Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Tigristappancs

Dátum: 2011.08.24. 18:57:58

Ezt az effektív töltés dolgot nem nagyon értem
Dátum: 2011.08.24. 12:48:58
Megint megkérdezném a dátumot, hogy érdemes még várni a szövi küldi indulásra a héten avagy sem. Köszi.
Dátum: 2011.08.22. 10:17:18
Szövetségi küldetésekre kaphatunk egy konkrét dátumot? Egyáltalán nem mindegy mikor indul, abból a szempontból, hogyan tervezzük tovább a játékunkat.
Dátum: 2011.08.19. 11:43:08
Sztem a játék egész kommunikációja rejt magában fejlődési lehetőségeket. Nem értem pl, hogy a hírekről miért nem kapnak üzenetet a játékosok. Tutira annak van a legnagyobb hatékonysága. : P
Dátum: 2011.08.19. 10:32:47
Idézet: SuperEgo23 - 2011.08.19. 02:05:16
Itt kell lehurrogni a smaragdokat?

Nyugi csak unatkozom...


Ha unatkozol akkor jó lenne ha máshol offolnád szét a fórumot. Csak hogy egyéb ötletet ne adjak...
Dátum: 2011.08.18. 19:27:01
LE szívás nem ártana bele a dögökbe : )
Dátum: 2011.08.18. 18:31:23
Idézet: Craslorg - 2011.08.18. 12:54:49
Mivel utána már csak a növeld az egészséged küldi van


Sajnos : P
Dátum: 2011.08.18. 18:29:59
V5 - Dicső Faj

Jelenleg 5 helyünk van, szívesen látunk aktív játékosokat.
Gond nélkül teljesíthető kötelező építés van, rendszeres epikus ütések és néhány szabály az "együttélés" megkönnyítéséhez. : )

Az érdeklődők játékban írjanak nekem. Nem cél a helyek minden áron való feltöltése, olyanokat keresünk akik rendszeresen, aktívan játszanak és be tudnak illeszkedni egy közösségbe.

RAWR
Dátum: 2011.08.15. 21:18:11
Sztem se gáz, csökkennek az _extrém_ szélsőségek.
Alkalmazkodni kell. Aki nem alkalmazkodik az kihal.
Evolúció ftw.
Dátum: 2011.08.15. 19:54:33
A fejlesztés után fejeztem be pont a krit ütést, szokásosan ütöttem, nem kaptam TP-t.
2970 TP nekem durván 300.000 LE V5-ön portya-küldetés kombóval.
Annyit vadászok, amennyi vágásérett állatok pótlására kell. 800 CSP-m van +200 kiváltható.

Annak nem vagyok híve, hogy a vadászat teljesen pariban legyen a több odafigyelést igénylő fejlődési úttal.

A beígért AF képesség a bónusz növelésére sztem már elég lesz.
Dátum: 2011.08.12. 14:13:45
Közeljövőben várható fejlesztések
- spektrális manipuláció maximum megnő 40. szinttől kezdve.
- bekerül egy új épület, ami a szerzett AF pontok mennyiségét növeli.
- új, Landragór jellegű esemény.
- Kristályhorda kiterjesztése a régebbi világokon.
- új állatfelszerelések és gyógyitalok.


Ebből lényegében minden meg van, csak a speki nem, mert végül 30. szinttől a V5-ön a vadászat kapott 30% bónuszt, kompenzálandó az EH hatását (V5-ön nincs VF).
Ettől függetlenül én is örülnék ha nőne a speki maximuma.
Dátum: 2011.08.06. 14:53:00
Fácsén azt írták, hogy szeptember eleje.
Jelenlegi vadászat LE/TP arányom V5-ön 48 sajt nélkül. (A Miklós által említett bónusz vszeg bekerült, mert eddig 38 volt kb; vagy csak mákom volt az állatméretekkel).

70-es szinten vagyok, az összes erőforrás elhasználtam kb. 65 ös szintig, a CS-ket főleg eventek során nyomtam el, miután felhalmozódtak. Az elmúlt hetekben viszont már egyáltalán nem vadásztam csak állatbefogásig, annyira leromlott a vadászat hatékonysága. (Nem vagyok excel függő, csak odafigyelek a dolgokra, hogy mi éri meg és mi nem.)

65-ös EH-m van, 100 Kreaff, így a portya LE/TP arányom 65. Ebben azonban nincs benne, a kínzókamra, ami az arányt 85 környékére növeli, sem az, hogy minden portyázásomhoz tartozik ismételhető küldi, ami a kínzókamrával együtt már 110 környékére emeli az LE/TP arányt.

Semmi extrát nem csinálok, biztosra megyek portyánál és benyomom az ismételhető küldiket de még így is egyszerűen nem éri meg vadászni. A fenti arányt még inkább súlyosbítja majd ha kimaxolom az Energiamestert és ráadásául nem is főidőben portyázok, amikor nagy LE rablásokkal még tovább lehetne javítani az arányt.

Teljesen nyilvánvaló, hogy aki vadászik főleg az szív, ráadásul a folyamat önmagát erősíti, mert egyre jobban lemarad, a portya küldisek meg szétfarmolják, amitől ők még táposabbak lesznek (leszünk), a vadászok meg még gyengébbek.

Hibának tartom a besorolások leszűkítését, legalább az is adott plusz LÉ-t, a kvízmedál meg javította a vadászat hatékonyságot, most viszont már kvázi lehetetlen megszerezni. Ez csak egy apróság, de csak rontott a helyzeten.

A plusz 30% bónusz jó, de nem túl sok, ettől még nem fognak tömegesen vadászni az emberek, csak szűkíti kicsi az ollót, a probléma ettől még megmarad, max elodázódik. A vadászatot legalább olyan szintre kéne felhozni, mint a kínzókamrás portyázás, hogy szignifikáns legyen az eredmény, emellett a vadászatot valamiképpen vonzóvá kellene tenni vagy AF képességgel, vagy akár valami épülettel. Például:

Apró méretű állatok 1-3 kristálypontot adnak
Kisebb méretű állatokra ott az ismételhető küldi, csak a szükséges 8 állat sok
Nagyobb méretű állatok +5% eséllyel dobnak kiégett őskövet
Hatalmas méretű állatok +5% eséllyel adnak kalandot
Óriási méretű állatok Aranydukátot adnak (horribile dictu: Őskövet)


Mindezt persze megfelelően kommunikálva (nem értem pl, hogy a játék miért nem küld PM-et a változásokról, hiszen azt olvassa el mindenki a legbiztosabban) és valamiféle kompenzálási metódussal megspékelve, hogy a sok szét ütött játékosnak legyen kedve összevakarni a karakterét és tovább játszani. Ilyen lehetne például, ha Őskőért a visszalehetne kapni az elvesztett LE-t, vagy lenne valamiféle szinthez kötött újjászületési rendszer, ahol a felhasznált LE-t szintől függő bónusszal, szintén Őskőért újra lehetne osztani.

RAWR
Magam részéről károsnak éreztem a kvízbesorolások kiszedését is. Kvízmedált így gyakorlatilag esélytelen szerezni, pedig az is a vadászat hatékonyságát növelné, ahogy a besorolásért járó plusz LÉ is.

El tudnék képzelni olyan AF képességet is mondjuk, ami tovább növeli a helyes válaszokért járó bónuszt, 10-ről mondjuk 1% vagy 2% -osával 20-30% bónuszig.
Dátum: 2011.07.26. 16:31:15
Bekerült a Kastély, ezt kell ugye 25. szintre húzni a szövetségi küldetésekhez.

Volt szó a spektrális maximumának növeléséről. Ez illetve a szövetségi küldik mikorra várhatóak, csak hogy valami menetrendet lássunk, plusz ugye elvileg augusztus közepén event is indulna.
Dátum: 2011.07.25. 11:04:23
A pontozást ki kéne venni a fórumról,mert csak a hiszti megy miatta.
A hozzászólások jelentős százaléka foglalkozik azzal, hogy ki kit mikor miért pontozott, de ez sztem senkit nem érdekel, ráadásul teljesen off és csak anyázás van belőle.
Dátum: 2011.07.22. 20:03:06
Az elmúlt kb 2 hétben esett vissza nagyon a 20. szintű állatért kapott LE... : )
Dátum: 2011.07.21. 22:55:36
A Végzeturak várost építhetnek. Szükséges egy X mennyiség felépítése az alapításhoz, majd épületek húzhatóak fel. Az építés a szövetségi épületekhez hasonlóan működik, a szerencsét növeli, manakonstrukció használható. Minden X LE városépítés után a Végzeturak egy Végzetmedált kapnak.

- Tőzsde Palota
- 1. szint - +1 kisebb tétel az Aukciós Házban
- 2. szint - +1 gyakori tétel az Aukciós Házban
- 3. szint - +1 ritka tétel az Aukciós Házban

- Piactér - Kedvezmény a kufárnál
Szintenként 0,5% kedvezmény a Lélekkufárnál, max 20. szint.

- Küzdőtér
Nevezhetsz az Arénában, ahol 1 CSP-ért kihívást intézhetsz a többi nevezőhöz. A harc a Szövetségi Aréna szabályai szerint működik. A kihívottnak el kell fogadnia a kihívást. A győzelmekért pontok járnak, amik jutalmakra válthatóak. A jutalmak szintje az épület szintjétől függ.

- Fekete piac
Különféle erőforrások válthatóak át másra az épület szintjétől függően
- 15 CSP - 1 Kaland
- 50 őskő - elvesztett LE
- Kincspont - Kristálypont
- Két pihenésért újra dolgozhatsz az Aukciós Házban
- Lélekgyémánt - Térkapupont
- Aranydukát - AF pont

- Kocsma
1 szint - Megnyit egy üzenőfalat, melyre írhatnak a játékosok (fórum)
2 szint - Cset

- Jósda
Különféle erőforrásokért (LE, Lélekgyémánt, Aranydukát, Kincspont) tombola vásárolható. X időnként sorolás. Nyeremények különféle italok, vagy akár aukciós tételek. Az épület szintje meghatározhatja milyen erőforrásból vásárolható tombola, illetve hogy milyen gyakran van sorsolás

- Állatidomár
A kennel 24. szint felett is növeli a gyakorlási időt, egészen 36. szintig. 1 állatidomár szint, 1 szint a kennelnél a gyakorlási időben. 12 szint

- Lélekcsatorna
Az arra jogosultak a Lélekkútból is építhetnek a városi épületekbe

- Vadászkunyhó
1. szint - Apró méretű állatok 1-3 kristálypontot adnak
2. szint - Nagyobb méretű állatok +5% eséllyel dobnak kiégett őskövet
3. szint - Hatalmas méretű állatok +5% eséllyel adnak kalandot
4. szint - Óriási méretű állatok Aranydukátot adnak

- Mérnöki Akadémia
- 1-5 szint, a Szerencse fejlesztése 1-5%-al hatékonyabb
- 6-10 - A Manakonstrukció X %-a is beleszámít a Szerencse fejlesztésébe szinttől függő mértékben

- Preparátor műhely
- Szintenként + X% sebzés az epikusokra és entitásokra

- Párbajterem
- Növeli a Kihívásért járó Kristálypont mennyiséget, az állatok több TP-t kapnak kihívásból. A bónusz mértéke függhet az épület szintjétől
Dátum: 2011.07.21. 18:22:35
Ahogy Viktor is írta, ezt lehet csinálni, de aki ezzel szenved az kb meg is érdemli.

Van egy olyan sejtésem, hogy aki panaszt tett, az csak azt hiszi, hogy ezt emberek nagy tömegben csinálják.

Annyi lehet jó megoldás, hogy ha a küldetés aktív, akkor a vesztes indított csatákért is megkapja a játékos a TP-t.

Ez teljesen kiüti ezt az exploitot, a többi játékost meg szerintem egyáltalán nem érinti, vagy csak minimálisan, mert ők amúgyis általában biztos nyerőre mennek. Én legalábbis.