb nézelődés után se biztos hog ytudod az összes szakértelmét a másiknak...
Pontszám: 5.43
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Épületek, Építés, Kubikusok, meg ami ide tartozik
6. hozzászólás - 2009.04.08. 10:39:30 (Válasz Birka #5 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2009.04.08. 09:50:25
Most nem értem hogy jön össze a pénz meg a kémlelés. Ugyan úgy tesztcsatázni fogsz szerintem, és a random ugyan úgy megszivat majd...


Ugy jon ossze, h abbahagyja a jatekot
Pontszám: 5
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Épületek, Építés, Kubikusok, meg ami ide tartozik
7. hozzászólás - 2009.04.08. 10:43:01 (Válasz Birka #5 hozzászólására.)
"Most nem értem hogy jön össze a pénz meg a kémlelés."

Hát úgy, hogy nem kell több őskövet vennem:D
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 5
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Épületek, Építés, Kubikusok, meg ami ide tartozik
8. hozzászólás - 2009.04.08. 10:49:58 (Válasz Birka #5 hozzászólására.)
Ha egy ilyen fejlesztés bejönne, azt hiszem hat ökrös szekérrel se tudnának itt tartani

Pontszám: 7.50
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Épületek, Építés, Kubikusok, meg ami ide tartozik
9. hozzászólás - 2009.04.08. 10:56:00
azt kijaz aki 10-20szor kémkedne hogy birtokában legyen néminemű szakáértelempont információnak? rengteg mana folyna el a semmibe...(de én is gondoltammár rá hogy dekiváncsi volnék mások szakijaira)

Birka megmutatnád nekem a karaktered? kiváncsi vagyok valmire =)

én elégedett vok a játékban fellelhető épületekkel annál is inkább mer nemrég fejlesztettek egy csomót...
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 2.71
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Épületek, Építés, Kubikusok, meg ami ide tartozik
10. hozzászólás - 2009.04.08. 10:59:33
Valaki mesélje el nekem hogy egy kémlés mert borítja fel a játékkedvét...
Ha az nem vitte el, hogy 120-as védelmet szarráver egy 50-es támadás, és közben a 90-es támadás egyszer se találja el a csodálatos 60-as védelmet, akkor egy kémlelés miért???

Jah, és nem kötelező őskövezni, és versenyezni az élbojban!

Legyen itt is vlagyimír dij, vlagyimír szoborral?
Pontszám: 5.43
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Épületek, Építés, Kubikusok, meg ami ide tartozik
11. hozzászólás - 2009.04.08. 11:04:07 (Válasz Mortimer #3 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.04.08. 09:32:11
Sőt, behoznék egy a kémkedést nehezítő szakértelmet is.

Na ezt a szakértelmet se fejlesztené sok ember esetleg ha küldetéshez lenne kötve (amit nagyon nem tudok elképzelni), hisz a kémgömb jelenlegi formájában (az órás limit miatt) nem igazán tényező.

Ötlet a rabszolga karakterek, építőrabszolgák kezelésre. Persze ez csak
A karakter által veszíthető, építhető LE nem haladhatja meg a karakter tulajdonságaiba és szakértelmeibe fektetett összeg felét vagy negyedét. Ez főleg az alsó szinteket érintené. Mivel ezekhez később vannak szakértelmek és visszamenőleg már nem nagyon lehetne kiszámolni ezért a fosztható építhető értéket csökkenteni kéne 10%-kal ez mondjuk csak a 25. szintet elérőket érintené.

Kincseskamra: Ékszerek cseréje kizárólag szövetségi tagok között. Egyszerre 1 ékszer 2 nap körüli időtartam. Miért ne segíthetném szövetségem tagjait erősebb ékszerekkel? Licit limit 15-20-as szint és kincspontokkal lehet licitálni. Amíg van bent tárgy az epikus nem hal meg (ha 25% alá üti valaki akkor nem üthető tovább). Minden árverés után 2 nap szünet a kincseskamrába.
A kincseskamrás küldetés módosítása: Az epikus megölését követő 2 napban kell tárgyat kivenned tehát csak ekkor kattan be a küldetés.
Opcionális lehetőség az ékszerkereskedelem megakadályozására ha nem töltöttél x napot (10-20) a szövetségben (kiléptél, kirúgtak) akkor csak 30 őskő-ért/kiégett őskőért csatlakozhatsz újra szövetségbe vagy ingyen x nap múlva.

Az ötletek finomíthatóak bár Miklós azt mondta piac úgysem lesz a fölös ékszert meg lehet dukátra váltani de egy próbát megért.
A hozzászólást Freez módosította 2009.04.08. 11:07:38-kor
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 5
kedvelt tagNari77Férfi
Végzetúr mester
1091 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Épületek, Építés, Kubikusok, meg ami ide tartozik
12. hozzászólás - 2009.04.08. 11:09:31
Például kémgömb szintenként 3 tanulásnyit láthatsz, így szerintem korrekt lenne.

Gyakorlótérnél én meg nem értem miért csak támadáskor működik. A védőfalat megértem miért csak védekezéskor működik, harcban csak nem vihetem magammal a várfalat. De a gyakorlótéren szerzett tapasztalataimat azt védekezéskor rögtön elfelejtem?

Nekem lenne egy jó ötletem szövetségi épületre, Műhely (jobb név nem jutott eszembe): annyi lenne a lényege, hogy őskőért, vagy nagy mennyiségű LE-ért fejleszthetnéd a fegyvereidet, páncéljaidat pl:
Fegyver élesítése: +10 sebzés / 10 őskő vagy 10000 LE
Aranybevonat: +10 védelem / 10 őskő vagy 10000 LE
Vagy pedig 15 ezer LE és akkor akárhányszor lehet egy fegyvert pl élesíteni.

Ezeket a bónuszokat viszont csak kémkedéssel lehetne meglátni, és ezeket a bónuszok listájába sorolná fel a játék. (természetesen)
Fegyver árát is növelné (eladáskor). S ha ez be lenne vezetve több egyedi tárgy lenne a játékban, s így több tárgyat is fel lehetne használni az aukciós házban.

De nem pont ezeknek kell lennie, csak adtam pár példát.
Pontszám: 5
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Épületek, Építés, Kubikusok, meg ami ide tartozik
13. hozzászólás - 2009.04.08. 11:12:58
Olyan mértékben uniformizálódnának a karakterek, hogy öröm lenne nézni. A tulajdonságfejlesztésekben már így is a topkaraktereket majmolják, remek lenne, ha a szakértelmekkel is ugyanez történne. A játékvezetés eddig is megtett mindent azért, nehogy valaki egyedi ötletekkel eltávolodhasson a nyájtól, ezután már erőlködnie sem kéne... a tömeg önszabályozóvá válna, a különbséget csupán a szint jelentené, lehetne sorszámozni a karaktereket:)
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 5.80
fórumozóNagycapaFérfi
Végzetúr tehetség
148 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Épületek, Építés, Kubikusok, meg ami ide tartozik
14. hozzászólás - 2009.04.08. 11:13:14
akarmennyiszer elesitett fegyver... jo lenne. Egy ido utan meg az elesitett buzoganyom is 1000et sebezne:)
Pontszám: 5
kedvelt tagNari77Férfi
Végzetúr mester
1091 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Épületek, Építés, Kubikusok, meg ami ide tartozik
15. hozzászólás - 2009.04.08. 11:15:12 (Válasz Nagycapa #14 hozzászólására.)
Jah, de beszakadna a szemed az árától egy idő után.
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Épületek, Építés, Kubikusok, meg ami ide tartozik
16. hozzászólás - 2009.04.08. 11:37:05 (Válasz Nari77 #15 hozzászólására.)
Indítanék is egy új karaktert, aztán enyészmesterrel vigéckednék vele 40. szinten is. A sok figyelmetlen marhát meg aprítanám vele, mint a vágóhídon szokás.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűDarkshadeFérfi
Végzetúr mester
563 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Épületek, Építés, Kubikusok, meg ami ide tartozik
17. hozzászólás - 2009.04.08. 11:45:21
Szakit is látni lehetne, nem jó ötlet, értelmetlenné válna Pl. kivégzés szakértelem, látod kivégzése 20+x*2 nekem csak pl. 12+11 akkor nem fogom betámadni ,mert mondjuk csak 400 ÉP van, de vonatkozhat más harci szakértelemre Szivósság, kritikus ütés, kritikus varázslás, hordázás, x gyűlölete. be lenne fókuszálva kit támadhatnál biztonságosan, nem lenne jó. Élesítés megint nem nyerő, CaveMan leírta, mi a gond vele. Ha egyszer lehetne meg rohadtul nem érné meg 10+X K LE-t vagy 10+X őskövet, mert gyorsan elévülne.
A hozzászólást Darkshade módosította 2009.04.08. 11:53:11-kor
Vedd észre, figyeld meg végül csapj le rá. Laurie- Kubla kánság tagja.

Nem Garfield az egyetlen akinek Arachnofóbiája van.
Pontszám: 5
kedvelt tagNari77Férfi
Végzetúr mester
1091 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Épületek, Építés, Kubikusok, meg ami ide tartozik
18. hozzászólás - 2009.04.08. 11:47:42 (Válasz Darkshade #17 hozzászólására.)
De pont ezért kémlelné az ember, hogy akkor ne támadja meg, ha erősebb!! Szal pont lenne értelme. Miért, most miért szoktál kémlelni? Nem azért, ha magas a védelme és a támadása, akkor nem támadod?
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Épületek, Építés, Kubikusok, meg ami ide tartozik
19. hozzászólás - 2009.04.08. 11:49:42 (Válasz Nari77 #18 hozzászólására.)
Pont ezért nem lenne jó. Kiváncsi lennék rajtam kívül hány játékos vállal be rendszeresen fifty-fifty kimenetelű csatákat. Valószínűleg egy kezemen meg tudom számolni.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
kedvelt tagNari77Férfi
Végzetúr mester
1091 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Épületek, Építés, Kubikusok, meg ami ide tartozik
20. hozzászólás - 2009.04.08. 11:51:40 (Válasz Darkshade #17 hozzászólására.)
Mondtam, hogy ezeket csak példaként írtam, nem pont ezeknek kell lennie.
Pontszám: 5
Oldal: 12345678
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!