Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Wuher

Dátum: 2010.08.31. 20:51:58
Szanalom, hogy mennyire nem kepesek egyesek a temanal maradni. Akinek nincs EH ugyben mondanivaloja az huzzon el mashova csevereszni, koszi.

Nem vartam, hogy konstruktiv vita alakul ki a dologgal kapcsolatban (fokent mert nagyreszt egyetertunk abban, hogy a szakertelem meg mindig gyenge) de azert ami jelenleg itt folyik nemileg alulmulta az elkepzeleseimet.
Dátum: 2010.08.31. 08:52:53
EH osszeget nem befolyasolja semmi a szintkulonbsegen kivul, elvileg ha az nem valtozik mindig ugyan azt kapod.
Dátum: 2010.08.22. 07:59:28
Miklos ha ezt tenyleg kiszamoltad es neked az jott le, hogy nincs jelentos hatranya annak aki nem vesz cuccot akkor lecci inkabb ne is szolj bele tobbet a fejlesztesbe es vegyel fel valakit aki tenyleg tud szamolni. Eleg sokan bevallottan targyakkal toljak sokszor vettem en is +TP-s targyakat az allatoknak mert sokkal gyorsabb. Ha nincs targy kb. 900TP-t kap egy allat(maxos kennel, ez sincs ugye mindenkinek) a 7 allattal atlagban 10-11 szintlepest hoz ossze ha sikerul 4-nel tobbnek 2 szintet lepnie akkor valamivel tobbet. Targyakkal meg 1500+ ami ugye fixen 3 szint vagyis 3 allattal megvan a kuldi + par orara be kell tenni meg egyet, vagyis 7 allattal fixen minden nap meg leeht csinalni a kuldit, targyak nelkul meg 2 naponta egyszer. Szerintem a dupla hatekonysag nem elhanyagolhato, "kis" elony.
Dátum: 2010.08.19. 17:23:02
Akinek ingyen van az osko....
Dátum: 2010.08.19. 10:35:33
szerintem miert szar az EH:

Otoaak xxxx Te nyerted a csatát.
A jutalmad 1300 lélekenergia és 88 TP.

Otoaak xxxx Te nyerted a csatát.
A jutalmad 2646 lélekenergia és 85 TP.

Otoaak xxxx Te nyerted a csatát.
A jutalmad 2520 lélekenergia és 53 TP.

stb.

8-12 szintel feljebb utve is nevetsegesen keves LE-jon be egy egy csatabol. Ugy gondolom itt lenne az ideje vegre komolyan megfolntolni az EH szinttol/karakter erossegtol fuggo atalakitasat.

En ugy erzem aranylag kis finomitasokkal nagyon jo szakertelmet lehetne ebbol csinalni csak esszel kene hozzanyulni, es nem szabadna attol felni, hogy egy kicsivel tobb LE-vel a szinten/erossegben hasonlo vagy erosebb jatekosok tamadasat honoralva felbaoritanank a jatek egyensulyat.

Az EH jelenleg az egyetlen olyan szakertelem a jatekban amivel komolyan meg lehetne reformalni az alacsonyabb szintu karakterek "csicskaztatasara" epulo portyarendszert es atterhetnenk egy a hasonlo erossegu ill. erosebb karakterek tamadasat jutalmazo rendszerre. (nem pusztan a szintre alapozva termeszetesen)

mod:

azonos szintu ill. lejjebb utve:

5 szinttel lejjebb:
Otoaak xxxx Te nyerted a csatát.
A jutalmad 2394 lélekenergia és 16 TP.

azonos szint:
Otoaak xxxxx Te nyerted a csatát.
A jutalmad 2457 lélekenergia és 59 TP

3 szinttel lejjebb:
Otoaak xxxxx Te nyerted a csatát.
A jutalmad 2394 lélekenergia és 27 TP.

8 szinttel lejjebb:
Otoaak xxxxx Te nyerted a csatát.
A jutalmad 1602 lélekenergia és 7 TP.
Dátum: 2010.08.19. 08:04:11
Mar akinek.
Dátum: 2010.08.17. 21:05:27
Kocos mutass nekem 5 atlagos karit aki tud zsinorban 20 portyaban 90%-os talalati aranyt csinalni es akkor ok.
Dátum: 2010.08.17. 20:17:48
A csatat nem az nyeri akinek magasabb az IQ-ja hanem aki tobbet sebez. Cyront is meg lehet kis szerencsevel verni, nekem ma 2x is sikerult. Nyilvan ritkan fordul elo vele, hogy megverik de amig Miklos random van addig senki nem verhetetlen. (az se art ha valaki esszel fejleszti a karakteret)
Dátum: 2010.08.17. 13:44:51
Attol fugg a devizahitelek megszunese mennyire csokkenti a hitelfelveteli hajlandosagot. Ha a megszunes utan emelkedik a forintban felvett hitelek aranya akkor az emelni fogja a forint iranti keresletet. A "forintehseg" novekedese pedig meg akkor is erositheti a forintot ha a kormany kozben penzt nyomtat.
Dátum: 2010.08.17. 13:02:54
Azokon az oldalakon ahol harcolni lehet jo lenne ha gyogyitalt/varazsitalt kozvetlen linken is lehetne tolni, mert nagyon maceras csak emiatt mindig kilepni a karakterlapra.

Az epuletek ha mar igy lettek bonva, az egymast kizaro epuletek ha az egyik max.-os akkor a masik se jelenjen mar meg az epitheto epuletek kozott. (magyaran ha van maxos haboru csarnoka/beke csarnoka akkor mind a ketto mehet a keszek koze)
Dátum: 2010.08.17. 12:56:07
En a keplet felderitese erdekeben felajanlok a kov talalkozora 1 liter ipari alkoholt (99,9%-os) remeljuk megododik tole a nyelved.
Dátum: 2010.08.17. 12:40:11
Sebgyogyra nem kell 100-as turbo, 3k felett gyogyitok 80-as sebgyoggyal, itt is van allatsebzes de 15-30 perc alatt 6-9k gyogyitas boven megoldja, a 80-as is inkabb kalandok miatt van kevesebb is eleg lenne.

V1-en a tobbseg 300-400 koztti krittel rohangal kb. 10-15 embernek van 400-450 feletti kritje, 500 felett talan 1-2 ember lehet, 520-550 folotti krit jelenleg szerintem senkinek nincsen.

Varazslat krit atlagban meg alacsonyabb 400-as vari kritje alapbol nagyon keves embernek van 470-500 kozeli meg talan senkinek, de persze nem biztos, hogy a topban vannak a legmagasabb kritek.

Szerintem a tobbseg nem fejleszt kiugro kriteket a legjobbakat es a topot leszamitva a tobbseg nem tud tutira menni meg turboval sem. ill. a topon a turbo atrakasa segit a varazslat krites kuldin mert a tobbseg nem azt turbozza ha pihen. En ontosan erre alapozok amikor azt mondom, hogy a 60 krit az sok mert nehany ember kivaltsaga lesz a kuldi.
Dátum: 2010.08.17. 12:10:42
Ha mar van nyilvanos csata megosztas nem lehetne az oldal linkjet ahol meg lehet oket nezni valami esszeru helyre betenni ? Mondjuk az eddigi csatak ala fent lehetne egy uj ful vagy akar barhol mashol egy menupont, mert rettenet idegesito, hogy konyvjelzo nelkul allandoan keresgelni kell.
Dátum: 2010.08.17. 11:10:11
Idézet: Birka - 2010.08.16. 19:18:51
Azért volt ennyire kevés krit ütésed a csata és találat számhoz képest, mert kicsi a szakértelmed?
Én azért 400 felett kolbászoltam 80. szinten, de ma már többször megkaptam, hogy ne tekintsem magam középkategóriának... (Különösen akkor döbbentem le amikor valaki utópiaként beszélt a 200-as tudatturbóról, amit már 75-80. szint környékén kihúztunk többen a szövinkben...)

Tudom hogy harci titok a kritszaki mérete, de ha nem minden ütésed kritikus, akkor nehéz fix elképzelésben gondolkozni


Szerintem te alkalmatlan vagy arra, hogy az atlag karakter helyebe belekepzeld magad. (valosziu en is) Masreszrol ha a kornyezetedben mindneki ugy jatszik mint te akkor ha 400-as kritje van mindenkinek nem nagyon fognak kuldit csinalni.

A 200-as turbo 80-as szinten nem tunik gazdasagosnak nekem csak azota van 200-as miota a krit utes 1 szintje tobb mint duplaja a turbo fejlesztesenek, mert igy olcsobban kapok +1 kritet.
Dátum: 2010.08.17. 10:56:38
Ilyen alapon itt csak en jatszok egyedul es mindenki mast Miklos iranyit.
Dátum: 2010.08.16. 14:04:08
En TLO-t csak a felzarkozasom elottrol ismerem rola nem tudnek most nyilatkozni, meg nyilvan mindenki arra alapoz, hogy kitol mennyire kap ki vagy ver meg ezert boven vannak velemeny kulonbsegek. Bajnoki szegmensekre bontva az elso 2 kategoria 3 ember kozott oszik mondjuk ott amugy sem var az ember sok izgalmat.

A 3. kategoria sokkal cizellaltabb, az utobbi par bajnoki szerintemmar messze nem Galmuszknak kedvez csak diszno mazlija van, pedig ott azert eleg sok a tronkovetelo. Akar Endyr vagy Tiamat. Nekem Galmuszk pl. konnyebb ellenfel mint Endyr de ez mar persze sokmindenen mulik.

Cyron tenyleg jo az aukcios cuccokkal, de a szintkulonbseg sokszor igy is tul sok, nem lehet pusztan TO-ra alapozni.
Dátum: 2010.08.16. 13:37:16
Mar vartam mikor jon a masik megaloman Cras mellett.
Dátum: 2010.08.16. 13:24:07
Varazslattal is lehet lelekenergiat szivni, terkapunk kivul meg kb. pont egalban van a varazslat a kozelharcal LE szivas tekinteteben, a 0 kozelharcban is 0.

Masreszrol nincs mindneki abban a kivetelezett helyzetben mint te, hogy 400-as tamadassal hulyere verjen mindenkit, fuggetlenul attol mire oltozik. Azt meg mar foleg nem erdemes ide keverni, hogy a 400-as tamadas mire eleg ha neadj isten a szerencsed alacsonyabb mint az ellenfelede... nem lehet egyedi peldakkal igazolni egyik vagy masik velemenyt. (pontosan ezert nem hozom fel, hogy en ennyiszer vagy annyiszor talalok be)

Azok a kepletek is csak annyira pontosak mint az allatok sebzese, ami baromira nem ugy mukodik ahogy anno Miklos leirta...

Osszesitve a dolgot a varazslat kor mindenkeppen lemegy, megfelelo celpontvalsztas mellett (a tobbsegnek tovabbra sincs gondja ezzel) kb. 10% eselyed van a kudarcra es kb. 17 csatabol megvan a kuldi.

A kozelharci korok gyengebb ellenfel ellen finoman szolva sem mennek mind le nagyon sok olyan csata van ami ido elott vegeter, es a kozelharci talalati esely csak extrem esetben van 80% felett meg 50% folott is csak ritkan meg akkor is ha 6-8 szinttel lejjebb utsz. Ettol meg lesznek olyan csatak ahol 6-szor betalal valaki de osszessegeben szerintem nagyon kevesen vannak azok akik zsinorban 17 csataban hozni tudjak a 3,8-as talalati atlagot.

Engem az bosszant leginkabb, hogy elegge szelsoseges eseteket vizsgalunk, hogy meg lehet e igy vagy ugy csinalni, az atlag karakter meg ennek messze alatta teljesit nem tudom akkor ugy milyen aranyban lesz a ket kuldetes. Nekem 410+105-os tamadasom van es bizton allithatom, hogy nem tudom megcsinalni a 4x-es de meg a 3,8-as aranyt sem, akkor ki fog egyaltalan nekiallni ennek a kuldetesnek ha mar a szelsosegek sem igazan mukodnek ? 407+132-es IQ-t tudok csinalni jelenleg, a szintemen kb. nevetsegesen alacsony, megis atlagosan 25-26 csatabol megcsinalom a varazslat krites kuldetest pedig most meg 20-kell...
Dátum: 2010.08.16. 12:39:07
Sokkal tobb nev lenne ha sokkal tobbet lehetne megadni, de 1 hely alapbol foglalt volt ( ) a tobbire meg ennyi futotta. de majd csinalunk egy masik szavazast ahol csak a te neved lesz fent es bizzunk benne, hogy sikerul elso helyre befutnod.
Dátum: 2010.08.16. 12:35:50
IQ-ra is konnyebb oltozni mint mondjuk tamadasra.

En a 60-at tovabbra is sokallom ha 15 varazsat krit eleg. Idealis esetet tekintve annak az eselye, hogy 15 portyabol valakinek sikerul megcsinalni a varazslat krites kuldetest szignifikansan magasabb mint, hogy valaki a kornyezeteben hozni tudja a csatankenti 4 talalati atlagot, krittol fuggetlenul.

Szerintem itt eleve nem is abbol adodik a kulonbseg, hogy ennyi vagy annyi kritet meg lehet e csinalni adott portyabol hanem, hogy egyaltalan kozelharcban el lehet e talalni annyiszor az ellenfelet, hogy ne a varazslat krit legyen elonyben. es persze utanna kritelni is kell.

A varazslat krit sokkal jobban szamolhato aki raoltozik az konnyen felmeri, hogy 20 celponton akinek 40-al alacsonyabb az IQ-ja ott csak a varazslat kritjen mulik, hogy meglesz e a kuldetese. De mivel a tamadas es a vedekezes ket kulonbozo tulajdonsag, raadasul a ket tulajdonsag viszonya is csak kb. ismert, nem tudjuk a vedekezes pontosan hogyan modositja a talalati eselyt ezert az egesz csak egy talalgatas es probalgatas, hogy osszejon e egyaltalan, es persze meg kritelni is jo lenne...

Nekemilyen szempontbol tovabbra is buzlik minden fejlesztes ami ebben a szellemben folyik. A valtozasok az erosebb strategiat erositik es a gyengebbnek kinal gyengebb lehetoseget. Tudom, hogy nem volt sohasem cel a varazslas es a kozelharc kozott egyensulyt fenntartani de elobb utobb muszaj lesz belatni, hogy a jatek csak akkor tud hosszu tavon megfelelo szorakozast nyujtani ha nem csak egyfele karaktert lehet fejleszteni.