Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Wuher

Dátum: 2010.12.16. 21:00:32
Annyira oriasi a ter korulottunk es annyira valtozatos a vilagegyetem, es persze mi annyira kicsik vagyunk oly keves tudassal, hogy teljesen folosleges arrol vitat nyitni van e ertelme/celja a letezesunknek.

Egy hangya sem tudja felfogni a bolyban vagy a fold okologiajaban a maga szerepet de latjuk es tudjuk, hogy letezesenek a mi ertekrendunk szerint is van ertelme es celja. Ha egyszer ugy tekinthetnek majd rank az utodaink mint mi most a hangyara akkor ok majd talan igazolhatjak azt, hogy minden ma elo ember letezesenek megvolt az ertelme es a celja. Es majd talan oket is hasonloan szemleli sokkal kesobb az o utodaik mignem letrejon egy olyan leny aki mar a vilagegyetemre is igy tekint. Szerintem ez a leny lehet az akit mi most istennek kepzelunk/hivunk es talan o tudni is fogja a valaszt arra a kerdesre amit itt fejtegetunk. De mi biztosan nem. Hinni abban, hogy ez az eletforma (?) ma is letezik vagy egyaltalan letezhet azt mindenki maga donti el. Szerintem az altalunk eddig megismert termeszeti torvenyek, az "evolucio" pontosan igy mukodik egyre bonyolultabb es fejlettebb eletformakat hoz letre es nem tudhatjuk, hogy ennek a folyamatnak hol van a vege.

A temeszetfeletti tagadasa nem tudomany hanem onhittseg, ahogyan a temeszet feletti letezesenek feltetel nelkuli elfogadasa sem az esszeruseg melegagya. Csak 5 erzekszervunk van, amin keresztul megismerhetjuk a korulottunk levo vilagot nyilvan valoan sokkal tobb a vilagegyetem mint ami ezzel az 5 erzekszervel felfoghato es megismerheto. Szamunkra nyilvan az a fontos amit tapasztalni es atelni tudunk igy amig az 5 erzekszerv "rabjai" vagyunk ne akarjuk az altalunk megismerhetetlen regiokat megitelni. Senki nem el orokke ha van elet a halal utan akkor azt mindenki meg fogja tapasztalni, ki igy ki ugy. Hinni abban, hogy a halal utani elet nem mindenki szamara elerheto es van menny es pokol vagy nirvana stb. olyan dolgok amiket vagy elfogadunk van nem. Nyilvanvalo, hogy nem lehet mindenkinek igaza. Aki hinni akar valamiben annak valasztania kell es vagy szerencseje lesz vagy nem. En Einsteinel ertek egyet es szeritnem ezek a dolgok nem ugy mukodnak ahogyan mi hisszuk roluk, Isten nem szerencsejatekos.
Dátum: 2010.12.13. 20:33:33
Facebookon lehetne akar chatelni is de eddig szerintem az igenyek nem ertek el odaig, hogy onszervezodes induljon be a dolog erdekeben.
Dátum: 2010.12.11. 19:57:30
.
Dátum: 2010.12.11. 15:24:54
Az a legegyszerubb ha ugy csinalod ahogyan en anno, le kell masolni 50-es szintu megfelelo kategoriaba sorolt karakter harci szakijait es tuljait. De en reszemrol itt be is fejeztem, unalmas mar az arcoskodasaidat olvasni meg a folosleges hulyesegeket amiket levezetsz 1-2 hozzaszolasbol.
Dátum: 2010.12.10. 22:12:44
Szerintem addig amig senki nincs az abszolut tudas birtokaban csinjan kellene banni az oylan kijelentesekkel, hogy marhasag egyik vagy masik elmelet. En nem fogok megtanitani senkit jatszani attol mert sokan elkenyelmesedtek a topon es elfelejtettek jatszani nem lesz olcsobb a karakter fejlesztes es a teny az teny marad. En nem ahhoz merem a varazslo es harcos karakter fejlesztesi kolteget, hogy kit akarok megverni, mert ahhoz ennek semmi koze nincsen. A V4-es teszteles mar az elso alkalommal megvolt. Nyilvan konnyebb leugatni masokat mint utannajarni a dolognak.

Masreszrol persze a jelenlegi helyzetben nagyon docogosen haladnak a dolgok de amig ilyen aranyok vannak tolem ne varja senki, hogy kiadjam a pontos adatokat a 90% javara, nincsenek suicid hajlamaim amiket ilyen formaban kellene kieljek.
Dátum: 2010.12.09. 20:16:13
A tisztan harcos karakter fejlesztese tobbe kerul, hosszutavon nem lehet vele eredmenyes lenni, nagysagrendileg kb. egyforma LE bevetelek eseten. Az Le bevetelekkel lehet tukkozni de az nagyreszt nem a "stilustol" fugg hanem, hogy mennyi idod van a jatekra es mennyire vagy pl. "kreativ".

Nyilvan valoan nem a velelten vagy a divat muve, hogy a top karakterek azt fejlesztenek amit. Nekem lassan 1 eve nincs tapasztalatom alacsonyabb szinten ezert arrol inkabb csak a korabbi tapasztalataim alapjan tippelhetek, de ha az aranyokat nezzuk gyakorlatilag "harcos" karakterek nem nagyon vannak a jatekban nem csak a topon de alacsonyabb szinten sem (mondjuk 30-40-tol felfele). (Miklos egy korabbi kijelentese szerint nincs eltolodas a varazslat/IQ javara, ez csak a jatekosok heppje, hogy majd mindenki IQ-t fejleszt, de ezzel szerintem nem sokan ertenek egyet.)
Dátum: 2010.12.09. 18:57:38
Nezd nyilvanvaloan nem ertunk egyet es en nem is akarlak meggyozni, de csak gondold at mit is jelent hibridnek lenni ebben a jetekban. A varazslot nem pusztan a 700-as Iq teszi es valaki nem attol lesz harcos mert 20-as az IQ-ja. Ebben a jatekban aki hibrid araktert fejleszt az vagy irtozatosan eros a szintjen vagy "feladta" a jatekot es mar csak a nala gyengebbekkel versenyez. Mikor a lenyeges tulajdonsagok osszemeresere kerul a sor annyira kicsi az ablak, hogy 6-8 tulajdonsaggal (szakertelemmel) egyszeruen nem lehet topnak lenni ami egy sikeres hibridhez kellene. Ha pedig nem ered el az ablakot sem akkor hivhatod ugyan hibridnek a karakteredet de ettol meg az lesz ami egy olyan karakter aki csak a nala gyengebb karakterek farmolasabol tudja fenttartani magat. Erre epul az egesz jatek ezt csinalja mindenki aki a specializacios versenyben lemarad de ez nem a hibrid karakterek sikere hanem a VU szabalyrendszerenek a kegyetlensege ami a leheto legkevesbe sem az azonos vagy hasonlo erossegu karakterek vetelkedesere epul.

Alacsony szinten talan letezhetnek tobb 10 millio LE tobblettol ellszalt sikeres hibrid karakterek de magasabb szinten mindnenki dontesre kenyszerul ha sikeres akar lenni. Az hogy mindemellett mekkora ereje/tamadasa/iq-ja/tauja lesz valakinek mar az hatarozza meg, hogy mennyire sikeres valaki abban amit csinal es mennyit tud "masra" kolteni.


Birka: meg mindig kihagyod a szamitasbol, hogy ha nincs krited akkor mindenki kritelni fog ellend minden betalalt utessel. Ergo lehet, hogy nyersz 300-350 erot mondjuk atlag 150-200 sebzes toblettel utesenkent, de az ellenfeled sebzese a kritek miatt ennel sokkal tobbel fog noni vagyis sebzesaranyban nem lepsz elore, sot. Minden amit a kritre pakolsz az duplan szamit egyrszrol noveli a sebzesedet masreszrol csokkenti az ellenfelet az ero csak a te sebzesed noveli de nem csokkenti az ellenfel ereobonuszat vagy a kritsebzeset. Ez csak akkor erne meg ha az ero jelentos elnyelest is adna.


mod: Tegyuk hozza, hogy 700 krit (erotol fuggoen persze) messze nincsen +300 ero hanem sokkal kevesebb. Nekem most 1 ero kicsit tobbe kerul mint 2 szintnyi kritikus, szerintem kb. a negyedet kapnam meg eroben ha bevaltanam a kritemet azzal meg a +200 se jonne ossze.
Dátum: 2010.12.09. 14:02:48
Ennel kicsit bonyolultabb a kozelharci sebzes de a kovetkeztetesek stimmelnek, nem veletlen csinaltam kulon topicot a varazslat elnyeles kapcsan. A kirikus sebzesrol legalabb azt lehet tudni, hogy biztosan noveli a sebzesed az eroben meg akkora a random, hogy +100-200 erot sokszor eszre se lehet venni.

Birka nem tudom nalad ki szamit gyenge harcosnak de a varazslo vs harcos temaban erosen el vagy tevedve szerintem. A gyenge harcost mindenki megveri meg a gyenge varazslo is nem majer az sehol.

Ninja a kritikus tamado es vedekezo skill egyben, nem kell minden hulyeseget benyalni amit Birka ir. Ha kozelharcra gyursz mindenkeppen kell a kritikus az, hogy meddig huzod nem az donti el mennyit akarsz sebezni hanem, hogy kit akarsz megverni.
Dátum: 2010.12.08. 18:33:31
Azt megoldom csak gyűljenek a kérdések.
Dátum: 2010.12.07. 18:40:58
Egyben itt az első díszpéldány (asztrális védőburok):

"Ha portyázás során megtámad valaki, állataid 50%-kal kevesebbet sebződnek."

Momentán portyázás közben szerintem senkit nem lehet konkrétan támadni lévén a portyázásnak nincs időfüggése. Szóval akkor ez most:

1. Akkor működik ha valaki megtámad (engem portyáznak).
2. Akkor működik ha én támadok másokat (portyázok).
3. Minden portyába csatában működik.
Dátum: 2010.12.07. 18:36:32
Azért, hoztam létre ezt a topicot, hogy ha valakinek a szabályokkal vagy egy szakértelem/képesség stb.-vel kapcsolatban valami nem tiszta akkor itt megpróbáljunk rá magyarázatot találni, esetlegesen elmagyarázni ha valakinek van tapasztalata az adott dologgal kapcsolatban. Herótom van már attól, hogy több száz kommentet kell átnézni ha valaminek a leírása nem egyértelmű és azt tippelem ezzel még sokan vannak így. Nosza itt akkor helyre tehetjük a dolgokat. Egyben kérném mindenkitől, hogy ha szabálymódosítás vagy más új információval rendelkezik az ossza meg itt mindenkivel.

Eddigi kérdések:

Tseby'dr akula kérdése:

Most elértem a 101 %-ot és van hogy ellenfélnek nincs kábítás elhárító cumója de nem kábítok, igaz van neki kábítós cucca.
Akkor most a védekezésben számít a kábítás is és az elhárítás is?
És akkor ha támadók nekem is számít ilyen alapon az elhárításom?

-------------------------------------------------------------------------------- -

Otoaak kérdése:

Asztrális védőburok pontosan mikor működik? (Minden portyában vagy csak akkor ha engem portyával támadnak.)

-------------------------------------------------------------------------------- -

Dreath
Típus: fókuszkristály (Visszaváltható)
Behelyezhető: fegyver, páncél, pajzs
Hatás: +10% Kritikus sebzés

A +10% kritikus mit jelent? +10 a kritikus ütés szakértelemre, +10% a kritikus ütés szakértelemre (500-as szakinál +50) vagy 10%-al többet sebez a találat ha kritikus?

-------------------------------------------------------------------------------- -
Dátum: 2010.12.06. 19:16:41
Ha nem is mukodik annyira nagyon jol a rendszer vodkaszoda 3.5-el elmegy.
Dátum: 2010.12.01. 09:27:43
A VF semmiség, kicsit utána kéne gondolni mennyi borzasztó sok mindent veszít illetve nem kap meg a VF-es karakter...


LOL. En mar varom mikor kezdenek a pokok, meg a top is ugyan ezen sirankozni.

Az AF nem a VF-eseknek van kitalalva. Masreszrol ha a kornyezetedben mindenki minden loszart kifejleszt (3 honap azert nem sok szarra eleg meg igy se) akkor ok nyilvan szingularissal EH-nak. Azert ez minimum megmosolyogtatos feltetelezes.
Dátum: 2010.11.25. 09:39:29
Ez nem egy uj dolog ilyenre mar baromi regota van pelda (nem HT-val) es sokan sokszor fel is emeltek a szavukat ellene, ez most csak egy olyan eset ami mar az ember arcaba maszik eleg nehez nem eszrevenni.
Dátum: 2010.11.25. 09:33:20
Cras ne vedd zokon de az igy "felepitett" szovetseget egy karakterrel en nem tudom taktikai elemnek tekinteni. Ez szerintem kicsit tobb annal, hogy valaki VF-et vagy EH-t fejleszt.
Dátum: 2010.11.25. 09:21:55
(#3590) Mystic Fire

Aljanlom a szovetseget a jatek keszitoinek a figyelmebe. Lenyegeben nagyjabol egyetlen karakter epiti a hatalom tornyat es jelenleg talan nem is az a legerdekesebb a dologban, hogy sajat maganak esetleg haveri kornek vagy pusztan a top "megleckeztetese" celjabol teszi e.

Mert lenyegeben barmely eshetosegrol is legyen szo, nem sokkal a dolog bekovetkezte elott, es hatarozottan a jatek keszitoinek cimezve a kerdest. Ez a dolog igy ahogyan van elfogadhato es a jatek reszenek tekintsuk vagy ez mar atlep egy bizonyos hatart es bar a jatek szabalyaival nem ellenkezik az effajta tevekenyseg de megis szukseges beavatkozast kivan ?

Sok tekintetben ez a dolog a kreativ exploit problematikara hajaz. Igazabol nem gondolom, hogy barmilyen szabalyt sertene az aki epiti a tornyot (hacsak nem keveredik o is multi gyanuba ahogyan ez Egonekkal megesett.. ) Mindenesetre kivancsian varom, hogy lesz e jatekvezetoi reszrol beavatkozas. En ugy gondolom hogy eddig a szovetsegi korbeepites megelehtosen lazan volt kezelve. Ez a mostani eset ezt a dolgot egy uj dimenzioba emeli aminek nagyon kivancsi vagyok mi lesz a vege.

Az ora ketyeg es szerintem masok is kivancsiak nem csak en.

Hajra Mystic Fire.
Dátum: 2010.11.24. 21:54:52
Ez a 17 AF meglehetosen kevesnek tunik. Hanyasz szinten kaptal ennyit? Nekem meg 1 szint alatt is tobb jott ossze.
Neked van mar maxos fokuszalt erod es ezt annak a tapasztalatai alapjan irod ? Mert egyenlore szerintem korai lenne kijelenteni, hogy ez az AFP a nem keves koltsege mellett megoldotta ezt a problemat.
En azt szeretnem, ha a varazslat elnyeles legalabb olyan fontos stat lenne mint a sima elnyeles. 722 sebzes igy leirva tok jol nez ki (az hogy ez kinek hanyad reszet teszi ki egy kozelharci kornek azt inkabb hagyjuk).

902-es varazslat elnyelese szerintem iszonyat keves embernek van erre komolyan ra kell oltozni, hogy ossz elehessen szedni a 722 sebezesnek amit jo esetben felfog kb. 1,5-2x-et aldoztam be azert, hogy ossze tudjam rakni. Megeri ?

Normal esetben van kb. 550-es elnyelesem csak ugy siman minden kulon raoltozes nelkul ha ezt elhagyom atlagos 4 talalattal szamolva az 2200 sebzest fog meg, anelkul, hogy barmit be kellett volna aldoznom cserebe.

Osszessegeben a varazslat elnyeles ill. a ket szembenallo karakter varazslat elnyelesenek a kulonbsege kb. semennyire nem befolyasolja a csata vegeredmenyet, ugyan ez a sima elnyelesrol nem mondhato el. A varazslat elnyeles onmagaban nyilvan hatranyosan erinti azt aki varazslattal sebzessel probal ervenyesulni a csataban de osszessegeben a csatakat nezve ez a hatrany nem befolyasolja jelentosen a nyertes csatainak az aranyat. Ha a varazslat elnyeles mint olyan megszunne a jatekban ettol a csatak nagy resze meg ugyan olyan eredmennyel vegzodne. Ugyan ez a sima elnyeles tekinteteben mar egyaltalan nem ezt a kepet mutatja, asszem nem kell senkinek bemutatni, hogy mar allatok nelkul is mennyivel tobb sebzest lehet bekapni.

Engem nem igazan erdekel, hogy %-os vagy sem a varazslat elnyeles, engem az erdekel, hogy hasznalhato stat-e vagy sem. A sima elnyeles ugy gondolom egy kivalo taktikai elem amivel jelentosen leeht befolyasolni egy harcossal szemben a csatak kimenetelet. Az lenne szerintem a korrekt ha ugyan ezt a varazslat elnyelessel is meg lehetne csinalni es lehetosegem lenne a varazslat sebzes csokkentesere ahogyan egy varazslonak a fizikai sebzes csokkentesere megvan a lehetosege.
A sima mennyisegnel tobbet szamit, hogy milyen gyakorisaggal tudod kihasznalni. Ha normal es kritikus varazslat eseten nincsen jelentosege a varazslat elnyelesnek (marpedig a jelenlegi adatok ezt tamasztjak ala) csak akkor ha lemented a varazslatot akkor a harcos szempontjabol ez a stat telejsen erdektelen, hiszen az alap felallas nem ugy indul, hogy a harcos lementi a varazslatot. Varazslokent viszont ha kelloen magas a vedelmed akar mentett varazslattal is hozhatod a csatat ha a harcos nem talal be. Hiszen akar 1,5-5k mentett varazslat sebzest is el lehet erni magas szinten.

Abban igazad van, hogy harcos karinal ez a hatas gyakrabban ervenyesul/ervenyesulhet mert az esetek tobbsegeben lementik a varazslatat, de ha harcos karival jatszol eleve nem szamolsz a varazslat sebzeseddel vagyis alapbol 0 varazslat elnyelesbe is keveset sebzel amit a redukalt varazslat sebzes csak tovabb csokkent. Ugyanakkor varaszlo karinal igen is szamolni lehet a kozelharci sebzessel mert vedekezestol/elnyelestol fuggetlenul jelentos sebzes erheto el.