Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12345
Szerző
Topic neve: Ergonómia
kedvencStewe1959Férfi
Végzetúr tanonc
39 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ergonómia
41. hozzászólás - 2010.06.29. 17:37:33
Nem tudom feltűnt-e valakinek,de a lélekgyémántot csak a kufárnál írja ki.Szerintem a karakterlapon sem ártana kijelezni valahol a kristálypont környékén.
Azért sem veszek őskövet!
Pontszám: 7
fórumozóHettitNő
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ergonómia
42. hozzászólás - 2010.06.29. 19:47:25
Nekem egy dolog nem tetszik, az entitás ütése. Minden támadás után karakterlap-legörgetés -megiszom az itókát-kattintok a szövetségre-kattintok az entitásra és ha 60szor ütöm egymás után akkor képzelhetitek mennyi kattintás és görgetés.
Megoldás talán az lenne ha az entitáshoz beraknának egy fület hogy megiszom a gyógyitalt vagy ki a baloldali menübe elhelyezni egy entitás fület amivel közvetlen oda jutok.
Pontszám: 5
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ergonómia
43. hozzászólás - 2010.06.29. 20:35:43 (Válasz Hettit #42 hozzászólására.)
Megnyitsz még egy lapot azon iszol, másikon ütöd.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.17
népszerűNorveegFérfi
Végzetúr tehetség
163 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ergonómia
44. hozzászólás - 2010.06.30. 10:20:22
ez kevésbé tartozik a játékhoz magához, de a fórumokat is át lehetne alakítani (a játék-, és szövetségi fórumot is).
hihetetlenül hiányzik néha egy tisztességes kereső.
még a szövifórumban is feladtam, amikor megpróbáltam megkeresni egy bejegyzést a több, mint 1000 hozzászólás között!
a játék fórumára ugyanez igaz, hatványozottan. (itt pedig még az is nehézséget okoz, hogy a saját bejegyzéseimhez visszataláljak, amikor meg szeretném nézni, érkezett-e hozzászólás.)
Pontszám: 6.60
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ergonómia
45. hozzászólás - 2010.06.30. 12:48:53 (Válasz Norveeg #44 hozzászólására.)
Saját hozzászólásaidat a profilodban megtudod nézni, rákatt és máris látod reagált-e rá valaki.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.17
népszerűSirWoodrowFérfi
Végzetúr tanonc
17 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ergonómia
46. hozzászólás - 2010.06.30. 14:06:36 (Válasz Jeriko #39 hozzászólására.)
Teljesen egyet értek ezzel, fontos helyeken legyen ilyen script, de egyébként teljesen felesleges én is voltam már olyan helyzetben, hogy állatokat sajtoltam és rutin szerűen kattintottam az OK-ra nem is néztem mit sajtolok...Egy állatom bánta! :S Ismereteim szerint pedig ez semmiféle lassulással vagy hasonlókkal nem járna...
[CENTER]
,,A tehetség a kitartásból fakad.''[/CENTER]
Pontszám: 8.08
népszerűNorveegFérfi
Végzetúr tehetség
163 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ergonómia
47. hozzászólás - 2010.07.01. 05:02:19 (Válasz PottomPanna #45 hozzászólására.)
köszi az infót! régebben keresgéltem ilyesmit, mert úgy sejtettem, lennie kell ilyen funkciónak, de nem találtam. mondjuk hasznos lehetne az is, ha látszódna ott, ha valaki hozzászólt az egyikhez, és még nem olvastam.. mint ahogy a szövi fórum is sárgállik olyankor..

azért a keresés funkciót továbbra is szívesen látnám.
Pontszám: 6.40
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ergonómia
48. hozzászólás - 2010.07.04. 16:40:00
Én spec még mindig a kényelmi funkciók kényelmére várok...

Ahhoz képest, hogy mikor fizettük ki érte a köveket, még mindig a karakterlap közepén feszítenek az öltözetek, és még mindig minden áldott este egyesével kell a harcoló állatokat kennelbe ciccengetni, négy állaton nyolc kattintás, nesze neked kényelem.

Mekkora programozás kell ahhoz, hogy ne "minden állat gyakoroljon" hanem "minden harcoló állat gyakoroljon"?
A hozzászólást Darah módosította 2010.07.04. 16:40:39-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.43
fórumozóErepublikFérfi
Végzetúr tanonc
46 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ergonómia
49. hozzászólás - 2010.07.04. 17:07:13 (Válasz Jeriko #39 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2010.06.25. 09:59:31
Ha lehet egy javaslatom:
A felugró "Biztos hogy ezt akarod?" jellegű ablakokat akkor alkalmazzuk, amikor tényleg szükség van rá, visszafordíthatatlan, és helyrehozhatatlan dolgokat tud okozni egy kattintás. Ilyen lehet például egy magas szintű állat kisajtolása.


nagyon egyszerű módszerrel kikerülhető
középső egérgomb kattintásnál nem kérdez csak végrehajtja(a fáradt portyás 2 kérdésnél biztos gyorsabb ), akinek nincs kényelmi funkció az ezzel könnyen öltözhet nyílik egy pár új lap de ha betölt egy kattintás az x-re és kész is elsőre lehet nem gyorsabb de nekem bejött(ezzel a térkapu "készenléti ideje" is 20 percre növelhető első klikkre belép egyszer második klikkre pedig 10 perc múlva automatikusan, ugyanez sajtolás vagy akár epikus de sok problémára nyújt megoldást ami itt felmerült, bár nyilván kicsit kokány )
A hozzászólást Erepublik módosította 2010.07.04. 17:07:56-kor
V1-Erep - Velim Cervesiam
Pontszám: 5.23
kedvencBarbeyNő
Végzetúr mester
736 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ergonómia
50. hozzászólás - 2010.07.06. 10:01:47
karakterlap: Eredmények és tettek jobbról lentebb,(a statisztikáival többnyire tisztában van az ember) helyére kerüljön a felszerelések ikonja kisebb méretben a felszerelések bónuszait az egér ráhúzásával mutatná meg, mint a behelyezett fókuszkristálynál. Nem kellene minden meglévő tárgyat a fő oldalon megjeleníteni legyen egy pl. egy hátizsák ami megmutatja az összes tárgyat akár a jelenlegi rendszerrel.
Csere: vagy a hátizsákos listára való kattintással vagy a felszerelések ikonjaira kattintással felugró listából választva (nyilván a fegyvernél csak a fegyverek jelennének meg)

A bal felső oldali karakterkép alá beállítható gyorsgombok italoknak (konkrét ital kiválasztással és amig van a felszerelésben addig adja)

Már egyszer jeleztem: A térkapunál amikor elköltök egy csp-t az újrahasználatra ne kelljen belépnem, hanem egyből dobjon be. (más ilyen jellegű funkciónál, ha van ugyanez)

Lehetőleg a klikkelési lehetőségek maradjanak a fő oldalon és az egyéb információ maradjon a görgetésre.
Hirtelenjében ennyi.
A mosoly, melyet küldessz, visszatér hozzád.
Széllel szembe... ? Király vagy ecsém!
Pontszám: 7.43
népszerűNorveegFérfi
Végzetúr tehetség
163 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ergonómia
51. hozzászólás - 2010.07.07. 19:07:42
az aukciós licitek is indulhatnának különböző időpontokban (esetleg különböző napokon is).
pl. sokan suliban vannak, amikor véget érnek.
talán éjjel 3-kor nem kéne indítani, de a tételek fele indulhatna mondjuk este.
Pontszám: 6.96
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ergonómia
52. hozzászólás - 2010.07.07. 19:18:28 (Válasz Norveeg #51 hozzászólására.)
Én már egyszer felvetettem, hogy ugyan miért épp munkaidő/iskola közepén érnek véget a licitek, de le lett sz@rva, sőt, még én lettem lehülyézve, hogyhát van akinek meg az estefelé nem lenne jó. Mondjuk most már nem érdekel, mivel végeztem az aukcióval.
Pontszám: 6.77
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ergonómia
53. hozzászólás - 2010.07.20. 01:10:09
Zanzásítva:

Kocos:
-sajtolas oldal.
Baromi hosszu oldal, rengeteg felesleges informacioval. Normal sajtolas menete:
idekapcsolok, legorgetek az aljara, sajtolok, oldal tetejen nullazok, legorgetek, sajtolok stb.

Solaris:
-Kellene gomb az entitáshoz és az epikushoz, hogy lehessen löttyöt inni.
-Kellene egy egyszerűsített karakterlap, ahol listaként látnánk a felszerelést, és az éppen a karin lévő felszerelés színe lehetne más, mondjuk piros vagy sárga.

Birka:
Engem a kalandokban a kvíz tud az őrületbe kergetni
Miért kell újratölteni az egészet, ha leválaszolunk egy kvízte?
(Kocos: Ez mondjuk sztem bug. Marmint az a resze, hogy nem ugrik le a lap aljara kviznel.)

Ariel:
Az, akinek a szövetségben legalább 5 szavazata van, kapcsolhassa ki-be az építhető épületeket.
Endyr:
sot, eleve tunjenek el a kimaxolt epuletek, vagy legalabb keruljenek le a lista aljara
Craslorg:
Az épületek, karakterlap, stb kompakt nézete nagyon nagy segítség lenne, illetve az építendő épület prioritásban előrehozása (5 szavazattal). Az egész megjelenésben az állandó görgetés a legfárasztóbb és a leginkább időrablóbb.
Jeriko:
Mondok egyszerűbbet: az épületek sorrendje ne legyen fix, hanem felül legyen a legmagasabb készültségi fokú, ámde nem kész épület, onnan pedig csökkenő sorrendben a többi, lejjebb a még építhető, de el nem kezdettek, legalul pedig a már kimaxoltak - az eredeti sorrendben.
pityu:
Az épületeknél azt is lehetne esetleg, hogy két fül lenne. Egyiken a még építhetők listája a másikon a már kimaxoltak.

Birka:
De ha már itt tartunk, akkor entitás megütése után vissza kell tekernem a támadás gombra, mert a csatához ugrik autómatice, ami a legkevésbé se érdekel engem.

Birka:
Gyorsgombok (Bár nem ezekkel a szavakkal )

Kocos:
Egyebkent a legnagyobb fiasko csak a karakterlap. Rettentoen hasznalhatatlan. Sokkal tomorebbnek kene lennie. En kinyithato panelekkel dolgoznek. Targyak, targycsoportok, statisztikak.

Kocos:
Allatok:
[Harcol] [Pihen] [2 óra ▼] [Gyakorol] [Gyógyít] [20% ▼] [Felvidít]
[Mind] [Semelyik]
[ ] Nev, szint Moral% EP/MaxEP TP/maxTP
[ ] Nev, szint Moral% EP/MaxEP TP/maxTP
[ ] Nev, szint Moral% EP/MaxEP TP/maxTP
[ ] Nev, szint Moral% EP/MaxEP TP/maxTP
...

Darah:
Pl azt sem tudom mit keres a karakterlapon a karakter bemutatkozása.
Én írtam, csak tudom tán mit.
Ha meg nem, bemegyek a beállításokba, és megnézem.

Jeriko:
Azzal kellene kezdeni, hogy rendesen be legyen stílusozva az oldal, méghozzá úgy, hogy a képeket letölthető formában akár a helyi gépre lehessen telepíteni, így nem kellene mindig a net-ről olvasni (tudom van cache, de akkor is megnézi a kép adatait, hogy változtak-e). Radikálisan gyorsulna az egész játék, kevesebb lenne a szerver terheltsége.

Jeriko:
Ha lehet egy javaslatom:
A felugró "Biztos hogy ezt akarod?" jellegű ablakokat akkor alkalmazzuk, amikor tényleg szükség van rá, visszafordíthatatlan, és helyrehozhatatlan dolgokat tud okozni egy kattintás. Ilyen lehet például egy magas szintű állat kisajtolása.
Egyáltalán nem ilyen egy öltözetváltás, egy állat valamelyik szakértelmének növelése, vagy egy idomítatlan állat kisajtolása.

Darah:
Mekkora programozás kell ahhoz, hogy ne "minden állat gyakoroljon" hanem "minden harcoló állat gyakoroljon"?
Pontszám: 5.90
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ergonómia
54. hozzászólás - 2010.07.20. 01:33:15
Iszonyat tömören, itt tartottunk asszem:

-css beállítási lehetőség akár local gépről is a beállítások menüpontba. (Ez azt hiszem be is van már ígérve.)
-gyorsgomb lehetőségek (Példa: http://s3.amazonaws.com/uso_ss/9218/large.PNG?1277966746 )
-Tulajdonság és szakértelem "csomagos" növelése, ha már V4 miatt le lett programozva miért nincs normál világokra betéve?
-A karakter bemutatkozása ne jelenjen meg a karakterlapon, mindenki ismeri a sajátját, ha szerkeszteni akarjuk ott a beállítások menüpont!
-Kalandokban kvíz megválaszolása után oldal úratöltődés kapcsán ugorjon a kvízre az oldal!
-"Biztos hogy ezt akarod?" popup racionalizálása! Csak visszafordíthatatlan, drasztikus helyeken legyen. Pl fölös: állat szaki növelésnél, szakinövelésnél, öltözet váltásnál
-Entitás oldal kapcsán volt némi görgetési probléma. Sokszor csatárunk egymás után az entitással, így a csata végére egy ép/hp kijelzés, egy gyógyital/varázsital felsorlás és egy újból megtámadom gomb kellene. Egyszerűsített kivitel, ha a csata harci köreit egy java "eldugja", és egy megnéz gomb alatt megjelenik a végeredmény. (Gyorsgombokkal megoldódik majd a gyógyital kérdése!)
-Állatok szakértelem pontjainak elosztásakor multiplikált lehetőség! (Akár egy piros gomb a zöld mellé, hogy az összes pontot ráteszem arra a szakira...)
-Sajtolás oldal racionalizálás kapcsán egy blöki szint szerinti sorbarendezés minimálisan?
-Állatok oldalon egy táblázat jellegű lehetőség (akár külön fülön...), ahol a 13 állat végignézése nem fél óra görgőzés lenne!
-Épületek oldal kapcsán egy dinamikus épület sorrend beállítási lehetőség, esetleg egy szeparálás (felépített/építhető epületek fül), vagy csak egy épület elrejtési lehetőség java-val azon épületek esetén, melyek elkészültek, hogy ne kelljen már ennyit scrollozni!
A hozzászólást Birka módosította 2010.07.20. 09:28:52-kor
Pontszám: 5.44
kedvencTpe71Férfi
Végzetúr mester
586 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ergonómia
55. hozzászólás - 2010.08.05. 22:47:27
Jó volna a "Kémgömb" oldalon egy "újra kémlel" gomb.

Olyan macerás ugyanannál a karakternél egymás után 50-szer: Név kijelölés - Ctrl+C - Név ablak - Ctrl+V - Kémkedés gomb.
A kutyán kívül a könyv az ember legjobb barátja. A kutyán belül viszont túl sötét van az olvasáshoz.
Végzetúr Wiki
Pontszám: 9.24
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ergonómia
56. hozzászólás - 2010.08.17. 12:54:39
Ez az épületes megoldás... hát fele ennyi melóval sokkal jobb lehetett volna.

Lehetne annyit kérni, hogy egyik lapon legyenek csak az építhető épületek, másikon pedig az összes, mint eddig?
Pontszám: 7.24
kedvelt tagWuherFérfi
Végzetúr mester
327 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ergonómia
57. hozzászólás - 2010.08.17. 13:02:54
Azokon az oldalakon ahol harcolni lehet jo lenne ha gyogyitalt/varazsitalt kozvetlen linken is lehetne tolni, mert nagyon maceras csak emiatt mindig kilepni a karakterlapra.

Az epuletek ha mar igy lettek bonva, az egymast kizaro epuletek ha az egyik max.-os akkor a masik se jelenjen mar meg az epitheto epuletek kozott. (magyaran ha van maxos haboru csarnoka/beke csarnoka akkor mind a ketto mehet a keszek koze)
Pontszám: 7.32
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ergonómia
58. hozzászólás - 2010.08.17. 13:55:08
Energiakristalyosito mehetne a lista vegere, a tobbi epulet pedig keszultseg szerinti sorrendben az epithetoknel.
Pontszám: 6.82
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ergonómia
59. hozzászólás - 2010.08.19. 09:49:10
Most nézem, a Facebook-os reklám iframe-ként van berakva, azaz a VU-n kívül betölt még egy plusz teljes weboldalt. Ráadásul németektől, minden egyes képet külön - nekem a letöltési idő kétharmadát ez teszi ki.
Adblock plusban:
*facebook.com/plugins/likebox.php*
tiltható.
Pontszám: 7.24
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ergonómia
60. hozzászólás - 2010.09.15. 09:36:39
Nem lehetne megoldani, hogy portyalistában ne szerepeljenek olyan ellenfelek, akiket nem támadhatok? Elég komoly métékben demoralizáló, ha 10 célpontból 9-nél azt az üzenetet kapom, hogy "Nem támadhatod ezt az ellenfeledet, mert már támadtad az elmúlt 60 percben" - és találjam ki, van-e még olyan (és melyik), amelyiket tudom támadni.
A hozzászólást Jeriko módosította 2010.09.15. 09:36:45-kor
Pontszám: 7.23
Oldal: 12345
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!